Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Respublikinis kūrybinio rašymo konkursas "Apie tai, kas man svarbu"]]>

2022 metus paskelbus Jaunimo metais, Maironio lietuvių literatūros muziejus organizuoja respublikinį kūrybinio rašymo konkursą Apie tai, kas man svarbu.

Konkursui kviečiame kurti esė žanro tekstus, kuriuose, pasiremiant sau artimų rašytojų kūryba, siūlome svarstyti apie kartų skirtumus, tėvų ir vaikų santykius, patyčias ir diskriminaciją, tapatybės klausimus ir savęs paieškas ar bet kurią kitą jaunimui aktualią temą.

Sukurtus tekstus siųskite el. paštu konkursai@maironiomuziejus.lt

Siųsdami tekstą nurodykite: savo vardą ir pavardę; esė pavadinimą; mokyklą, klasę ir ruošusio mokytojo vardą bei pavardę (jei aktualu); kontaktinį tel. nr. ir el. pašto adresą.

Darbų laukiame iki gegužės 31 d.

Konkurso reikalavimai:

Tekstas turi atitikti esė žanro reikalavimus.
Apimtis – iki 15 000 spaudos ženklų.
Būtina pasiremti bent vienu pasirinktu literatūros kūriniu ar rašytojo mintimis apie nagrinėjamą temą.
Kadangi konkursas skiriamas Jaunimo metams paminėti, kviečiame dalyvauti kūrėjus nuo 14 iki 29 m.

Jei kiltų klausimų, kreipkitės el. paštu vrs@maironiomuziejus.lt arba tel. nr.  +370 618 26887

]]>
Fri, 20 May 2022 12:55:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/respublikinis-kurybinio-rasymo-konkursas-apie-tai-kas-man-svarbu.html http://rasyk.lt/ivykiai/respublikinis-kurybinio-rasymo-konkursas-apie-tai-kas-man-svarbu.html
<![CDATA[Prasideda festivalio „Literatūrinės slinktys“ konkursas: kviečiami jaunieji rašytojai ir dailininkai]]>

Rugsėjo mėnesį, kaip ir kasmet, vyks jaunuosius rašytojus ir dailininkus suburiantis festivalis „Literatūrinės slinktys“. Gausią festivalio renginių programą tradiciškai vainikuos jaunųjų menininkų kūrybos rinkinys. Penkiose rinkinio knygelėse bus publikuojami jaunųjų rašytojų ir dailininkų kūriniai.

Rašytojų ir dailininkų darbai į kūrybos rinkinį bus atrinkti konkurso būdu. Konkurse kviečiame dalyvauti 18–35 m. kūrėjus. Konkursas vyks iki liepos 1 d. Savo darbus galite siųsti el. p. literaturines.slinktys@slinktys.lt. Nepamirškite prisegti dalyvio anketos, kurią rasite čia.

Iš poetų laukiame 20–25 anksčiau nepublikuotų eilėraščių, iš prozininkų – 15–30 puslapių nepublikuoto teksto. Dalyvauti konkurse šiemet kviečiame ir dramaturgus, iš kurių taip pat laukiame 15–30 puslapių anksčiau neskelbto teksto.

Iš dailininkų laukiame 5–8 kūrinių reprodukcijų ar kitokių dokumentacijų. Kviečiami dalyvauti visų dailės šakų kūrėjai, tarpdisciplininių sričių menininkai.

Penkis geriausius literatus šiemet išrinks komisija, kurią sudaro prozininkai Renata Šerelytė ir Saulius Vasiliauskas, poetai Aivaras Veiknys, Rasa Milerytė bei praėjusių metų „Literatūrinių slinkčių“ autorė Uršulė Toleikytė. Geriausius dailininkus išrinks ankstesniuose „Literatūrinių slinkčių“ festivaliuose dalyvavę dailininkai Petras Lincevičius, Rosanda Sorakaitė, Auksė Miliukaitė ir festivalio parodų kuratorė Emilija Statinaitė.

Šiemet festivalis įvyks vienuoliktą kartą. Pernai, pasitinkant dešimtąjį kūrybos rinkinį, buvo atgaivintos kai kurios tradicijos, kurias organizatoriai žada išlaikyti ir šiemet. Tarp jų – literatūrinės išvykos į Lietuvos regionus (šiemet keliausime į Tauragę ir Uteną), kūrybos skaitymai LRT radijuje ir žmonių susibūrimo vietose, tokiose kaip barai ir kavinės. Renginiai taip pat vyks bibliotekose, mokyklose, bus atidarytos dvi gyvos parodos – Vilniuje ir Tauragėje, bei virtuali paroda galerijoje IRGI, o konkurso dalyviai bus pakviesti į kūrybinio meistriškumo dirbtuves, kurių metu patyrę autoriai mokys jaunuosius kūrybinio rašymo paslapčių.

Festivalį rengia asociacija „Slinktys“, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

]]>
Fri, 20 May 2022 12:51:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/prasideda-festivalio-literaturines-slinktys-konkursas-kvieciami-jaunieji-rasytojai-ir-dailininkai.html http://rasyk.lt/ivykiai/prasideda-festivalio-literaturines-slinktys-konkursas-kvieciami-jaunieji-rasytojai-ir-dailininkai.html
<![CDATA[Detektyvo konkursas]]>

Mieli literatūrinės svetainės gyventojai ir svečiai, kviečiame dalyvauti prozos konkurse.

Šį kartą rašysime ir skaitysime detektyvus.

Konkurso taisyklės >>

 
Rašyk.lt
]]>
Mon, 4 Apr 2022 15:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/detektyvo-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/detektyvo-konkursas.html
<![CDATA[Lazdynų Pelėdos literatūrinės premijos konkursas]]>

Akmenės rajono savivaldybės administracija skelbia kvietimą teikti paraiškas Akmenės rajono savivaldybės Lazdynų Pelėdos literatūrinei premijai gauti.

2022 metais minimos Akmenės krašte gyvenusių ir kūrusių Lietuvos rašytojų, seserų Sofijos Ivanauskaitės-Pšibiliauskienės (g. 1867 m. rugsėjo 16 d.) ir Marijos Ivanauskaitės-Lastauskienės (g. 1872 m. gegužės 15 d.), rašiusių slapyvardžiu Lazdynų Pelėda, jubiliejinės gimimo metinės.

Vadovaujantis Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. vasario 21 d. sprendimu Nr. T-8 „Dėl Akmenės rajono savivaldybės Lazdynų Pelėdos literatūrinės premijos skyrimo nuostatų patvirtinimo“, siekiant įamžinti bei puoselėti rašytojos Lazdynų Pelėdos atminimą, Akmenės rajono savivaldybės taryba įsteigė Lazdynų Pelėdos literatūrinę premiją (toliau – Premija), kurios dydis – 1500 Eur.

Premija skiriama už geriausią per pastaruosius dvejus metus išleistą apysaką ar romaną. Skiriant Premiją bus atsižvelgiama į kūrinio literatūrinę vertę, idėjų naujumą ir poveikį visuomenei.

Užpildyta paraiška (forma – pagal Nuostatų priedą) ir 5 publikuoti kūrinio egzemplioriai iki 2022 metų liepos 1 d. pateikiami Akmenės rajono savivaldybės administracijai adresu: L. Petravičiaus a. 2 LT-85132 Naujoji Akmenė, ant voko nurodant „Konkursui Akmenės rajono savivaldybės Lazdynų Pelėdos literatūrinei premijai gauti“.

Konkursui pateikti kūriniai autoriams negrąžinami.

 

Šaltinis >>

]]>
Tue, 29 Mar 2022 10:41:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/lazdynu-peledos-literaturines-premijos-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/lazdynu-peledos-literaturines-premijos-konkursas.html
<![CDATA[Antano Miškinio literatūrinės premijos konkursas]]>

Utenos rajono savivaldybė yra įsteigusi poeto Antano Miškinio literatūrinę premiją, kuri skiriama už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius dvejus kalendorinius metus, kurioje atskleidžiama aukštaitiška dvasia, atspindinti Aukštaitijos regiono motyvus, tradicijas ir istorinę atmintį.

2022 m. premija laureatui (-ei) bus teikiama Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje (Juknėnų k., Daugailių sen., Utenos r.) birželio 11 dieną.

