Omnia, atleisk man, prašau, vaikiukas mane išsiveda iš čia, o aš tikiu juo, todėl po savaitės dings viskas, ko prirašliavojau. Nepyk. Taip reikia. Tai teisinga.
Sėkmės ir būkite visi laimingi:)Mua
Na, rašyke galioja taisyklė, kad autorius yra savo kūrinio valdovas - nori ištrinti, tai ištrina. Nematau priežasčių, kodėl skaitytojų klubas turėtų tai keisti.
Ir esi teisus, sakydamas, kad almanache svarbiau ne rezultatas, o procesas.
Kodėl negalėtumei prisijungti, nors kartui (numeriui)?
Tuomet kyla dar vienas klausimas- apie almanacho, kaip daikto savyje išliekamąją vertę. Jeigu suformuotas ir viešai publikuotas kūrybos rinkinys gali kisti nepriklausomai nuo atrinktų kūrinių vertės - tai kokia prasmė jį publikuoti? Peršasi mintis, kad pagrindinė jo paskirtis - surasti papildomos veiklos dykinėjantiems rašykams, pagrindinį dėmesį skiriantiems socializacijai ir pliauškalams. Ir tokiu būdu palaikyti kūrybiškumo dvasią, o iš dalies ir jos iliuziją?:)) Geras darbas, tačiau, gal būt vertėtu atrinktų kūrinių rinkinį padėti į tokią lentyną, kad liktu amžiams. Nepriklausomai nuo vieno ar kito rašyko psichoneurologinio bziko ar kokios fors-mažorinės aplinkybės. Jeigu ne amžiams, tai bent tiek, kiek bus leidžiami almanachai. Žiūrėk, ir tikroji motyvacija įgautu kiek kitokį atspalvį....
Omnia, aciu uz atsakyma supratau taip, kaip trumpai ir lakoniskai paaiskino bruksnys- jeigu issitrina kurini siules rasykas- kurinys lieka prieinamas visiems skaitytojams, jeigu issitrina autorius, tai dingsta ir kurinys. Ar teisingai?
Almanache saugoma: kūrinio pavadinimas, jo autorius (tik jei jis yra klubo narys), jį pasiūlęs rašykas, klubo vertinimai, nuorodos į kūrinius ir į klubo narius.
Almanache nėra saugomi patys kūriniai.
Ištrynus kūrinį arba išsitrynus rašykui, almanache niekas nesikeičia. Nuorodos nedingsta, jos tik atverčia neegzistuojančius puslapius. Kūrinių ir rašykų pavadinimai, vertinimai lieka, bet nėra galimybės pamatyti patį kūrinį.
Yra buvęs lygiai vienas atvejis, kai kūrinys buvo ištrintas PRIEŠ paskelbiant almanachą. Kadangi ne visi buvo spėję jį įvertinti, šį kūrinį pašalinau. Taip darysiu ir ateityje. Paskelbus almanachą, kaip jau rašiau, išsirtynus/ištrynus niekas nesikeis.
Omnia, didžiai ačiū už paaiškinimą, tačiau mano galvai jis gana painus, ypač kai pradedu galvoti apie nuorodas, kurios dingsta. Gal išeitu paaiškinti kaip nors paprasčiau. Iš anksto atsiprašau už tokį mano nenuovokumą.
Todėl patikslinsiu klausimą- ar tie kūriniai, kurie yra įtraukti į almanachą yra saugomi ir prieinami skaitytojams tol, kol gyvuoja patys almanachai, net ir tuo atveju, jeigu kūrinius siūlę klubo nariai išsitrina po almanacho išleidimo? Ir antras klausimas apie kūrinių autorius- kaip su jais? Jeigu autorius išsitrina jau po almanacho publikavimo, ar jo kūrinys jau įtrauktas į almanachą, išliks prieinmas skaitytojui ?
Ne, almanacho ir klubo duomenyse laikomos tik nuorodos į kūrinius ir rašykus - klubo narius, todėl trinantis niekas iš almanachų nedingsta, tik nustoja veikti nuorodos.
noreciau paklausti tokio dalyko - jeigu asmuo pasiules kitu autoriu kuryba i almanacha issitrina, ar pasiulytas kurinys taip pat pasalinamas is almanacho? Turiu galvoje jau patvirtintame ir isleistame almanache?
Atsiprasau uz lotiniska srifta- siuo metu neturiu galimybes naudoti liet. raidyna.
Prikliuvo mintis apie „neoromantizmą ir postmodernizmą“. Man gali patikti neoromantikai, netgi romantikai, net Donelaitis gali labai patikti, ir tie XV--- amžiaus eiliuotojai, kurie rašė visokiais eleginiais distichais.
Bet ne technika esmė.
Jeigu aš pasakysiu tą patį, ką jie ir nieko naujo šiems laikams - na, kam tai bus įdomu??? Teisingai, tiems, kurie neskaitė neoromantikų ar kažko kito, kas man labai patinka. Bet ką jiems vertingiau paskaityti? Ano laikmečio aš, kad ir kaip norėdama, neatkartosiu.
Asmeniškai aš manau, kad tiek eiliavimo būdas, tiek poetiniai įvaizdžiai, kaip ir begarsiai filmai, karpyti nuotraukų krašteliai ar tautiniai sijonai yra labai žavu. O mūsų laikmečiu tai dera tik tuomet, jei stilizuojame aną laikmetį. Ne šiaip sau, žinoma, ne dėl to, kad jis mus žavi, o per tai atrasdami naujas išraiškos formas.
Deja, poezija iš visų literatūros rūšių yra nepastoviausia. Poetai, ypač reflektuojantys įvykius emocijomis, artimiausi žurnalistams, o kam įdomus žurnalistas, teberašantis apie Antrąjį pasaulinį karą? Gal neįstrikim nei neoromantizmuose, nei postmodernizmuose, nei simbolizmuose, juk visi jie savaip yra ir mūsų laike ;).
Skaitytojų klube susikaupė šiek tiek duomenų (753 įvertinimai), tad apsiskaičiavau koreliacijas ir surašiau, į ką panašiausiai vertina kievienas iš skaitytojų klubo veikloje sudalyvavusių rašykų (koreliacija >=0,7).
Rašykai išrikiuoti ta tvarka, kuria jie prisijungė prie klubo.
Svoloč: akmenys (0,84),
klimbingupthewalls: Bibliotekininkė (0,83), tictac_it (0,8), Laimingasis Hansas (0,82),
Marquise: jovaras (0,72), Bibliotekininkė (0,72), Lengvai (0,73), omnia (0,77), Tom Kom Potas (0,72),
jovaras: Marquise (0,72), moteruo (0,74), Bibliotekininkė (0,78), Daineko (0,7), karė iš žaliųjų mansardų (0,72),
renapoezija:
moteruo: jovaras (0,74), Bibliotekininkė (0,84), Lengvai (0,73),
IB:
Bibliotekininkė: klimbingupthewalls (0,83), Marquise (0,72), jovaras (0,78), moteruo (0,84), tictac_it (0,8), Lengvai (0,73), Laimingasis Hansas (0,81), Tom Kom Potas (0,71), Daineko (0,76), karė iš žaliųjų mansardų (0,78), Raiscinukė (0,77), Tere_ (0,74), Aš Noriu Būt Kaip Bebras Nenustot Statyt Užtvankų (0,81), po šviesom 15 (0,73),
tictac_it: klimbingupthewalls (0,8), Bibliotekininkė (0,8), Tom Kom Potas (0,82), Tere_ (0,81),
Lengvai: Marquise (0,73), moteruo (0,73), Bibliotekininkė (0,73), Laimingasis Hansas (0,77), omnia (0,71),
Laimingasis Hansas: klimbingupthewalls (0,82), Bibliotekininkė (0,81), Lengvai (0,77),
omnia: Marquise (0,77), Lengvai (0,71), Tere_ (0,71),
akmenys: Svoloč (0,84),
Tom Kom Potas: Marquise (0,72), Bibliotekininkė (0,71), tictac_it (0,82), Erla (0,71), Tere_ (0,81), po šviesom 15 (0,74),
Daineko: jovaras (0,7), Bibliotekininkė (0,76), karė iš žaliųjų mansardų (0,73),
Erla: Tom Kom Potas (0,71),
karė iš žaliųjų mansardų: jovaras (0,72), Bibliotekininkė (0,78), Daineko (0,73),
Raiscinukė: Bibliotekininkė (0,77),
ire:
Tere_: Bibliotekininkė (0,74), tictac_it (0,81), omnia (0,71), Tom Kom Potas (0,81), diena naktyje (0,86),
grupetas:
Aš Noriu Būt Kaip Bebras Nenustot Statyt Užtvankų: Bibliotekininkė (0,81),
po šviesom 15: Bibliotekininkė (0,73), Tom Kom Potas (0,74),
diena naktyje: Tere_ (0,86),
Lapis:
Yra keli į nieką nepanašūs vertintojai (Rena, IB, grupetas, ire, Lapis)
Suprantama, daugiau koreliacijų turi tie, kurie nuolat dalyvauja (Sakykime, Svoločiaus ir Markizės nebuvo įmanoma palyginti, nes jie vertino skirtinguose almanacho numeriuose).
Aš, pasirodo, panašesnis į Marquise, Lengvai_ ir Tere.
Link ko aš vedu. Toks skaitytojų klubas, koks yra dabar, galėtų būti puikus įrankis, leidžiantis nustatyti, su kuo iš kitų klubo narių jūs matote panašiausiai.
Visai būtų įdomu, jei tarpusavyje bent kiek geriau koreliuojanti grupelė imtų leisti savą, atskirą almanachą: tuomet jie iškeltų į viešumą, vertintų ir komentuotų daugmaž tuos darbus (žanrus, kryptis) kurie jiems visiems patinka...
Emmvilkė kitoje gijoje kelia svarbią problemą: „Kaip gali būti objektyvus žmogus,kuris dievina neoromantizmą kokiam postmodernistui?“
Jei šiek tiek patobulintume skaitytojų klubo idėją (ypač jei pavyktų ją užprogramuoti ir atsikratyti rankinio darbo), galėtume turėti ne vieną almanachą, o kelis.
Nežinau kokiu būdu, bet į atskirus almanachus turėtų jungtis panašiai vertinantys ir panašius dalykus dievinantys. Tuomet: a) jie turėtų tam tikrą areną, kurioje galėtų iškelti, viešinti sau patinkančio stiliaus kūrinius ir b) skaitytojų klubo nariams nereikėtų kankintis ties jiems neįkandamais stiliais ir žanrais.
Pasvarstykime. Ar atsirastų pakankamai žmonių skirtingiems almanachams (reikia bent po 5-6 nuolat skaitančius vienminčius).
Jei kas norėtumėt komentuoti - vienas iš būdų prisiversti tą padaryti yra šis klubas. Susiraskit Jums patikusį kūrinį-du (vienas iš jų gali būti savo), persiskaitykit nesudėtingas taisykles ir prisijunkit?