Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Skelbiamas festivalio „Literatūrinės slinktys“ konkursas]]>
Visi į šiųmetį penkių knygelių rinkinį patekti norintys poetai, prozininkai, dramaturgai ir dailininkai kviečiami savo darbus siųsti iki balandžio 30 d. elektroniniu paštu literaturines.slinktys@slinktys.lt. Nepamirškite prisegti užpildytos dalyvio anketos, kurią rasite čia. Konkurse dalyvauti gali 18–35 m. amžiaus autoriai, jie turėtų atsiųsti 20–25 eilėraščius arba 15–30 puslapių prozos ar dramaturgijos teksto. Atrankai siunčiami tekstai turi būti niekur nepublikuoti. Konkurse dalyvauti norintys dailininkai turėtų atsiųsti 5–8 kūrinių reprodukcijas.

Kartu su Vilniaus jubiliejui paminėti skirtais renginiais festivalio organizatoriai skelbia papildomą vizualiojo eilėraščio apie Vilnių konkursą. Jame dalyvauti gali visi jaunieji autoriai, nepriklausomai nuo to, ar siunčia darbus pagrindinio konkurso penkių knygelių rinkiniui. Laureato eilėraštis bus atspausdintas ant atvirlaiškio 700 egzempliorių tiražu. Norintys dalyvauti šiame konkurse, vizualiuosius eilėraščius siųsti turi taip pat iki balandžio 30 d.

Literatūrinę kūrybą skaitys ir penkis verčiausius į knygeles patekti autorius išrinks komisija: prozininkai Saulius Vasiliauskas ir Gintarė Adomaitytė, poetės Ramunė Brundzaitė ir Rasa Milerytė, literatūros kritikas Martynas Pumputis ir praėjusių metų „Literatūrinių slinkčių“ autorius poetas Linas Daugėla. Penkis verčiausius dailininkus išrinks komisija, kurią sudaro dailininkai Auksė Miliukaitė, Karolina LatvytėBibiano, Dominykas Sidorovas ir Petras Lincevičius.


Kaip ir kasmet, plati festivalio programa apims renginius ne tik Vilniuje, bet ir Lietuvos regionuose. Visi susidomėję bus kviečiami pasiklausyti jaunųjų poetų skaitymų bei susipažinti su jaunųjų dailininkų kūriniais. Festivalio dalyviams jau trečiąjį kartą bus organizuojamos kūrybinio meistriškumo dirbtuvės, kuriose rašymo patirties galės pasisemti iš savo srities profesionalų. Programoje nepamirštas ir Vilniaus 700 metų jubiliejus: numatytas protmūšis kultūrinio Vilniaus tema, jaunųjų ir vyresnių autorių, kurių kūryboje ryški Vilniaus tematika, skaitymai ir kiti renginiai.   ]]>
Sat, 25 Mar 2023 16:55:26 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-festivalio-literaturines-slinktys-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-festivalio-literaturines-slinktys-konkursas.html
<![CDATA[Fantastinės šiurpės konkursas]]>

Lituanicon XXXIV kviečia visus fantastikos gerbėjus išbandyti savo jėgas šiurpaus pasakojimo – šiurpės – konkurse.

Jei laisvalaikiu rašote įvairias istorijas, ar apie jas tik pasvajojate – tai puiki proga išreikšti savo kūrybiškumą ir literatūrinį polėkį nukreipti į fantastiką bei į siaubo žanrą.
Jūsų darbus vertins puiki ir profesionali komisija, o geriausiųjų laukia prizai!

Galutinė pateikimo data – 2023-08-31.

Adresas kuriuo siųsti kūrinį ir kitus pridedamus dokumentus  info@lituanicon.lt
Laiško pavadinime įrašyti „Fantastinio apsakymo konkursui“.

Taisyklės: https://www.lituanicon.lt/2023/02/03/fantastinines-siurpes-konkursas-taisykles/

]]>
Tue, 21 Mar 2023 21:24:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/fantastines-siurpes-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/fantastines-siurpes-konkursas.html
<![CDATA[Konkursas „Išversk V. Sirokomlės eilėraštį į lietuvių kalbą“.]]>

2023 m. sukanka Lietuvos dainiaus, lenkų poeto Vladislavo Sirokomlės 200-osios gimimo metinės.

Viename iš savo kūrinių poetas taip išreiškė savo meilę tėvynei:

„Žeme mano gimtine, Lietuva šventoji,
Baltu smėliu ir smulkia žole apdengtoji!“

Vladislavo Sirokomlės muziejus Bareikiškėse, siekdamas populiarinti poeto kūrybą, skelbia jo eilėraščių vertimo į lietuvių kalbą konkursą.

Konkurso rezultatai bus paskelbti 2023 m. gegužes 20 d. per Poezijos ir muzikos šventę „Sirokomlės lyra“.

Po Antrojo pasaulinio karo retai buvo spausdintos V. Sirokomlės poezijos knygos. Informuojame, kad V. Sirokomlės muziejus Bareikiškėse  išleido ir mielai padės konkurso dalyviams gauti norimą knygą bei pasirinkti kūrinį vertimui. Kūrinius galite surasti taip pat skaitmeninėje bibliotekoje: https://polona.pl

Išsamesnė informacija: 
https://www.sirokomlesmuziejus.lt/renginiai/isversk-v-sirokomles-eilerasti-i-lietuviu-kalba/

]]>
Sat, 11 Mar 2023 06:39:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/konkursas-isversk-v-sirokomles-eilerasti-i-lietuviu-kalba.html http://rasyk.lt/ivykiai/konkursas-isversk-v-sirokomles-eilerasti-i-lietuviu-kalba.html
<![CDATA[Eilėraščio konkursas A. Matučio premijai gauti]]>

Varėnos viešoji biblioteka kviečia teikti poezijos kūrinius vaikų poeto Anzelmo Matučio literatūrinei premijai gauti.

Premija konkurso būdu skiriama profesionaliam poetui arba suaugusiam literatui mėgėjui už gražiausią eilėraštį vaikams apie Tėvynę, Žemę, Gamtą. Eilėraštis turi būti sukurtas per praėjusius dvejus metus ir publikuotas poezijos rinkiniuose arba periodinėje spaudoje.

Premijos tikslas – propaguoti Anzelmo Matučio kūrybos tradicijas, skatinti poetus kurti eilėraščius vaikams apie Tėvynę, Žemę, Gamtą, įamžinti žymaus vaikų poeto Anzelmo Matučio atminimą.

Kandidatūras premijai gauti gali siūlyti patys autoriai, fiziniai ir juridiniai asmenys. Laisvos formos paraiškos dalyvauti konkurse (nurodant kūrinį, autorių ir kontaktinę informaciją) pateikiamos Varėnos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Vytauto g. 19, 65189 Varėna arba el. paštu vaikai@varenosvb.lt iki gegužės 1 d.

Prie paraiškos prisegama eilėraščio kopija. Paraiškoje būtina nurodyti šaltinį: jei eilėraštis publikuotas knygoje, nurodomas knygos autorius, pavadinimas, leidykla, leidimo metai, puslapiai, kuriuose išspausdintas siūlomas eilėraštis; jei eilėraštis publikuotas periodiniame leidinyje, nurodamas jo pavadinimas, leidimo metai, numeris (žurnalui), mėnuo ir diena (laikraščiui), puslapiai, kuriuose publikuotas siūlomas eilėraštis.

Premijos skyrimo nuostatus galima rasti bibliotekos interneto svetainėje:
https://www.varenosvb.lt/festivalis-poezijos-pavasarelis

Anzelmo Matučio premiją 2010 m. įsteigė Varėnos rajono savivaldybės taryba. Ji teikiama kas dveji metai poetinės kūrybos šventėje „Poezijos pavasarėlis“, kurią organizuoja Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Premijos laureatais jau yra tapę Vainius Bakas, Jonas Endrijaitis, Vilius Baltrėnas, Violeta Židonytė, Stanislovas Abromavičius, Petras Panavas.

Daugiau informacijos teirautis tel. 8 611 10 471 arba el. paštu vaikai@varenosvb.lt.

]]>
Sat, 11 Mar 2023 06:19:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/eilerascio-konkursas-a-matucio-premijai-gauti.html http://rasyk.lt/ivykiai/eilerascio-konkursas-a-matucio-premijai-gauti.html
<![CDATA[Archangelo knygos sutiktuvės]]>

Sveiki visi.

Nepraėjo ir dvidešimt metų kai pagaliau visi eilėraščiai sugulė į knygą. Daug dalykų gyvenime susiję su šiuo tinklalapiu: sutikti žmonės, rašymo stiliaus atradimas, eilėraščių gludinimas ir pan. Tikiu, kažkas dar mane pažįsta ar pažinojo po šiuo slapyvardžiu. O gal kažkas norės susipažinti. O gal norės paskaityti daugiau eilėraščių, kurių nėra čia. Čia tik geriausi, tad knygoje bus visko :)

Mielai kviečiu kovo 3 d. (penktadienį) 17 val. (bet atvykti reiktų bent prieš 15 min.) į knygos sutiktuves Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (5 aukštas). Kadangi vyks Kaziuko mugė, bus sunkiau su automobilių stovėjimo aikštelių vietomis. Lauksiu visų!

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.vilnius-events.lt/renginiai/viliaus-dinstmano-knygos-archangelas-esu-tikras-sutiktuves/

]]>
Wed, 1 Mar 2023 22:37:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/archangelo-knygos-sutiktuves.html http://rasyk.lt/ivykiai/archangelo-knygos-sutiktuves.html
<![CDATA[Kūrybinio rašymo konkursas „Namų ir atminties kertėse snaudžiančios istorijos“]]>

Minėdama Aukštaitijos metus ir prisijungdama prie Lietuvių kalbos dienų iniciatyvos, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka organizuoja kūrybinio rašymo konkursą „Namų ir atminties kertėse snaudžiančios istorijos“, kuriame kviečia dalyvauti jaunimą ir suaugusiuosius.
Konkursui kviečiame kurti poezijos arba siauros apimties prozos kūrinius, kuriuose vaizduojamos Kėdainių krašte esančios vietovės, žymūs ir paprasti žmonės, pastatai, daiktai, objektai, paskatinę autorių domėtis šeimos ar vietovės praeitimi, gyvenimo būdu, papročiais, tradicijomis, įkvepiančiomis kasdienybės istorijomis iš praeities.
Sukurtus tekstus siųskite el. paštu kultura.krvb@gmail.com arba paštu, adresu Kėdainių rajono savivaldybės M. Daukšos viešoji biblioteka, Didžiosios Rinkos a. 5, Kėdainiai.
Siųsdami tekstą nurodykite: savo vardą ir pavardę, kontaktinį tel. nr. ir el. pašto adresą.
Darbų laukiame iki balandžio 6 d.
 
Plačiau: 
 
https://www.kedainiai.rvb.lt/aktualu-naujienos/kurybinio-rasymo-konkursas-namu-ir-atminties-kertese-snaudziancios-istorijos/
]]>
Sat, 25 Feb 2023 22:54:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kurybinio-rasymo-konkursas-namu-ir-atminties-kertese-snaudziancios-istorijos.html http://rasyk.lt/ivykiai/kurybinio-rasymo-konkursas-namu-ir-atminties-kertese-snaudziancios-istorijos.html
<![CDATA[Kvietimas dalyvauti poezijos konkurse „Haiku Palangai 2023“]]>

Konkurso tema: „Nuo tada iki dabar“.
Konkursas skiriamas pirmojo Palangos vardo paminėjimo 770 metų  sukakčiai. Palanga pirmą kartą paminėta Vokiečių ordino kronikose 1253 m.

Konkurso tikslai:

 • Kūrybiškai skleisti žinią apie Palangos kraštą.
 • Puoselėti meninio žodžio suvokimą;
 • Ugdyti ir skatinti kūrybiškumą.

Konkurso sąlygos:

 • Konkursui haiku siunčiami iki 2023 m. kovo 10 d.
 • Konkurse dalyvauti gali visi, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.
 • Palangos kurorto muziejaus darbuotojų ir jų šeimos narių pateikti haiku gali būti viešinami, bet prizais neapdovanojami.
 • Vienas autorius gali pateikti nuo 1-5 anksčiau niekur neskelbtus haiku.
 • Haiku pateikiami be pavadinimo, kartu su užpildyta Dalyvio anketa >>
 • Pateikiant klasikinės formos haiku, būtina išlaikyti 3 eilučių 5-7-5 skiemenų intervalą. Pateikiant šiuolaikinės formos haiku, būtina išlaikyti 3 eilučių formą.

Autoriai skirstomi į tris amžiaus grupes:

a) Jaunesnis mokyklinis amžius (iki 8 kl.);

b) Vyresnis mokyklinis amžius (9-12 kl., 1-4 gimnazijos klasė);

c) Suaugusiųjų grupė.

Rengėjai turi teisę viešai naudoti pateiktus haiku.

Haiku siųsti el. paštu haiku.konkursas@gmail.com arba atnešti į Palangos kurorto muziejų (Birutės al. 34A) užklijuotame voke, arba siųsti paštu adresu:

Konkursas „Haiku Palangai 2023“
Palangos kurorto muziejus
Birutės al. 34A,
Palanga, LT-00135.

Siunčiant haiku anketoje būtina nurodyti: autoriaus vardą ir pavardę, amžių, adresą, telefono numerį, el. pašto adresą. (Viešinama nebus, išskyrus vardą ir pavardę bei gyvenamąjį miestą arba rajoną.)

Trys geriausi kiekvienos grupės haiku apdovanojami. Numatomi papildomi prizai.

Laimėtojų apdovanojimo ceremonija numatoma balandžio 1 d. 14 val. (data gali keistis).

Konkurso taisyklės skelbiamos Palangos kurorto muziejaus facebook.com  paskyroje, svetainėje www.kurortomuziejus.lt,  spaudoje ir kt.

Vertinimo kriterijai:

 • Savita, originali temos interpretacija.
 • Sustabdyto momento, netikėtumo atskleidimas.
 • Vaizdo ir emocijos dermė.

Vertinimo komisija:

 • Komisijos pirmininkas – Danielius Milašauskas, filologas, poetas, redaktorius.
 • Nariai: Livija Grajauskienė, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, žurnalistė; Goda Bendoraitienė  –  poetė, anglų kalbos mokytoja.

Konkurso rengėjas – Palangos kurorto muziejus. Kontaktinis asmuo – Palangos kurorto muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkas. El. paštas – audrone.levickyte@kurortomuziejus.lt, tel. nr. 8 460 30631.

Konkurso nuostatai >>

 

Šaltinis >>

]]>
Wed, 1 Feb 2023 22:47:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kvietimas-dalyvauti-poezijos-konkurse-haiku-palangai-2023.html http://rasyk.lt/ivykiai/kvietimas-dalyvauti-poezijos-konkurse-haiku-palangai-2023.html
<![CDATA[„Užrakinti skaitymai“ Lukiškių kalėjime 2.0]]>

„Užrakinti Skaitymai“ - dar vienas naujas formatas Lukiškių kalėjimo žiede.
Tai dialogas tarp eilėraščių ir jiems gyvai kuriamo garso takelio.
 
Poetai:
Mantas Toločka
Dovydas Grajauskas
Ernestas Noreika

Muzikantai:
Domantas Razauskas (gitara)
Simas Butavičius (smuikas)
Kristijonas Ribaitis (elektronika)

Įėjimas laisvas ir nieko nekainuoja.

Renginys vyks sausio 27 d. vakare.
Adresas: Lukiškių kalėjimas 2.0, Lukiškių skg. 6, Vilnius.

Daugiau informacijos >>
]]>
Thu, 19 Jan 2023 11:00:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/uzrakinti-skaitymai-lukiskiu-kalejime-20.html http://rasyk.lt/ivykiai/uzrakinti-skaitymai-lukiskiu-kalejime-20.html
<![CDATA[Koram žemaitėškã]]>

Je svajuojėt rašītė eilieraštius, apsakīmus, nuovelės a kėtēp ėšmiegintė jiegas lėteratūrėnie kūrībuo arba je jau ėr korat lietuviu bėndrėnė kalbo, prabavuokėt tou padėrbtė ėr žemaitėškā – toriesėt pruoga rastė tuokiū pat draugū, pasėdalintė žemaitėškuosės kūrības patėrtė.

Skouda rajuona savėvaldībės R. Granauskė vėišuoji bėbliuoteka tėis kuonkursa „Koram žemaitėškā“. Kuonkursos prasėdiejė 2023 m. sausė 1 d. ėr tėisės lig 2023 m. gegožė 31 d.

Kvėitamė dalīvautė ėr pradedou, ėr jau kūrībėškā prasėlaužė lėteratā ne vėn ėš Žemaitėjės, bet ėr ėš vėsuos Lietovuos. Ne tik – ėš vėsor, kamė tik rasės rašontiu žemaitėškā.

Kuonkursa tėkslos – puopoliarintė žemaitiu kalba ėr rašība, katrā taisīklės nostatė pruopesuorios Gėrdienis Aleksos, kėlės ėš Tėrkšliū (Mažeikiu r.), ėr pruopesuorios Pabrieža Jūzaps, kėlės ėš Skouda. Lai platē skomb žemaitiu kalba, lai ana golas ėr i kūrības eilelės. Par žemaitėška kūrība atsklēskėt žemaitėška dvasė – kėik anuos dā torem ožsėlėkosės.

Kuonkursou rēk pateiktė nauji, nikamė nedrokavuota, nikuokiūs kėtūs kuonkursūs nedalīvavusi kūrėni – pruoza arba puoezėjė. Apjimtės pageidautėna nedėdėlė. 

Būs vertėnams kūrībėškoms, ītaigoms, meistrėškoms.

Atskėrā būs vertėnama puoezėjė, atskėrā – pruoza. Tēp pat atskėrā vākū (lig 18 m.) ėr paugosiūju kūrība. Nomatuoma skėrtė po tris prizėnės vėitas, nogalietuojē būs apduovėnuojemė prizās. 

Bėngamāsis rėngėnīs vīks 2023 m. lapkrėstė mienesie.

Vertėnėma kuomisėjė: Pabrieža J. – pruopesuorios, kalbėninks, žemaitiu kalbuos taisīkliu autuorios; Mukienė D. – žornalistė, redaktuorė; Kobėlios J. – redaktuorios, puoets.

Kūrėnius gal siūstė paprasto arba elektruonėnio pašto no 2023 m. sausė 1 d. lig 2023 m. gegožė 31 d.

Adresos: Viešoji biblioteka, Dariaus ir Girėno 25B, 98117 Skuodas.

Tilipuons pasėtērautė (8 440) 73 299, el. pašts sekretore@svb.lt

Sekmies kūrībuo! Būkėt aktīvė!


Grušos Juons

Skouda rajuona savėvaldībės R. Granauskė vėišuosės bėbliuotekas dėrektuoriosKONKURSO „KORAM ŽEMAITĖŠKĀ“ NUOSTATAI
I SKYRIUS BENDROJI DALIS

1.Konkurso „Koram žemaitėškā“ nuostatai reglamentuoja konkurso organizavimo tvarką, reikalavimus teikiamiems kūriniams, kūrinių vertinimą ir dalyvių apdovanojimą.
2.Konkurso „Koram žemaitėškā“ organizatorius – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka.
3.Konkurso „Koram žemaitėškā“ partneris – Skuodo žemaičių draugija. 4.Konkurso „Koram žemaitėškā“ tikslai:
4.1.puoselėti žemaičių kalbos autentiškumą ir tautinio identiteto saugojimą; 4.2.skatinti žemaičių kalbos (tarmės) vartojimą;
4.3.praktikoje taikyti A. Girdenio ir J. Pabrėžos nustatytas žemaičių kalbos rašybos
taisykles.
kūrinys publikuojamas ir viešinamas.
5.Teikdamas kūrinius konkursui „Koram žemaitėškā“ autorius sutinka, kad jo sukurtas

II SKYRIUS
KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA

6. Kūriniai konkursui „Koram žemaitėškā“ teikiami nuo 2023 m. sausio 2 d. iki 2023 m. gegužės 31 d. (imtinai).
7.Kūrinių pateikimo būdai:
7.1.elektroniniu paštu sekretore@svb.lt;
7.2.tradiciniu paštu adresu Dariaus ir Girėno g. 25B g.
7.3., Skuodas LT-98117.
8.Kūriniai vertinami nuo 2023 m. birželio 1 d. iki 2023 m. spalio 31 d.
9.Konkurso baigiamasis renginys organizuojamas 2023 m. lapkričio mėn.
10.Visiems kūrinius pateikusiems autoriams 2023 m. lapkričio mėn. pradžioje
išsiunčiami kvietimai į baigiamąjį konkurso renginį. 11.Kvietimai išsiunčiami:
11.1.autoriaus nurodytu elektroniniu paštu;
11.2.autoriaus nurodytu adresu tradiciniu paštu.
12.Konkurso „Koram žemaitėškā“ dalyvių amžius nėra ribojamas.

III SKYRIUS REIKALAVIMAI KŪRINIAMS

13.Konkursui „Koram žemaitėškā“ teikiami:
13.1.tik žemaičių kalba parašyti kūriniai;
13.2.niekur iki tol nepublikuoti kūriniai;
13.3.kūriniai, kurių tekstuose nėra šmeižiančios, žeminančios, neapykantą skatinančios
informacijos;
13.4.kūriniai, kurių apimtis nėra didesnė kaip 50 puslapių, t. y. 25 lapai. 14.Teikiant kūrinius, privaloma nurodyti:
14.1.autoriaus vardą ir pavardę;
14.2.autoriaus amžių;
14.3.kūrinio pavadinimą ir žanrą;
14.4.kontaktinius duomenis: el. pašto adresą arba gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį.
15.Jeigu autorius siunčia ranka rašytą rankraštį, tekstas privalo būti parašytas įskaitomai.
16.Teikdamas kūrinius konkursui „Koram žemaitėškā“, autorius patvirtina, kad pateikiamas kūrinys yra sukurtas jo paties.

IV SKYRIUS VERTINIMAS IR APDOVANOJIMAS

17.Konkursui „Koram žemaitėškā“ pateiktus kūrinius vertina kompetentinga komisija, susidedanti iš komisijos pirmininko ir dviejų narių.
ir prizais;
18.Konkurso dalyviai vertinami dvejuose amžiaus grupėse: 18.1.dalyviai iki 18 m.;
18.2.dalyviai nuo 18 m.
19.Kūriniai vertinami šiose kategorijose:
19.1.proza;
19.2.poezija;
19.3.kita.
20.Konkurso „Koram žemaitėškā“ dalyvių apdovanojimai: 20.1.apdovanojami dvejuose amžiaus grupėse: 20.1.1.dalyviai iki 18 m. amžiaus;
20.1.2.dalyviai nuo 18 m. amžiaus;
20.2.kiekvienos amžiaus grupės prizinių vietų (1–3) laimėtojai apdovanojami diplomais
20.3.visiems dalyviams įteikiami padėkos raštai.
21.Konkurso organizatorius, partneriai ir rėmėjai pasilieka teisę steigti nominacijas.

V SKYRIUS BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

22.Informacija apie konkursą „Koram žemaitėškā“ yra teikiama el. paštu sekretore@svb.lt arba tel. Nr. (8 440) 732 99.
23.Žemaičių kalbos rašybos taisykles ir pamokas, kaip taisyklingai rašyti žemaitiškai, rasite Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje, skirtoje žemaičių kalbos puoselėjimui, adresu www.zemaiciukalba.lt.

]]>
Mon, 16 Jan 2023 13:45:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/koram-zemaitesk.html http://rasyk.lt/ivykiai/koram-zemaitesk.html
<![CDATA[32-oji Lietuvos rašytojų sąjungos premija skirta poetui, dramaturgui Gintarui Grajauskui]]>

32-oji Lietuvos rašytojų sąjungos premija skirta poetui, dramaturgui Gintarui Grajauskui už eilėraščių knygą „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2021). Apdovanojimas tradiciškai bus įteiktas sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną.
 
„Po trylikos metų pasirodžiusi naujų eilėraščių knyga „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“ siūlo pažįstamai ironišką savo stilistiką išgryninusio poeto kūrybą. Ją skaitant atsiskleidė tai, kas bent man anksčiau nebuvo taip akivaizdu: varomoji G. Grajausko poezijos jėga slypi ne smagiai neformaliuose „mažojo žmogaus“ naratyvuose, bet moralizme. Moralistinę gaidelę esame linkę nureikšminti, tačiau man atrodo, kad gerai parašytas moralas ne mažiau paveikus už originalią metaforą. Ypač jei jis yra ir vienas iš poeto kūrybos principų“, – apie G. Grajausko rašė literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.
 
Anot paties poeto, „Nykstamai menku dydžiu šiandien galime pavadinti labai daug ką. Tai tinka ir pačiai poezijai, ir poetui, ir apskritai bet kuriam žmogui, gyvenančiam savo gyvenimą. Juk žvelgiant kiek plačiau, kiekvieno iš mūsų gyvenimas yra labai menkas ir trumputis. Nykstamai menkas. O šios dramos pabaigoje herojus žus. Ir to niekas negali pakeisti. Ir ne taip svarbu, kokia aplinkui scenografija, kokie kostiumai, kokias eiles herojus ką tik deklamavo. Pabaiga yra neišvengiama. Todėl visi esame herojai, net jei mūsų gyvenimai – ištisa komedija“.
 
Kasmetinė Lietuvos rašytojų sąjungos premija skiriama už didelės vertės kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. Premijos laureatais yra tapę Antanas A. Jonynas, Jurgis Kunčinas, Nijolė Miliauskaitė, Romualdas Granauskas, Sigitas Geda, Judita Vaičiūnaitė, Danutė Kalinauskaitė, Andrius Jakučiūnas, Aidas Marčėnas, Kornelijus Platelis, Vanda Juknaitė ir kt.
Vertinimo komisijoje dirbo ankstesni šios Premijos laureatai – Giedrė Kazlauskaitė, Rimantas Kmita, Mindaugas Kvietkauskas, Mindaugas Nastaravičius ir Undinė Radzevičiūtė.
 
Nuotraukos autorius – V. Braziūnas.
]]>
Tue, 3 Jan 2023 20:45:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/32-oji-lietuvos-rasytoju-sajungos-premija-skirta-poetui-dramaturgui-gintarui-grajauskui.html http://rasyk.lt/ivykiai/32-oji-lietuvos-rasytoju-sajungos-premija-skirta-poetui-dramaturgui-gintarui-grajauskui.html