Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[XXVIII tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo 2017“ Moterys ir vyrai poezijoje: vaizduotės ribos]]>

Spalio 6 d., penktadienis

11.00 Dalyvių registracija. Druskininkai, centras „Dainava“, kavinė „Širdelė“, Bubilo salė, Maironio g. 16.

13.45 Festivalio atidarymas. PDR vėliavos pakėlimas prie kavinės „Širdelė“.

14.00 Diskusija „Moterys ir vyrai poezijoje: vaizduotės ribos“. Aušrinės salė. Moderuoja Virginija Cibarauskė. Dalyvauja Laima Kreivytė, Natalija Arlauskaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Gintaras Bleizgys.

16.00 Kavos pertrauka. Janinos Osewskos (Lenkija) paroda. Aušrinės salės vestibiulis.
16.30 Per metus išėjusių knygų pristatymas. Leidyklos pristatys ir prekiaus savo leidiniais. Centras „Dainava“, Saulės salė. Veda Marius Burokas.

19.00 Poezijos vakaras. Veda Neringa Butnoriūtė ir Andrius Jakučiūnas. Centras „Dainava“, Aušrinės salė.

21.00 Poetiška naktis: jaunųjų poezijos skaitymai. Veda Donatas Petrošius. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė.

22.30 Naktinė programa. Diskoteka su Mint Vinetu. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė.


Spalio 7 d., šeštadienis

10.00 Poetinis sportas: krepšinio, petankės, smiginio, stalo teniso turnyrai. Lauko žaidimai „Dainavos“ kieme, stalo tenisas – salėje. Organizuoja Andrius Mosiejus.

11.00 Dviejų eilėraščių – kito poeto mėgstamiausio eilėraščio ir savojo – skaitymai. Veda Ričardas Šileika ir Dainius Gintalas. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialinis muziejus, M. K. Čiurlionio g. 35.

11.00 „Ką šeštadienį?“ – kūrybinės dirbtuvės jaunimui su poetais Ramune Brundzaite ir Antanu Šimkumi. Centras „Dainava“, Perkūno salė.

14.00 ES programos „Kūrybiška Europa“ projekto VERSOPOLIS poetų skaitymai. Veda Rūta Elijošaitytė ir Marko Pogacar (Kroatija, festivalio „Gorano pavasaris“ (Goranovo proljeće) organizatorius. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė. Skaito:

Katja Gorečan (Slovėnija)

Afrodita Nikolova (Makedonija)

Hannah Lowe (JK)

Barbara Klicka (Lenkija)

Tomica Bajsić (Kroatija)

16:00 „Skaito savi, veda svetimi“ – lietuvių poezijos popietė. Veda Dainius Dirgėla ir Liutauras Leščinskas. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė.

16:00 Programa vaikams. Veda Tomas Dirgėla. Centras „Dainava“, Perkūno salė.

19.00 Iškilmingas baigiamasis poezijos vakaras. Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų teikimas. Konkursų laureatų apdovanojimas. Veda Agnė Žagrakalytė ir Edgaras Platelis. Centras „Dainava“, Aušrinės salė.

21.00 Muzika. Grupė „Station“. Restoranas „Nakviša“.

23.00 DJ Uršulės ir DJ Alvydo muzikiniai mūšiai, Go-Go stulpas – Nastaravičius. Kavinė „Širdelė“, Bubilo salė.


Spalio 8 d., sekmadienis

17.00 PDR svečių, VERSOPOLIO poetų bei laureatų poezijos ir džiazo vakaras. Kerry Shawn Keys ir „Nada Quartet“: Liudas Mockūnas, Dmitrij Golovanov, Eugenijus Kanevičius. Veda Indrė Valantinaitė. Šiuolaikinio meno centro skaitykla, Vokiečių g. 2, Vilnius.
 

Anoniminiai konkursai:

Vieno eilėraščio

Vieno eilėraščio tema „Aš, kita (-s) aš ir...“;

Humoristinio eilėraščio tema „Meilei reikia mylimo žmogaus“.

Kiekvienas festivalio Druskininkuose dalyvis konkursams gali teikti po vieną eilėraštį. Kūriniai įteikiami vertinimo komisijai iki spalio 6 d., penktadienio, 19 val. Kam įteikti eilėraščius, bus paskelbta penktadienį prieš diskusiją.

 

Visi / visos festivalio dalyviai / -ės, norintys / -ios skaityti lietuvių poezijos skaitymuose šeštadienį 11.00 val., praneša Ričardui Šileikai, o kas nori 16.00 val. – Dainiui Dirgėlai.

]]>
Thu, 5 Oct 2017 14:31:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/xxviii-tarptautinis-literaturos-festivalis-poetinis-druskininku-ruduo-2017-moterys-ir-vyrai-poezijoje-vaizduotes-ribos.html http://rasyk.lt/ivykiai/xxviii-tarptautinis-literaturos-festivalis-poetinis-druskininku-ruduo-2017-moterys-ir-vyrai-poezijoje-vaizduotes-ribos.html
<![CDATA[Pa­ro­da „Ža­lia Žiem­ga­la“.]]>

„Tau­to­dai­li­nin­kas, li­te­ra­tas, pe­da­go­gas Vik­to­ras Ži­lins­kas, dau­giau kaip tris de­šimt­me­čius gyvenan­tis Kau­ne, ry­tais at­si­ke­lia ir va­ka­re gu­la­si su min­ti­mis apie gim­tą­ją Žiem­ga­lą. Iš Jo­niš­kio ra­jono Ber­ži­nin­kų kai­mo ki­lęs me­ni­nin­kas į gim­tą kraš­tą su­grįž­ta su sa­vo kū­ry­bi­niais sumanymais. Praė­ju­sią sa­vai­tę Jo­niš­kio kul­tū­ros cent­re ati­da­ry­ta jo pa­ro­da „Ža­lia Žiem­ga­la“.“

Daugiau apie tai skaitykite straipsnyje >>]]>
Fri, 29 Sep 2017 20:12:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/paroda-zalia-ziemgala.html http://rasyk.lt/ivykiai/paroda-zalia-ziemgala.html
<![CDATA[Lietuvos šimtmečio proga – lietuviškos fantastikos almanachas!]]>

Jokia valstybė neatsiranda be kūrybos ir fantazijos. Ir pradžių atsiranda migloti planai, apybraižos, neišvengiamai – ir kritikos lavina bei nuolatinis kartojimas, kad taip nebūna, taip jau buvo, bet nesuveikė, todėl neverta kartoti klaidų. Ir išvis, baikite svajoti čia.

Bet juk prieš tapdami realybe, visi dalykai iš pradžių gimsta vaizduotėje, fantazijose – tiek materialūs, tiek ne. Kažkada Lietuvos valstybės atkūrimas, tegul ir geidžiamas, irgi atrodė fantastiškas, nerealus.

O štai jau kitais metais švęsime modernios Lietuvos šimtmetį. Nes mūsų proseneliams ir seneliams pasistengus, fantastika virto realybe.

Ir norėdami prisidėti prie šios džiugios datos paminėjimo, kviečiame kurti ir Jus. Kurti tai, kas fantastiška, kas galbūt neįprasta, bet tai, kurlink krypsta Jūsų fantazija, idėjos, mintys.

Lietuvos šimtmečio proga mes, „Lituanicono“ organizatoriai nusprendėme išleisti Lietuvos fantastikos šimtmečio almanachą – spausdintinį leidinį, kuriame bus publikuoti komisijos atrinkti geriausios lietuviškos fantastikos pavyzdžiai – tiek senesni, tiek ir šie, kuriems čia ir skelbiame konkursą. Konkurso taisyklės – tokios:

I. Fantastinio apsakymo konkurso „Geriausia Lietuvos šimtmečio fantastika“ (toliau – konkursas) tikslas – paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ta proga išleidžiant spausdintinį Lietuviškos fantastikos almanachą.

II. Konkurso pradžia 2017 m. liepos 25 d. – pabaiga spalio 24 d. 23 val. 59 min. 59 s. (Lietuvos laiku). Darbai siunčiami adresu konkursas@lituanicon.lt, temoje nurodant „Apsakymas šimtmečio almanacho konkursui“.

III. Konkurse gali dalyvauti visi norintys asmenys – taip pat ir jo organizatoriai.

IV. Konkurso tema – laisva. Siunčiamas apsakymo tekstas privalo akivaizdžiai sietis su fantastikos žanru, pavyzdžiui, mokslinė fantastika, kiberpankas, fentezi, postapokaliptika ir panašiai – svarbu, kad kūrinio priklausymas fantastikai nekeltų abejonių.
Tekstas turi būti parašytas proza (galimi poezijos intarpai, tačiau jų kiekis neturi kelti abejonių dėl prozos). Apimtis nuo 5 iki 25 tūkstančių ženklų, įskaitant tarpus. Dokumento formatas – bet kuris tekstinis.
Konkurse dalyvauja tik lietuvių kalba parašyti apsakymai.
Dalyvis prisegtame dokumente turi nurodyti savo tikrą vardą ir pavardę arba pseudonimą, jei nenori atskleisti savo tapatybės (apie tai būtina informuoti konkurso organizatorius).

V. Konkurse dalyvaujantis apsakymas gali būti jau publikuotas anksčiau ar dalyvavęs kokiame nors kitame konkurse – svarbiausia, kad nebūtų saistomas leidybinių įsipareigojimų.

VI. Tekstų koregavimas po apsakymo publikavimo neleidžiamas. Jeigu tekstas neatitinka temos, jame yra didelis kiekis gramatinių klaidų, piktnaudžiaujama necenzūrine leksika, pažeidžiami LR įstatymai, tekstas yra šveplas ir pan., konkurso organizatoriai turi teisę kūrinio nepriimti. Nusprendus kūrinio nepriimti, apie tai, nurodžius priežastį, pranešama autoriui. Tokiu atveju konkurso dalyvis, pataisęs, kūrinį gali jį dar vieną kartą siųsti į konkursą. Už plagiavimą konkurso dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį, kiti jo kūriniai, dalyvaujantys konkurse, net jei jau ir buvo publikuoti, yra šalinami iš konkurso. Apie tai pranešama konkurso dalyviui.

VII. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau, nei nurodyta konkurso pabaiga. Vienas autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų apsakymų.

VIII. Dalyvavimas konkurse yra nemokamas ir neapmokamas, t.y. už atsiųstus bei almanache publikuotus darbus honoraras nemokamas. Konkursas yra nekomercinis, turintis tikslą skatinti pradedančius ir jau pažengusius rašytojus kurti, taip pat įamžinti geriausią fantastinę lietuvišką kūrybą.

IX. Publikavimas: visi konkursiniai apsakymai bus publikuojami internetiniame puslapyje www.lituanicon.lt, vėliau geriausi atsiųsti apsakymai planuojami publikuoti spausdintiniame lietuviškos fantastikos almanache.

Kūriniai Lituanicon.lt publikuojami iškart, kai tik jį peržvelgia koordinatorius – jei tik jie atitinka konkurso sąlygas. Konkurso organizatoriai pasilieka teisę publikuoti kūrinius ir kitur, nurodydami originalią kūrinio autorystę. Spausdintiniame almanache taip pat bus publikuojami ir konkurse nedalyvavę apsakymai, kurie sudarytojų nuomone yra verti publikuoti pažymint Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

X. Siųsdamas savo kūrinius į konkursą, autorius sutinka su visomis konkurso sąlygomis.

XI. Apsakymus vertins nepriklausoma kompetentinga komisija. Ji išrinks tris geriausius darbus.

XII. Laureatus (I, II ir III vietas) rinks aukščiau minėtoji komisija. Publikos numylėtinio kategorijoje laureatą rinks skaitytojai, paspausdami „patinka“ prie Lituanicon‘o Facebook paskyroje paskelbtos nuorodos į apsakymą. Autorius už savo kūrinį balsuoti negali. Geriausi darbai bus publikuojami lietuviškos fantastikos almanache.

XIII. Prizai bus įteikiami 2018 m. vasario 16 dieną, vyksiančiame almanacho pristatyme. Negalėdami dalyvauti pristatyme praneškite iš anksto. Nedalyvavimas nepanaikina prizo gavimo, jį gausite kitais būdais.

XIV. Konkurso rezultatai bus skelbiami puslapyje Lituanicon.lt bei Lituanicon Facebook paskyroje. Laureatai informuojami asmeniškai.

XV. Prizai bus paskelbta vėliau. Visiems laureatams bus įteikiami diplomai. Geriausieji darbai pateks į Lietuvos fantastikos šimtmečio almanachą.

XVI. Rėmėjai ir partneriai: bus paskelbta vėliau.

Tad kalbant paprastai – kurkite, rašykite, dalyvaukite, o geriausi darbai bus išleisti popierinėje almanacho knygoje.

Apie ką rašyti? Apie ką tik norite! Apsakymo žanras, veiksmo vieta, veikėjų rasė, klasė, genotipas ar versijos numeris visiškai nesvarbu – tebūnie tai hakeriai-hobitai, besilaužiantys į elfų tvirtovės apsaugos sistemas ar planeta, kurioje gyvena vien dvasios. Laukai, kuriuose šuoliuoja genų inžinerija sukurtų vienragių kaimenės arba technomagijos adeptai, kurių klanai kovoja tarpusavyje dėl valdžios. Troliai, androidai, dvorfai, elfai, dirbtinis intelektas – kviečiame svajoti apie viską, kas tik pačiam kūrėjui įdomu.

Primename, kad konkurso pabaiga – lygiai po keturių mėnesių. Jei kyla kokių neaiškumų – drąsiai klauskite šio įrašo komentaruose ar laišku konkursas@lituanicon.lt.

Tegul fantastika liejasi laisvai!

Lituanicon organizatoriai
Skelbimo  originalas >>
Konkurso darbai >>

]]>
Tue, 12 Sep 2017 16:21:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/lietuvos-simtmecio-proga-lietuviskos-fantastikos-almanachas.html http://rasyk.lt/ivykiai/lietuvos-simtmecio-proga-lietuviskos-fantastikos-almanachas.html
<![CDATA[Ipolito Rugieniaus knygos pristatymas]]>

Penktadienį rugsėjo 8 d. 18 val. Ipolito Rugieniaus naujos eilėraščių knygos "Ilgų metų mirksnis" pristatymas.

Vieta: Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Kalnupės filialas - Kalnupės g. 13.
Ateikite!

]]>
Thu, 7 Sep 2017 18:19:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/ipolito-rugieniaus-knygos-pristatymas.html http://rasyk.lt/ivykiai/ipolito-rugieniaus-knygos-pristatymas.html
<![CDATA[Prozos rašinių konkursas]]>

2017 m. minint rašytojų seserų Lazdynų Pelėdos – Marijos Ivanauskaitės-Lastauskienės 145-ąsias ir Sofijos Ivanauskaitės Pšibiliauskienės 150-ąsias gimimo metines, visus kviečiame pagerbti rašytojų kūrybą sudalyvaujant prozos rašinių konkurse.  

Konkurso sąlygos:

- Konkursas vyksta iki rugsėjo 1 d.;
- Kūrinio apimtis 2-5 puslapiai su parinkta (-omis) iliustracija (-omis) PDF formatu, šriftas „Times New Roman“,  raidžių dydis 12 pt., tarpai tarp eilučių 1.
- Kiekvienas dalyvis Konkursui gali pateikti po vieną prozos kūrinį;
- Siųsti el. paštu: kultura@akmene.lt

Rugsėjo 16 d. net šeši laureatai pasidalins 600 Eur piniginę premiją!

Platesnė informacija ir dalyvio anketa >>

]]>
Sun, 6 Aug 2017 21:08:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/prozos-rasiniu-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/prozos-rasiniu-konkursas.html
<![CDATA[Netikėtai anapilin išėjo Vladas Buragas]]>

Netikėtai anapilin  išėjo Vladas Buragas – nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkas, „Gintaro gimtinė“ redaktorius. Šviesi inteligentiška asmenybė.  

Gimtinės patriotas,  lietuvybės, kultūros, istorijos puoselėtojas – toks Vladas išliks mūsų atmintyje.

Tebūnie lengva jam tėviškės žemė.  Užuojauta giminėms ir artimiesiems

Velionis bus pašarvotas liepos 20 d., 12 val., šarvojimo salėje „Liudinga“ (Vytauto pr. 44 A, Kaunas). Karstas su velioniu bus išnešamas 21 d.

]]>
Thu, 20 Jul 2017 20:34:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/netiketai-anapilin-isejo-vladas-buragas.html http://rasyk.lt/ivykiai/netiketai-anapilin-isejo-vladas-buragas.html
<![CDATA[Poezijos Antaninės, skirtos Sartų krašto dainiams, – Antanui Strazdui-Strazdeliui ir Antanui Vienažindžiui-Vienužiui atminti]]>

Poezijos Antaninės, skirtos Sartų krašto dainiams, – Antanui Strazdui-Strazdeliui ir Antanui Vienažindžiui-Vienužiui atminti, skirtos Piliakalnių metams, Rokiškio rajono Bradesių kaime – 18 valandą.

Poezijos skaitymuose dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos poetai, kultūros gyvenimo žurnalo „Naujoji Romuva“ bičiuliai, Rokiškio ir Dusetų rajonų literatai.

Muzikinę programą pristatys Antazavės kultūros centras, apie piliakalnius pasakos kultūrinių renginių organizatorius Antazavėje Gytis Gruzdas.

Vėliau programoje – Velikuškių II piliakalnio lankymas bei Antanų pagerbimas.

]]>
Mon, 12 Jun 2017 10:23:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-antanines-skirtos-sartu-krasto-dainiams-antanui-strazdui-strazdeliui-ir-antanui-vienazindziui-vienuziui-atminti.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-antanines-skirtos-sartu-krasto-dainiams-antanui-strazdui-strazdeliui-ir-antanui-vienazindziui-vienuziui-atminti.html
<![CDATA[Stanislovo Abromavičiaus knygos „Tremties vaikai. Trečioji knyga“ pristatymas]]>

Stanislovo Abromavičiaus knygos „Tremties vaikai. Trečioji knyga“ pristatymas Širvintų Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje – 16 valandą.

Dalyvaus: knygos autorius, knygos herojė Vincė Vaidevutė Margevičienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė.

Veiks paroda „Tremties vaikai“, parengta pagal visas tris knygos dalis.

]]>
Mon, 12 Jun 2017 10:20:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/stanislovo-abromaviciaus-knygos-tremties-vaikai-trecioji-knyga-pristatymas.html http://rasyk.lt/ivykiai/stanislovo-abromaviciaus-knygos-tremties-vaikai-trecioji-knyga-pristatymas.html
<![CDATA[„Kauno literatūrinio almanacho`2017“ sutiktuvės]]>

Gavrilos Deržavino rusų literatūros klubo 10-mečiui skirto „Kauno literatūrinio almanacho`2017“ sutiktuvės Lietuvos švietimo istorijos muziejuje Kaune – 16 valandą 30 minučių.

Literatūros ir muzikos vakare dalyvaus almanacho autoriai, rėmėjai: dainininkė Rima Kazėnienė, žurnalistė Perpetua Dumšienė, Natalija Tereščenko, Henrikas Kebeikis, knygos dailininkas Vladimiras Beresniovas, Kauno rusų bendruomenės atstovai.

Tautinių mažumų departamento vykdomus projektus „Mus vienija poezija ir muzika“ bei „Pietryčių ir kitų Lietuvos regionų sociokultūrinių problemų mažinimas“ pristatys Lietuvos universitetų moterų asociacija.

Renginį ves Gavrilos Deržavino rusų literatūros klubo pirmininkas Galimas Sitdykovas ir Lietuvos universitetų moterų asociacijos prezidentė Dalia Poškienė.

]]>
Mon, 12 Jun 2017 10:18:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kauno-literaturinio-almanacho2017-sutiktuves.html http://rasyk.lt/ivykiai/kauno-literaturinio-almanacho2017-sutiktuves.html
<![CDATA[Poetinės improvizacijos spektaklis „Pasikalbėk su manimi eilėmis“]]>

Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre tęsiasi teatro menininkų kūrybinių vakarų ciklas – „Susitikimai Vilniaus mažajame teatre“. Gegužės 30 d. ir birželio 21 d. teatro fojė žiūrovams pristatomas poetinės improvizacijos spektaklis „Pasikalbėk su manimi eilėmis“.

Vilniaus mažojo teatro aktorė, projekto idėjos autorė Valda Bičkutė inicijuoja Lietuvos teatre visiškai naują, neįprastą poezijos pristatymo formą. Pasak aktorės Valdos Bičkutės: „Šią idėją „padovanojo“ ir leido naudotis režisierė Mara Kimele. Kai lankiausi jos spektaklyje Rygoje, ji man papasakojo apie savo spektaklį „Eilės“,– tai sužavėjo mane, visad svarsčiau, KAIP šiandien skaityti poeziją... Šis literatūros žanras labai intymus, tačiau reikalaujantis aiškios artikuliacijos, tiek minties, tiek emocine prasme. Aš pati visada mėgau poeziją, tai man atrodo pats tiksliausias būdas susikalbėti, kai nori pasakyti savo vidinę tiesą, savo sielos būseną, kuri dažniausiai būna ne vienaprasmiška, banguojanti, paprasta kalba sunkiai perteikiamų pojūčių, vaizdinių, troškimų, įžvalgų koncentratas. Ši idėja improvizuoti spektaklį, kurti dramaturgiją iš eilėraščių „čia ir dabar“ išlaisvina nuo temų ir autorių apribojimų, leidžia literatūrinį žodį paversti gyvu, spontanišku, dialogo dalimi, reakcija. Tai išties unikali forma, pirmą kartą pristatoma Lietuvos teatre.“

„Pasikalbėk su manimi eilėmis“ eigoje per 80 sceninio veiksmo minučių Vilniaus mažojo teatro fojė keturi aktoriai su savimi atsineš pagrindinį „bagažą“ – po 50 išmoktų skirtingų lietuvių autorių eilėraščių. Improvizacijos vakare dramaturgija, siužetas ir meninė kulminacija gims kiekvieną kartą naujai, bus kuriama iš poezijos „čia ir dabar“, žiūrovų apsuptyje. Poetinės improvizacijos vakare skambės tik tai, kas iš tiesų artima kiekvieno iš aktorių širdžiai, apie ką norisi kalbėti, ką išsakyti ir su kuo prabilti į gerą poeziją mylinčius žiūrovus.

Projekto kūrybinė grupė:
Idėjos autorė – Valda Bičkutė
Idėjos autorė, koordinatorė – Mara Kimelė (Ryga, Latvija)
Aktoriai: Valda Bičkutė, Jokūbas Bareikis, Virginija Kochanskytė, Mindaugas Valiukas.

Bilietus įsigyti galite internetu per Bilietai.lt >>

]]>
Fri, 9 Jun 2017 17:08:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poetines-improvizacijos-spektaklis-pasikalbek-su-manimi-eilemis.html http://rasyk.lt/ivykiai/poetines-improvizacijos-spektaklis-pasikalbek-su-manimi-eilemis.html