Rašyk
Eilės (76546)
Fantastika (2233)
Esė (1524)
Proza (10702)
Vaikams (2599)
Slam (50)
English (1175)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Skaitytojų klubas Skaitytojų klubui priklauso bet kuris rašykas, nusprendęs sudalyvauti klubo veikloje. Klubo misija yra kalbėti, skaityti, atkreipti dėmesį į to vertą kūrybą. Kartą į mėnesį klubas išleidžia almanac...
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 15:35
Kotminė Lapė pet Kitkits
Kaip suprasti - su mirusiais autoriais yra visai kita situacija??? Tipo jie numirė ir skatėrtijū doroga, apie jos net nekalbėsim, nes jie jau beteisiai ania?
Taigi - aš atstovauju juos. pilnateisiškai. ir nuo šiol kiekvienas, kuris užsimanys pasikelti aukščiau už juos ir gauti asmeninį atsiklausimą, pirma turės nušablinti ir parnešti bent iš vieno mirusiojo jo atsiklausimo atsakyma. Taip.
Nes tik šitaip bus teisnga.
nes jie taip pat yra autoriai.
ir negalima taip sakyti - tai visai kita situacija ir pastumti ranka tolyn kaip šiukšlę.
Nes almanachas dar nėra mirtis ir viršukalnė - jūs bet kada galite pataisyti savo kūrinį ir siekti dar aukštesnių viršukalnių.
O mirusieji, niekada, pabrėžiu - NIEKADA nebeturės ir nebeturi tokios galimybės - taisyti savo kūrinių ir tai visai nereiškia, kad kiekvienas iš jų manė, jog jo kūrinys jau yra tobulas.
O tai reiškia, kad jie, galbūt kaip ir tu, mielas Ežiuk, nėra patenkinti ir dar norėtų tobulinti...
mums, tai tarpinė stotelė, todėl nesureikšminkim taip jos, vien iš pagarbos ir su lygybės ženklu ties jais.
Va.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 15:35
tictac_it
Na kas čia dabar per konkursai? Visur konkursai ir konkurencijos su diskursais ir be. Juk "rekomenduoti kūrinį" "savaitės geriausi" ir netgi "įsidėti į mėgstamiausius" jau turi nesveikos konkurencijos požymių. Kur žiūri LATGA , seimo etikos komisija ir interpolo skyrius atsakingas už ... nesakysiu ką :) Vienžo Omnia norėdamas padaryti ką nors kad ir vos vos gero - "priskaldė malkų" ir pridarė visokeriopų autorinių norų ir nenorų pažeidimų ir aplamai - blogio. Taip. Iki tiek kad ežiuko pūkai pavirto šeriukais :) . (Darvinistai sakytų kad tai tesinga kryptis :). Aš nežinau ... bet nujaučiu kad diskusija čia buvo kiek tuštoka ir visai dėl nieko ( dėl DAO? :)). Bet nepastebėjau ar nors vienas autorius yra paprašęs netalpinti jo kūrinio į "konkursą" , gal ką praleidau ? Bet jei taip buvo ar bus - gal jis bus išgirstas ? Tai kur čia visokios problemos dar ... Aaaa , kažkur čia ... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 15:29
User no 34169
LO_, jei mano tekstas būtų parašytas "pa prikolu", gal neprieštaraučiau ir aš. Bet taip nebuvo :)

Vieni galėjo pasirinkti viską, kiti - nieko. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 15:15
Laukinė Obelis
Ežiuk, yra tokia brolių Ylvis atliekama daina. Ji buvo parašyta "ant durniaus". Vienas iš brolių ją labai blogai vertino ir gana nepatogiai jautėsi, kai kitas ją "ant durniaus" paplatino. Bet daina taip va "ant durniaus", bet labai sėkmingai apkeliavo pusę pasaulio. Ir ką - neprotestuoja tie du autoriai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 15:04
User no 34169
Aš konkursuose dalyvauju labai retai, bet jei dalyvauju, dalyvauju atsakingai, pagal taisykles, su tam konkursui tinkamu darbu. Kaip LO_ , aš ir pasijutau labai nejaukiai prieš skaitytoją, kad į almanachą, kurio paskirtis yra graži ir pagirtina, įtrauktas toks netobulas, dienoraštinis mano kūrinys. Kurį aš publikavau "šiukšlių dėžės" skiltyje, o ne "eilių". 

Kiti dalyviai galėjo pasirinkti, su kokiu kūriniu dalyvauti, o aš net to negalėjau, nekalabnt jau apie tai, kad išvis negalėjau pasirinkti ar dalyvauti ar ne.

Ir dabar negaliu savo kūrinio trinti lauk, nes, anot omnia, taip parodyčiau nepagarbą komentavusiems ir vertinusiems ir būtų įsižeidusių. 

Va taip ir įstrigau.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 14:55
User no 34169
Su mirusiais autoriais yra visai kita situacija, nepainiokime to.

O čia faktas lieka faktu, vieni autoriai galėjo patys apsispręsti ar nori dalyvauti konkurse ir pasirinkti, su kokiu kūriniu nori dalyvauti, o kiti ne. Kiti dalyvavo per prievartą.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 14:50
Kotminė Lapė pet Kitkits
Vitsiemts ir puvo leitsta aptsitsprętsti, vitsi, kurie tsiūlė kūriniuts galėjo jų ir netsiūlyti, taip. O tsiuo atveju kūriniai jau yra tik zaliava, nets tsvarpiautsiaits atsmenimits tampa tie, kats tsiūlo. Nets galima tsiūlyti vitsitskai vitsų kūriniuts - ziūrima ne į autorių, o į kūrinio kokypę, nets jeigu tsiūlytume pagal autoriuts, tai kai kurių kokypė pūtų vitsitskai pratsta, nets jie jau tseniai mirę...na taip, ats nejautruts, dėl to ir patyriau ką tik tskyrypats HO HO HO..am...pet ats logitskats, nets vitsi Galaktai tokie ir nieko tia nepepakeitsi - tia tsvarpu ne autoriai, jų norai ir tsutikimai, o produktai ir tie, kats tsiūlo - jie tsutinka tsiūlyti ir komentuoti. o atsiklautsinėti net ir mirutsių, nets jei klautstume gyvųjų, tada negalima, neteitsinga pūtų itskirti ir mirutsiuts, pūtu privalu ir jų klautsti, o kats eitų??? ATS JŪTSŲ KLAUTSIU DAPAR - kats eitų atsiklautsti mirutsiųjų autorių, kats??? aitsku vėl man reiktų...pet nėfigatski! Ne, ats tsu jaits nepepratsidedu dar iki tokio laiptsnio, kad naktį eiciau į kapinets!...Arpa pavakariukaits...nets dieną jie niekada neatsakinėts, ne.
Tada pratsom - tsugalvokit planą, kaip paklautsi mirutsiųjų, pratsom, ats tsutinku tada!
O kaip tada pipliotekots?! Kokts Pūtkinats pavyzdziui, gal irgi net lapai netsutinka, kad Lietuvots pipliotekoj, kazkokiam kaimelįė, kazkokie tai muzikai jį tskaitytų!...Na, jei pūtkinats, tats maurats ir tsutiktų, tai lordats Paironats, arpa tserats Wiljamats Tsektspyrats, tai jau tikrai nuo tsito kartste vartotsi net zemė dunktsi, va! Ir kats jų klautsia, klautsiu ats jūtsų, - KATS??? Ptp tietsiog.
Nejautrutsits Napagėlits lordats Kitkelits a la Tsektspyrats
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 14:38
User no 34169
Omnia, nelyginkime visiškai skirtingo masto dalykų ;)
Beje, man ir neteko girdėti, kad geriausios dainos/knygos konkurso organizatoriai įpareigotų balsuojančiuosius "užfloodinti" dainos/knygos autoriaus svetainę/blogą/facebooką/pašto dėžutę savo iš reikalo tam konkrečiam konkursui parašytais komentarais ;) 

Mano kūriniai paskelbti viešai, skaitykite, kas tik norite, vertinkite, platinkite per socialines platformas, kelkitės į savo blogus su nuoroda, išsisaugokit savo kompiuteryje, persirašykit į savo užrašų knygutę, galų gale, persiųskite draugui laišku prirašydami "pasižiūrėk, didesnės nesąmonės gyvenime neskaičiau" - Jūsų laisvė.

Bet jei jau organizuojate konkursą, tai darykite tai etiškai ir leiskite dalyviams patiems apsispręsti, dalyvauti jame, ar ne. Visiems dalyviams, o ne tik daliai jų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 14:38
Kotminė Lapė pet Kitkits
Tavaitėts geriautsi yra tik topai, o tia topų topai...taip?
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 14:26
Kotminė Lapė pet Kitkits
Pet o kur tada prizai???
Manęts neapmautsit, per konkurtsuts vitsada pūna prizai, gal tik patskutinėmts vietomts ne, o kitiemts arpa taldainių, arpa daug pa, knygų, morkų, kopūūūtstų ir vitso kito. Kur tia prizai, kur?! Tada tia ne konkurtsats, ne.
Apie ciptsuts ats patylėtsiu, pet kaip kiti Omniots pavyzdziai, kurie lapai geri, kodėl neatsakot į juots a?

Pavyzdyts Pirmats: „Nesu girdėjęs, kad kokiai nors grupei pavyktų uždrausti radio stoties klausytojams balsuoti dėl jos kūrinio ir įtraukti/neįtraukti tą kūrinį į topą.“

Pavyzdyts Antrats: „Nesu girdėjęs, kad kuri nors leidykla uždrausti balsuoti dėl savo knygos įtraukimo į skaitomiausių/perkamiausių/vartomiausių knygų dešimtuką.“

Eziuk, tu patekai į topą ir liaudits uz tave paltsavo, nets tu paratsei dainą ir vitkats. Paratsei, paleidai per eterį (ratsyk.lt) ir mets paltsuojam ir į toputs, pim pim pim!
Arpa Opeliets knyga patektų į detsimtuką ir niekats neklautstų ar ji nori į detsimtuką, ar nenori, va.

Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 14:01
Laukinė Obelis
Ir vėl aš čia įsikišiu, turbūt viai be reikalo, bet, ai...

Su ežiuko argumentais galima ir sutikti, ir ne.

Taip, ką omnia ir klimb sako, yra visiškai teisinga - atidavę kūrinį skaitytojui, situacijos nebegalime kontroliuoti. Kaip pavyzdys - mano knyga šiuo metu vienoje leidykloje "puikuojasi" meilės romanų kategorijoje. Tai man atrodo visiškas absurdas. Ir truputį skauda - juk kažkas tikrai jį nusipirks būtent to tikėdamasis, o po to atitinkamai ir (nu)vertins. Tačiau net nepagalvojau, kad turiu teisę eiti dėl to muštis.

Na, bet grįžtam prie mūsų reikalo.
Kiek supratau, absoliuti dauguma autorių, kurių kūriniai patenka į almanachą, tuo džiaugiasi. Ir tai natūralu, ir tai labai gerai. Man atrodo, kad tik taip ir turėtų būti, nes dalyvavimas almanache yra šioks toks įvertinimas. Net jei skaitytojai kūrinį skaito ir komentuoja, anot ežiuko, "per prievartą", visgi, aukštas įvertinimas šį tą pasako. Juk ir konkurse, kur autorius dalyvauja laisvanoriškai, dar nereiškia, kad visi komisijos nariai kiekvieną kūrinį skaito bei vertina iš malonumo ar todėl, kad mato tame prasmę - tai jiems neretai irgi būna šiokia tokia prievarta.

O bet tačiau, jei atsiranda vienas kitas, kuriems toks dalyvavimas almanache yra nepriimtinas, nesuprantu, kam reikėtų kelti štai tokias diskusijas ir gaišti laiką. Aš ramia sąžine išbraukčiau tą kūrinį iš sąrašų, ir niekam neskaudėtų.
Žinoma, reiškiant protestą galima susimokėti tuos keturis litus ir savo kūrinį visiškai ištrinti iš svetainės. Bet ir vėlgi - jei autorius pats savo lėšom išleido knygą, juk jam neturėtų kainuoti ją pašalinti iš kažkurio konkretaus knygyno lentynų, pavyzdžiui tokio, kuris vadinasi "Almanachas nr. 1", ar ne taip?

Kas dėl mano pačios nepasitenkinimo - na, gal net ne nepasitenkinimas tai buvo, o daugiau apgailestavimas, atsiprašymas prieš skaitytojus, kad jiems tenka skaityti tokį netobulą kūrinį, kai pas save jau turiu žymiai geresnę jo versiją; ir šiek tiek beprasmiška susilaukti komentarų apie tai, kas jau pasenę, kas nebeegzistuoja. Na, bet tai juk tam tikra prasme mano pačios klaida - jei tas kūrinys toks nebetikęs, gal derėjo jį ištrinti, ar ne?

Va, pasakiau, ir tiek. Atleiskit už sugaištą jūsų laiką...
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 13:34
omnia
Nesu girdėjęs, kad kokiai nors grupei pavyktų uždrausti radiostoties klausytojams balsuti dėl jos kūrinio ir įtraukti/neįtraukti tą kūrinį į topą.

Nesu girdėjęs, kad kuri nors leidykla uždrausti balsuoti dėl savo knygos įtraukimo į skaitomiausių/perkamiausių/vartomiausių knygų dešimtuką.

Esu, tiesa, girdėjęs, kad vienąsyk čipsų gamintojai mėgino uždrausti vieno žurnalo redakcijai išspausdinti straipsnį, kuriame buvo nustatinėjama, kurie čipsai geriausiai dega. Bet jiems tai nepavyko, (nes jie iš tikro dega).

Gal jau liaukimės?
:]
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 13:28
User no 34169
P.S. Pastebėjau, kad palikau nemažai spausdinimo klaidų. Atsiprašau, skubėjau, pasitaisysiu :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 13:26
User no 34169
Omnia, tai yra konkursas, nes turi visus konkursui būdingus bruožus. Jei ant vyno butelio užklijuosite etiketę "ekologiškos vaisių sultys", jo butelio turinys nuo to nepasikeis ;)

"Beje, skaitydamas kai kuriuos kūrinius, jaučiu, kad jie įdėti tik dėl pliusiuko, kad tik būtų kas nors papublikuota. Kažkodėl nereikalaujų jų uždrausti?"

Todėl, kad vos pajutusi, jog tekstas yra tuščias, galiu jo toliau nebeskaityti. Manęs nekas neverčia. Turiu pasirinkimo teisę. O štai dėl dalyvavimo konkurse neturėjau.

"Tad darbų „varžymasis“ yra šalutinis, neesminis veiklos rezultatas (todėl net neskelbiame vidurkių, tik sąrašą)."
Na konkursų oagrindinis tikslas ir dažnai būna, pavyzdžiui, atkreipti dėmesį į ekologines problemas ar pan. O po almanacho kūriniai labai aiškiai parašyta: "Sąrašas surikiuotas pagal vertinimų vidurkį."  Yra pirma vieta, yra antra vieta, yra trečia vieta ir t.t. O tas konkretus vidurkis labai mažai ką paakytų.

Tai yra konkursas, o dalyvavaimas konkursuose turėtų būti savanoriškas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 13:17
omnia
„Juk skaitant komentarus jaučiasi, kurie parašyti nuoširdžiai, o kurie iš reikalo, kad užsidėti pliusiuką“

Man irgi ne visi mano kūrybai skirti komentarai patinka.

Beje, skaitydamas kai kuriuos kūrinius, jaučiu, kad jie įdėti tik dėl pliusiuko, kad tik būtų kas nors papublikuota. Kažkodėl nereikalaujų jų uždrausti?

Ne kiekvienas pagal taisykles vykstantis veiksmas yra konkurasas. Beje, cituoju: „Klubo misija yra kalbėti, skaityti, atkreipti dėmesį į to vertą kūrybą“.

Tad darbų „varžymasis“ yra šalutinis, neesminis veiklos rezultatas (todėl net neskelbiame vidurkių, tik sąrašą).

Svarbiausia yra skaityti ir kalbėti, atkreipti dėmesį.

Kaip jau rašiau, rašykai nėra kieno nors asmeninių stalčių rinkinys, o yra vieša virtuali erdvė.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 13:06
User no 34169
klimbingupthewalls, pasikartosiu, tai yra konkursas, nes darbai ne natūraliai, o specialiai tam tikslui, pagal iš anksto sutartas konkrečiais taisykles, yra atrenkami, skaitomi ir vertinami balais, tada sureitinguojami, ir "laimėję" patenka į almanachą (prizas), taigi tai yra ne kas kita, o konkursas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 13:04
User no 34169
Aš labai džiaugiuosi, kai mano tekstus skaito ir vertina. Labai vertinu ir taiklią bei konstruktyvią kritiką. Bet kai žmonės skaito, vertina ir komentuoja pagrinde tam, kad sudalyvautų žaidime/konkurse/akcijoje... Juk skaitant komentarus jaučiasi, kurie parašyti nuoširdžiai, o kurie iš reikalo, kad užsidėti pliusiuką. Arba, kad kūrinys konkurse negautų iš to vertintojo 1. 

O šiaip, ką gi, turime pirmą rasyk.lt istorijoje konkursą, kur vieni dalyviai gali pasirinkti ar nori dalyvauti jame ar ne, o jei nori, tai su kokiu tekstu. Na o štai kiti dalyviai yra tiesiog per prievartą priverčiami dalyvauti ir neturi jokios pasirinkimo teisės. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 11:27
Erla
Jei jau paskelbi viešai savo tekstą, tai jį  atiduodi skaitymui, vertinimui.
Man atrodo kuo daugiau nuomonių, tuo naudingiau  autoriui. Be to, populiarinama kūryba.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 10:00
Kotminė Lapė pet Kitkits
Ar dapar tia tslaptsotsi Janukoviciuts, taip???!...
O pats Kitkelį vyturio diena va...pim pim.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2014-02-24 08:33
Pranas
Suprantu, kad  nesupranti  manęs, Omnia. Bet tik todėl, kad  nenori.  Aš rodau į Maidaną, kaip visako svarbiausią  priežastį, taigi ir permainų priežastį, taigi ir Janukovyčius pabėgimą priežastį ir pan.
Na, iki. 
Geros dienos linkiu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
1 --- 4 --- 8 --- 12 --- 16 17 18 19 20 --- 24 --- 28 --- 32
[iš viso: 622]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą