Rašyk
Eilės (76541)
Fantastika (2233)
Esė (1524)
Proza (10703)
Vaikams (2599)
Slam (50)
English (1175)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 2 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Skaitytojų klubas Skaitytojų klubui priklauso bet kuris rašykas, nusprendęs sudalyvauti klubo veikloje. Klubo misija yra kalbėti, skaityti, atkreipti dėmesį į to vertą kūrybą. Kartą į mėnesį klubas išleidžia almanac...
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 23:50
Kotminė Lapė pet Kitkits
Tai kad jūs pati jau pavadinote. Ir dar tą, kuris čia jau ne tik dabar nediskutuoja,bet ir rašykose nesirodo. Tipo tapo mums visiems vienas kito negalima, o jį pasirodo galima, nes tas žodis jau kaio ir ne apie jį, bet jau tarptaitiniu tapęs. Bet vis dėlto jis gyvas žmogus ir ar jums neatrodo, kad jam gal irgi dabar ar kai paskaito, širdį skauda. Kodėl jūs nusprendėt, kad neskauda? Kad taip galima sakyti? Kad niekam nieko, m?
O tai jau gal ir pats laikas baigti su tais krūminimaisi ir spygliavimais, jeigu jau tokie, kad ir biedni, bet labai teisingi a? Gal pasiautėjo žmogus, pasiautėjom ir mes, bet gal jau laikas ir pabaigti, jei nebėra tam priežasties? Neįteisinti to kaip amžinybės,nes ar jums, ar kam dar jo vietoj patiktų? Ko čia spyglinatės tat dabar taip uoliai m? Gal jau užteks.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 23:32
Laukinė Obelis
Na, nesuprantu, ko čia taip sukilote ir pykstatės?

Ar tas klubas geras, teigiamas, reikalingas daiktas? Objektyviai vertinant - turbūt taip. Jei yra krūvelė žmonių, kurie tuo užsiima, patiria malonumo, mato prasmę - tai ir valio!
Bet kam pykti, jei kitiems tai atrodo nereikalinga ir beprasmiška? Kas čia per - "arba jūs kartu su mumis, arba jūs priešai"? O jei jau kuris pasisako, kad su idėja nesutinka, tuojau pat išvadinamas spygliuočiu. Nemačiau, kad kažkas baisiai keiktų mintį, žmonės tik atsisako dalyvauti, ir tokią jų poziciją reikėtų gerbti be jokių užuominų, kad "tu galėtum, bet tingi".

Aš pati iš esmės irgi nepritariu šio klubo idėjai. Manau, komentavimą turėtume propaguoti kitaip, kaip ir kažkas čia paminėjo - griebti niekieno nepakomentuotus tekstus, rasti autorius, kuriems reikia pastūmėjimo, tokių, kurie užstrigo prie slenksčio, diskutuoti apie kontraversiškai, prieštaringai įvertintus kūrinius ir t.t. ir t.t. Tie gerieji tekstai jau tikrai komentuoti ir prikomentuoti - kam dar?

Na, čia mano nuomonė, ir tiek. Turiu teisę ją išsakyti, tad prašyčiau manęs spygliuočiu nevadinti. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 23:10
Svoloč
Labai džiaugiuosi, kad mano kūryba, kaip kažkas sakė, toli pralenkė mane ir paliko toli už savęs. Kaip tik to ir siekiau, nes kaip žmogus nieko ir negaliu sudominti. Juk esu svoločius.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 22:09
Kotminė Lapė pet Kitkits
Nu tai gal Omnia supras, ko tau reikia...kaip ir turėtųnsuprasti, prunkšt, ir įdės, aha aha:))
O dar pagalvojau, kad galima būtų ir nerūšiuojant vius siūlyti, ir ankstesniis, ir dabartinius, ir kurių pirmiau susidarys didelesnis kiekis, tuos ir įdėti į almanachą, o kiti tada nusikeltų į sekantį...O gal, sakysim vėliau trupučiuką, ir natūraliai išsivystys taip, kad žmonės pradės labiau dabartinius kūrinius siūlyti, na dabar visi nori tai, kas kažkada jiems labai patiko, įstrigo, sukrėtė, o paskui tai natūraliai baigsis, visi išsisakys iš savo sukauptųjų ir pradės po dabartį labiau ieškoti ką čia būtų galima, natūraliai viskas gal taip gausis, ir tada gal dabar viskas vyksta normaliai tada?...taip? ne? nežinau?:D
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 21:56
lengva
Omnia, kitkis lapė man nepadeda, net galvoja kad išsidirbinėju, bet aš rimtai nemoku kelti jokių nuorodų, nes aš net televizoriaus neturiu jau gal dešimt metų ir su technika pas mane nė lady...:(
Va. "pro telo i dušu" Diudelio mylimo reikia įkelti į tą almanachą ir dar mano kito mylimo, kuris mano namuose ir paskutinis noktiurnas. Reikia. Na gi, prašau labai labai... Reikia. Suprask. Aj... Tiek to, galite manyti kad Terė kvankšt. Man tai kas


Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 21:50
Kotminė Lapė pet Kitkits
Ir dar pasakyčiau, kad kaip žmogus, jūs esat kaip penkiametis snarglius, o kaip rašytojas...na kaip Rašytojas...WHA HA HA HA!:P
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 21:48
Kotminė Lapė pet Kitkits
Na jei šitai vadini prikišimu, tai tada reiktų sakyti, kad čia ir nėra jokios diskusijos iš viso, jokių svarstymų, nuomonių išsakymų, pasidalinimu savo abejonėmis, dvejonėmis ir pasiūlymais, o tik nuolatiniai visokie prikišinėjimai ir taip toliau. Nes tada, diskusija be jokių “prikišinėjimų“ būtų vadinama tik tokia, kai visi sako, kaip viskas gerai ir labai puiku, arba kai visi piktinasi. Priešingu atveju, bet kokioje kitokioje, ir net ne visai kitokioje, nuomonėje visafa galima atrasti “prikišimus“ ir “nuiskaudas“. Bet taip galima nueiti net iki to, kad dabartinį lietų už lango, laikyti tiesiog titaliu išsityčiojimu iš visos žmonijos:)
O jums, Svolačiau, jums, o ne kažkam tai, nes aš į jus žiūriu ne kaip kažką tai kažkur tai kažkaip tai čia, o tiesiog ir tiesiai kaip į žmogų, linkėčiau tokios žaismingos ironijos ir pajautos, kokią dažnokai randu jūsų kūryboje. Jei nebijočiau, kad dabar apalpsite, o sugebėsite laisvai nusijuokti, tai pasakyčiau, kad jūsų kūryba gerokai jus pralenkusi, ji visa galva jus pranokusi ir palieka jus toli užpakalyje už savęs va:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 21:05
Svoloč
Vargu ar čia kas tranko durimis, kaip kažkas išsireiškė. Aišku, galėjau ir nieko nesakęs nedalyvauti komentavimuose, tada durų nebūtų galima man prikišti. Bet pagalvojau, kad geriau būtų pranešti apie pasitraukimą. Tai kur čia durys? Labai tyliai ir motyvuotai pasitraukiu, paaiškinęs to priežastis.
Manau stebėdamas naujienas būsiu naudingesnis, be to, apskritai mėgstu būti laisvas ir neįsipareigojęs.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 20:38
Kotminė Lapė pet Kitkits
Problemas reiktų spręsti, o ne bėgti nuo jų. O taip, aptarinėjant, išsisakan, jos ir gali būti išsprendžiamos. Nereikia norėti tobulo projekto, tai beveik nerealu. Geriausi ir tvirčiausi dalykai ir būna tie, kurie išbandomi praktikoje, tada palaipsniui pasimato visi nenumatyti atvejai, nes visko juk nelabai įmanoma numatyti, ir taip palaipsniui jie šalinami, projektas tobulinamas, bet jau nebe vieno žmogaus, o visų dėka.
Aišku, būna ir sunku, ir sunkumų, bet tai ne priežastis trankyti durimis kaip mažamečiams. Kaip ir ne priežastis, asmeninės antipatijos ir buvę nesutarimai, kažko tai nekomentuoti, ar kažkam kerštauti. Nemanau, kad pasitaikė kerštavimų, bet nenoras liestis prie kažkokio tai autoriaus kūrybos buvo. Ir tas, ir tas, - abu turėtų vienas kitą suprasti ir bent kiek įsijausti į vienas kito būklę, nes tai, galų gale, yra naudinga gyvenime.
Parinkau gydytojo ir ligonio pavyzdy kalbėdama su vienu “nenorėliu“ nes maniau, kad tai geriausias pavyzdys ta prasme, kad gydytojas gelbėja žmogų neatsižvelgdamas į tai, kad galbūt prieš tai buvo priešai. Neįsivaizduoju, kad kuris mestų skalpelį ir sakytų - ieškokit kito gydytojo, kai kraujas fontanais trykšta. Deja, dabar galvoju, kad tas pavyzdys galėjo būti ir neteisingai suprastas...kaip visada:D Na kaip kartais čia,ir turbūt visur, pasitaiko:) Tada lengvai galit įsivaizduoti vietoj daktaro ir ligonio, kokią kitą profesiją, tik tokią iš ekstremalesniųjų...gaisrininko pavyzdžiui, gelbėtojo kokio...Na žodžiu...vienu žodžiu, nesielkit kaip bobos:D Nors ir būtumėt moterys, ar jautresni žmonės, ar jauni labai...Yra momentų, kai reikia susiimti. Sakysim jei jau komentuoji visus, tai negali nepakomentuoti kažko su kuo kažkokie tai kitokie santykiai...nes ką mes tada galų gale komentuojam - kūrinius ar autorius???
O autoriai taip pat turėtų nesijausti šitaip...na kaio porceliano lėlės galų gale;D Turėkit bent kiek jumoro visi, ironiškesnio požiūrio ir į save...nu:)
O tai, kad nebelieka laiko dabartinių kūrinių komentavimui, tai juk ir pasirodė tik dabar ir gali būti išspręsa, tam kalbamės, o ir tai, gal ne visiems nebelieka to laiko...Nu žodžiu:))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 20:07
Svoloč
Iš tikro turėjau abejonių dėl šio projekto, paskui lyg ir atstūmiau jas ir įsijungiau į veiksmą, bet dabar tikrai galiu pritarti žemiau pasirašiusiems, kad šis kapstymasis (beje, privalomas) labai atitraukia nuo naujų kūrinių, naujų autorių sutikimo ir vertinimo. Tokiu būdu šis apskritai pozityvus sumanymas atneša žalos ir dar neaišku kiek kurioje pusėje yra procentaliai daugiau pliusų.
Tarp kitko, nėra neteisūs ir tie, kurie sakė, kad klubas taip pat yra ir terpė suvedinėti sąskaitas su nepatinkančiais autoriais.
Džiaugiuosi, kad išsakiusieji abejones lėmė mano apsisprendimą išstoti iš klubo, taip nešvaistant bereikalingai laiką.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 18:24
Kotminė Lapė pet Kitkits
Gerai, kad pasisako visokių nuomonių turintys žmonės, net ir skeptiškų, nepalankių. Tai yra gerai ir į tokius pasisakymus nereiktų žiūrėti ar pradėti žiūrėti nors kiek priešiškiau. Yra gerai, kai žmonės dalijasi savo abejonėmis, nuogastavimais, tai yra visiškai normalu ir net sveikintina, tai yra labai normalu ir kartais...kartais tas skeptiška nuomone besidalinantis žmogus viduje gali netgi labiau pergyventi dėl, šiuo atveju, klubo, nei didieji entuziastai. Tiesiog...na tiesiog, juk žmonės nevienodi ir vienas vakarienei gavęs saldainį ir pažadą, kad visada dabar taip bus, gali pašokti net iki lubų ir taip prašokinėti visą vakarą, o kitas, kuris net dar labiau mėgsta saldainius, tiesiog bijodamas, kad nusivylimas, jei tai neišsipildys, nebūtų jam toks tragiškai didelis, šneka, kad gal ne, tikriausiai nieko nesigaus ir panašiai, nors širdyje to labai trokšta...būna ir taip:)
O mintis tik apie neseniai publikuotų kūrinių rekomendavimą ir komentavimą man atrodo visai verta dėmesio...Praeityje buvo labai daug gerų kūrinių, tiesiog patys rašykai ko gero...gal...buvo stipresni...O tai reikštų, kad į almanachus vis pateks ir pateks kūriniai iš seniau, o tai...na tai gali ir nuliūdinti dabar rašančius, nebeskatinti rašymo, kūrybos, nusiurbti nuo jų ir tuos dabar gaunamus nedidelius komentarų kiekius...o juk visiems įdomu, ką jis čia dabar parašė, silpnai ar ne, ką apie tai mano kiti...Tai va. O tiems, seniau skelbtiems ir geriems, norimiems dar ir dar kartą skaityti ir prisiminti, galima paskirti tam tikrus mėnesius...Ką aš žinau, gal kokį va mėnesį iš anksto paskelbti, kad dabar “senųjų“ numeris ir siūlykit iš tokių, o jei kas susimaišys ir pasiūlys kaip visada, tai galima jį palikti ateinančiam numeriui...nu?:))
Ir labai gerai, ypač mažasis Šikšnosparniuk, kad išsakai savo mintis, visada taip daryk. Netikiu, kad jos piktybiškos, nes kaip tik tavo, man atrido tik...na tik melancholiškos truputį, o iš to jau ir mazochistiškos...na pereinančios į tai natūraliai. Bet kad tu kalbi, žiogeli, kad sakai viską, kaip tau atrodo, yra gerai:) Visada atsimink, kad tu turi tam teisę ir kalbėk;))
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 18:20
Lengvai
Siulymas:

