Rašyk
Eilės (78158)
Fantastika (2307)
Esė (1554)
Proza (10911)
Vaikams (2714)
Slam (73)
English (1198)
Po polsku (370)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Apie rašyk

Kas yra rašyk?

Draugai:

rašyk.lt yra literatūrinė svetainė. Ji skirta visiems, turintiems savos kūrybos ir norintiems ją parodyti kitiems, mėgstantiems skaityti bei vertinti kitų kūrybą, dievinantiems knygų skaitymą bei turintiems ką pasakyti apie perskaitytą kūrinį, besidomintiems literatūriniu Lietuvos ir pasaulio gyvenimu.


Pagalba

rašyk.lt pagalboje yra išdėstyti pagrindiniai bendruomenės veikimo principai, kūrinių kokybės reikalavimai, elgesio normos, taisyklės ir kt. Pagalbą rasite čia.


Istorija:

Mintis sukurti svetainę rašantiems žmonėms gimė 2000 m. Deja, šio sumanymo virtimas realiu projektu buvo gana komplikuotas. Ilgą laiką idėja ir liko tik idėja - jai igyvendinti nebuvo techninių galimybių. „Rašykai“ pasaulį išvydo tik 2001 metų kovo 1 dieną. Pradinis svetainės tikslas - „vieta, kurioje kiekvienas gali palikti savo kūrybą“. Net ir dabar, kai autorių bei kūrinių skaičius kasdien auga - registruotis svetainėje gali visi norintys pasidalinti savo kūryba.

Pradžia buvo sunki. Pirmieji kūriniai buvo parašyti paties svetainės įkūrėjo. Vėliau prisijungė draugai, pažįstami, pažįstamų pažįstami. Po kiek laiko rasyk.kitoks.lt atrado ir kiti. Daugėjo autorių, daugėjo kūrinių. Žmonės ateidavo ir išeidavo. Kai kurie pasilikdavo. Ilgam.

2002-ųjų metų vasarą „rašykai“ pirmą kartą susitiko gyvai. Susirinkimą pavadinome paprastai: „Kūrybos vakaras“. Po keturių „Kūrybos vakarų“ renginys „užaugo“ ir senasis pavadinimas nebeatspindėjo jo esmės. Nuo 2004 metų kovo mėnesio „Kūrybos vakarai“ virto „PaRaštėmis“. Visi norintys pasirodyti arba pažiūrėti į kitus susirenka porą kartų per metus. Apie artėjantį renginį visada pranešama svetainėje.

2002-ųjų metų rudenį svetainėje pradėtos talpinti knygų recenzijos. Pagalbos ranką ištiesė leidyklos „Alma littera“ bei „Baltos lankos“, padovanojusios knygų. Vėliau prisijungė ir daugiau leidyklų.

2002 metų gruodžio pradžioje, bendradarbiavimo su savaitraščiais „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“ ir „7 meno dienos“ dėka, svetainėje atsirado literatūros naujienų ir straipsnių dalis „Pro stiklą“.

Pagyvėjo ir recenzijų skyrelis. Aktyviausi recenzentai yra apdovanojami naujausiomis knygomis.

2004 metų kovo mėnesį svetainė pasikeitė neatpažįstamai:naujas dizainas, pilnai perprogramuota. Taip pat atsirado naujos dalys: „Renginiai“ ir „Rašytojai“. Nuo šiol apie literatūrinius renginius gali pranešti kiekvienas svetainėje registruotas autorius.

2004 metų birželį, remiant Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarijai, atsirado nauja dalis „Literatūrinės kovos“, kitaip dar vadinamos „Batlais“. Jų metu, per duotą laiko tarpą, autoriai rašo kūrinius pagal pateiktą užduotį. Taip po penkių etapų išaiškėja vienintelis nugalėtojas.

2004 metų spalį svetainė pakeičia savo adresą iš rasyk.kitoks.lt į rasyk.lt.

Diplomas 2004 metų gruodį svetainė pripažinta geriausia 2004 m. Lietuvos jaunimo organizacijų internetine svetaine.

Diplomas 2005 metų gegužę 10-ajame www svetainių čempionate bendruomenių tinklapių kategorijoje rasyk.lt atitenka pirmoji vieta.

Diplomas 2005 metų liepą informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės rengtame Pasaulio viršūnių apdovanojimų (WSA) „Geriausio el. turinio projekto apdovanojimų“ nacionaliniame konkurse, el. kultūros kategorijoje, rasyk.lt užėmė pirmąją vietą ir tapo viena iš septynių svetainių, atstovausiančių Lietuvai tarptautiniame konkurse.

2005 metų pradžioje išleidome geriausių rašyk.lt kūrinių rinktinę „rašyk!“. Surengėme ne vieną pristatymą, daug apie tai rašė spauda. Ši knyga - pirmoji internetinės kūrybos knyga.

2006 metų gegužę baigėsi rašyk.lt ir „Keistuolių teatro“ bendras projektas. Renginio metu teatro aktoriai skaitė rašyk.lt autorių pjeses.

Padėka 2006 metų spalį Vilniaus jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“ įteikė padėką už metų kūrybinį projektą „Paraštės Garsiai“.

2008 metų rugpjūtį atsirado nauja svetainės dalis - „Įvykiai“. Labai ačiū Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui, kad palaikė šią mūsų idėją.

rašyk.lt nuolat keičiasi. Laikui bėgant gimsta naujos idėjos, kurios yra palaipsniui įgyvendinamos.Administratoriai apie save:

Evelina Darbą rašyko administracijoje pradėjau dar tada, kai įdėtas kūrinys pirmame puslapyje galėdavo išsilaikyti ir porą dienų, o recenzijų ar straipsnių skyriai buvo tik planuose. Augant rašykui, augau ir aš - dabar esu visai kitokia negu prieš tuos 3 metus - visaip kaip -esnė“, ir nebūtinai tik geresnė. Bandžiau gyventi ir be rašyko - nesigauna, vis tiek sužinai apie vykstančias čia negeroves, o tai skauda. „Neatėjau čia Jūsų gydyti“ - skamba galvoje vienas eilėraštis, iš tikrųjų, aš čia tik tam, kad dirbčiau savo darbą.
Veiklos sritis: korektūra ir kt.
 
Ūla Lai pastabos vieni kitiems pavirsta, užveda, užverda.
Veiklos sritis: vyr. admin., korektūra, mūšių, konkursų, diskusijų administravimas ir kt.
 
Eduardas Kiekvienas gali rašyti, tačiau retas - kurti. Praplėskime kuriančiųjų ratą.
Veiklos sritis: „Fantastika“ ir diskusijų administravimas, korektūra, Rašyk.lt renginiai, idėjos.
 
Inga Sukurti pasaulį, apgyvendinti jį, nuspalvinti, įpūsti gyvybės ir sukviesti skaitytojus, kurie nebenorėtų iš jo išeiti, kartą užėję. Argi ne kiekvieno rašytojo svajonė?
Veiklos sritis: fantastikos skyrius, korektūra.
 
Jolanta Šioje erdvėje pamiršti apie ką galvoji per dažnai ir prisimeni ką pamiršai be reikalo.
Veiklos sritis: poezijos skyrius, korektūra, recenzijų, įvykių administravimas.
 
Alicija Studijų metais turėjau unikalią galimybę sutikti būrį įdomių rašytojų, literatų, dailininkų, šokėjų, muzikų... Mane visada domino jų kūrybinės biografijos. Šią puikią svetainę papildau užmirštais plunksnos vardais, redaguoju čia jau esančius, visada ieškau naujų...
Veiklos sritis: rašytojų aprašymai
 

Failai:

Čia yra rašyk.lt logotipas: site_logo.cdr


Kontaktai:

El. paštas: info@rasyk.lt