Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Poezijos konkursas „Prasmių sfera“]]>

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius skelbia poezijos konkursą, kurio vienintelė dalyvavimo sąlyga – autentiška jūsų kūryba!

Du vertinimo komisijos atrinktus laureatus pakvies jubiliejinis 30-asis Poetinis Druskininkų ruduo
(apgyvendins, pamaitins). Galėsite dalyvauti festivalio konkursuose, atviruose skaitymuose, susipažinsite su Lietuvos ir užsienio autoriais.

Kūrinius vertins poetas, „Kauko laiptų“ leidyklos vadovas Viktoras Rudžianskas; poetas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Donaldas Kajokas; poetė, redaktorė Dovilė Zelčiūtė; literatūros kritikė, poetė, filosofijos mokslų dr. Ieva Rudžianskaitė; poetas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis.

Ne mažiau kaip 5 ir ne daugiau kaip 10 savo eilėraščių siųskite kaunorasytojai@gmail.com iki rugsėjo 8 d., laiško temoje įrašę KONKURSUI. Visi tekstai privalo būti viename dokumente, kurio pavadinimas – autoriaus VARDAS_PAVARDĖ / SLAPYVARDIS.

Įdomiausius kūrinius publikuosime svetainėje http://kauno.rasytojai.lt/


Vladimiro Beresniovo-VLABER iliustracija

]]>
Tue, 23 Jul 2019 13:42:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-konkursas-prasmiu-sfera.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-konkursas-prasmiu-sfera.html
<![CDATA[Mėgstamo eilėraščio skaitymai // 07.27]]>

Vakariniai mėgstamų eilėraščių skaitymai grįžta į Godo! Liepos 27 d., šeštadienį, 20 val. visi norintieji kviečiami dalintis savo ar mėgstamų autorių kūryba.

Skaitymams gitara akompanuos Artūras Novikovas.

Norintiems skaityti registracija: tadasgrei@gmail.com

Pabaigoje – laisvas mikrofonas!

Organizatorių informacija

Išsamiau >>

]]>
Thu, 18 Jul 2019 21:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/megstamo-eilerascio-skaitymai-0727.html http://rasyk.lt/ivykiai/megstamo-eilerascio-skaitymai-0727.html
<![CDATA[Kėdainių dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2019“]]>

Kėdainių dainuojamosios poezijos festivalio „Ant Nevėžio kranto 2019“ metu, liepos 20 d., šeštadienį, 22–1 val. Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje vyksiančiuose naktiniuose poezijos skaitymuose dalyvaus Šiaulių, Anykščių, Kupiškio, Ukmergės, Kėdainių, Kauno ir Vilniaus poetai. Klasikine gitara gros Algimantas Pauliukevičius.

Organizatorius:
Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka

Išsamiau >>

 

]]>
Thu, 18 Jul 2019 21:26:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kedainiu-dainuojamosios-poezijos-festivalis-ant-nevezio-kranto-2019.html http://rasyk.lt/ivykiai/kedainiu-dainuojamosios-poezijos-festivalis-ant-nevezio-kranto-2019.html
<![CDATA[Skelbiamas Eduardo Mieželaičio literatūros premijos konkursas]]>

Pakruojo rajono savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus Eduardo Mieželaičio literatūros premijai gauti.
Eduardo Mieželaičio literatūros premija įsteigta siekiant įamžinti poeto atminimą. Paskutinį kartą ji buvo įteikta 2014 m. poetui Algimantui Baltakiui. Pagal premijos įteikimo nuostatus, premija skiriama už poezijos knygą, išleistą per 5 kalendorinius metus po paskutinės premijos įteikimo, ir teikiama spalio mėnesį. Knygos tematika – Lietuva, jos praeitis ir dabartis, gamta ir kultūra, žmogaus egzistencinės problemos. Kūriniuose turi būti laikomasi tradicinės lietuvių poetikos normų, išlaikoma pagarba humanistinėms vertybėms.

Kandidatus į premiją gali siūlyti kūrybinės sąjungos, kultūros, meno, mokslo ir studijų institucijos, visuomeninės organizacijos, taip pat patys kūrinių autoriai. Jei siūlymą teikia pats autorius, jis turi pridėti kompetentingo asmens ar kūrybinės sąjungos rekomendaciją. Siūlant kandidatą premijai gauti jos teikimo organizatoriui – Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriui – ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki numatomo premijos įteikimo turi būti pateikiama pretendentą siūlančio asmens ar institucijos raštiška rekomendacija ir poezijos knyga.

Rekomendaciją ir knygą pateikti adresu: Kęstučio g. 4, 83152 Pakruojis.
Kontaktinis asmuo Mindaugas Veliulis, tel. (8 421) 61 696, el. p. mindaugas.veliulis@pakruojis.lt

Išsamiau >>

]]>
Thu, 18 Jul 2019 21:05:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-eduardo-miezelaicio-literaturos-premijos-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-eduardo-miezelaicio-literaturos-premijos-konkursas.html
<![CDATA[Skaitydami mes pakeisime pasaulį]]>

„Skaitymo iššūkis“ kviečia įvairaus amžiaus skaitytojus aktyviai dalyvauti ir pasinerti į knygų pasaulį, domėtis skaitymu, literatūra, dalytis ja su bičiuliais ir išmėginti laimę prizų loterijoje. Visą vasarą skaitykime knygas, juk skaitydami mes pakeisime pasaulį!

 

Akcijos tikslas – per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) perskaityti penkias knygas. 

Su pirmąja vasaros diena prasideda kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“. Akciją jau ketvirtą kartą organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos kviečia literatūros mylėtojus vėl stoti į kovą su savimi, atsiversti knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis.

Skaitydami mes tikrai galime pakeisti pasaulį, tai patvirtino įspūdingi praeitų metų rezultatai. 2018 metais užsiregistravo rekordiškai daug dalyvių – 8999, t. y. dvigubai daugiau nei 2017 metais! Jie perskaitė net 26 530 knygų.

Išsamiau >>

]]>
Fri, 12 Jul 2019 18:24:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skaitydami-mes-pakeisime-pasauli.html http://rasyk.lt/ivykiai/skaitydami-mes-pakeisime-pasauli.html
<![CDATA[Rašyk baidarės 2019. Prisijunk!]]>

Sveiki gyvi, nuotykių ieškotojai!
Na, o jei tyčia neieškote, tai dar nereiškia, kad jie patys jūsų nesusiras. Netikite? Plaukiame baidarėmis – įsitikinsite. Jei tikite, juo labiau – plaukiam!

Veiksmo vieta: Minija. 
Veiksmo laikas: rugpjūčio 3–4 d.
Patirtis: nebūtina.
Dėl visų kitų dalykų: nedelskite ir kreipkitės į vartotojus ErWinIrMrs, Pelas arba el. paštu dangumi@gmail.com.

Dažniausiai užduodami klausimai: 

Koks dalyvių amžius? 
Kuo įvairiausias. Tikrai nesijausite „pasiklydę“.

Ar žygyje reikės kurti (skaityti) eiles? 
Galima, bet nebūtina. Kol kas į programą įtraukta tik semtis įkvėpimo, nebent inicijuotumėte pakeitimus. O kas vyksta palapinėse prie prožektorių šviesos, niekas viešai neskelbia. :)

Ar bus ką veikti ant kranto? 
Paprastai būna, su kaupu.

Kam skirtas šis kvietimas? 
Visiems, kurie nori. O šiemet – išskirtinai tiems, kurie pernai ar užpernai nedrįso. 

Jei bus daugiau klausimų, juos galima užduoti ir šio įrašo komentaruose. 

Laukiame jūsų žinutės arba elektroninio laiško iki birželio galo. 


Iki susitikimo!

]]>
Sat, 6 Jul 2019 22:48:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasyk-baidares-2019-prisijunk.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasyk-baidares-2019-prisijunk.html
<![CDATA[Kviečiame kurti pirmąją knygą 0–3 m. vaikams]]>

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programos pilotinį projektą „Knygų startas“, kurio tikslas aprūpinti naujagimių sulaukusias šeimas pirmosiomis knygomis ir metodine medžiaga apie ankstyvojo skaitymo naudą, kviečia rašytojus ir dailininkus sukurti paveikslėlių knygą, atitinkančią 0‒3 metų vaikų psichologinės ir motorinės raidos, ankstyvojo amžiaus recepcijos ypatumus, poreikius ir interesus.

Pirmoji knyga 0–3 m. vaikams privalo atitikti konkurso organizatorių suformuluotus specifinius reikalavimus. Rekomenduojama knygos apimtis 10–24 puslapiai, matmenys neturi būti didesni nei 14x14x1 cm, arba bendra matmenų suma ne didesnė nei 29 cm. Svarbu, kad knyga būtų saugi vaikui – joje negali būti smulkių detalių (pridėtinių, išimamų ir kt.), be to, knyga turi būti kartoninė, o jos kampai turėtų būti apvalinti. Knygoje turi rastis ir žodžių (ne daugiau kaip 300).

Konkurso tikslas išrinkti geriausią naujai sukurtos paveikslėlių knygos maketą bei paskatinti ankstyvojo amžiaus vaikams skirtų knygų kūrybą Lietuvoje. Apdovanojami bus trys geriausi konkursui pateikti kūriniai: už pirmąją vietą skiriama 3000 eurų,  už antrąją – 1000 eurų, už trečiąją – 500 eurų premijos. Be to, pirmosios vietos laimėtojo knyga bus išleista ir dovanojama kūdikių tėvams pagal skaitymo skatinimo projektą „Knygų startas“.

Knygų maketų laukiama iki 2019 m. lapkričio 15 d. el. paštu inga.mituneviciute@lnb.lt Konkurso rezultatai skelbiami ne vėliau kaip 2019 m. gruodžio 2 d. Vienas menininkas (ar menininkų grupė) konkursui gali pateikti vieno kūrinio maketą.

Pateiktų maketų vertinimo komisiją sudarys 7 nariai, atstovaujantys sritims, susijusioms su vaikų raida, vaikų literatūra ir knygos menu: dailininkas, dailėtyrininkas, vaikų psichologas, edukologas, literatūrologas ir kt.

Konkurso nugalėtojas (-ai) bus skelbiamas (-i) Nacionalinės bibliotekos interneto svetainėje www.lnb.lt, Skaitymo skatinimo programos svetainėje www.skaitymometai.lt ir BNS, taip pat informuojamas (-i) asmeniškai. Individualūs konkurse dalyvavusių kūrinių vertinimai viešai neskelbiami.

Kūrėjas ar kūrėjai kartu turi pateikti ne tik knygos maketą, bet ir užpildytus du dokumentus: priedą nr. 1 (Paraiška pirmosios knygos konkursui) ir  priedą nr. 2 (Originalumo deklaracija).

Konkurso nuostatai >>

Iškilus klausimams prašome kreiptis el. paštu inga.mituneviciute@lnb.lt

]]>
Fri, 5 Jul 2019 18:25:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kvieciame-kurti-pirmaja-knyga-03-m-vaikams.html http://rasyk.lt/ivykiai/kvieciame-kurti-pirmaja-knyga-03-m-vaikams.html
<![CDATA[Dramaturgų konkursas laukia pjesių]]>

29-asis teatro sezonas „Vertas ateiti į tavo širdį!“

Alytaus miesto teatre tarptautinio teatrų  festivalio COM•MEDIA metu vyks tradiciniu tapęs mažąjį jubiliejų minintis V-asis dramaturgų konkursas. Lapkričio 23-ąją „Dramaturgų dienos“ metu
bus paskelbti ir piniginiais prizais apdovanoti geriausių pjesių autoriai.

 „Žodžiui priskirta dieviška galia“, – yra sakęs poetas, eseistas Marcelijus Martinaitis. Dalintis žodžio galia kviečiami visi, turintys rašymo patirties ar pradedantieji.  Konkursui galima teikti vienaveiksmes ar daugiaveiksmes pjeses, scenarijus ir kitus komedijinius dramos žanro kūrinius.

„Pernai konkursui buvo pateikta 18 pjesių, šiemet tikimės ne mažesnio kuriančiųjų aktyvumo“, – sako dramaturgų konkurso kuratorė Alma Purvinytė. „Jau esame sulaukę pjesių, tačiau laiko iki vasaros pabaigos dar yra, todėl tikimės, kad šis laikas mėgstantiems draugauti su žodžiu bus kūrybingas, o vėlyvą rudenį galėsime visi kartu džiaugtis kūrybos vaisiais“.

Konkursui pateiktus darbus vertins komisija, kurioje dirbs Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, lituanistai. Vertinant darbus, išlaikomas konfidencialumas ir autorių anonimiškumas, tad komisijos nariai nežino, kieno kūrinį vertina.

 „Dramaturgų dienos“ metu žiūrovams pristatomos penkios geriausios pjesės, kurių skaitymus rengia Alytaus miesto ir kitų teatrų aktoriai. Paskelbiami konkurso nugalėtojai. 1-3 vietos laimėtojams įteikiami piniginiai prizai.

Dėmesio! Pjesių konkursui laukiama iki 2019 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

Darbus PDF formate siųskite el.paštu: info@alytausteatras.lt ir vieną egz. adresu Rotušės a. 2, LT-62141 Alytus.

Dramaturgų konkurso nuostatai čia >>  

Išsamiau >>

]]>
Thu, 4 Jul 2019 10:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/dramaturgu-konkursas-laukia-pjesiu.html http://rasyk.lt/ivykiai/dramaturgu-konkursas-laukia-pjesiu.html
<![CDATA[Šiaulius drebins „Poviliuko slemas“]]>

Liepos 5 d. 21.00 val. prie Povilo Višinskio paminklo (Vilniaus g. 130) startuoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamos poetų varžytuvės – „Poviliuko slemas*“.

Slemas (angl. slam) – tai atliekamosios, raiškiosios poezijos forma, kai poetai varžosi nepaklusdami nuobodžiam poezijos skaitymų tonui, cenzūrai ir kažkokiems apribojimams. Tai laisva scena laisviems protams, kurioje įgytas statusas išsitrina.

2018 m. festivalio „Šiaulių naktys“ metu surengtų pirmųjų Šiaulių slemo varžytuvių sėkmė įkvėpė jaunuosius Šiaulių miesto literatus toliau vystyti slemo žanrą savo mieste. „Visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose reguliariai vyksta slemerių varžytuvės. Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Tauragė – tai miestai, kuriuose slemas jau turi tradiciją, tad pamanėme, kad kas nors galėtų šį žanrą puoselėti ir globoti Šiauliuose, todėl su savo iniciatyva kreipėmės į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteką“, – teigia buvę Šiaulių universiteto literatų sambūrio „Mūzynas“ nariai.

Bendradarbiaujant literatams ir bibliotekai išsivystė projekto „Šiauliai open slam’19: renginių ciklas“ – idėja, kuri šią vasarą ir rudenį kvies miestiečius susipažinti su slemo kultūra iš arčiau. Projekte numatoma ne tik surengti keletą slemerių varžytuvių, bet ir pristatyti slemo fenomeną paskaitų, kūrybinių dirbtuvių metu.

„Svarbu miesto gyventojams pristatyti slemo kultūrą ne tik praktiškai (organizuojant slemerių varžytuves), bet ir rengiant paskaitas, diskusijas, kuriose apie slemą galėtume sužinoti daugiau: kokia slemo istorija, tikslas, kodėl jis taip sparčiai populiarėja?“ – sako bibliotekininkai. 

Slemerių registracija vykdoma el. paštu slemassiauliai@gmail.com

Išsamiau apie renginį >>

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Renginio organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginio partneriai: festivalis „Saulės žiedas“, „Šiaulių naktys“, Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, Šiaulių turizmo informacijos centras, Kauno menininkų namai, „Šiaulių naujienos“.

Rėmėjai: UAB „Garsas.lt“, „Šiaulių televizija“.

]]>
Thu, 4 Jul 2019 09:58:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/siaulius-drebins-poviliuko-slemas.html http://rasyk.lt/ivykiai/siaulius-drebins-poviliuko-slemas.html
<![CDATA[Festivalis Dpoezijos Šaltinis]]>

2019 m. rugpjūčio 2-4 d. Daugoduose (Raseinių rajone) vyks Dpoezijos Šaltinis – tarptautinis, draugiškas šeimai, trijų dienų kūrybos (muzikos, poezijos, dailės, teatro, amatų) festivalis.

2019 metų Dpoezijos festivalio žvėris – LAPĖ.

Renginys nemokamas.


Organizuoja Asociacija DPOEZIJA
El. paštas – saltinis@dpoezija.lt

Daugiau informacijos >>

]]>
Wed, 3 Jul 2019 10:35:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/festivalis-dpoezijos-saltinis.html http://rasyk.lt/ivykiai/festivalis-dpoezijos-saltinis.html