Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Leidykla „Alma littera“ skelbia šeštąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą]]>

Leidykla „Alma littera“ skelbia šeštąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursą ir laukia originalių iki tol nepublikuotų prozos tekstų, kuriuose būtų nagrinėjamos paaugliams ir jaunimui aktualios temos, patraukliai atveriama Lietuvos praeitis ir šiandienos tikrovė.

„Konkurse raginame dalyvauti visus kuriančiuosius literatūrą jaunam skaitytojui. Nesvarbu, ar esate niekam nežinomas, pradedantis kurti žmogus, ar pripažintas, brandus autorius, visi rankraščiai laukiami. Tuos, kuriems nepasisekė laimėti šiemet, skatiname tobulinti rankraščius ir vėl dalyvauti. Galimybė būti įvertintam autoritetingos komisijos ir gauti jos įžvalgas apie pateiktą kūrinį taip pat yra didelė vertybė“, – pastebi leidinių vadovė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė.

Popierinis arba elektroninis rankraščio variantas turėtų būti pateiktas iki 2020 m. gegužės 1 d. adresu: „Alma littera“, Ulonų g. 2, Vilnius.

Kūrinio apimtis nuo 4 iki 12 autorinių lankų. Rankraščius vertins nepriklausomų ekspertų ir  leidyklos atstovų komisija.
Trys atrinkti tekstai bus išleisti atskiromis knygomis, viena iš jų laimės 2900 eurų premiją. Konkurso rezultatai bus paskelbti 2020 metų gruodžio 1 d.

 Konkurso nuostatai:

1. Konkursui kviečiama teikti aukštos meninės vertės prozos kūrinius, skirtus 10–17 m. skaitytojams.
2. Rankraščių tekstų apimtis – nuo 4 iki 12 autorinių lankų (1 aut. l. – 40 000 spaudos ženklų).
3. Priimami tik nauji, iki tol nepublikuoti prozos kūriniai.
4. Teikiamų rankraščių kiekis – neribojamas.
5. Popierinis arba elektroninis rankraščio variantas ir kopija elektroninėje laikmenoje su nurodytu autoriaus slapyvardžiu turi būti pateikiamas iki 2020 m. gegužės 1 d. į leidyklą „Alma littera“, adresu: Ulonų g. 2, LT-08245, Vilnius.
6. Kartu su kūriniu ant atskiro lapo pateikiami šie duomenys: vardas, pavardė, slapyvardis, kūrinio pavadinimas; adresas, elektroninis paštas, telefono numeris. Ant kompaktinės plokštelės su įrašytu kūriniu didžiosiomis raidėmis užrašomas vardas, pavardė ir kūrinio pavadinimas.
7. Konkursui pateikti rankraščiai negrąžinami.
8. Gauttų rankraščių vertinimo  komisija nerecenzuoja ir nekomentuoja.

Vertinimas ir apdovanojimai:

1. Konkursui pateiktus rankraščius vertina nepriklausomų ekspertų ir leidyklos atstovų komisija.
2. Vienas–trys geriausiais pripažinti kūriniai išleidžiami atskiromis knygomis, su autoriais pasirašant knygų išleidimo sutartis.
3. Pagrindinis prizas – 2900 eurų. Jį laimi vienas iš nominuotų kūrinių autorių.
4. Pagrindinio prizo laimėtojas paskelbiamas gruodžio 1 d.

Konkurso atsakingas asmuo:
Leidinių vadovė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė. El. p. v.pilipauskaite-butkiene@almalittera.lt, tel. 8 688 30494

Išsamiau >>

 

 

 

]]>
Mon, 9 Dec 2019 10:54:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/leidykla-alma-littera-skelbia-sestaji-paaugliu-ir-jaunimo-literaturos-konkursa.html http://rasyk.lt/ivykiai/leidykla-alma-littera-skelbia-sestaji-paaugliu-ir-jaunimo-literaturos-konkursa.html
<![CDATA[Moterų kūrybos vakaras 2019]]>

2019 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į laukiamiausią metų renginį – Moterų kūrybos vakarą „...kad pakiltų apmirusi siela...“, kurio tarpukarį siekiančias tradicijas muziejus puoselėja jau daugelį metų.

Dalyvaus visas būrys rašytojų:
Ramunė Brundzaitė, Indra Brūvere, Lina Buividavičiūtė, Daiva Čepauskaitė, Erika Drungytė, Jurgita Jasponytė, Giedrė Kazlauskaitė, Eglė Kirilauskaitė, Laima Kreivytė, Enrika Striogaitė, Indrė Valantinaitė, Dovilė Zelčiūtė.
Vakarą ves Jurgita Žana Raškevičiūtė.

Šiais metais renginį papuoš išskirtinis koncertas! Nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas specialiai jam parengė muzikinę programą „Dedikacijos moterims“.

Renginys mokamas. Bilieto kaina – 5 Eur.
Paskubėkite juos kuo greičiau įsigyti Maironio lietuvių literatūros muziejaus kasoje, nes vietų skaičius Didžiojoje Maironio svetainėje ribotas.

Laukiame Jūsų!

]]>
Sun, 1 Dec 2019 00:00:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/moteru-kurybos-vakaras-2019.html http://rasyk.lt/ivykiai/moteru-kurybos-vakaras-2019.html
<![CDATA[„Amžinai, amžinai neramus“ (skirta Pauliaus Širvio atminimui)]]>

M.K.Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas gruodžio 4 d. 17.00 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose).
Juk šių metų kovo 27 d. buvo 40 metų, kai Paulius Širvys paliko šį Pasaulį...

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“...

<.....>

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šį vakarą Jis atvers Jums savo Širdį“.

Atlikėjai:
ČESLOVAS STONYS – aktorius
SAULIUS SIPAITIS – aktorius
PRANAS ZAREMBA – aktorius

]]>
Tue, 26 Nov 2019 21:58:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/amzinai-amzinai-neramus-skirta-pauliaus-sirvio-atminimui.html http://rasyk.lt/ivykiai/amzinai-amzinai-neramus-skirta-pauliaus-sirvio-atminimui.html
<![CDATA[„Dėmesio! Dvi kartos traukinyje!“]]>

Lapkričio 27 dieną, nuo 17 val. Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2, Alytuje) gyvai skambės poezija su repo prieskoniais.

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje jau ruošiamas „peronas“ paskutiniam šių metų improvizuotam traukiniui. Regis, literatūros ir muzikos renginių ciklas „Dėmesio! Dvi kartos traukinyje“ šį kartą bus užbaigtas itin originaliai.

Į Alytų žada atvykti drąsi, savo žodžių kojinėse neslepianti ketveriukė: du jaunosios kartos poetai – Mantas Toločka ir Ernestas Noreika, aštrialiežuvė literatūros kritikė Elžbieta Banytė bei reperis Omerta (Julius Podlipajevas).

 

]]>
Tue, 26 Nov 2019 21:54:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/demesio-dvi-kartos-traukinyje.html http://rasyk.lt/ivykiai/demesio-dvi-kartos-traukinyje.html
<![CDATA[Kelionės po istorinius Rašytojų rūmų užkaborius]]>

Lietuvos rašytojų sąjunga (LRS) kviečia į keliones po istorinius Rašytojų rūmų užkaborius, kurių metu susipažinsime su rūmų ir LRS istorija, apžiūrėsime ne tik sales su puošniais interjerais, bet ir visas kertes, pasėdėsime LRS pirmininkės kėdėje, paklaidžiosime rūmų labirintais.

Kelionėse lydės Vilniaus tyrinėtojas, dviejų knygų apie istorinius miesto reliktus autorius Darius Pocevičius.

Ekskursijos vyksta kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 17 val., jų trukmė iki 1,5 valandos, kaina – 5 eurai, kurie bus skirti šiaurinio korpuso patalpų remontui.

Yra laisvų vietų:
lapkričio 19 d., antradienį
lapkričio 28 d., ketvirtadienį (14 val.!)
gruodžio 3 d., antradienį
gruodžio 5 d., ketvirtadienį
gruodžio 10 d., antradienį
gruodžio 12 d., ketvirtadienį
gruodžio 17 d., antradienį

Kad pasivaikščiojimas po rūmus būtų komfortiškas, dalyvių skaičius ribojamas iki 25 asmenų. Norintys dalyvauti ekskursijoje, šio renginio (Facebook) komentaruose turėtų nurodyti pageidaujamą datą ir asmenų skaičių.