Flax
Susiliejimo Metas


Susiliejimo metas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 17:58
lietuvosenergija
omnia, tikrai, neturiu jokių norų dėl šio klubo žlugimo. net sakyčiau, tegyvuoja :)
tik konstatuoju prigimtinius statistinių rašykų (ir žmogų apskritai) poreikius :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 17:48
omnia
Tiksliai žinau kad žlugs, ar labai norėčiau kad žlugtų?
:]

Nežinau, kaip kitus, bet mane tas šešėliuose vykstantis nerimas tik įkvėpia.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 17:37
lietuvosenergija
aha, ir aš noriu pabumbėti.
paantrinčiau ūkvedžiui ir pseudonimui.
taip, iniciatyva, reitingai, balsavimai, papildomas dėmesys, luomai, bla, bla, bla...
bet tai neskatina pačios kūrybos. tai yra tuščia arba "nauji komentarai po senais tekstais".
gal ir būtų prasmė rinkti almanachus iš einamo mėnesio publikuotų darbų, subjektyviai (ne sistemiškai)atrenkant geriausius. tai būtų varganas "savaitės geriausių" minties atkartojimas.
suplakanti viską į vieną (eilės, proza...), suplakti absoliučiai visus laikus - tuščia ambicija, kuri pasmerkta žlugti. ir jokios diagramos čia nepagelbės :)
konkursai, batlai visai kas kita.
net markizės kolektyvinio rašymo idėja buvo nepalyginti vertingesnė ir išradingesnė.

Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 16:39
omnia
Buvau klaidingai įvedęs Lapio ID, pataisiau, jau rodo. :]
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 16:34
omnia
paprasčiau iškart keliaut pas "saviškius"

Nesuprantu, kodėl taip drąsiai teigiate, kad čia yra kažkokie „saviškiai“? Tarp kūrinių, kuriuos teko vertinti pirmam numeriui, buvo tik vienas ar du tokie, kurių autorius bent kiek pažįstu.

Beveik nebendrauju už almanacho ribų su žmonėmis, kurie čia susirinko.

Užmuškit, bet nesuprantu, kodėl Jūs, kaip koks kadagys, įžioūrite sąmokslus ten, kur jų nėra?

Taigi, kas gali apibrėžt, kokie būtent kūriniai turėtų patekti į almanachą? ? Iš 10m. rašykuose publikuotų kūrinių? Tikrai? Gerų, bet nesusilaukusių pelnyto įvertinimo? M? Kuo KONKREČIAI remiantis siūlomi kūriniai pretenduojantys į almanachą?

Nėra jokių taisyklių, kiekvienas sprendžia pats.

Per pusantro numerio pastebėjau kelias tendencijas: yra kas siūlo savo ir dar vieną panašų (dažniausiai tai būna silpni darbai ir į almanachą nepatenka).

Yra kas siūlo senus, taip prikeldamas juos iš užmaršties. Džiaugiuosi galėdamas juos pamatyti ir nors šiek tiek pajusti „senų laikų dvasią“.

Yra kas siūlo iš savaitės geriausiųjų (ir po almanacho girnų jie kartais parodo kiek „patikslintą“ savo vertę).

Kaip bebūtų, aš nesuprantu vieno. Yra atvira sistema, kuri leidžia bet kam siūlyti ir vertinti kūrinius. Atrinti juos pagal savo kriterijus. Vertinti savo subjektyviu matu.

Kodėl žmonės iš anksto žino, kad sistema neveiks, užuot atėję ir padarę nors kažką linkui savo idealo?

Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 16:26
Kotminė Lapė pet Kitkits
kodėl kai spaudžiu ant Lapio jo nerodo?:))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 16:13
Kotminė Lapė pet Kitkits
dauguma mūsų nori pabūti vargšais. ne materialine prasme. kad ir kaip bebūtų, tačiau daugeliui, o kitiems ir nuolatos, kartojasi tokios akimirkos, kai pamačius saulės spindulį pro lapus, užkritusio ant kažko kito ir apšvietusį jo tobulai dvasišką veidą, širdis ima kartoti - taip, taip, būna tokių žmonių, tik ne aš, net saulės spindulys žino ant ko kristi...turbūt jį valdo kažkieno ranka, arba jis pats valdo save, yra tiesiog pritraukiamas to žmogaus teigiamos energijos, o aš ne, ne, man niekada...Ir tada tokia graužatis įsigraužia širdin, kad vos ne ašaros kaip pupos papsi žemelėn, ir net gera kaip skaudu! tiesiog išsiverkti už viską, raudoti taip, lyg būtų miręs tėvas ar motina, lyg „Titanike“ būtų nuskendęs mylimasis, lyg katik būtų praūžę visi pasauliniai karai, o mes stovėtume nėščios ir nelaimingos, su kažkieno svetimu kūdikiu, kurį vis dėlto auginsime, ir nuo to jau visas gyvenimas bus juodas.
bet ateina rytas, kartais net po penkių minučių, kai atsiduriame to žmogaus vietoje po medžiu. ką aš žinau -gal jis jau nuėjo ir mes atsistojome ten išbandyti to jausmo. o gal vis tik išdrįsome nueiti ir besišypsodami atsistoti šalia ir gaudyti spindulį dviese...trise, keturiese, - penki, nes vietos juk daug, pilna aikštė, ir po medžiais ir ne ir kitas netgi laimingas, nes pats nebūtų drįsęs pakviesti, juk  - tokia kvailybė, kad niekas nesupras! ir garantuotai, kad nebūtume supratę.
akimirkos suprantame, esantys kvaili, kai raudame viduje melancholiškai. kai priprantame prie to, kaip prie narkotikų ir norime beveik jau nuolatos. bet pabandykim kitaip - tada suprasim, kaip kitaip yra gera. kaip iš tikrųjų yra gera, gera būti laimingu visada. visada kai tik tai įmanoma mūsų melancholijos persmelktam kūnui. ne ligų ir ne tikro sielvarto - tik to keisto, mazochistinio žmogaus noro būti nelaimingų...ir nebijokime, nors vienuose tai išreikšta labiau, o kituos vos liekanos, bet turbūt pas visus yra...
...nesuprantu, ką aš čia paistau:))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-11 15:37
galne
Aha, taip. Iniciatyva visuomet sveikintinas, pagirtinas dalykas. Savo pačios akimis matau - gražūs tie omnios norai, labai gražūs. Matau kasdien besistengiantį žmogų, skiriantį tam daug laiko ir pastangų, prisiėmusį kartu užgriuvusią atsakomybę, vis nepametantį savos idėjos, neužleidžiantį viso šito reikalo, ir t.t. ir pan.

O deja. MANO NUOMONE, tai tik bergždžias bandymas sukurti... eee... idealios rašykų valstybės modelį. Ir štai kas gaunas - iš principo juk čia puotauja tik išrinktieji, aukščiausiasis luomas, karūnuojas, linksminas tik sau, viens kitą liaupsina. Na, karūnuokitės, argi paprastiems žmogeliams gaila?

Bendrame rašykų sraute cirkuliuojantys tekstai tampa nebeįdomūs ir varginantys - natūralu, juk prireikia kur kas daugiau laiko kokį perliuką prigriebti iš milžiniško srauto, tad paprasčiau iškart keliaut pas "saviškius". Atrodo, labiausiai nukentės žali, neprityrę bailūs naujokai, kuriems labiausiai ir reikia jūsų kritikos - prityrusios akies ir pabaksnojimo pirštu. Kita vertus - kam gi jie rūpi, teip?

Taigi, kas gali apibrėžt, kokie būtent kūriniai turėtų patekti į almanachą? ? Iš 10m. rašykuose publikuotų kūrinių? Tikrai? Gerų, bet nesusilaukusių pelnyto įvertinimo? M? Kuo KONKREČIAI remiantis siūlomi kūriniai pretenduojantys į almanachą? Reikia tikslumo, apibrėžtumo. Gerus kūrinius, kaip jau kažkas ir teisingai čia sakė, randam ir taip, ir visai paprastai, be jokių almanachų: spaudžiam "nuo geriausiųjų" ir iš eilės nuo viršaus skaitom.

Štai pavyzdžiui bibliotekininkė atsisakė vertinti Svoloč siūlomą almanachui tekstą, nes mat "su juo mes nebendraujam". Okey. Darosi linksma.

Na, spauskit minusus, kokia kraupi bambeklė esu. Taip, prisipažįstu, aš viskuo nepatenkinta. Žodžiu, tenorėjau išsakyti nuomonę. Ačiū.
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas
1 --- 4 --- 8 --- 12 --- 16 --- 20 21 22 23 24 25 --- 28 --- 32
[iš viso: 622]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą