Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Skaitymo iššūkis 2020]]>

Pirmąją šių metų vasaros dieną prasideda daugelio jau pamėgtas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, per kurią visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“.

„Skaitymo iššūkį“ koordinuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1 – rugpjūčio 31 dienomis) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau 2019 metų rezultatai pranoko lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė 10 339 žmonės. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta daugiau kaip 74 tūkst. knygų.

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus. Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai akcijoje dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet tokios:

 • Perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;
 • Perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;
 • Perskaityti knygą apie gamtą;
 • Perskaityti knygą apie draugystę;
 • Perskaityti eiliuotą knygą.

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų kaip iššūkio dalyvį, arba registruotis savarankiškai. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygų. Sėkmingai įveikusieji visas užduotis dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.


Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotrauka

Išsamiau >>

]]>
Wed, 3 Jun 2020 17:10:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skaitymo-issukis-2020.html http://rasyk.lt/ivykiai/skaitymo-issukis-2020.html
<![CDATA[Prozos, tekstų, miniatiūrų, poezijos, rašinių konkursas „Gimtinė prasideda nuo žodžio“]]>

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija skelbia 

prozos, tekstų, miniatiūrų, poezijos, rašinių konkursą 

„Gimtinė prasideda nuo žodžio“


skirtą Akmenės rajono 70-ties metų sukakčiai paminėti.

Kūrinius siųsti el. pašto adresu direktore@abiblioteka.lt  iki liepos 1 d.


Išsamiau >>

]]>
Wed, 27 May 2020 23:09:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/prozos-tekstu-miniatiuru-poezijos-rasiniu-konkursas-gimtine-prasideda-nuo-zodzio.html http://rasyk.lt/ivykiai/prozos-tekstu-miniatiuru-poezijos-rasiniu-konkursas-gimtine-prasideda-nuo-zodzio.html
<![CDATA[Rašinių konkursas "Vietos, kuriose gyventa"]]>

Žagarės Kultūros centras kviečia dalyvauti rašinių konkurse “Vietos, kuriose gyventa”, kuris skirtas Mariaus Katiliškio kūrybai ir asmenybei prisiminti ir paminėti.

Žagarės kultūros centras įgyvendina projektą "Viskas prasideda nuo žemės" (skirtą Mariaus  Katiliškio kūrybai ir asmenybei prisiminti ir paminėti), ir viena iš projekto dalių – rašinių konkursas „Vietos, kuriose gyventa”. Rašiniai turi būti rašomi besiremiant Mariaus Katiliškio  gyvenimo biografija, jo piešiniuose pavaizduotomis vietovėmis, jo pieštais gyventų vietų planais.

Informaciją apie konkursą teikia:
Žagarės kultūros centro renginių organizatorė, projekto vadovė - Diana Sičiovienė (el.paštas: zkc.dijana@gmail.com), tel. nr.: 867445711

Išsami informacija apie konkursą - konkurso nuostatuose.
Nuostatus rasite (matote) šiame įraše.

Konkurso dalyviai skirstomi į tris grupes.
Darbai turi būti dar niekur nepublikuoti, nesiųsti į kitus konkursus.
Literatūros kūrinio žanras laisvai pasirenkamas.
Paštu atsiunčiami kūrybiniai darbai turi būti pateikti popieriniame variante. Galima darbus atsiųsti ir el. paštu.
Gautus darbus registruoja Žagarės kultūros centras ir pateikia vertinimo komisijai.
Geriausių darbų autoriai bus apdovanojami suvenyrais - atminimo dovanomis, visi dalyviai padėkomis.
Darbai laukiami iki rugsėjo 15 d.

Konkurso organizatorius – Žagarės Kultūros centras;
Projektą “Viskas prasideda nuo žemės” remia - Lietuvos Kultūros Taryba.

Išsamiau >>

]]>
Wed, 27 May 2020 22:27:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasiniu-konkursas-vietos-kuriose-gyventa.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasiniu-konkursas-vietos-kuriose-gyventa.html
<![CDATA[Lituanicon 2020: ateitis yra dabar]]>

Literatūrinio Lituanicon 2020 konkurso „Ateitis yra dabar“ taisyklės:

 1. Reikalavimai kūriniui: proza, iki 15 000 spaudos ženklų (su tarpais). Didesni kūriniai nepriimami. 
 2. Žanras neribojamas, bet turi būti fantastika: mokslinė fantastika, fantasy, mistika, siaubas, urban fantasy, etc. Sąsaja su dabartimi/ateitimi – būtina. Kilus ginčui dėl kūrinio atitikimo žanrui sprendžia vertinimo komisija. Žanro neatitinkantys kūriniai konkurse nedalyvauja.
 3. Kūrinys privalo būti naujas arba viešai nepublikuotas (įskaitant publikavimą internete). Kūrinys turi būti savarankiškas (ne būsimo/esamo didesnio kūrinio dalis). Kūriniai, kuriuose gausu gramatikos ir kitų kalbos klaidų, vertinami nebus. 
 4. Dalyvio mokestis: pateikiant kūrinį konkursui reikia sumokėti 5 EUR dalyvio mokestį. 
 5. Vienas autorius gali pateikti vieną kūrinį tikru vardu ir pavarde, kuriuos žinos tik konkurso koordinatorius. Slapyvardės pasirinkimas galimas tik publikavimo tikslais po Lituanicono (taip pat žr. 11 punktą). Kūrinys su tikru vardu ir pavarde bei pavedimo kopija siunčiamas el. paštu: litkonkursas@lituanicon.lt. Pavedimo duomenys pateikiami šių nuostatų pabaigoje. Jeigu dalyvio mokestį sumoka kitas žmogus, turi būti nurodoma, už kokio dalyvio dalyvavimą mokama. 
 6. Kūrinys turi būti pateiktas įprastiniais formatais: .docx, .odt, kt. 
 7. Kūrinius anonimiškai vertina konkurso komisija dešimtbalėje sistemoje. Konkurso komisiją sudaro 7 nariai. Konkurso komisijos sudėtis skelbiama Lituanicono metu, prieš apdovanojant konkurso laimėtojus. Konkurso komisijos nariai ir koordinatorius konkursui pateikti savo kūrinių negali. Konkurso koordinatorius nėra komisijos narys.
 8. Kūriniai, surinkę daugiausiai komisijos narių skirtų balų, skelbiami nugalėtojais. Numatomos trys prizinės vietos, kurių autoriai bus paskelbti Lituanicono metu ir apdovanoti Lituanicono rėmėjų prizais. Komisija, atsižvelgdama į kūrinio ypatybes, gali įsteigti ir specialius prizus žanriniams kūriniams (pvz., geriausias humoras ar pan.) 
 9. Komisijos sprendimai galutiniai ir neskundžiami.
 10. Bet koks konkurso dalyvio poveikis konkurso komisijos nariui lemia kūrinio pašalinimą iš konkurso. 
 11. Konkurso metu dalyvių kūriniai publikuojami viešai interneto svetainėje www.lituanicon.lt. Iki nugalėtojų paskelbimo kūriniai publikuojami tik anonimiškai, t.y. nenurodant autoriaus vardo, pavardės arba slapyvardžio. Pasibaigus kūrinių priėmimui organizuojamas publikos balsavimas, kurio nugalėtojas taip pat apdovanojamas Lituanicono metu. 
 12. Kūrinių laukiame nuo gegužės 25 d. iki rugpjūčio 1 d. 

 

Išsamiau >>

 

]]>
Fri, 22 May 2020 21:10:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/lituanicon-2020-ateitis-yra-dabar.html http://rasyk.lt/ivykiai/lituanicon-2020-ateitis-yra-dabar.html
<![CDATA[Kvietimas dalyvauti VI respublikiniame dramaturgų konkurse]]>

Respublikinis dramaturgų konkursas šiemet vyks šeštą kartą. Remiantis dramaturgų konkurso nuostatais (pridedama), konkurse gali dalyvauti visi norintys pristatyti ir pasidalinti savo kūryba. Konkursui galima teikti vienaveiksmes ar daugiaveiksmes pjeses, scenarijus ir kitus komedijos bei jai artimų žanrų dramos kūrinius. Vienas autorius gali pateikti ne daugiau kaip 2 kūrinius.

Amžiaus, kūrybinės patirties cenzo nėra. Darbus vertina speciali komisija, kurioje dirba Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, lituanistai.

Festivalio dramaturgų konkurso baigiamąjį vakarą, lapkričio 21 d.,  vyksta komisijos atrinktų, penkių geriausių pjesių skaitymai.  Skaitymus pristato įvairių teatrų aktoriai.

I-III vietos laimėtojams įteikiamos piniginės premijos. Publika renka jai labiausiai patikusį pjesės skaitymą. Pjesės autorius apdovanojamas publikos prizu.

Pjesių VI respublikiniam dramaturgų konkursui laukiama iki 2020 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

Tekstus PDF formatu siųsti el.paštu: info@alytausteatras.lt

 • 1 PDF failas – be autoriaus vardo ir pavardės;
 • 1 PDF failas – su autoriaus vardu ir pavarde.

1 spausdintą egzempliorių siųsti adresu: Rotušės a. 2, LT-62141 Alytus.
Dramaturgų konkurso nuostatai čia.
Kontaktinis asmuo: Alma Purvinytė, konkurso kuratorė, tel. +370 618 13911

Kviečiame dalyvauti!

Išsamiau >>

 

]]>
Sat, 16 May 2020 21:39:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kvietimas-dalyvauti-vi-respublikiniame-dramaturgu-konkurse.html http://rasyk.lt/ivykiai/kvietimas-dalyvauti-vi-respublikiniame-dramaturgu-konkurse.html
<![CDATA[Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkursas]]>

Kasmetinės respublikinės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkursą organizuoja Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Premiją steigia Jonavos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į senąsias įvairių tautų sugyvenimo Jonavoje tradicijas. Premija skiriama už lietuvių kalba per praėjusius metus publikuotą literatūrinės prozos kūrinį istorinės atminties tema. Į premiją gali pretenduoti lietuvių kalba rašantys Lietuvos ir užsienio rašytojai.   Kūrinio pateikimas konkursui
– Iki š. m. birželio 1 d. kandidatus gauti premiją turi teisę siūlyti meno kūrėjų asociacijos, visuomeninės organizacijos, leidyklos ir darbų autoriai patys save.  – Kandidatai, pretenduojantys gauti premiją, konkursui pateikia 2019 m. publikuotus lietuvių kalba prozos kūrinius (3 egzempliorius) Jonavos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, adresu Žeimių g. 9, LT-55158 Jonava. 

– Kartu su kūriniu ant atskiro lapo pateikiami šie duomenys: vardas, pavardė, kūrinio pavadinimas, adresas, elektroninis paštas, telefono numeris. 
– Vienas autorius konkursui gali pateikti daugiau nei vieną kūrinį.  Literatūros kūrinio vertinimo kriterijai

Literatūros kūrinių vertinimo komisija prioritetą teiks tiems kūriniams, kurie atitiks bent vieną iš šių kriterijų:  – pasirinktos istorinės atminties temos atskleidimas;

– daugiatautės Lietuvos istorijos įprasminimas; – įvairių tautų sugyvenimo tradicijų Lietuvoje aktualizavimas.   Vertinant literatūrinės prozos kūrinius, atsižvelgiama į jų kūrybiškumą ir originalumą.   Apdovanojimas   Premija laimėtojui bus įteikta 2020 m. rugsėjo mėnesį, minint Europos žydų kultūros paveldo dienas. Laureatui įteikiama 1000 Eur (vieno tūkstančio eurų) premija ir laureato diplomas. Premija skiriama tik fiziniams asmenims. Tas pats asmuo premijos laureatu gali tapti vieną kartą.   Papildoma informacija

Konkursui pateikti kūriniai negrąžinami. Gautų kūrinių vertinimo komisija nerecenzuoja ir nekomentuoja.

Komisijos sprendimas galutinis ir neapskundžiamas. 

Organizatorius Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
 www.jobiblioteka.lt
 Facebook  Instagram   Kontaktinis asmuo  

Kristina Jaskūnienė

El. paštas: kristina.jaskuniene@jonbiblioteka.lt

Tel. +370 671 24328   Organizatorių informacija  

Išsamiau >>

]]>
Wed, 6 May 2020 10:37:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kasmetines-respublikines-grigorijaus-kanoviciaus-literaturines-premijos-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/kasmetines-respublikines-grigorijaus-kanoviciaus-literaturines-premijos-konkursas.html
<![CDATA[Slemas # Karantinas]]>

Pirmasis virtualus slemas jau ketvirtadienį! 2020-04-30 nuo 19:00 iki 21:30

O kas pas jus naujo?
Ar įkvepia antraštės?
Ar skaitot poeziją per balkoną?
O į ekraną?

ONLINE slemo vedėjas - Domas Raibys
ONLINE slemo eiga:

- Slemeriai prisijungs į online, zoom platformą, dalyviams registruotis iš anksto BŪTINA. Užsiregistravę dalyviai el. paštu gaus detalias instrukcijas ir nuorodą į zoom platformoje sukurtą renginį.
- Žiūrovai kviečiami slemą stebėti live transliacijoje, kuri bus patalpinta facebook slemo renginyje.
- Vyksta trys round\\\'ai, bet savo balsus už slemerius galės atiduoti VISI, like\\\'indami dalyvių vardus (post\\\'us), susižavėjimą galima bus išreikšti komentarais. Daugiausiai „palaikinimų“ ir „širdelių“ surinkę slemeriai keliaus į kitą etapą.

- Slemo laimėtoja/s bus apdovanota/s slemo maike, nes kai kurių tradicijų net karantinas nesustabdys!

Taisyklės:

1. būtina skaityti savo tekstą
2. pasirodymas negali viršyti 3 minučių
3. galima vilkėti pižamą, parodyti savo katę, gėrimai ir užkandžiai on the house.

Registruotis ir kilus klausimams rašykite asta@kmn.lt arba klauskite FB renginio sienoje.

Renginys yra KMN Literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis,
finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Išsamiau >>

 

]]>
Wed, 29 Apr 2020 12:35:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/slemas-karantinas.html http://rasyk.lt/ivykiai/slemas-karantinas.html
<![CDATA[Rašytojų sąjunga – pirmojo pasaulinio virtualaus poezijos festivalio partnerė]]>

Sudėtingais ir sunkiais laikais nutinka ne tik liūdni dalykai. Kartais tokiu metu išryškėja ir gerosios žmonių savybės. Tokios kaip solidarumas, atjauta, noras vieni kitiems įžiebti viltį. Būtent apie šias gerąsias žmonių savybes byloja šio karantino metu užgimusi literatūrinio Vilties festivalio iniciatyva (Festival of Hope – a Global Virtual Poetry Initiative). Festivalį atsižvelgdama į dabartinio karantino žalą tarptautinei kultūros sklaidai ėmėsi organizuoti Europos poezijos platforma Versopolis Prie šio unikalaus reiškinio, didžiausio virtualaus poezijos festivalio, draugėn subūrusio jau daugiau nei 60 įvairių literatūrinių organizacijų iš viso pasaulio, aktyviai prisijungė ir Lietuvos rašytojų sąjunga.

Prie to, kad šioje virtualioje globalios literatūros puotoje pamatysite ne vieno lietuvių rašytojo pavardę taip pat prisidėjo mūsų draugai lietuvių internetinis literatūros žurnalas anglų kalba Vilnius Review bei tarptautinis poezijos festivalis Poetinis Druskininkų ruduo.

Festivalio atidarymo ceremonijos renginys jau šiandien, balandžio 23 d., 19 val. (Lietuvos laiku). Jį bei kitus virtualius festivalio renginius galėsite rasti paspaudę ant šios nuorodos: Vilties festivalis

Festivalis tęsis visą savaitę ir kiekvieną dieną džiugins netikėtais ir įdomiais literatūros pasaulio įvykiais iš viso pasaulio. Tarp jų rasite ir – netikėtą staigmeną – Rašytojų sąjungos specialiai šiam festivaliui įrašytą internetinį pokalbį apie poeziją ir kūrybingumą karantino metu.

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Išsamiau >>

]]>
Wed, 29 Apr 2020 11:37:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-sajunga-pirmojo-pasaulinio-virtualaus-poezijos-festivalio-partnere.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-sajunga-pirmojo-pasaulinio-virtualaus-poezijos-festivalio-partnere.html
<![CDATA[Atviras iniciatyvos „Puota“ kvietimas: Audiokultūra // Atgimimas]]>

Šių metų „Įsimintiniausios Kauno kultūros iniciatyvos“ laimėtoja „Puota“ pradeda antrąjį projekto etapą ir skelbia naują autorinės poezijos konkursą. Tema – Atgimimas. Organizatoriai kviečia kartu su pavasariu įsikvėpti atgimimo, po sąstingio laikotarpio vėl grįžti į kasdienį ritmą ir tęsti įvairias veiklas, o svarbiausia, jausmus interpretuoti kūryboje.

Registracijos forma >>

Gegužės mėnesį sudaryta komisija iš visų gautų tekstų atrinks 28 labiausiai temą atitinkančius ir kūrybiškai stipriausius, kuriuos „Puotos“ komanda perkels į viešąsias miesto erdves.

Dalyvavimo konkurse taisyklės:

• Užpildyti registracijos formą iki balandžio 30 dienos;
• Pateikti tik savo autorinės kūrybos eilėraščius (lietuvių ar anglų kalbomis);
• Galima siųsti ne daugiau nei 3 kūrinius;
• Kūrinių tema: Atgimimas.

 Organizatorių informacija

Išsamiau >>

]]>
Mon, 13 Apr 2020 17:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/atviras-iniciatyvos-puota-kvietimas-audiokultura-atgimimas.html http://rasyk.lt/ivykiai/atviras-iniciatyvos-puota-kvietimas-audiokultura-atgimimas.html
<![CDATA[Šv. Jeronimo premijų konkursas]]> Kultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, skiriančios šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

Premija užsienio literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertimus į lietuvių kalbą, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai bei vertėjų ugdymui.

Premija lietuvių literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus lietuvių literatūros grožinių bei humanitarinių kūrinių vertimus iš lietuvių kalbos, už indėlį į tarptautinius kultūros mainus bei literatūros sklaidą ir populiarinimą kitose šalyse.

Teikimus premijoms gauti prašome siųsti Lietuvos literatūros vertėjų sąjungai iki 2020 m. gegužės 4 d. el. paštu: literaturosvertejai@gmail.com

Pareiškėjai turi pateikti rekomendaciją, kandidato gyvenimo ir veiklos aprašymą bei darbų sąrašą. Vertinimo komisija turi teisę paprašyti pateikti kūrinių pavyzdžius.

Kandidatus premijai gauti gali pristatyti meno kūrėjų asociacijos, leidyklos, švietimo įstaigos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Šv. Jeronimo premijos teikiamos rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų – šv. Jeronimo – dieną. 

 

Šaltinis >>

]]>
Fri, 3 Apr 2020 15:02:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/sv-jeronimo-premiju-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/sv-jeronimo-premiju-konkursas.html