Registruotis galima ir el. paštu: ekskursijos@rasytojai.lt.
Telefonas pasiteirauti 8 620 77271.

Daugiau apie tai >>

]]>
Wed, 20 Nov 2019 18:23:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/keliones-po-istorinius-rasytoju-rumu-uzkaborius.html http://rasyk.lt/ivykiai/keliones-po-istorinius-rasytoju-rumu-uzkaborius.html
<![CDATA[InfoKnygos: G. Jord „Daugiabutis“ pristatymas]]>

Lapkričio 21 d. 18 val. Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą: grafinio romano „Daugiabutis“ (2019 m.) pristatymą kartu su jo autore Gerda Jord. Renginį moderuos kritikė Emilija Visockaitė.

Kaip atsirado „Daugiabutis“? Kas pateko į knygą, o kas liko už kadro? Apie tai ir dar daugiau sužinosite pristatymo metu.

Grafinis romanas suaugusiems „Daugiabutis“ yra trečioji G. Jord knyga, įkvėpta dešimties metų patirties nuomojantis būstus skirtinguose sostinės daugiabučiuose.

Nors avarinės būklės blokinis daugiabutis galbūt jau skaičiuoja paskutines savo dienas, jį vis dar noriai nuomojasi studentai. O ir senbuviai iš čia niekur neketina kraustytis. Dramatiškai ir komiškai pinasi daugiabučio gyventojų likimai, apraizgyti kriminalinių paslapčių tinklo. Pamažu ima aiškėti, kas jį mezga...

Komikse juodasis humoras atgaivina miegamųjų rajonų vietos dvasią ir padeda naujai pažvelgti į daugiabučių istoriją, mitologiją, sovietinės architektūros stagnaciją bei kismą laike, dabartinį didmiesčių nekilnojamojo turto rinkos burbulą.

Gerda Jord į Vilnių iš Marijampolės atvyko 2007 m. Nuo tada čia nuomojosi kambarius ir butus 11-oje skirtingų namų, iš kurių 6 buvo seni blokiniai daugiabučiai. Šiuo laikotarpiu ji studijavo VU lietuvių filologiją, VDA – animaciją, dirbo reklamos ir ryšių su visuomene srityse, kūrė komiksus suaugusiesiems. Kartu su Migle Anušauskaite išleido komiksų knygą „10 litų" („Aukso žuvys", 2014), autorinę komiksų knygą „Gertrūda: Grafinis Y kartos dienoraštis" („Obuolys", 2016), į lietuvių kalbą išvertė Scotto McCloudo knygą „Kas yra komiksai? Istorija, struktūra, poveikis" („MO muziejus", 2018).

Asmeninis puslapis: www.gerdajord.lt
Apie „Daugiabutis“: www.daugiabutis.lt

Renginio vieta – Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaune.


InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunąją ir vyresniąją rašytojų kartas.

Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu.

Išsamiau >>

 

]]>
Wed, 20 Nov 2019 18:17:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/infoknygos-g-jord-daugiabutis-pristatymas.html http://rasyk.lt/ivykiai/infoknygos-g-jord-daugiabutis-pristatymas.html
<![CDATA[Kaip apsisaugoti kūrėjui visuotinio kopijavimo laikais?]]>

Esate rašytojas, menininkas, aktorius, atlikėjas ar tiesiog domitės, kaip apsaugoti savo sukurtą dainą, eilėraštį, spektaklį, šokį šiandieniniame skaitmeniniame amžiuje?
Ar kartais pagalvojate – kaip apsaugoti tai, kas atrodo neapčiuopiama ir neapsaugoma?

Jeigu taip, tuomet laukiame Jūsų gruodžio 4 d. 15:00 val. paskaitoje-diskusijoje „Kaip apsisaugoti kūrėjui visuotinio kopijavimo laikais?“ su didele šios srities praktika turinčiais teisininkais – profesoriumi, advokatu dr. Ramunu Birštonu ir advokate dr. Jūrate Liauksminaite.

Šio renginio metu bus atsakyta į aktualius klausimus, su kuriais susiduria Lietuvos kūrėjai:

  • kokie kūrybos rezultatai ir kokiais būdais gali būti saugomi teisinėmis priemonėmis?
  • kam priklauso kūrybos rezultatai, kai kūrėjas dirba pagal darbo ar kitokią sutartį?
  • kaip nepažeidžiant kitų kūrėjų teisių galima pasinaudoti kūriniais?
  • kokios kūrinių apsaugos ir naudojimo ypatybės skaitmeninėje aplinkoje?
  • ...ir daugelis kitų, kuriuos renginio metu galėsite užduoti ir Jūs!

Lauksime Jūsų ir Jūsų kolegų, Lietuvos Rašytojų sąjungoje, K. Sirvydo g. 6, Vilnius (II aukšto salėje).

Išsamiau rasite Facebooke  ir Lietuvos rašytojų sąjungos svetainėje

]]>
Wed, 20 Nov 2019 18:07:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kaip-apsisaugoti-kurejui-visuotinio-kopijavimo-laikais.html http://rasyk.lt/ivykiai/kaip-apsisaugoti-kurejui-visuotinio-kopijavimo-laikais.html
<![CDATA[Prancūzų literatūrinės premijos : keliai ir posūkiai]]>

Lapkričio 27 d., trečiadienį, 18 val. maloniai kviečiame į prof. Vytauto Bikulčiaus paskaitą „Prancūzų literatūrinės premijos : keliai ir posūkiai“.

Kiekvienais metais Prancūzijos skaitytojai laukia lapkričio mėnesio, kai yra išdalijamos garbingiausios literatūros – brolių Goncourt’ų, T. Renaudot, Medičių, Femina ir Interallié – premijos. Šio vakaro metu sužinosite, kas lėmė premijų paskirstymą 2019m., kokie literatūros siurprizai užklupo skaitytojus, ar premijos garantuoja kūrinio ilgaamžiškumą. 
 
Susitikimo metu prancūzų literatūros specialistas, Vilniaus universiteto prof. Dr. Vytautas Bikulčius apžvelgs naujausias knygas ir šių metų Prancūzijos literatūrines premijas.
 
Lietuvių kalba, bus verčiama į prancūzų kalbą.
Įėjimas laisvas.
 
Renginys vyks Prancūzų instituto mediatekoje.
 
Daugiau apie renginį rasite čia >>
 
]]>
Wed, 20 Nov 2019 17:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/prancuzu-literaturines-premijos-keliai-ir-posukiai.html http://rasyk.lt/ivykiai/prancuzu-literaturines-premijos-keliai-ir-posukiai.html
<![CDATA[Sveikiname šiandien priimtus naujus narius]]>

Lietuvos rašytojų sąjunga:  

„Sveikiname šiandien priimtus naujus narius – prozininkę Vaivą Rykštaitę bei poetą Viktorą Gulbiną!“


Išsamiau >>

]]>
Tue, 19 Nov 2019 22:14:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/sveikiname-siandien-priimtus-naujus-narius.html http://rasyk.lt/ivykiai/sveikiname-siandien-priimtus-naujus-narius.html
<![CDATA[Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės knygų pristatymas: Jono Strielkūno ir Viktoro Rudžiansko poezija.]]>

Gruodžio 3 d., antradienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į naujų Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės knygų pristatymą.

Kalbėsimės apie Jono Strielkūno ir Viktoro Rudžiansko poezijos rinktines. Renginyje dalyvaus poetas Viktoras Rudžianskas, rašytojas Petras Palilionis, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, dramaturgas Gediminas Jankus, aktorė Olita Dautartaitė. Vakarą ves muziejininkas Edmundas Kazlauskas.

Projektas dalinai finansuotas Asociacijos LATGA socialinio kultūrinio fondo lėšomis.

Išsamiau >>

]]>
Fri, 15 Nov 2019 13:12:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasario-laureatu-bibliotekeles-knygu-pristatymas-jono-strielkuno-ir-viktoro-rudziansko-poezija.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasario-laureatu-bibliotekeles-knygu-pristatymas-jono-strielkuno-ir-viktoro-rudziansko-poezija.html