Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Laikas Aleksandro (wride) atminimui Kaune]]>

lašai į stogą
tarp čerpių kalas žolė
tik čirpiant žiogams
     tašku laišką užbaigia
     lūžis pieštuko ūmus

Aleksandras Žaltauskas

Poetas Aleksandras Žaltauskas (1997-2020) šį pavasarį amžiams paliko žydinčius sodus ir aukštą dangų.

Liko jo eilės ‒ gyvos poeto mintys, jausmai, nuotaikos. Jose – beribė poeto vaizduotė, didelė erudicija, jaunystės maksimalizmas.


Rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį 16-18 val. Kauno Menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) ‒ laikas Aleksandro atminimui: klausysime poeto eilėraščių ir jo mėgtos muzikos, pabūsime kartu prisimindami per anksti išėjusį kūrėją.

Ateikite.

]]>
Fri, 7 Aug 2020 14:37:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/laikas-aleksandro-wride-atminimui-kaune.html http://rasyk.lt/ivykiai/laikas-aleksandro-wride-atminimui-kaune.html
<![CDATA[Jonavos rajono poezijos klubas „Šaltinis“]]>

Šių metų rugpjūčio 6 dieną 17:00 val. kviečiame į neseniai išleisto, poezijos almanacho „Už tų langų“, skirto Jonavos miesto 275-ajam jubiliejui, pristatymą.

Renginio vieta: Jonavos m. Centrinės bibliotekos „Knygų terasa“, Žeimių g. 9.

Išsamiau >>

]]>
Tue, 4 Aug 2020 10:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/jonavos-rajono-poezijos-klubas-saltinis.html http://rasyk.lt/ivykiai/jonavos-rajono-poezijos-klubas-saltinis.html
<![CDATA[Kviečia Poezijos pavasaris Naisiuose ir Zigmo Gėlės premijos įteikimas]]>

2020 m. liepos 29 d. 13 val. Naisiuose vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2020“.

Renginio vieta: Poetų parke Sereikiuose, jei stipriai lis – Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose (Gėlės g. 9). 

Šiaulių rajono savivaldybės Zigmo Gėlės–Gaidamavičiaus premijos už geriausią per 2019 metus išleistą pirmąją poezijos knygą įteikimas. 

Kviečiame dalyvauti

Išsamiau >>

]]>
Thu, 23 Jul 2020 14:30:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kviecia-poezijos-pavasaris-naisiuose-ir-zigmo-geles-premijos-iteikimas.html http://rasyk.lt/ivykiai/kviecia-poezijos-pavasaris-naisiuose-ir-zigmo-geles-premijos-iteikimas.html
<![CDATA[Kviečiame dalyvauti prozos kūrinių konkurse]]>

Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka kviečia prozininkus dalyvauti konkurse, skirtame Druskininkų krašto kūrėjo Ričardo Gavelio kūrybai atminti. Konkurso tikslas – skatinti prozininkus prisiminti Ričardo Gavelio kūrybą, supažindinti su prozos kūriniais visuomenę, įtvirtinti kūrėjo poziciją kultūrinėje aplinkoje. Konkurso uždaviniai – duoti postūmį lietuvių prozos raidai, paskatinti debiutuoti naujus talentus, aktyvinti ir skatinti Druskininkų krašto gyventojų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

KONKURSO SĄLYGOS:
1. Teikiami aukštos literatūrinės ir meninės kokybės prozos kūriniai (rankraščiai).
2. Rankraščio teksto apimtis neturi viršyti 15 tūkst. spaudos ženklų su tarpeliais.
3. Priimami tik nauji, originalūs, jokia forma anksčiau nepublikuoti prozos kūriniai.
4. Kūrinys, dalyvaujantis konkurse, turi būti atsiųstas iki š. m. rugsėjo 18 d. elektroninio pašto adresu: bibliotekadrusk@gmail.com arba metodinis@druskininkai.mvb.lt
5. Konkursui pateikti kūriniai negrąžinami.
6. Konkurso darbų nei organizatoriai, nei vertinimo komisija nerecenzuoja ir nekomentuoja.
7. Konkurso dalyviai sutinka, kad nuotraukos ar video medžiaga su asmeniniu atvaizdu iš apdovanojimų ceremonijos ar kitų su konkursu susijusių renginių būtų publikuojamos viešai ir naudojamos rinkodaros tikslams.

Konkursui pateiktus kūrinius vertina ir laureatus išrenka konkurso vertinimo komisija,  skelbiami pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų laimėtojai. Laimėtojai bus apdovanojami atminimo dovanomis. Konkurso organizatorius – Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka, konkurso  partnerė – Lietuvos Rašytojų sąjunga.

Papildoma informacija teikiama tel. 8 (313) 52358  ir el. paštu  direktore@druskininkai.mvb.lt  bei tinklalapyje www.bibliotekadruskininkai.lt

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos nuotrauka

Išsamiau >>

 

 

]]>
Wed, 22 Jul 2020 21:44:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kvieciame-dalyvauti-prozos-kuriniu-konkurse.html http://rasyk.lt/ivykiai/kvieciame-dalyvauti-prozos-kuriniu-konkurse.html
<![CDATA[Poezijos pavasaris Kaune]]>

Pirmą kartą vasarą vyksiantis 56-asis tarptautinis poezijos festivalis Poezijos pavasaris Kaune lyrikos gerbėjus kvies burtis liepos 26–rugpjūčio 7 d.

Neįprastos aplinkybės lėmė netradicinius sprendimus – per festivalio atidarymą Kauno poetų ir klasikų eilės Laisvės alėją užlies iš Nacionalinio Kauno dramos teatro balkono, o pirmąjį dešimtmetį švenčiančios „Zikarinės“ žiūrovams bus pristatytos virtualioje erdvėje.

Ekskursijos Petrašiūnų kapinėse su gide, poete Neringa Daniulaitiene ir aktore Kristina Kazakevičiūte metu bus pagerbti į Dausas iškeliavę dainiai, o suvieniję pajėgas su Kauno menininkų namais, organizatoriai žiūrovus ir kūrėjus kvies į pirmąjį Poezijos pavasario slemą KMN terasoje.

Vyks ir ilgametes tradicijas turintys festivalio renginiai – moterų poezijos popietė S. Nėries memorialiniame muziejuje, Borutaičių draugijos poezijos šventė bei Sakralinės poezijos valanda vienoje iš miesto šventovių.

Ne sykį matysimės Maironio lietuvių literatūros muziejuje – čia klausytojų lauks jubiliejinis Roberto Keturakio kūrybos vakaras su naujausia poeto knyga, taip pat Maironio namai svetingai atvers duris Baltijos šalių poezijos skaitymams, kuriuose susiburs Lietuvos, Latvijos ir Estijos poetai, o saulėtame MLLM sodelyje tradiciškai bus vainikuotas šių metų Poezijos pavasario-Maironio premijos laureatas Alis Balbierius.

Šaltinis >>

]]>
Mon, 13 Jul 2020 12:05:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasaris-kaune.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasaris-kaune.html
<![CDATA[Kviečiama siūlyti kandidatus Juozo Tumo-Vaižganto premijai]]>

Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, įsteigė kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją.

Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui (pamečiui) už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę, vertinant praėjusių dvejų kalendorinių metų kūrybą.

Kandidatus premijai gali siūlyti Lietuvos rašytojų ar Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai, skyriai ir klubai iki 2020 m. rugsėjo 1 d.

Pasiūlymų laukiame adresu K. Sirvydo g. 6, LT-01101 Vilnius; tel. 8-5 2123919; el. paštu valdyba@rasytojai.lt

Šaltinis >>

]]>
Mon, 13 Jul 2020 12:00:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kvieciama-siulyti-kandidatus-juozo-tumo-vaizganto-premijai.html http://rasyk.lt/ivykiai/kvieciama-siulyti-kandidatus-juozo-tumo-vaizganto-premijai.html
<![CDATA[Vytauto Stankaus poezijos vakaras MO muziejaus terasoje]]>

Antrojo poezijos vakaro (liepos 9 d. 18:00) dalyvis – Vytautas Stankus.

Vytautas Stankus – vienas svarbiausių ir įdomiausių savo kartos kūrėjų. Jo tekstai fragmentiški, alsuojantys tamsia šiluma, veriantys, skvarbiai įsižiūrintys. Tiriantys pasaulį, gyvenimą, mirtį, žmonių artumą bei tapatybę, kasdienybės ritualus.

Po naujausios autoriaus knygos pasirodymo praėjo jau ketveri metai, tad su seniai girdėtais ir pasiilgtais tekstais tikimės išgirsią ir naujų. Apie kūrybą ir gyvenimą vakaro metu poetą kalbins MO žmogus Zigmas Pakštaitis.

Vieta – MO terasa.

Trukmė – 1 val.

Renginys nemokamas ir neįkainojamas.

MO muziejus >>

Nuotraukos autorius – Domantas Razauskas.

]]>
Tue, 7 Jul 2020 10:06:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vytauto-stankaus-poezijos-vakaras-mo-muziejaus-terasoje.html http://rasyk.lt/ivykiai/vytauto-stankaus-poezijos-vakaras-mo-muziejaus-terasoje.html
<![CDATA[URBAN˙/ Poetry kvietimas rašantiems eiles]]>

Portalas 15min gegužės mėnesį startavo su nauju projektu, kurį vadina literatūros platformą URBAN˙/ Poetry.

Apie tai išsamiau skaitykite čia >>

„Karantinas ne tik įvedė apribojimus, bet ir skatina ieškoti naujų erdvių savo kūrybiškumui išreikšti. Šiais mėnesiais nemažai renginių persikėlė į internetą, ir manome, kad tai puiki galimybė savo kūrybą pristatyti ne tik jau žinomiems autoriams, bet ir dar tik pradedantiems. Skelbdami kūrinius, norime, kad pagrindinis kriterijus būtų ne tai, kiek žinomas kūrėjas, ką jis yra nuveikęs iki šiol, bet poezijos kokybė, stiprumas, gaivališkumas. Tikiu, kad šio projekto metu išgirsime ne vieną įdomų balsą, kuris iki tol nebuvo girdėtas”, – sako 15min vyr. redaktoriaus pavaduotojas Audrius Ožalas.

Pasak projekto meno kuratorės Monikos Bertašiūtės, URBAN˙/ Poetry tikslas – ieškoti naujų ir prisiminti senus balsus: „Dėl šios priežasties bus ieškomi gerus eilėraščius rašantys. Tikintys savo tekstu kviečiami juos atsiųsti į specialiai tam skirtą elektroninį paštą, urbanpoetry@15min.lt.” 

]]>
Fri, 3 Jul 2020 22:16:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/urban-poetry-kvietimas-rasantiems-eiles.html http://rasyk.lt/ivykiai/urban-poetry-kvietimas-rasantiems-eiles.html
<![CDATA[Skelbiamas kasmetinės Prano Dovalgos premijos skyrimo konkursas]]>

Jonavos rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą Prano Dovalgos premijai gauti.

Premija skiriama už lietuvių ar čekų kalba per pastaruosius 5 metus publikuotą literatūrinį kūrinį, filmą, spektaklį, tekstą istorinės atminties, lietuvių ir čekų tautų kultūrinio, politinio ar ekonominio bendradarbiavimo temomis. Į Premiją gali pretenduoti Lietuvos ir užsienio autoriai.

Premijos fondą sudaro Jonavos rajono savivaldybės bei privačių rėmėjų skiriamos lėšos. Kasmet premijos fondą sudaro 1 000 Eur (vienas tūkstantis eurų).

Kasmet nuo sausio 1 d. iki lapkričio 1 d. kandidatus gauti premiją turi teisę siūlyti meno kūrėjų asociacijos, visuomeninės organizacijos, leidyklos ir darbų autoriai patys save, pateikdami jau publikuotus literatūros  kūrinius, filmą, spektaklį, tekstą 3 (trimis) egzemplioriais Jonavos rajono savivaldybės administracijai, adresu Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava. Kūrinys ir/arba santrauka pateikiama lietuvių kalba.

Daugiau informacijos, tel. (8~349) 50 099, el. p. lina.paulaviciene@jonava.lt

Išsamiau >>

]]>
Thu, 25 Jun 2020 18:38:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-kasmetines-prano-dovalgos-premijos-skyrimo-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-kasmetines-prano-dovalgos-premijos-skyrimo-konkursas.html
<![CDATA[Rašyk baidarės 2020]]>

Jau penktą kartą kviečiame Jus į Rašyk baidarių žygį.

Įsitikinsite:

  • vanduo nebaisus;
  • poetai nesikandžioja;
  • mes ne profesionalai, bet profesionalai su mumis jaučiasi gerai;
  • mūsų kompanija pati šauniausia;
  • bus smagu.

Kur?

Šalčia ir Merkiu, nuo Valkininkų iki ..., apie 14 km. Nakvynė palapinėse privačioje stovyklavietėje, gamtos apsupty, prie upės.

Kada?

Rugpjūčio 1–2 d.

Jei turite daugiau klausimų ar norite registruotis, rašykite asmeninę žinutę vartotojui er_WIN ir arba elektroniniu paštu prozinis@gmail.com

Spręskite dabar, nes Jūsų žinutės laukiame iki liepos 20 d.

Iki susitikimo Rašyk baidarėse! Kaip jau minėjome, bus smagu, nes kitaip dar nebuvo. :)

]]>
Sat, 20 Jun 2020 18:23:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasyk-baidares-2020.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasyk-baidares-2020.html