Rašyk
Eilės (78339)
Fantastika (2312)
Esė (1554)
Proza (10951)
Vaikams (2720)
Slam (81)
English (1196)
Po polsku (373)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter






Septynioliktasis mūšis.
Minimalistinis.

Šešioliktasis rašykų mūšis, skirtas Louis Wain (mirties ir gimimo metinėms), eilėms ir kačiukams.

Penkioliktas rašykų mūšis, jame - Azazelo(-s) istorija, kurią kursite rašydami noveles. Fantazijai leidžiami lietis kaip tik norėsis, tiesa, bus ir šiek tiek trikdžių - kiekviename etape, vis kita užduotis.

Pirmiausiai tai reikia paspausti mygtuką „Užsiregistruoti“. Spėti užsiregistruoti reikia iki gruodžio 19 d. vidurnakčio. Jeigu apsigalvosite, iki to laiko galite ir išsiregistruoti.

Antras labai svarbus dalykas - kūrinius reikės publikuoti ne įprasta tvarka, o būtent čia, vadinamoje mūšio aplinkoje, tik tada kūrinio autoriaus nesimatys iki sausio 1 dienos, o Jūs galėsite kūrinį taisyt iki pat paskutinės minutes (iki Kūčių/Kalėdų vidurnakčio) savarankiškai.

Tryliktasis! Tryliktasis rašykų mūšis įsitaisė ant palangės ir stebi žiemos lietaus purslus tykštančius nuo praeivių paltų.
Užduotys bus įvairiausios, bet viską vienys viena - žaidimai moderniomis eilėmis!

Šiame poezijos mūšyje autoriai kurs haiku žvilgčiodami ir ieškodami įkvėpimo nuotraukose, bei paveikslėliuose (daugiau apie tai – mūšio taisyklėse).

Šiame poezijos mūšyje autoriai pins meistriškumo gijas kurdami haiku (daugiau apie juos - mūšio taisyklėse).

Dešimtasis, jubiliejinis mūšis skirtas priminti, kokia yra tikroji svetainės mūšių esmė - dviejų autorių dvikova. Šį kartą ne lenktiniausime, kas sukurs geresnį tekstą, o kovosime vienas prieš vieną, siekdami "pribaigti" konkurentą. Nuo antro etapo mūšio dalyviai rašys kūrinius, skirtus priešininkui ir priešininko tekstams.

Muštynės'10 yra poetinis mūšis.

Devintąjį svetainės mūšį skiriame Lietuvos tūkstantmečiui paminėti - svetainės poetai bus pakviesti kryžiuoti plunksnas ir rašyti eilėraščius Lietuvos istorinių įvykių motyvais.

Tradiciškai, po dviejų poetinių mūšių, kviečiame susikauti svetainės prozininkus. Šį kartą dalyviams iškelta užduotis - kiekviename kūrinyje turės būti nors vienas dialogas.

Šiame mūšyje į kovą stos ne atskiri autoriai, o dvi svetainės: pertrauka.lt moksleiviai iškvietė į dvikovą rašyk.lt svetainės narius. Kiekvieną svetainę atstovaus 8 autoriai, kurie susikaus eiliuotomis miniatiūromis, gindami savo svetainės garbę. Mūšio tema - Miestas.

Šiame poezijos mūšyje dalyviai plunksnas surems „gamtoje“ - tokia yra šio mūšio tema. Dalyvių fantaziją ribos (o gal kaip tik skatins) formos reikalavimas - rašysime akrostichus (daugiau apie juos rasite mūšio taisyklėse). Kiekvieno etapo tema nurodys ir kaip turi prasidėti kiekviena kūrinio eilutė.

Po dviejų poezijos mūšių atėjo laikas prozai. Pirmojo prozos batlo tema buvo „Virtuvė“, taigi, antrasis prozininkų mūšis gražiai siesis su pirmuoju. Šio virtualaus mūšio tema - „Judėjimas“. Iš dalyvių tikimės ne tik tvirto siužeto, intriguojančios fabulos, bet ir meistriškos technikos, tą siužetą berenčiant.

Šis mūšis liko be laimėtojo, kadangi nei vienas finalo dalyvis neatsiuntė kūrinio.

Ketvirtajame www.rasyk.lt virtualiame mūšyje poliglotai „rašykai“ susirems eilėraščiais rusų kalba.

Šį kartą batlo (Literatūrinio mūšio) dalyviai gaus ne temą, o dėžutę dėlionės detalių. Kiekviename etape jiems bus pateiktas tekstas, iš kurio žodžių dalyviai kurs savo „dėliones“. Pažiūrėsime, kiek skirtingų piešinių rašykai sugebės sudėlioti iš tų pačių detalių, o kartu ir pamėginsime kai kuriems žodžiams grąžinti „gerą vardą“.

Pagaliau turite galimybę dalyvauti ir stebėti pirmąjį prozos batlą. Ir nors rašykuose klesti poezija, tikimės, kad prozininkai parodys, ką sugeba. Pirmiesiems prozos mūšiams neatsitiktinai parinkta „Virtuvės“ tema — tikimės, kad šiuos kūrinius bus ypač skanu skaityti.

Šį „Literatūrinį mūšį” remia Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija. Tikimės, kad mūšis skatins visuomenę pažiūrėti į Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą per kitokią, literatūrinę, kūrybinę prizmę. Rašydami kūrinius su Europos Sąjunga susijusiomis temomis, žmonės turi galimybę ne tik išreikšti savo mintis pasinaudojant menine forma, bet ir sužinoti, kaip ta pati tema gali būti interpretuojama kitų.