Ant stalo lapų puokštė, takerio smeigtukai į delnus dilgčioja, aš susegu lapus ir tu, kai paklausi, ką man primena, sakau – vidinį kiemą prie vienuolyno, kur lapus išspardydami dūkom, o sargas šaukė, kad prailginom jo darbo dieną.
Suderinu geltona su raudona – bus maketas to vaikiškumo ir gitaros skambesio, kai netikėtai už lapų kalno slėpėmės kadais, kad nė šuva nelotų, kalbėjomės pašnibždomis ir viens kitam pasižadėti norėjome ilgam, bet sargas pagrūmojo šluota.
Tada byrėjo saulė per geltono mūro sieną, o vakaras visom kalbom kartojo žodį vieną... Mes juokėmės, kad jo tėra vos penkios raidės, bet trenkėsi tas žodis lyg audra į skardą plieno, ir sargas verkė, lapų kalną audroje išbraidęs.
Nebuvo laiko pagalvot, – ar baimė ar neryžtingumas išvijo mus iš vienuolyno kiemo... Vėjas grūmės, susukdamas du kūnus lyg glitus smauglys, kvėpuot nustojau, tu šaukei – per didelis atstumas, sugrįšiu kada nors, tiktai paliki praviras duris!..
Dabar tą kiemą šluoja sargas su ausinėm ant skeleto, pažiūrime pro vienuolyno langą, ar mums liko vietos vidiniame kieme, kur lapai šoka, paliesti garsų gitaros, dvi bronzinės skulptūros, saulės palytėtos, lapus nuo veido braukia ir žvilgsniu duris pradaro...
5. Puikiai, stipriai ir aibė erdvės skaitytojui. Jūs įjungiate skaitantį į kūrybos procesą, Varna. Nuostabu. Skaičiau jau keletą kartų. Ir dar skaitysiu ;)
net sentimentai aplankė skaitant, nusikėliau į vaikystę, kurioje nebuvo tokio kiemo, sargo, šluotos...tik daug lapų, daug vaikų, o ir pati vaikystė, kurios niekada nepakartosim...5