Rašyk
Eilės (78168)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10915)
Vaikams (2716)
Slam (76)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Per pasaulį keliauja žmogus

2007-04-05
Kovo 16 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje pristatyta kompaktinė plokštelė „Bernardas Brazdžionis. Per pasaulį keliauja žmogus“. B. Brazdžionio poeziją skaito aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas, skamba kompozitoriaus Vidmanto Bartulio muzika.

Poeto 100-mečiui bei kompaktinės plokštelės pristatymui skirto renginio data pasirinkta neatsitiktinai. V. Kochanskytei pradėjus vakarą B. Brazdžionio eilėmis „Istoriją nešam savy“, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė susirinkusiesiems priminė, kad kovo 16-oji – Knygnešio diena. Šį unikalų mūsų istorijos reiškinį ji susiejo su išeivijos literatūra, kuri Lietuvą iš už Atlanto taip pat pasiekdavo paslapčiomis.

Eilės tą vakarą skambėjo ne tik iš P. Venslovo ir V. Kochanskytės lūpų – keletą B. Brazdžionio posmų paskaitė ir kompaktinę plokštelę išleidusios VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ vadovas Sigutis Jačėnas. „Yra gyvenime situacijų, kai susitinka ir išėjusieji, ir esantieji“, – pristatydamas „Lietuvių aktorių balsų“ kolekciją sakė jis. Ši kompaktinių plokštelių kolekcija yra šviečiamasis kultūros paveldo projektas, asmenine iniciatyva pradėtas įgyvendinti 2005 m. Iš planuojamų dvidešimt vieno albumo jau išleisti penki: „Nieko nepasakyta“ (aktoriaus ir režisieriaus Sauliaus Mykolaičio autorinės dainos), „Tolimoji klajūno viltis“ (Pauliaus Širvio lyriką skaito aktorius P. Venslovas, muzikuoja prof. Pranas Narušis), „Poeta“ (lietuvių lyriką skaito aktorius Laimonas Noreika), „Romansero bėgančiam laikui“ (romantikų kūrinius skaito aktorė V. Kochanskytė, muzikuoja Saulius S. Lipčius) bei „Maironis“ (skaito aktorius Laimonas Noreika). Šeštojo, ką tik pasirodžiusio albumo „Per pasaulį keliauja žmogus“ idėja kilo V. Kochanskytei, artėjant poeto B. Brazdžionio 100-mečiui. Šio įrašo, kaip ir visos plokštelių kolekcijos, tikslas – įamžinti įvairių kartų Lietuvos teatro menininkų – dainuojančių aktorių ir aktorių skaitovų – balsus. Sumanytojas ir leidėjas Sigutis Jačėnas, pristatymo metu išreiškęs nusivylimą dėl valstybės institucijų abejingumo šiai iniciatyvai, nepraranda vilties sulaukti dėmesio ir rasti rėmėjų.

Kompaktinės plokštelės pristatyme dalyvavęs fotomenininkas Romualdas Rakauskas, kurio fotografijos panaudotos albume, sakė nenorįs po gražių eilių ir muzikos (B. Brazdžionio mėgto Beethoveno kūrinius atliko pianistė Rūta Blaškytė) leistis į materialiąją fotografijos pusę, todėl tik trumpai pasidalijo prisiminimais apie poetą. Prie jo priartėti tekę porą kartų: fotografuojant poetą apsilankymo gimtuosiuose Stebeikėliuose metu ir vėliau jam lankantis „Nemune“. B. Brazdžionio rinkinio skyriaus vedėja Jūratė Ivanauskienė, pasakodama apie svarbiausius poeto biografijos faktus ir cituodama laiškus, užrašus bei amžininkų prisiminimus, atskleidė jį ne tik kaip poetą ir visuomenininką, bet ir kaip savų keistenybių turėjusį, šmaikštų, įvairius pokštus, kalambūrus ir satyrinius eilėraščius mėgusį žmogų.

Poeto 100-mečiui skirto albumo rėmėjai – Elena ir Juozas Kojeliai, Ramunė ir Gintautas Vitkai.

B. Brazdžionio 100-osioms gimimo metinėms skirta paroda „Žemiška žmogaus kelionė – išvykimai, sugrįžimai...“ Maironio lietuvių literatūros muziejuje veiks iki liepos 15 d.


Vaiva Lešinskaitė
 

Rašytojai

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą