Rašyk
Eilės (77997)
Fantastika (2302)
Esė (1548)
Proza (10901)
Vaikams (2706)
Slam (72)
English (1198)
Po polsku (367)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

2011-11-21 16:26
Varinė Lapė

Nr. 27

Dešinėje - skardis, kairėje - kalnas. Spaudžiu pedalą, greitis didėja, perjungiu pavarą ir toliau spaudžiu. Už nugaros policija, aš "bėgu". Nesustosiu.

Posūkis į kairę, policija atsilieka. Kylu į kalną. Pakilus kelio išsišakojimas į kokius penkis kelius. Vienas veda į pastatą, kažkokią požeminę aikštelę. Sapne pabundu. Suvokiu, kad sapnas.

Važiuoju į aikštelę, pasirenku vienintelį "uždarą" kelią. Du pasirinkimai, suktis ir įkliūti arba kaktomuša trenktis į didelius "garažinius" vartus. Koks skirtumas, juk sapnuoju. "Gazuoju" ir trenkiuosi į vartus juokdamasi, nejaugi pajusiu skausmą. Nė velnio. Pralendu kiaurai vartus. Atsiduriu tarpinėje erdvėje - priešais ir už manęs tokie pat vartai. Sklendžiu. Svarstau kur pasukti, sapnas manęs nebekontroliuoja, mašinos man nebereikia. Sklendžiu tiesiai į kitus vartus mąstydama, kad pagaliau pavyko sapne pabusti ir kad tai turi trukti neilgai.

Už kitų vartų labai didelis projektorius, kuriame nuolat atvaizduojami kažkokie vaizdiniai, kažkokie užrašai, žmonės. Jaučiu, kad bundu, stengiuosi išlikti sapne ir įžiūrėti, kas ekrane. Viskas blanksta, nebeišsilaikau ore ir atsimerkiu.
2011-09-07 08:49
Varinė Lapė

Nr. 26

Dalai Lama sėdi ant kilimėlio. Prieš jį būrys žmonių, taip pat sėdinčių ant kilimėlių, bet kažkaip padrikai.

Aš salės gale, eilinį kartą stebiuosi: "Kaip čia gali būti taip nešvaru, kai toks žmogus atvyko... Kodėl čia tokia prieblanda, kodėl tvanku..."

Dalai Lama pasakoja, kalba ramiai, vos girdimai. Nepanašu, kad jo kas nors klausytųsi. Nepanašu, kad jį bent truputį tas jaudintų.

Matau, kad kažkas varsto salės duris. Už jų aklinai tamsu. Aš pati stoviu ir nežinau ko imtis: ar klausyt, ką kalba vienuolis, ar daryti tvarką. Pertraukti mokytojo negaliu, bet ir erzelis tiesiog varo iš proto.

Reikia prabusti.
2011-09-06 09:53
Varinė Lapė

Nr. 25

Didelis namas, pusiau pastatytas. Du aukštai, didelė laiptinė. Namas smėlynuose. Neįprasta aplinka man nepatinka. Namas be langų... "Kaip ten smėlio nepripusto?"

Įeinu į vidų. Ant laiptų aikštelės vonia, joje maudosi juodaodė moteris. Plaukai trumpi. Ji vonioje rūko, matau, kad šalia turi kažkokio gėrimo taurę.

- Gal prisijungsi? - klausia ji manęs. Stoviu jau net išsižiojus.
- Ne ne, ačiū, jūs maudykitės...
- Man patinka, kai vanduo atvėsta. - jos veido nesimato. Matau, kad ji labai liekna. Ir sena. Išsigąstu, kad ji gali sugalvoti išlipti. Nenoriu pamatyti to vaizdo. Žinau, kad vanduo ne šiaip vėsus, o šaltas.

Pasuku link išėjimo galvodama, kad kažin iš kur vonioje vanduo, jei visame name nėra nei vamzdžių, nei kranų. Ir kas užvilko ant laiptų vonią?
2011-09-02 10:03
Varinė Lapė

Nr. 24

Bažnyčia, suolai, aš per vidurį. Prie altoriaus rausvi vorai. Man šlykštu.

Didžiausias iš jų ropoja link manęs. Didelio šuns dydžio. Man "sapninis paralyžius". Stoviu ir nejudu.

Voras kimba man į kairę koją, jaučiu jo minkštus kutenančius "žiauturus". Man nebaisu, man šlykštu. Prisimenu (sapne), kad jau esu sapnavusi tai, tik į koją kibo šuo. Ir koją tada skaudėjo.

Pabundu cypdama.
2011-08-23 13:08
Varinė Lapė

Nr. 23

Maratonas. Trasa miške, dangaus nematau, matau tik trasos asfaltą. Lygus naujai išklotas kelias. Priešais maždaug 42 kilometrai. Medžiai tokie tankūs...

Po starto aš viduryje. Kai kas aplenkė kai kas iš paskos velkasi. Bėgu lengvai.

Girdžiu šiurpų klyksmą. Tiksliau du balsus žviegiančius. Spjaunu į maratoną ir bėgu atgal (garsas buvo iš už nugaros) - gal kam reikės pagalbos. Dvi maratonininkės išskerstos guli ant trasos. Iš kažkur ateina medžiotojas, sako, kad kažkoks baubas paskerdė, jis jį medžioja. Man baisu, bet turiu užbaigt maratoną. Jis sako, matai, kraujas iš širdžių išsiurbtas. Šviežiai.

Bėgu toliau nuo įvykio. Spartinu žingsnį, jau nebūsiu pirma. Mane aplenkė mano sesuo. Ji antra. Aš trečia. Finišas ten, kur baigiasi tankmė.
2011-08-17 17:32
Varinė Lapė

Nr. 22

Egzaminas. Auditorija. Kompiuterinės komunikacijos, o gal elektroninė komercija:

- Kas yra Web 2.0 technologijos? - klausia dėstytojas.
- Kodėl klausiat? - aš.
- Nežinau net... Čia pas mane dokumentuose parašyta, kad to paklaust turiu.
- O tai kaip dėl egzamino?
2011-08-10 10:07
Varinė Lapė

Nr. 21

Susišaudymas.

Du prieš vieną. "Geriečiai" ir nusikaltėlis. Veiksmas apleistame, seniai nenaudojamame sandėlyje, čia pilna visokių rakandų, įrankių, dėžių, pakuočių.

Moteris gerietė pašauta į krūtinę, suskaičiavau penkis taiklius šūvius. Ji guli ant grindų, miršta.

Nusikaltėlis slepiasi už didelių metalinių lentynų, šaudo į nepasiduodantį gerietį, šis atsišaudo.

Abiems staiga baigiasi kulkos.

- Tu suimtas, nebėra kur trauktis, lauke jau laukia.
- Klysti, man dar liko vienas ginklas.

Blogietis išsitraukia iš kišenės bombą (???), ištraukia saugiklį (???) ir parodo.

- Mums liko trys sekundės.

Bėgu iš sandėlio ilgu koridorium, girdžiu nusikaltėlio žingsnius iš paskos. Matau, kad nepabėgsiu. Plaučiai dega, nuo įtampos darosi juoda akyse. Trys sekundės.

Bum.
2011-07-11 08:55
Varinė Lapė

Nr. 20

Negaliu atitraukti akių nuo kompiuterio ekrano. "Transliuoja" kažkokį "filmą" apie užkonservuotą žmogų, kaip jį tuoj pabudins iš cheminio miego ir jis pradės vykdyti teisingumą. Mąstau, kad tokios nesamonės gali būti tik sapnuojamos.

Bandau išjungti kompiuterį - nereaguoja. Ką bespausčiau - nieko.

Filmas tęsiasi jau realybėje - lavonžmogis filmuojamas stambiu planu. Jo išpurtęs apipuvęs veidas daro įvairias mimikas. Jis kalbasi su kažkuo, aš kaip šešėlis jį matau. Man šlykštu.

Noriu pabusti, bet negaliu. Niekaip neveikia "reset" ir "log off" ir "shut down" - ankščiau visada suveikdavo.
2011-02-02 14:27
Varinė Lapė

Nr. 19

Laukia labai ilgas skrydis. "Oro uoste" su kurpine laukiam registracijos.

Mintyse vardinu būtiniausius pasiimti daiktus - pasas, pinigai, batai, kojinės, citramonas, "bintas", kepurė... O kur pasta ir dantų šepetėlis?

- O velnias... Pamiršau. Kaip reikės dantis plauti? O ten kažin bus kur nusipirkt?
- Dar yra laiko, paieškok čia.

Radau, nusipirkau ir pabudau.
2010-08-13 12:00
Varinė Lapė

Nr. 18

Bėgu naktį miške. Visur prisnigta, bet man nešalta visai. Aš turiu tikslą susitikti su juo. Mintyse svarstau, ar bėgti taku, ar geriau tarp medžių. Matau tamsoje.

Mano tikslas jau visai netoli. Priešais pastebiu dvi kates, dvi kiaunes ir dvi lūšis. Kates ir kiaunes man pavyksta išvaikyt, o lūšys puola. Aš nežinau kaip gintis.

Jis - pusiau vilkas - apgina.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
[iš viso: 98]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą