Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Ruoškis į XIII-tą Poezijos šventę Motiejūnuose Varnų klojimo teatre „Trylika Jono ir Janės batų“!]]> Visas savaitgalis Birželio 22-24 d. – rašykams bei prijaučiantiems draugams, artimiesiems. Tai ne valdiška šventė, šeimininkais būsime visi. Kūrybos skaitymai Birželio 23 d. 18 val.

Jei nebuvai nė vienoje iš 12-kos, nesirūpink, Tau patiks! Gali atsivežti šeimos narių, draugų. Sodyba vidury miško: penkios trobos, 8 ha erdvės, visi sako, kad labai jauku, aš sakau tą patį.
Suvažiuojama su palapinėmis, jautresnių kaulų esybėms yra vietų po stogu seklyčioje, klėtyje, viršutiniame vyno rūsio „viešbutyje“, klojime ant šieno ir kt.
Atvyksta visi iki šeštadienio 12-tos val. Vakare klojimo teatre skaitom kūrybą, kas nors pagroja, ateina aplinkinių sodybų gyventojai pasiklausyt su kaimo gėrybėmis „vietoj bilieto išalkusiems menininkams“, tada laužas, maistas ir t.t. Galima būti 1- 2-3 dienas nuo penktadienio iki sekmadienio, kūrybą skaitom šeštadienį vakare.
Išorinio finasavimo nėra, visi atsiveža savo maisto – ką gali ir kiek gali sau ir draugus pavaišinti.

Yra nemažas prūdas maudynėms, krepšinio / futbolo, tinklinio aikštės, lauko dušas, tvarto „sporto klubas“, laužavietės... Vanduo – iš šulinio, tinkamas gerti, niekada nesibaigia, nekainuoja :) Žodžiu – civilizacijos mažai, daug gamtos, paukščių muzika pastoviai.

Truputis istorijos: 2006 m. įvyko pirmoji poezijos šventė, kurioje dalyvavo 22 rašykai. Pasodintas maumedis, pakrikštytas Webmasteriu. Auga puikiai, jau gal 5 m ūgio. Šiemet 13-tas jo gimtadienis.
Kasmet šventės tema būna vis kita;  į ją maždaug turėtų orientuotis autoriai, atsiveždami kūrybos, nors visi jas laisvai interpretuoja.
Kartais susiorganizuojam naktinius žaidimus (pvz. A(t)lantidos paieškos, Knygnešiai ir t.t), kartais sukuriame mažus scenarijus ir improvizuojame Klojimo teatre. Bendravimas neformalus. Erdvių sočiai.
2006 m. I šventė „Paukščiai“;
2007 m. II šventė „Teatras“;
2008 m. III šventė „Spalvos“;
2009 m. IV šventė „Istorija“;
2010 m. V šventė „Šaknys“;
2011 m. VI šventė „Stichijos“;
2012 m. VII šventė „Civilizacijos“;
2013 m. VIII šventė „Kibir vibir vasara“;
2014 m. IX šventė „Ritmai“;
2015 m. X šventė „Vasarvidžio sapnas“;
2016 m. XI šventė „Ženklai“;
2017 m. XII šventė „Laiko ratas“.

Kaip atvažiuot? Parašyk žemiau nurodytu el. paštu, atsakysiu į Tavo klausimus, atsiųsiu kelio nuorodas, sodybos nuotraukų. Kai matysiu, kiek iš kokios vietovės važiuos, galėsiu paderint vairuojančius su keliaujančiais.
Lauksiu Tavo laiško
:   rasavarne@gmail.com
   ]]>
Fri, 25 May 2018 10:32:51 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/ruoskis-i-xiii-ta-poezijos-svente-motiejunuose-varnu-klojimo-teatre-trylika-jono-ir-janes-batu.html http://rasyk.lt/ivykiai/ruoskis-i-xiii-ta-poezijos-svente-motiejunuose-varnu-klojimo-teatre-trylika-jono-ir-janes-batu.html
<![CDATA[Vilniuje įsikurs skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“]]>

Šią vasarą Vilniuje, populiariose, žmonių lankomose vietose – skveruose, aikštėse – veiks mobili knygų skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“. Tai – naujas, unikalus, pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas projektas, kurio metu gegužę–rugpjūtį lauko skaitykloje kiekvienas miesto gyventojas ar svečias nemokamai galės skaityti naujausią, įvairaus žanro literatūrą specialiai tam pritaikytoje erdvėje.

Informacinis projekto „Vilnius skaito“ partneris 15min praneša, kad sostinės Lukiškių aikštėje skaitykla pradės veikti gegužės 24 d. Vėliau kas mėnesį ji keis lokaciją ir kelsis į kitas miestiečių pamėgtas vietas, ir iš viso veiks 100 dienų iki rudens. „Artėjančio 700 metų jubiliejaus proga Vilnius rengiasi tapti „Pasaulio knygų sostine“. Toks titulas labai tinka daugiataučiam, atviram, draugiškam ir daug veidų turinčiam Vilniui. Mūsų miestas – daugelį amžių skirtingomis kalbomis ir pačių įdomiausių pasakotojų rašyta knyga. Skaityklos po atviru dangumi yra tarsi įžanga į „Pasaulio knygų sostinės“ projektą. Esu tikras, kad vilniečiai ir miesto svečiai pamils šią pramogą, kviečiu visus pasimėgauti vasara ir knyga pirmoje atviroje skaitykloje miesto centre!“ – pranešime žiniasklaidai cituojamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Skaitykloje planuojama turėti apie 1000 knygų, suskirstytų į temines lentynas, skirtų įvairaus amžiaus ir skonio skaitytojams. Didžiąją dalį knygų skolina pagrindinis projekto partneris – Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka, naujausių knygų taip pat dovanoja leidyklos „Baltos lankos“, „Alma Littera“, „Sofoklis“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Vaga“, „Tyto alba“. Knygas bus galima skaityti įsitaisius ant patogių sėdmaišių, tačiau knygų išsinešti nebus galimybės. Skaityklos erdvė taip pat bus naudojama įvairiems viešiems miesto renginiams, pavyzdžiui, susitikimams su rašytojais, literatūros, poezijos skaitymams, knygų pristatymams, bus rengiami „šeimadieniai“ ir pan.

Projekto „Vilnius skaito“ idėjos sumanytojai ir organizatoriai – UAB „Gera pramoga“, praėjusiais metais Vilniaus miestui padovanoję Vilniaus gatvės atidarymo renginį. „Projekto „Vilniaus gatvė švenčia“ metu per visą gatvę buvo nutiestas rekordinio ilgio raudonas kilimas. Šiais metais renginių organizavimo agentūra, pasitelkdama partnerius ir rėmėjus bei globojant Vilniaus miesto savivaldybei, tęsia gražių darbų miestui tradiciją ir dovanoja skaityklą, kurios tikslas – skatinti miestiečius prasmingai leisti laiką skaitant kokybišką literatūrą“, – rašoma pranešime. Projekto koordinatorė, „Gera pramoga“ projektų skyriaus vadovė Jurga Mandrijauskaitė teigia, kad ši idėja jau žinoma pasaulyje ir ne kartą matyta kelionių metu didžiuosiuose pasaulio miestuose.

„Panašūs projektai skatina visuomeninį gyvenimą, populiarina prasmingą laisvalaikį, kuria gerą atmosferą mieste. Pavyzdžiui, Austrijoje ir Vokietijoje panašus projektas „Skaitantis miestas“ (vok. „StadLesen“) užgimęs Lince prieš dešimt metų vyksta iki šiol, puikiai įsiliedamas į šiuolaikinių didmiesčių panoramą: tai rodo, kad jis reikalingas miestams, o kartu padrąsina imtis tokios iniciatyvos ir mūsų šalyje. Todėl tikimės, kad ši skaitykla ir Vilniuje taps miestiečių pamėgta vieta, o kartu užkrečiančiu pavyzdžiu kalbant tiek apie knygų skaitymą, tiek apie prasmingų idėjų savo mieste įgyvendinimą“, – pasakoja J.Mandrijauskaitė. Skaityklą sostinės Lukiškių aikštėje įrengs UAB „Komandor“, „Magrės baldai“, „Avon“.

Šaltinis 15min.lt >>

10 faktų apie pirmąją skaityklą sostinėje po atviru dangumi „Vilnius skaito >>

 

]]>
Thu, 24 May 2018 15:29:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vilniuje-isikurs-skaitykla-po-atviru-dangumi-vilnius-skaito.html http://rasyk.lt/ivykiai/vilniuje-isikurs-skaitykla-po-atviru-dangumi-vilnius-skaito.html
<![CDATA[Siaubo pasakų konkursas „Pašiurpos“]]>

Dėmesio! Visus, kurių dar neįveikė pastarųjų dienų kaitra, uodai bei būsimų atostogų karštinė, kviečiame sudalyvauti literatūriniame siaubo pasakų konkurse „Pašiurpos“.

Konkurso tikslas – gerai pasilinksminti ir patikrinti, ar Lietuvoje dar liko sugebančių išgąsdinti skaitytojus savo idėjomis, vaizduote bei rašymo gabumais... 

Nors... antra vertus, rašymo gabumais verčiau nudžiuginkite. Pasistenkite kaip reikiant, nes leidykla „Naujas Vardas“ pažadėjo stebėti šį konkursą ir jo geriausius darbus surinkti į nemokamą elektroninę siaubo pasakų knygą. O tie žmonės į savo darbą žiūri LABAI rimtai. 

Taigi, prie reikalo. 

• Konkurso tema: siaubo pasakos.

• Kas gali dalyvauti: visi pageidaujantys, išskyrus konkurso vertinimo komisijos narius.

• Laikas: iki 2018 m. liepos 15 dienos (21:00 val.) Startuojame nuo šio skelbimo pasirodymo datos – taigi, jau DABAR.

 Apimtys: nuo 5000 iki 50 000 ženklų su tarpais. Kiekvienas dalyvaujantis autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų kūrinių.

• Amžiaus cenzas: skaitytojams nuo 16 metų

• Žanras: pasaka.

• Apie ką rašyti: ogi ką tik norite. Kūrinys privalo įbauginti skaitytojus bei vertinimo komisijos narius tiek, kad tie suteiktų jūsų kūriniui kuo aukštesnius balus. Kūrinys neprivalo įtikinti savo realumu (todėl ir buvo pasirinktas pasakos žanras). Darbas privalo būti atliktas prozos pavidalu, lietuvių kalba ir su kuo mažiau rašybos klaidų. Trumpi poezijos intarpai galimi.

 Apie ką NErašyti: labai norėtume, kad konkurso darbai savo turiniu nepažeistų Lietuvos respublikos įstatymų ir nesukeltų karo.

• Papildomi reikalavimai: nepamirškite nurodyti autoriaus vardo/pavardės arba slapyvardžio. Taip pat ir kūrinio pavadinimo.

Kaip pateikti: *doc, *txt arba *odt formato tekstines bylas siųskite adresu aurimazgi@gmail.com, temoje nurodydami „pasakų konkursui – kūrinio pavadinimas“.

 Teisinės pastabos: nusprendęs dalyvauti šiame konkurse, autorius sutinka, kad jo ar jos pateiktas prozos kūrinys nėra plagiatas ir gali būti panaudotas leidyklos „Naujas Vardas“ nekomerciniame elektroniniame leidinyje. Prireikus, elektroninio leidinio gamintojai gali keisti iki 1% kūrinio turinio (taisydami pastebėtas gramatikos bei kalbos klaidas).

• Vertinimo komisiją sudaro interneto svetainės Rašyk.lt nariai: Ieva3003, Lengvai, klimbingupthewalls, Andrėnas ir Aurimaz. Visi kūriniai bus vertinami balais, dešimties balų skalėje.

• Prizinės vietos: pirmųjų trijų vietų nugalėtojai gaus „Pegaso“ knygyno dovanų kuponus knygoms įsigyti, jų kūriniai pateks į leidyklos „Naujas Vardas“ leidžiamą elektroninę knygą.
Aukščiausias 10 vietų užėmę kūriniai gaus rekomendacijas ir šansus patekti į jau minėtą elektroninę knygą, bet nesitikėkite, kad bus taip lengva. Leidykla pasilieka teisę keisti įtraukiamų kūrinių skaičių ar ignoruoti rekomendacijas, išskyrus prizinių vietų nugalėtojus.

• Kita informacija: Konkurso eigą bei su juo susijusią informaciją sekite Facebook grupėje „Lietuvos fantastai ir fantastikos mėgėjai“ bei Rašyk.lt diskusijose >>

O mes, organizatoriai, jau laukiame pirmųjų darbų. Smagaus ir pirmyn!

Daugiau informacijos rasite šiame lankstinuke:
https://drive.google.com/file/d/1gME6wdtcmHsOwlzthvAjw_5rE9F7QTFM/view

Apie šiurpes >>

]]>
Thu, 24 May 2018 15:12:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/siaubo-pasaku-konkursas-pasiurpos.html http://rasyk.lt/ivykiai/siaubo-pasaku-konkursas-pasiurpos.html
<![CDATA[„Poetinis Žvėryno žemėlapis“]]>

Gegužės 21 d., pirmadienį  18.00 Poezijos skaitymai „Poetinis Žvėryno žemėlapis“ Mildos skverelyje (Kęstučio-Liubarto gatvių kampas, Vilnius).

Dalyvauja poetai Algimantas Bučys, Antanas Gailius, Vidas Morkūnas ir kiti.

Renginį ves Vytautas Damaševičius ir Danutė Jakubėnienė.

]]>
Sun, 20 May 2018 21:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poetinis-zveryno-zemelapis.html http://rasyk.lt/ivykiai/poetinis-zveryno-zemelapis.html
<![CDATA[Poetiniai „Slinkčių“ skaitymai galerijoje „The Room“]]>

Poetiniai „Slinkčių“ skaitymai galerijoje-knygyne „The Room“ – tai jaunųjų, bet ne būtinai nežinomų poetų pasirodymas Poezijos pavasaryje 2018. Nauji vardai, nauja, daug kam dar neatrasta menui draugiška vieta žada puikų pirmadienio vakarą Užupyje. Poetiniuose skaitymuose dalyvaus:
Greta Ambrazaitė,
Dovydas Grajauskas,
Dominykas Norkūnas,
Simonas Bernotas,
Simonas Bulotas,
Marius Povilas Elijas Martynenko,
Aistis Žekevičius,
Juozas Žitkauskas.

Kūrinius iš būsimos kompaktinės plokštelės atliks Gytis Ambrazevičius.


Laikas – gegužės 21 d. 18-20 val.
Vieta – „The Room“, Polocko gatvė 17, Vilnius.

]]>
Sat, 19 May 2018 10:51:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poetiniai-slinkciu-skaitymai-galerijoje-the-room.html http://rasyk.lt/ivykiai/poetiniai-slinkciu-skaitymai-galerijoje-the-room.html
<![CDATA[Literariumas NR.6. Svečias Mindaugas Nastaravičius]]>

LITERARIUMAS tarptautiniame poezijos festivalyje POEZIJOS PAVASARIS.

LITERARIUMO SVEČIAS – poetas Mindaugas Nastaravičius.

Lietuvių poetų ir savo kūrybą pristato LMTA vaidybos III kurso studentai: Andrius Alešiūnas, Motiejus Ivanauskas, Jurgita Maskoliūnaitė, Saulė Sakalauskaitė, Aistė Zabotkaitė, Povilas Jatkevičius, Matas Dirginčius, Kamilė Lebedytė, Roberta Sirgedaitė, Mantas Bendžius, Ieva Stašelytė, Aušra Giedraitytė, Raimondas Klezys, Deividas Breivė, Greta Šepliakovaitė.

Idėjos autorė – Aldona Vilutytė.

Renginys nemokamas.

Vieta – Lietuvos rašytojų sąjunga, Sirvydo g. 6, Vilnius.

 

 

]]>
Fri, 18 May 2018 14:55:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/literariumas-nr6-svecias-mindaugas-nastaravicius.html http://rasyk.lt/ivykiai/literariumas-nr6-svecias-mindaugas-nastaravicius.html
<![CDATA[IN VINO IN POESIS sesijos: Vol. 12]]>

Poezija visada šalia tylos. Nes viena kitą prakabina. Tyloje GIRDISI. Mūzų kuždesiai, Poetų gyvenimai, Aktorių jausmai. Jau 12-ą vasarą kviečiame pabudėti, pabūti, patylėti. Išgirsti. 9 pirmadieniai, kurių kiekvienas savaip ypatingas!

Startuojame jau šį pirmadienį, gegužės 14d. Pradžia 21:00 val.

Skaito Aktorius Andrius Bialobžeskis Rainer Maria Rilke eiles.

Nusiteikusiems paklausyti įėjimas laisvas!

]]>
Mon, 14 May 2018 18:04:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/in-vino-in-poesis-sesijos-vol-12.html http://rasyk.lt/ivykiai/in-vino-in-poesis-sesijos-vol-12.html
<![CDATA[Knygos „Stabmeldžio Memuarai “ pristatymas Vilniuje]]>

Knygos „Stabmeldžio Memuarai“ pristatymas vyks gegužės 13 dieną, 13 val. krautuvėlėje Ragainė, Skapo g. 3, Vilniuje.

 

Dainius Žičkus – charizmatiška, kūrybinga, puikiai pažįstama asmenybė sunkiojo pogrindžio muzikantų bendruomenėje.
Tačiau toli gražu ne kiekvienas žino, jog talentų neskaičiuojantis laisvamanis gabus ne tik garsams, teptukui, bet ir popieriui.

Pirmoji Dainiaus knyga – tai gyvenimiška patirtis, sugulusi į kvapą gniaužiantį verpetą, nestokojant giliaprasmių įžvalgų ir toli siekiančių minčių.


 

Keli komentarai:

„Precedento neturintis grožinės literatūros veikalas, kurio autorius – puikiai pažįstamas lietuviško sunkiojo muzikinio pogrindžio atamanas, Dissimulation būgnininkas ir grupės siela Stabmeldys, dar žinomas ir kaip Dainius Žičkus: pasitelkus fenomenalią atmintį, pirmoji nuotykinio pobūdžio knygos dalis atvirai ir paprastai, su stebėtinu gyvumu ir nepakartojamu žaismingumu įtraukia į ilgametės juodojo metalo grupės nuotykius ir palieka beveik be žado; bet tai dar ne viskas, antroji ir trečioji knygos dalys iš skaitytojų veidų iš esmės ištrina šypseną – tam, kad gudriai užmigdytų sapnų pasaulyje ir galiausiai leistų patirti ezoterinės išminties pakuždėtą tiesą“

Ledo Takas

-------------

„Skaičiau su didele nuostaba ir malonumu. Knygoje sudėtos dvi knygos, kurios turinio svarmenimis atrodytų labai skirtingos, kita vertus prasmingai sueinančios: svaigi, nauja ribinė patirtis, pokštas, nuotykis, ir giliai persmelkianti būties paslaptis – visuomet šalia.

Autentiški garsaus juodmetalio scenos vilko jaunystės patyrimai, kuriuos skaitant vietom paskausta plaučius nuo juoko, nuostabi beprotybė suvilgo akis, ir tuo pačiu žavi visiška tikrove. Pačiam kai kuriuos tų nuotykių teko matyti ir tegaliu patvirtinti – tai gryna tiesa. Iš juodai balto undergroundų archyvo perkelta į spangstančius puslapius su pasakiška Stabmeldžio atmintimi ir iškalba - kaip medum patepta. Ne veltui Dainius. Nuo Anykščių šilelio atvilnijanti kalbos raiška čia yra aukščiausios prabos, gamtiška ir rupi, kaip ir išpasakotos istorijos. O jau skalsa ir ritmas sakinių – ne veltui būgnininkas. Antanas Vienuolis su jaunuoju Baranausku dausose turėtų pakelti taurelę ir apie tai parūkyti.

Antroji, Sapnų dalis, spindi haliucinacijomis ir aukštai pakylėtais susivokimais apie pasaulio sandarą ir sąmonės laisvę. Prasmių vagos giliai įrėžtos, minties grūdai vis didesni ir kietesni, kaip akmenys, titnagai, skeliantys dievišką kibirkštį Stabmeldžio prigimtinei šviesai. Su kiekvienu puslapiu užlenkiama vis rimtesnėmis kategorijomis. Skaitymas tampa lėtas, filosofinis, šventraštinis - kai kur ir nepasiginčysi, yra apie ką pamąstyt. Ko gero bus skaitoma antrukart ir cituojama vėliau, jau už memuarų ribų.

Puikus ir giliai kertantis post-moderniškas veikalas, įstabių nuotykių kronika ir kosminių įžvalgų sakmės – knyga, artinanti prie nušvitimo. Be meilės pasaulyje niekur nesidėsi, nešviesi. Ir kai tamsybių karys, pragaro žiniuonis, Dissimulation širdis knygą pabaigia tardamas AČIŪ TAU DIEVE, supranti, kad išties – atsitiktinumų nebūna.

Tai įdomiausia ir tikriausia mano skaityta pogrindžio knyga. Ačiū.“

Ugnius Liogė, Dangus / Mėnuo Juodaragis


-------------

„Lietuvoje apie šiuolaikinę (ne klasikinę) muziką knygų išleista labai mažai, todėl kiekvienos pasirodymas – tikra šventė. Ypač jei knygą parašo žinomos grupės autorius, kaip yra šiuo atveju. Stabmeldys ne tik puikiai valdo plunksną, turi gerą humoro jausmą bei atmintį, bet ir suteikia neįkainojamą progą perskaityti vienos žymiausių mūsų šalyje šiek tiek stigmatizuojamo black metal grupių istoriją: be cenzūros, taip, kaip ir turi būti rašoma. Šie memuarai – itin vertingas „grobis“ visiems muzikos tyrinėtojams ir, žinoma, black metal (juodmetalio) gerbėjams. Viliuosi, kad knygos pasirodymas paskatins tokių memuarų pagausėjimą – juk apie žymių, ypač pogrindžio (kadaise) grupių gyvenimą mes žinome išties mažai, o ir ši informacija išsibarsčiusi po elektroninę erdvę. Ačiū Stabmeldžiui už įdomų tekstą, o jo komandai – už puikią muziką.“

Mindaugas Peleckis, rašytojas, filosofas, mitologijos ir muzikos tyrinėtojas 


-------------

Įsigyti leidinį internetu galima čia >> 

 

 

]]>
Thu, 10 May 2018 12:48:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/knygos-stabmeldzio-memuarai-pristatymas-vilniuje.html http://rasyk.lt/ivykiai/knygos-stabmeldzio-memuarai-pristatymas-vilniuje.html
<![CDATA[Tarptautinis poezijos festivalis POEZIJOS PAVASARIS 2018]]>

R E N G I N I Ų   P R O G R A M A

POEZIJOS PAVASARIO PROLOGAS
POEZIJOS ŽYGIS PER LIETUVĄ

 

 

*Gegužės 8 d. 9.00 Žygio pradžia – pirmoji poezijos stotelė Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijoje (Paryžiaus Komunos g. 14, Klaipėda) 

*Gegužės 8 d. 17.00 Poezijos stotelė Priekulės bibliotekoje (Naujoji g. 3, Priekulė) 

*Gegužės 9 d. 13.00 Poezijos stotelė Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje (Tilžės g. 16, Saugų k., Šilutės r.) 

*Gegužės 10 d. 17.00 Poezijos stotelė Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Tilžės g. 10, Šilutė) 

*Gegužės 11 d. 17.00 Poezijos stotelė Katyčių kultūros namuose (Turgaus a. 1, Katyčiai, Šilutės r.) 

*Gegužės 12 d. 17.00 Poezijos stotelė Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Jaunimo g. 3, Pagėgiai) 

Gegužės 13 d. 17.00 TARPTAUTINIO POEZIJOS FESTIVALIO „POEZIJOS PAVASARIS“ ATIDARYMAS NACIONALINĖJE DAILĖS GALERIJOJE (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

Gegužės 13 d. 17.00 TARPTAUTINIO POEZIJOS FESTIVALIO „POEZIJOS PAVASARIS“ ATIDARYMAS NACIONALINIAME KAUNO DRAMOS TEATRE (Laisvės al. 71, Kaunas)

Gegužės 13 d. 17.00 TARPTAUTINIO POEZIJOS FESTIVALIO „POEZIJOS PAVASARIS“ ATIDARYMAS KLAIPĖDOS TEATRO AIKŠTĖJE (Kurpių g., Klaipėda) 

Gegužės 13 d. 16.00 POEZIJOS PAVASARIS Šveicarijoje: skaitymai Bazelyje (Allgemeine Lesegellschaft Basel, Münsterplatz 8, 4001 Bazelis, Šveicarija) 

*Gegužės 13 d. 17.00 Poezijos stotelė Vilkyškių bibliotekoje (Dvaro g. 1, Vilkyškiai) 

Gegužės 14 d. 17.00 Susitikimas su poete Erika Drungyte Vilniaus universiteto Kristijono Donelaičio auditorijoje (Universiteto g. 3, Vilnius)

 *Gegužės 14 d. 18.00 Poezijos stotelė Smalininkų miesto bibliotekoje (Nemuno g. 39, Smalininkai, Jurbarko r.) 

Gegužės 14 d. 18.00 Almanacho „POEZIJOS PAVASARIS 2018“ su kompaktine plokštele „POEZIJA IR BALSAS“ pristatymas. Premijos už geriausią esė almanache įteikimas ir festivalio rengėjų prizo už literatūros sklaidą įteikimas Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 14 d. 19.00 POEZIJOS PAVASARIS Šveicarijoje: LR nuolatinėje atstovybėje Ženevoje (Ch. Louis-Dunant 15, 1202 Ženeva, Šveicarija) 

Gegužės 15 d. 12.00 POEZIJOS PAVASARIS Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre Poškonyse (Centrinė g. 2, Poškonių k., Šalčininkų r.) 

Gegužės 15 d. 13.00 Poezijos valanda Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje (Trakų g. 39, Kaunas) 

Gegužės 15 d. 13.00 Moksleivių poezijos skaitymai „Augame kartu su eilėraščiu“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 15 d. 14.00 Poezijos valanda Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (renginys uždaras) 

Gegužės 15 d. 17.00 Susitikimas su poetu Gintaru Grajausku Vilniaus universiteto 109 auditorijoje (Universiteto g. 3, Vilnius) 

Gegužės 15 d. 17.00 Literatūrinis pavasaris Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultete (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius) 

Gegužės 15 d. 18.00 Valanda su poete Erika Drungyte Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 

Gegužės 15 d. 18.00 Moterų skaitymai ir poeto, fotografo Vlado Braziūno parodos „popapa!“ atidarymas Rašytojų klubo salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

*Gegužės 15 d. 18.00 Poezijos stotelė Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vilniaus g. 4, Jurbarkas) 

Gegužės 16 d. 12.00 Poezijos priešpietė „Seinų katedros šešėlyje“ Seinų kunigų seminarijos Lietuviškoje menėje (Seinai, Lenkija) 

Gegužės 16 d. 12.00 25-oji Garliavos Jonučių progimnazijos ir gimnazijos Borutaičių draugijos poezijos šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui, Kazio Borutos sodyboje (Ražiškių k., Garliavos apyl., Kauno r.) 

Gegužės 16 d. 12.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių priėmimas Šakių rajono savivaldybėje 

Gegužės 16 d. 14.00 Poezijos valanda Šakių „Žiburio“ gimnazijoje (Šaulių g. 1, Šakiai) 

Gegužės 16 d. 14.00 Poezijos popietė Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos-traumatologijos centre (Santariškių g. 7, Vilnius) 

Gegužės 16 d. 15.00 Poezijos skaitymai „Vienybė težydi“ Suvalkų lietuvių „Vienybės“ klube (Suvalkai, Lenkija) 

Gegužės 16 d. 17.00 Poezijos šventė „Tyliam lietaus laše – gražiausias žodis Lietuva“ Šakių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Gimnazijos g. 1, Šakiai) 

Gegužės 16 d. 17.00 Moterų kūrybos popietė „Žalias vėjas šalim skrieja...“ S. Nėries memorialiniame muziejuje (S. Nėries g. 7, Kaunas) 

Gegužės 16 d. 18.00 Poezijos vakaras „Eilėraščiai Lietuvai“ kun. Simono Norkaus name, Punsko parapijos svetainėje (Punskas, Lenkija) 

Gegužės 16 d. 18.00 Vakaras išėjusiems atminti Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 16 d. 18.00 POEZIJOS PAVASARIS Zelenogradsko miesto kultūros ir laisvalaikio centre (Kurortnyj pr. 11, Zelenogradskas, Rusija) 

Gegužės 16 d. 18.00 POEZIJOS PAVASARIS Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namuose (V. Grybo g. 29, Vilnius) 

*Gegužės 16 d. 19.00 Poezijos stotelė Gelgaudiškio dvare (Parko g., Gelgaudiškis, Šakių r.) 

Gegužės 17 d. 9.00 Poezijos skaitymai „Po Dariaus ir Girėno sparnais“ Punsko mokykloje (Punskas, Lenkija) 

Gegužės 17 d. 10.00 Poezijos skaitymai „Žodis Lietuvai“ Avižienių bibliotekoje (Morkavo g. 52, Avižienių k., Veisiejų sen., Lazdijų r.) 

Gegužės 17 d. 11.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių priėmimas Vilkaviškio rajono savivaldybėje 

Gegužės 17 d. 12.00 Poezijos šventė „Žodis Lietuvai“ Lazdijuose (Seinų g. 1, Lazdijai) 

Gegužės 17 d. 12.00 Poezijos vidudienis vaikams „Kartu su Rudnosiuku“, skirtas Vytei Nemunėliui, Grigiškių kultūros centre (Vilniaus g. 12, Grigiškės) 

Gegužės 17 d. 13.00 Poezijos skaitymai „Tau pirmą pavasario dainą aukoju“/S. Nėris/ Kiršuose, Salomėjos Nėries tėviškėje (Vilkaviškio r.) 

Gegužės 17 d. 15.00 POEZIJOS PAVASARIS Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20, Vilnius) 

Gegužės 17 d. 16.00 Poezijos skaitymai „Žodis Lietuvai“ Teizų bibliotekoje (Tiesioji g. 33, Teizų k., Teizų sen., Lazdijų r.) 

Gegužės 17 d. 16.00 Poezijos ir muzikos valanda Lietuvos aklųjų ir silpnaregių kūrybinėje stovykloje (Zelvos poilsiavietė, Elektrėnų savivaldybė) 

Gegužės 17 d. 17.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių autorinis vakaras Kaliningrado miesto kosmonauto Aleksejaus Leonovo bibliotekoje (Miro pr. 62, Kaliningradas, Rusija) 

Gegužės 17 d. 17.00 Poezijos vakaras „Po poezijos paukštės sparnu“, Salomėjos Nėries literatūrinės premijos įteikimas Vilkaviškio kultūros centre (Vytauto g. 28, Vilkaviškis) 

Gegužės 17 d. 17.30 Almanacho „POEZIJOS PAVASARIS 2018“ su kompaktine plokštele „POEZIJA IR BALSAS“ pristatymas Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje (Laisvės al. 57, Kaunas) 

Gegužės 17 d. 17.30 Tradiciniai Onos Dovidavičiūtės-Pučenios skaitymai „Aš noriu gyventi tik čia“ Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8, Juodkrantė) 

Gegužės 17 d. 18.00 Poetinis koncertas „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ – lietuvių poezija ir dainos kitataučių lūpomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje (Katedros a. 4, Vilnius) 

*Gegužės 17 d. 18.00 Poezijos stotelė Veliuonos bibliotekoje (Dariaus ir Girėno g. 3, Veliuona, Jurbarko r.)

Gegužės 17 d. 18.00 Poezijos, muzikos ir dainos valanda „Lemties ir meilės dainos“ –poetas Jonas Strielkūnas /POEZIJOS PAVASARIO LAUREATAI/ Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius) 

Gegužės 17 d. 18.00 Poezijos vakaras „Tarp knygų“ Naujojoje universiteto bibliotekoje (Nowy BUW, ul. Dobra 56/66, salė 315, Varšuva, Lenkija) 

Gegužės 17 d. 19.00 Jaunųjų poetų kūrybos ir dainuojamosios poezijos vakaras „Sueiliuotas pavasaris“ Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 17 d. 19.00 Poezijos spektaklis-performansas „Įrėžta gintare“, rež. Rasa A. Kazlas, Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) 

Gegužės 17 d. 19.00 Susitikimas su poetais Hullo lietuvių bendruomenėje (Lonsdale Community Centre, 8 Lonsdale St, HU3 6PA Hull, Jungtinė Karalystė) 

Gegužės 18 d. 11.00 Pokalbis su poetais „Poezija ir… agurkai“ kavinėje „Niebieski syfon“ („Mėlynasis sifonas“) prie Varšuvos Pragos rajono muziejaus (Muzeum Warszawskiej Pragi) (ul. Targowa 50/52, Varšuva, Lenkija) 

Gegužės 18 d. 17.00 „Zikarinės“ Juozo Zikaro memorialiniame muziejuje (J. Zikaro g. 3, Kaunas) 

Gegužės 18 d. 17.00 Vakaras-koncertas: POEZIJOS PAVASARIO laureatai ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kamerinis ansamblis Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) 

*Gegužės 18 d. 18.00 Poezijos stotelė Vilkijos bibliotekoje (Bažnyčios g. 23, Vilkija, Kauno r.) 

Gegužės 18 d. 19.00 POEZIJOS PAVASARIS Jungtinėje Karalystėje: susitikimas su poetais lietuviškame knygyne „Knygnešys“ Londone (Lituanica Shoping Center (2 aukštas), London, E6 6LA, Jungtinė Karalystė) 

Gegužės 18 d. 19.00 Poetiniai vakaro skaitymai „Pupų dėdės klube“ (Svečių namai „Albertina“, D. Bednogo g. 13A, Kaliningradas, Rusija) 

Gegužės 18 d. 19.00 Poezijos spektaklis-performansas „Įrėžta gintare“, rež. Rasa A. Kazlas, Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) 

Gegužės 19 d. 9.30 Susitikimas su poetais Peterborough Lituanistinėje mokykloje „Gintarėlis“ (Queen Katharine Academy, Mountsteven Avenue Walton, Peterborough, PE4 6HX, Jungtinė Karalystė)

Gegužės 19 d. 12.00 „Naujoji Romuva“ ir „Nemunas“ – poezija kaip bendravimo būdas (Salovartė, Varėnos r.) 

Gegužės 19 d. 12.00 POEZIJOS PAVASARIS Čikagoje: skaitymai Čikagos lituanistinėje mokykloje (5620 S. Claremont Ave, Čikaga, JAV) 

Gegužės 19 d. 13.00 POEZIJOS PAVASARIS Tolminkiemyje, Kristijono Donelaičio memorialiniame muziejuje (Čistyje Prudy, Kaliningrado sritis, Rusija) 

Gegužės 19 d. 13.00 POEZIJOS PAVASARIO skaitymai vaikams Geležinkelių muziejuje Geležinkelio g. 16, geležinkelio stoties keleivių rūmų 2 a., Vilnius) 

Gegužės 19 d. 14.00 POEZIJOS PAVASARIS Šilavoto Davatkyne (Prienų r.) 

*Gegužės 19 d. 17.00 Poezijos stotelė Raudondvario pilyje (Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r.) 

Gegužės 19 d. 18.00 Pažintinė kelionė „Baltarusiški Vilniaus veidai“ (gidas – Baltarusijos meno istorikas Siarhejus Chareuskis). Ekskursijos pradžia – Rašytojų sąjungoje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 19 d. 19.00 Poezijos spektaklis-performansas „Įrėžta gintare“, rež. Rasa A. Kazlas, Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) 

Gegužės 19 d. 19.00 POEZIJOS PAVASARIS Airijoje: skaitymai Menų centre „Visual Carlow“ (Old Dublin Rd, Carlow, Dublinas, Airija) 

Gegužės 20 d. 12.00 POEZIJOS PAVASARIS Nottinghamo lietuvių bendruomenėje (JK Lietuvių katalikų bendrija „Židinys“, 16 Hound Road., NG2 6AH, Nottingham, Jungtinė Karalystė) 

Gegužės 20 d. 12.00 Poezijos atlaidai Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje (Šėtos g. 10, Kėdainiai)

Gegužės 20 d. 13.30 Sakralinės poezijos valanda Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje (Žemaičių g. 31A, Kaunas) 

Gegužės 20 d. 14.00 POEZIJOS PAVASARIS visai šeimai Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28, Vilnius) 

Gegužės 20 d. 14.00 POEZIJOS PAVASARIS Čikagoje: skaitymai Jaunimo centre (5620 S. Claremont Ave, Čikaga, JAV) 

*Gegužės 20 d. 16.00 Poezijos stotelė Kauno miesto kameriniame teatre (Kęstučio g. 74A, Kaunas) 

Gegužės 20 d. 17.00 Sakralinės poezijos valanda Memorialinio maldininkų ir piligrimų centro šv. sesers Faustinos namelio kieme (V. Grybo g. 29A, Vilnius) 

Gegužės 20 d. 18.00 POEZIJOS PAVASARIS Airijoje: skaitymai Lietuvos Respublikos ambasadoje Airijoje (47 Ailesbury Rd, Dublinas, Airija)

Gegužės 20 d. 19.00 Naktiniai skaitymai prie laužo VU Botanikos sode (Vingio parkas, Vilnius) 

*Gegužės 21 d. 14.00 Poezijos stotelė Balio Buračo gimnazijoje (Vilniaus g. 67, Karmėlava, Kauno r.)

Gegužės 21 d. 18.00 Poezijos skaitymai „Liūdnas vakaras“ (Valdemaras Kukulas „Saulėlydis mano giesmė“) Lietuvos teatro sąjungoje (Teatro g. 8, Vilnius) 

Gegužės 21 d. 18.00 Poetinai „Slinkčių“ skaitymai galerijoje-knygyne „The Room“ (Polocko g. 17, Vilnius) 

Gegužės 21 d. 18.00 Poezijos skaitymai „Poetinis Žvėryno žemėlapis“ Mildos skverelyje (Kęstučio-A. Mickevičiaus gatvių kampas, Vilnius) 

Gegužės 21 d. 19.00 Literariumas Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 22 d. 12.00 Susitikimas su Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos bendruomene (Žuvinto g. 41, Krokialaukis, Alytaus r.)

*Gegužės 22 d. 17.00 Poezijos stotelė Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Knygų terasoje (Žeimių g. 9, Jonava) 

Gegužės 22 d. 17.00 Tradiciniai Vytauto Brenciaus skaitymai „Po klajonių ženklu“ Mosėdžio bibliotekoje (Kęstučio g. 4, Mosėdis, Skuodo r.) 

Gegužės 22 d. 17.00 Poezijos skaitymai Antano Jonyno memorialinio muziejaus sode (Liškiavos g. 17, Alytus) 

Gegužės 22 d. 17.30 Meninės dokumentikos filmo „Arčiau žemės anapus upės“ premjera /apie poetus Vladą Braziūną ir Knutą Skujenieką/ Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) 

Gegužės 22 d. 19.30 Skaitymų vakaras „Duetai +“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 23 d. 13.00 POEZIJOS PAVASARIO šventė „Moksleivių kūryba Tėvynei #100“ Anzelmo Matučio gimtinėje Zomčinėje (Zomčinės k., Igliaukos sen., Marijampolės savivaldybė) 

*Gegužės 23 d. 14.00 Poezijos stotelė Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ruklos filiale (Laumės g. 6, Rukla, Jonavos r.) 

Gegužės 23 d. 17.00 POEZIJOS PAVASARIS Rumšiškių kultūros centro kiemelyje, Jono Aisčio literatūrinės premijos įteikimas (Rumšos g. 37, Rumšiškės, Kaišiadorių r.)

Gegužės 23 d. 17.30 Skaitymų vakaras „Duetai +“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius)

Gegužės 23 d. 18.00 Vakaras su eilėraščiu Grigiškių Šv. Dvasios koplyčioje (Kovo 11-osios g. 36, Grigiškės) 

Gegužės 23 d. 18.00 Draminė-muzikinė kompozicija „Lipdau Lietuvą po gabalėlį“ pagal Justino Marcinkevičiaus /POEZIJOS PAVASARIO LAUREATAI/ dramą-poemą „Mindaugas“ Lietuvos teatro sąjungoje (Teatro g. 8, Vilnius) 

Gegužės 23 d. 19.00 POEZIJOS PAVASARIS Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (Dominikonų) vienuolyne Vilniuje (Lukiškių a. 10, Vilnius)

Gegužės 23 d. 19.00 POEZIJOS PAVASARIS Birštono kurhauze (B. Sruogos g. 2, Birštonas) 

Gegužės 23 d. 19.30 Vakaras „Skaito SVETIMI ir svetimi“ Užupio kavinėje (Užupio g. 2, Vilnius) 

Gegužės 24 d. 11.00 Tarptautinė poetų ir literatūros kritikų konferencija „Žaismė ir nuobodulys šiuolaikinėje poezijoje“ Lietuvos rašytojų sąjungos Baltojoje salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) 

Gegužės 24 d. 14.00 Vilniaus miesto mero POEZIJOS PAVASARIO svečių, poetų priėmimas ir mero premijos įteikimas Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius) 

Gegužės 24 d. 17.30 Eilės „Išėjusiems“ Skulptūrų parke Klaipėdoje (K. Donelaičio g. 6B, Klaipėda)

*Gegužės 24 d. 17.30 Poezijos stotelė Čiobiškio kultūros centre (S. Nėries g. 8, Čiobiškis, Širvintų r.) 

Gegužės 24 d. 18.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių vakaras ir premijų vertėjams įteikimas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) 

Gegužės 25 d. 10.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių priėmimas Telšių rajono savivaldybėje 

Gegužės 25 d. 10.30 POEZIJOS PAVASARIS Adutiškio kaimo bibliotekoje-filiale (Ąžuolo g. 7, Adutiškis, Švenčionių r.)

Gegužės 25 d. 11.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių priėmimas Joniškio rajono savivaldybėje 

Gegužės 25 d. 11.00 POEZIJOS PAVASARIO svečių priėmimas Tauragės rajono savivaldybėje

Gegužės 25 d. 11.00 Literatūriniai skaitymai prie lakūno Stasio Girėno gimtinės-muziejaus Vytogaloje (Lietuvos aviacijos muziejaus filialas, Upynos sen., Šilalės r.)

Gegužės 25 d. 12.00 Poezijos vidudienis Lauksargiuose (Tauragės r.) 

Gegužės 25 d. 12.00 POEZIJOS PAVASARIS Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijoje (Dvaro g. 4, Antazavė, Zarasų r.) 

Gegužės 25 d. 12.30 POEZIJOS PAVASARIS Milkuškų kaimo bibliotekoje-filiale (Liepų g. 10, Milkuškų k., Švenčionių r.) 

Gegužės 25 d. 12.30 POEZIJOS PAVASARIS Musninkų gimnazijoje (Gelvonų g. 10, Musninkai, Širvintų r.) 

Gegužės 25 d. 13.00 POEZIJOS PAVASARIS Ubiškėje, Eigirdžių bendruomenės salėje prie Eigirdžių bibliotekos (Degaičių sen., Eigirdžių k., Telšių r.) 

Gegužės 25 d. 13.00 POEZIJOS PAVASARIS – poezijos pamokos Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje (Smėlynės g. 29, Panevėžys) 

Gegužės 25 d. 13.00 Poezijos vidudienis Žagarės dvaro rūmuose (Malūno g. 1, Žagarė, Joniškio r.) 

Gegužės 25 d. 13.00 Poezijos šventė „Tylios mano dainos...“, Zigmo Gėlės 42-osios premijos įteikimas už geriausią 2017 metų poezijos debiutą Šiaulių rajono literatūros muziejuje Naisiuose (Naisiai, Šiaulių r.)

Gegužės 25 d. 14.00 Poezijos skaitymai Kauno centriniame knygyne „Pegasas“ arba po liepomis Laisvės alėjoje (Laisvės al. 81, Kaunas) 

Gegužės 25 d. 14.00 POEZIJOS PAVASARIS Kazitiškyje (Ignalinos r. savivaldybės viešosios bibliotekos Kazitiškio filialas, Parko g. 7, Kazitiškio k., Ignalinos r.)

Gegužės 25 d. 15.00 POEZIJOS PAVASARIS Švenčionių miesto parke (Laisvės a. 1, Švenčionys) 

Geguž ]]> Thu, 10 May 2018 12:36:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/tarptautinis-poezijos-festivalis-poezijos-pavasaris-2018.html http://rasyk.lt/ivykiai/tarptautinis-poezijos-festivalis-poezijos-pavasaris-2018.html <![CDATA[Poezijos pavasaris 2018 - renginiai Vilniuje]]>

Gegužės 13 d., sekmadienį 

17.00 Tarptautinio poezijos festivalio POEZIJOS PAVASARIS atidarymas Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Dalyvauja poetai Marius Burokas, Vladas Braziūnas, Jurga Jasponytė, Antanas A. Jonynas, saksofonininkas Petras Vyšniauskas.


Gegužės 14 d., pirmadienį 

17.00 Susitikimas su poete Erika Drungyte Vilniaus universiteto Kristijono Donelaičio auditorijoje (Universiteto g. 3, Vilnius). 

18.00 Almanacho „POEZIJOS PAVASARIS 2018“ su kompaktine plokštele „POEZIJA IR BALSAS“ pristatymas. Premijos už geriausią esė almanache įteikimas ir festivalio rengėjų prizo už literatūros sklaidą įteikimas Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvauja almanacho sudarytojai, autoriai, vertėjai. Gros muzikinė grupė „Mindaugas Ancevičius ir Manotau“. Renginį ves poetas Antanas Šimkus.

Gegužės 15 d., antradienį 

13.00 Moksleivių poezijos skaitymai „Augame kartu su eilėraščiu“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Renginį ves rašytojai Laura Sintija Černiauskaitė ir Donatas Petrošius. 

14.00 Poezijos valanda Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (renginys uždaras). Dalyvauja aktorė, poetė Birutė Mar, poetai Liudvikas Jakimavičius, Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Mindaugas Valiukas. 

17.00 Susitikimas su poetu Gintaru Grajausku /Poezijos pavasario laureatai/ Vilniaus universiteto 109 auditorijoje (Universiteto g. 3, Vilnius). 

17.00 Literatūrinis pavasaris Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultete (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius). 

18.00 Moterų skaitymai ir poeto, fotografo Vlado Braziūno parodos „popapa!“ atidarymas Rašytojų klubo salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvauja poetas, fotografas Vladas Braziūnas, poetės Dovilė Bagdonaitė, Ramunė Brundzaitė, Lina Buividavičiūtė, Neringa Dangvydė, Ieva Gudmonaitė, Jurga Jasponytė, Giedrė Kazlauskaitė, Virginija Kulvinskaitė, Birutė Mar, Daiva Molytė-Lukauskienė, Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, Sara Poisson, Indrė Valantinaitė. Renginio moderatorė – Laima Kreivytė. 

Gegužės 16 d., trečiadienį 

14.00 Poezijos popietė Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos-traumatologijos centre (Santariškių g. 7, Vilnius). Dalyvauja poetė Violeta Palčinskaitė, dainų autorius ir atlikėjas Vygantas Kazlauskas. 

18.00 Vakaras išėjusiems atminti Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvaus poetai Benediktas Januševičius, Liudvikas Jakimavičius, Dovilė Kuzminskaitė, Jonas Liniauskas, Vytautas Rubavičius, Alvydas Šlepikas, aktoriai Andrius Bialobžeskis, Gražina Urbonaitė, skaitovė Irena Plaušinaitytė. Gros styginių kvartetas „Archi Quartett“: Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė). Renginį ves literatūrologė Žydronė Kolevinskienė. 

18.00 Poezijos pavasaris Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namuose (V. Grybo g. 29, Vilnius). Dalyvauja poetė Daiva Čepauskaitė, aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas. 

Gegužės 17 d., ketvirtadienį 

12.00 Poezijos vidudienis vaikams „Kartu su Rudnosiuku“, skirtas Vytei Nemunėliui, Grigiškių kultūros centre (Vilniaus g. 12, Grigiškės). Dalyvaus poetai Liudvikas Jakimavičius, Juozas Žitkauskas, Grigiškių kultūros centro teatro studija „Vizija“ (vad. Danutė Umbrasienė) ir kiti. 

15.00 Poezijos pavasaris Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20, Vilnius). Poezijos ir muzikos valanda „MaMaMe“ / Marcelijus Martinaitis, Justinas Marcinkevičius, Jonas Mekas /. Programą atlieka aktorius, bardas Gediminas Storpirštis ir aktorė Ligita Kondrotaitė. 

18.00 Poetinis koncertas „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ – lietuvių poezija ir dainos kitataučių lūpomis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje (Katedros a. 4, Vilnius). Lietuvių poetų eiles skaitys ir lietuvių dainas atliks užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje. 

18.00 Poezijos, muzikos ir dainos valanda „Lemties ir meilės dainos“ /poetas Jonas Strielkūnas /Poezijos pavasario laureatai/ Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10, Vilnius). Atlieka aktoriai Dalia Jankauskaitė, Pijus Ganusauskas ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis. 

19.00 Jaunųjų poetų kūrybos ir dainuojamosios poezijos vakaras „Sueiliuotas pavasaris“ Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvauja poetai Greta Ambrazaitė, Dovilė Bagdonaitė, Simonas Bernotas, Dovydas Grajauskas, Eglė Kušlytė, Dominykas Norkūnas, Tomas Petrulis, dainų autoriai ir atlikėjai Jokūbas Giedraitis, Kristupas Gylys ir kiti. Koncertuos muzikos grupė „Ambrazevičius ir Grupė“: Gytis Ambrazevičius, Tomas Usova Haroldas Liumparas, Lukas Norkūnas, Martynas Nugaras. Renginį ves Lina Buividavičiūtė ir Tomas Dirgėla. 

19.00 Poezijos spektaklis-performansas „Įrėžta gintare“, rež. Rasa A. Kazlas, Vilniaus universiteto Teatro salėje ( Universiteto g. 3, Vilnius). Vaidina: Eglė Ancevičiūtė, Aliona Alymova, Raminta Paukštytė, Laura Rakauskaitė, Eglė Špokaitė-Dapšienė, Eimantė Urmonaitė.


Gegužės 18 d., penktadienį 

17.00 Vakaras-koncertas: Poezijos pavasario laureatai ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kamerinis ansamblis Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius). Dalyvauja poetai: Almis Grybauskas, Aidas Marčėnas, Zita Mažeikaitė, Rimvydas Stankevičius. Atlikėjai: Andrius Radziukynas (fleita), Andrius Puplauskis (fagotas), Zbignevas Levickis (smuikas, mandolina), Dainius Narkevičius (smuikas, mandolina), Ieva Sipaitytė (smuikas), Vytautas Martišius (smuikas), Toma Bandzaitytė (smuikas), Ričardas Vytas (altas), Povilas Jacunskas (violončelė), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Arūnas Kučinskas (kontrabosas), Marija Grikevičiūtė (klavesinas). Renginį ves poetė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė. 

19.00 Poezijos spektaklis-performansas „Įrėžta gintare“, rež. Rasa A. Kazlas, Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius). Vaidina: Eglė Ancevičiūtė, Aliona Alymova, Raminta Paukštytė, Laura Rakauskaitė, Eglė Špokaitė-Dapšienė, Eimantė Urmonaitė.
 

Gegužės 19 d., šeštadienį 

13.00 Poezijos pavasario skaitymai vaikams Geležinkelių muziejuje (Geležinkelio g.16, geležinkelio stoties keleivių rūmų 2 a., Vilnius). Dalyvauja rašytojas Tomas Dirgėla, dainų autorius ir atlikėjas, aktorius Justinas Narvidas. 

18.00 Pažintinė kelionė „Baltarusiški Vilniaus veidai“ (gidas – Baltarusijos meno istorikas Siarhejus Chareuskis). Ekskursijos pradžia – Rašytojų sąjungoje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvauja poetas, vertėjas Vytas Dekšnys. 

19.00 Poezijos spektaklis-performansas „Įrėžta gintare“, rež. Rasa A. Kazlas, Vilniaus universiteto Teatro salėje (Universiteto g. 3, Vilnius). Vaidina: Eglė Ancevičiūtė, Aliona Alymova, Raminta Paukštytė, Laura Rakauskaitė, Eglė Špokaitė-Dapšienė, Eimantė Urmonaitė.
 

Gegužės 20 d., sekmadienį 

14.00 Poezijos pavasaris visai šeimai Valstybės pažinimo centre (Totorių g. 28, Vilnius). Dalyvauja poetai Daiva Čepauskaitė, Dainius Gintalas, Antanas A. Jonynas, aktorė Joana Čižauskaitė, dainų autorius ir atlikėjas Vygantas Kazlauskas. Renginį ves Palmira Mikėnaitė.

17.00 Sakralinės poezijos valanda Memorialinio maldininkų ir piligrimų centro šv. sesers Faustinos namelio kieme (V. Grybo g. 29A, Vilnius). Dalyvauja poetai Daiva Čepauskaitė, Laura Sintija Černiauskaitė, Albinas Galinis, Gražina Kavoliūnienė, Giedrė Kazlauskaitė, Zita Mažeikaitė, Linas Poniškaitis, Skaistė Vilimaitė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, giesmių atlikėja Angelė Joknytė.

19.00 Naktiniai skaitymai prie laužo VU Botanikos sode (Vingio parkas, Vilnius). Dalyvauja poetai Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Lina Buividavičiūtė, Dovydas Grajauskas, Benediktas Januševičius, Dominykas Norkūnas, Tomas Petrulis, Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė, Sara Poisson, Nijolė Simona Pukinskaitė, skaitovė Irena Plaušinaitytė ir kiti. Koncertuos grupė „Jama & W“: Dovydas Grajauskas, Arūnas Blažys W, Karolis Levarauskas, Rokas Grajauskas, Deividas Jakavičius. Renginį ves Juozas Šalkauskas.
 

Gegužės 21 d., pirmadienį 

18.00 Poezijos skaitymai „Liūdnas vakaras“ (Valdemaras Kukulas „Saulėlydis mano giesmė“) Lietuvos teatro sąjungoje (Teatro g. 8, Vilnius). Skaito aktorė Ligita Kondrotaitė. 

18.00 Poetinai „Slinkčių“ skaitymai galerijoje-knygyne „The Room“ (Polocko g. 17, Vilnius). Dalyvauja poetai Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Simonas Bulotas, Dovydas Grajauskas, Marius Povilas Elijas Martynenko, Dominykas Norkūnas, Aistis Žekevičius, Juozas Žitkauskas. Iš būsimos kompaktinės plokštelės kūrinius atliks Gytis Ambrazevičius. 

18.00 Poezijos skaitymai „Poetinis Žvėryno žemėlapis“ Mildos skverelyje (Kęstučio-Liubarto gatvių kampas, Vilnius). Dalyvauja poetai Algimantas Bučys, Antanas Gailius, Vidas Morkūnas ir kiti. Renginį ves Vytautas Damaševičius ir Danutė Jakubėnienė. 

19.00 Literariumas Rašytojų sąjungos kieme (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Idėjos autorė aktorė Aldona Vilutytė. Dalyvauja poetas Mindaugas Nastaravičius ir LMTA III kurso vaidybos studentai: Andrius Alešiūnas, Motiejus Ivanauskas, Jurgita Maskoliūnaitė, Saulė Sakalauskaitė, Aistė Zabotkaitė, Povilas Jatkevičius, Matas Dirginčius, Kamilė Lebedytė, Roberta Sirgedaitė, Mantas Bendžius, Ieva Stašelytė, Aušra Giedraitytė, Raimondas Klezys, Deividas Breivė, Greta Šepliakovaitė.

Gegužės 22 d., antradienį 

17.30 Kino vakaras: meninės dokumentikos filmo „Arčiau žemės anapus upės“ premjera /apie poetus Vladą Braziūną ir Knutą Skujenieką/ Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Dalyvauja režisieriai-scenarijaus autoriai Viktorija Jonkutė, Ernestas Samsonas, video operatorius Laurynas Lukoševičius, garso operatorius Sigitas Kondratas ir kiti kūrybinės komandos nariai, poetai Vladas Braziūnas, Uldis Bėrzinis, vertėja Indra Brūverė, kalbininkas Skirmantas Valentas. 

19.30 Skaitymų vakaras „Duetai +“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvauja poetas Alesis Razanavas (Baltarusija), poetas, vertėjas Vytas Dekšnys ir vertėja Alma Lapinskienė. 

Gegužės 23 d., trečiadienį 

17.30 Skaitymų vakaras „Duetai +“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Dalyvauja poetas Vannis Bianconis (Šveicarija), poetė, vertėja Ramunė Brundzaitė. 

18.00 Vakaras su eilėraščiu Grigiškių Šv. Dvasios koplyčioje (Kovo 11-osios g. 36, Grigiškės). Dalyvauja poetai: Paulius Norvila, Aistis Žekevičius, Tadas Žvirinskis, Juozas Žitkauskas ir grigiškiečiai: Andžej Andžejevski, Daiva Sinkuvienė, Onutė Peipalienė, Rita Prevelienė, Rasa Bankauskienė, Marina Bruzgulienė ir kiti. Muzikuos Grigiškių „Ymahos“ muzikos mokyklos mokiniai, vad. Jevgenij Barkovskij. 

18.00 Draminė-muzikinė kompozicija „Lipdau Lietuvą po gabalėlį“ pagal Justino Marcinkevičiaus /Poezijos pavasario laureatai/ dramą-poemą „Mindaugas“Lietuvos teatro sąjungoje (Teatro g. 8, Vilnius). Programą atlieka aktoriai Algimantas Butvilas, Vaiva Mainelytė, Ramutis Rimeikis. 

19.00 Poezijos pavasaris Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (Dominikonų) vienuolyne Vilniuje (Lukiškių a. 10, Vilnius). Sigito Gedos /Poezijos pavasario laureatai/ paskyrimų poemą Fransua Vijonui „Nakties žiedai“ skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis, gros fleitininkė Augustė Janatjeva.

19.30 Vakaras „Skaito SVETIMI ir svetimi“ Užupio kavinėje (Užupio g. 2, Vilnius). Renginį ves Dainius Dirgėla.
 

Gegužės 24 d., ketvirtadienį 

11.00 Tarptautinė poetų ir literatūros kritikų konferencija „Žaismė ir nuobodulys šiuolaikinėje poezijoje“ Lietuvos rašytojų sąjungos Baltojoje salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Pranešimus skaitys poetai, literatūrologai Vannis Bianconis (Šveicarija), Lina Buividavičiūtė, Neringa Butnoriūtė, Ali Calderonas (Meksika), Jorgas Chuliaras (Graikija), Dainius Dirgėla, Anna Halberstadt (JAV), Žydronė Kolevinskienė, Reinas Raudas (Estija), Antanas Šimkus. Konferencijos moderatoriai – Marius Burokas ir Neringa Butnoriūtė. 

14.00 Vilniaus miesto mero Poezijos pavasario svečių, poetų priėmimas ir mero premijos įteikimas Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius). 

18.00 Poezijos pavasario svečių vakaras ir premijų vertėjams įteikimas Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius). Dalyvauja poetai Jorgas Chuliaras (Graikija), Anna Halberstadt (JAV), Ali Calderonas (Meksika), Vannis Bianconis (Šveicarija), Lone Horslev (Danija), Reinas Raudas (Estija), Uldis Bėrzinis (Latvija), Alesis Razanavas (Baltarusija), vertėjai Elžbieta Banytė, Marius Burokas, Ramunė Brundzaitė, Antanas A. Jonynas, Vladas Braziūnas, Alma Lapinskienė, Austėja Merkevičiūtė, Ieva Toleikytė. Renginį ves Elžbieta Banytė ir Vytas Dekšnys.


Gegužės 26 d., šeštadienį 

15.00 Poezijos popietė „Širdies šviesa išgrįstas kelias žmoniškumui“, skirta Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti, Vilniaus miesto Pilaitės miške. Dalyvauja Vydūno kūrybos tyrinėtojas Vaclovas Bagdonavičius, aktorė Gražina Urbonaitė, poetės Eglė Juodvalkė, Rūta Suchodolskytė.
 

Gegužės 27 d., sekmadienį 

17.00 Baigiamasis tarptautinio poezijos festivalio POEZIJOS PAVASARIS vakaras Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kieme (Universiteto g. 3, Vilnius). Renginį ves poetai Eugenijus Ališanka ir Virginija Kulvinskaitė. 

Programėlė >>

 

]]>
Thu, 10 May 2018 12:24:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasaris-2018-renginiai-vilniuje.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasaris-2018-renginiai-vilniuje.html