Premija skiriama konkurso būdu. Kandidatus Antano Miškinio literatūrinei premijai gauti gali siūlyti kultūros, meno, mokslo ir studijų institucijos, kūrybinės sąjungos, asociacijos, leidyklos, bibliotekos, visuomeninės organizacijos ir patys kūrinių autoriai iki balandžio 15 d.

Prašome kandidatų dokumentus (kūrybinę biografiją, knygos recenzijas, rekomendacijas) ir knygas (2 egz.) siųsti paštu arba pristatyti į Utenos rajono savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyriaus 103 kab. (Utenio a. 4, 28503, Utena).

Informaciją dėl Antano Miškinio literatūrinės premijos teikia Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Regina Skomskienė, tel. 8 (389) 63898,
el. paštu: regina.skomskiene@utena.lt .

]]>
Thu, 24 Mar 2022 22:21:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/antano-miskinio-literaturines-premijos-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/antano-miskinio-literaturines-premijos-konkursas.html
<![CDATA[Vilniaus knygų mugė]]>

22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2022 m. vasario 24–27 dienomis.

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS PROGRAMA (atsisiųsti)
JAUNŲJŲ SKAITYTOJŲ SALĖS PROGRAMA (atsisiųsti)

MUZIKOS SALĖS PROGRAMA (atsisiųsti)

 

22-osios Vilniaus knygų mugės tema – „Vaizdas kaip tekstas“

XXI amžius įtraukė mus į greitaeigės informacinės kasdienybės ciklą – be perstojo persekiojantys paveiksliukai, nuotraukos, vaizdo įrašai, memai, reklamos socialinėse medijose, multimedijos straipsniai ar dar dešimtys kitokių vizualinės stimuliacijos šaltinių naujienų portaluose, švieslentės gatvėse, vaizdo klipai autobusų stotelėse… Vaizdą greičiau pastebime, lengviau įsimename, akimirksniu perprasdami jame įrašytas prasmes.

Knygos tekstas taip pat pamažu įgavo formą vaizde – komiksai, grafiniai romanai, kurie Lietuvoje pradėjo atsirasti gana vėlai ir nedrąsiai, vis labiau užkariauja skaitytojų galvas.

Ką į mūsų gyvenimus atneša toks vizualėjantis informacijos vystymosi kelias? Kokią įtaką mums daro? Kiek vaizdas iš tikro yra bei turėtų būti svarbus tekstui? Kaip vaizdas sugeba tekstą papildyti, o kartais, galbūt, ir visiškai perkeisti?

2022 m. Vilniaus knygų mugėje skaitytojų lauks ne tik tekstai ir vaizdai, bet ir mugės tema – Vaizdas kaip tekstas, kuri skleisis per meno parodas, iliustracijas, knygos meno parodas, tikrus pokalbius bei diskusijas, geriausių metų knygų ir geriausių knygų kūrėjų pristatymus.

22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2022 m. vasario 24–27 dienomis. Susitikime išskirtiniame, laikui atspariame renginyje!

 

Kuo ypatinga Vilniaus knygų mugė:

Jaunųjų skaitytojų salė.  Nuolat gyva ir šurmuliuojanti Jaunųjų skaitytojų salė traukia lankytojus tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis kūrybinėmis veiklomis. Čia jaunieji skaitytojai gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, bendrauti, žaisti ir skaityti. Salėje veikia Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira Bibliotekų erdvė – kitokia skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui. Lietuvoje ir pasaulyje žinomi knygų kūrėjai užsiėmimus skirtingo amžiaus dalyviams rengia Kūrybos erdvėje be formulių.

Forumas. Tai rimtų temų, intelektualių pokalbių vieta, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

Forume rengiamas ir naujo formato renginių ciklas Šortai. Tai literatūrinė dvikova, kurioje du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

Muzikos salė. Kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, organizuojama asociacijos AGATA  ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

 

Išsamiau >>

]]>
Thu, 24 Feb 2022 10:29:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vilniaus-knygu-muge.html http://rasyk.lt/ivykiai/vilniaus-knygu-muge.html
<![CDATA[Skelbiamas 2022 m. „Pirmosios knygos“ konkursas]]>

Skelbiamas 2022 m. „Pirmosios knygos“ konkursas

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla kviečia pradedančiuosius rašytojus išbandyti kūrybines jėgas ir išleisti savo pirmąją knygą. Kaip ir kasmet konkurso metu garsių Lietuvos rašytojų komisija anonimiškai išrinks po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą, o debiutantų laimėtojų kūrinius išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla „Pirmosios knygos“ leidinių serijoje.

Kas žinotina PK konkurso dalyviams?

Konkurse gali dalyvauti asmenys, dar neišleidę savo autorinių knygų jokiu formatu. Konkursui teikiamo kūrinio apimtis turi būti nuo 2 iki 7 autorinių lankų (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų su tarpais).

Kūriniai konkursui teikiami Word formatu el. paštu adresu: pkkonkursas@rsleidykla.lt iki 2022 metų kovo 13 d. Kartu su kūriniu atskiru papildomu Word dokumentu pateikiami autoriaus duomenys: vardas, pavardė, kūrinio pavadinimas, elektroninis paštas, telefono numeris, trumpas autoriaus prisistatymas. Ši informacija į patį pateikiamą kūrinį neįtraukiama.

Prieš pateikiant kūrinį „Pirmosios knygos“ konkursui patariama susipažinti su konkurso nuostatais. Juos rasite žemiau šiame puslapyje.

Apie konkursui pateiktų rankraščių vertinimą ir rezultatus

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta komisija. Konkurso dalyvių rankraščius komisija vertins anonimiškai, rezultatai bus paskelbti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos internetiniame puslapyje www.rsleidykla.lt, o laimėtojai informuoti asmeniškai. Kitų konkurso dalyvių kūrybos leidykla nekomentuos.

Linkime sėkmės šių metų konkurso dalyviams!

 

Konkurso nuostatai >>
 • 2021 m. – poetas Mindaugas Kirka (eilėraščių rinkinys „Dangus užsitraukia ledu“) ir prozininkė Greta Dirmauskaitė (trumpos istorijos „pãžeme“).
 • 2020 m. – poetė Laura Kromalcaitė (eilėraščių rinkinys „Mūsų čia niekad nebuvo“) ir prozininkas Saulius Vasiliauskas (trumpieji pasakojimai „Dabar aš ramiai papietausiu“).
 • 2019 m. – poetas Lukas Miknevičius (eilėraščių rinkinys „Už vėjo tuščia“) ir prozininkas Vladas Rožėnas (romanas „Viskas gerai, aš dar jaunas“).
 • 2018 m. – poetė Greta Ambrazaitė (eilėraščių rinkinys „Trapūs daiktai“) ir prozininkė Monika Baltrušaitytė (novelės „Išėję prie upės“).
 • 2017 m. – poetas Dovydas Grajauskas (eilėraščių rinkinys „Apie reiškinius“) ir prozininkė Virginija Rimkaitė (apysaka „21 a“).
 • 2016 m. – poetė Dovilė Bagdonaitė (eilėraščių rinkinys „Mėlynojo banginio širdis“) ir prozininkas Mindaugas Jonas Urbonas (novelės „Dvasių urna“).
 • 2015 m. – poetė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė (eilėraščių rinkinys „Kvėpuoju“) ir prozininkas Mykolas Sauka (apsakymai „Grubiai“).
 • 2014 m. – Jurgita Jasponytė (eilėraščių rinkinys „Šaltupė“) ir Tomas Vaiseta (apsakymai „Paukščių miegas“)
 • 2013 m. – Ramunė Brundzaitė (eilėraščių rinkinys „Drugy, mano drauge“), Dovilė Kuzminskaitė (eilėraščių rinkinys „Namas su paukščio ženklu“) ir Kristina Tamulevičiūtė (esė „Pasakojimas apie vieną miestą“).
 • 2012 m. – Nerijus Cibulskas (eilėraščių rinkinys „Nutrinami“ ir Marijus Gailius (novelės „Šlapias spalis“).
 • 2011 m. – Aidas Jurašius (eilėraščių rinkinys „Luiso Alberto Salvatjeros gyvenimo aprašymas“ ir Jurga Tumasonytė (trumpoji proza „Dirbtinė muselė“).
 • 2010 m. – Mindaugas Nastaravičius (eilėraščių rinkinys „Dėmėtų akių“) ir Sandra Bernotaitė (apsakymai „Gaisras“).
 • 2009 m. – Aurelija Stankutė (eilėraščių rinkinys „Leiskime laiką“) ir Ieva Toleikytė (apsakymai „Garstyčių namas“).
 • 2008 m. – Agnė Biliūnaitė (eilėraščių rinkinys „Miegantys sufleriai“) ir Asta Plechavičiūtė (trumpoji proza „Nelyginiai metai“).
 • 2007 m. – Petras Gintalas (eilėraščių rinkinys „Einu namo) ir Mantas Areima (romanas „Nostalgija“).
 • 2006 m. – Indrė Valantinaitė (eilėraščių rinkinys „Žuvim ir lelijom“) ir Viktorija Ivanova (apsakymai ir apysaka „Girgždantis žvirgždas“).
 • 2005 m. – Jurgita Butkytė (eilėraščių rinkinys „Voratinkliais apsigobusios“) ir Gabrielė Klimaitė (esė, novelės „Liūdnas malonumas“).
 • 2004 m. – Donatas Petrošius (eilėraščių rinkinys „Iš tvermės D“) ir Aleksandra Fomina (apsakymai „Nepaprastoji padėtis“).
 • 2003 m. – Agnė Žagrakalytė (eilėraščių rinkinys „Išteku“) ir Aistė Ptakauskaitė (apsakymai, novelės „Ieškau darbo“).
 • 2002 m. – Gytis Norvilas (eilėraščių rinkinys „Akmen-skeltės“).
 • 2001 m. – Dainius Sobeckis (eilėraščių rinkinys „Be vietovardžių“), Renata Radavičiūtė (eilėraščių rinkinys „Skersvėjis“), Vidas Morkūnas (apsakymai „Manekeno gimtadienis“) ir Giedrė Kazlauskaitė (apysakos „Sudie, mokykla“).
 • 2000 m. – Lina Burbaitė (eilėraščių rinkinys „Autostrada „Titikaka-Plateliai“) ir Daina Opolskaitė (novelės „Drožlės“).
 • 1999 m. – Antanas Šimkus (eilėraščių rinkinys „Skradžiai“), Rimantas Kmita (eilėraščių rinkinys „Nekalto prasidėjimo“) ir Andrius Jakučiūnas (novelės „Sokrato gyvenimas arba mirtis“).
 • 1998 m. – Mindaugas Kvietkauskas (eilėraščių rinkinys „Rabi“) ir Tomas Staniulis (novelės „Į riedantį traukinį“).
 • 1997 m. – Darius Šimonis (eilėraščių rinkinys „Spiečius“) ir Paulius Jurašius (apsakymai „Mano paauglystės fenomenas“).
 • 1996 m. – Rimvydas Stankevičius (eilėraščių rinkinys „Akis“), Irena Bitinaitė (eilėraščių rinkinys „Provincijos ruduo“), Arnas Ališauskas (eilėraščių rinkinys „Prisukama karalystė“) ir Marius Ivaškevičius (novelės „Kam vaikų“).
 • 1995 m. – Liutauras Leščinskas (eilėraščių rinkinys „Neišlikę bukeliados fragmentai“), Dainius Dirgėla (eilėraščių rinkinys „Pavojingi žaidimai“) ir Renata Šerelytė (novelės „Žuvies darinėjimas“).
 • 1994 m. – Valdas Gedgaudas (eilėraščių rinkinys „Kapsulė“) ir Laura Sintija Černiauskaitė (apsakymai „Trys paros prie mylimosios slenksčio“).
Konkurso istorija:

1994 metais pirmą kartą Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbtas konkursas į šiuolaikinės lietuvių literatūros pasaulį per dvidešimt metų palydėjo ne vieną dabar gerai žinomą rašytoją (Laura Sintija Černiauskaitė, Marius Ivaškevičius, Rimvydas Stankevičius, Renata Šerelytė ir kiti).

Iki 1994 metų tuometinėje vienintelėje Lietuvoje grožinės literatūros leidykloje „Vagoje“ buvo leidžiama to paties sumanymo debiutuojančių autorių knygų serija, savo sąrašuose turinti Jono Strielkūno, Aido Marčėno, Kęstučio Navako, Vidmantės Jasukaitytės, Antano A. Jonyno, Gražinos Cieškaitės, Tautvydos Marcinkevičiūtės, Vlado Braziūno, Nijolės Miliauskaitės ir kitų žymių rašytojų pirmąsias knygas.

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla kasmet organizuoja „Pirmosios knygos“ konkursą ir kviečia pradedančiuosius kūrėjus teikti savo kūrinių rankraščius. Kūrinius skaito ir vertina kompetentinga rašytojų ir poetų komisija, o leidykla kasmet išleidžia prozos ir poezijos knygą, kuri konkursą laimėjusiam autoriui būna pirmoji bei (tikimės) tampa mažyčiu žingsneliu jam svarbiame literatūriniame kelyje.

Išsamiau >>

]]>
Tue, 8 Feb 2022 23:00:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-2022-m-pirmosios-knygos-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-2022-m-pirmosios-knygos-konkursas.html
<![CDATA[Vilniaus legendos | Kūrybos konkursas]]>

Vilnius tau ne tik miestas, bet ir erdvė kupina legendų? Architektūra tau ne tik pastatai, bet ir ištisi pasakojimai?  Jei tu tiki, kad: 

„Vilniaus saldainiai” – miesto staugimas tavo skrandyje!
Vilniaus Baziliskas – istorija apie save sunaikinantį blogį.
Kunigaikštis Vildaugas – kasdienybės keistumo karžygys, atpažįstamas kiekvienam vilniečiui.
Onos bažnyčia – delne telpanti architektūrinė legenda. 

Dalyvauk Venclovų namų organizuojame konkurse „Vilniaus legendos“!
Kurk ir įamžink Vilniaus legendas piešdamas, rašydamas, fotografuodamas ar filmuodamas.

Geriausius darbus apdovanosime nuostabiais prizais! Jūsų kūrinių laukiame iki 2022 m.  vasario 11 dienos.

Konkursas yra Vilnius700 programos dalis.  

„Vilniaus Legendos“ gairės

TIKSLAI 

 • Skatinti jaunimą ir ne tik domėtis Vilniaus istorija, jo žmonėmis ir vietomis.
 • Padrąsinti žmones kurti ir dalintis savo kūryba.
 • Sukurti terpę kūrybingumo raiškai ir individualiai interpretacijai.
 • Paminėti Vilniaus miesto 699-ąjį gimtadienį.

KONKURSAS VYKDOMAS

 • 2021 lapkritį – 2022 kovą.
 • Darbai pristatomi iki vasario 11 d. (imtinai)
 • Darbai vasario 28 d. bus skelbiami Venclovų namų-muziejaus internetinėje svetainėje ir socialinio tinklo Facebook paskyroje.
 • Konkurso apdovanojimai skelbiami 2022 m. kovo mėnesį. Tiksli data ir vieta bus patikslinta vėliau.

KONKURSO TVARKA

 • Dalyvauti kviečiami visi norintys: tiek moksleiviai, tiek suaugusieji, vilniečiai ir kitose vietovėse gyvenantys žmonės, pažįstantys arba norintys pažinti Vilniaus miestą.
 • Konkurso reikalavimus atitinkantys dalyvių darbai bus skirstomi į tris amžiaus grupes: 6–15 m., 16–18 m., 19 m. ir vyresni.
 • Darbai siunčiami elektroniniu paštu vmmdmuziejus@gmail.com, laiško pavadinimas – „Vilniaus legenda“.
 • Darbe turi būti nurodyta: autoriaus vardas ir pavardė, amžius, miestas, telefono numeris, elektroninis paštas.
 • Nepilnamečiai dalyviai turi nurodyti ir atsakingo suaugusio asmens (tėvų ar globėjų) vardą ir pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą.
 • Konkurso organizatoriai pasilieka teisę viešinti konkursui atsiųstus darbus su autoriaus vardu. Autorius sutinka su šiomis sąlygomis dalyvaudamas konkurse (pateikdamas darbą ir duomenis apie save).

DARBŲ VERTINIMAS IR APDOVANOJIMAS

 • Vertinant darbus bus atsižvelgiama į kūrybiškumą, temos originalumą, meistriškumą ir meninę vertę.
 • Konkurso nugalėtojus taps vertinimo komisijos išrinkti ir daugiausiai „patiktukų” socialiniuose tinkluose surinkusių darbų autoriai.
 • Gavus didelį kiekį darbų, muziejus pasilieka teisę socialinių tinklų balsavimui pateikti tik vertinimo komisijos atrinktus darbus. Apie tokios atrankos principus dalyviai bus informuojami atskirai.
 • Geriausių vaizdinių ir literatūros darbų autoriai bus apdovanoti muziejaus ir rėmėjų įsteigtais prizais
 • Konkurso sąlygų neatitinkantys ar plagijuoti darbai nebus vertinami. 

REIKALAVIMAI DARBAMS

Žanrai

 • Poezija (eilėraštis, poema).
 • Siauros apimties proza (apybraiža, apsakymas, pasaka).
 • Vizualinis kūrinys (miniatiūra, iliustracija, tapybos ir grafikos kūriniai, filmukas, komiksas, fotografija ar jų ciklas).

TEMATIKA

 • Laisvai interpretuojama tema „Vilniaus legendos”. Kūrinyje gali būti pavaizduoti ar aprašyti žymūs ir paprasti žmonės, mitinės ir išgalvotos būtybės, Vilniaus pastatai ir gatvės, patiekalai ir technika. Viskas, kas autoriams yra ar gali būti Vilniaus legendos simbolis.

Formatas

Rašytiniam darbui:

 • Teksto apimtis iki 1500 žodžių.
 • Darbas pristatomas tekstiniame dokumente (doc, docx).
 • Tekstas gali būti iliustruotas.
 • Kartu su kūriniu reikia pateikti kūrinio ištrauką (iki 50 žodžių), kuri geriausiai atspindėtų darbo temą. Ši ištrauka bus pristatoma socialinių medijų balsavimo metu.

Vizualiniam darbui:

 • Darbas gali būti atliktas pasirinkta technika (pieštukas, tušinukas, guašas, akvarelė, tušas, flomasteriai, koliažas, mišri technika, naudojant kompiuterines programas ir kt.).
 • Darbas pateikiamas JPG arba PNG formatu.
 • Darbai pristatomi el. formatu. Ranka piešti ir rašyti darbai turi būti nuskenuoti arba kokybiškai nufotografuoti.

Konkursą organizuoja Venclovų namų-muziejus.

]]>
Fri, 4 Feb 2022 21:42:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vilniaus-legendos-kurybos-konkursas-1.html http://rasyk.lt/ivykiai/vilniaus-legendos-kurybos-konkursas-1.html
<![CDATA[Šeštasis el. žurnalo „Rankos“ numeris]]>

6-ąjį elektroninio žurnalo „Rankos“ numerį jau galima atsisiųsti PDF formatu.
Kviečiame sklaidyti, skaityti, apžiūrinėti!

Jau išleisti:

 

Facebooke mus rasite >>

Žurnalo „Rankos“ svetainė >>

 

Jeigu norite bendradarbiauti, savo kūrinius galite siųsti adresu: redakcija.rankos@gmail.com

 
]]>
Tue, 25 Jan 2022 17:41:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/sestasis-el-zurnalo-rankos-numeris.html http://rasyk.lt/ivykiai/sestasis-el-zurnalo-rankos-numeris.html
<![CDATA[Lietuvių rašytojai: šiemet skaityta įsimintiniausia knyga – kokia ji?]]>

Metams artėjant į pabaigą žiniasklaidos leidiniai skelbia geriausių šiemet pasirodžiusių knygų sąrašus, o socialiniuose tinkluose galima rasti ne vieną skaitytojo paskelbtą įsimintiniausių knygų dešimtuką.

O kokios knygos šiemet įsiminė patiems rašytojams? 15min lietuvių rašytojus paklausė, kokia šiemet skaityta knyga įsiminė labiausiai ir kodėl?

Pažvelkime į knygas, kurios šiemet įsiminė rašytojams.


Pirma teksto dalis >>

Antra teksto dalis >>

]]>
Wed, 29 Dec 2021 15:29:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/lietuviu-rasytojai-siemet-skaityta-isimintiniausia-knyga-kokia-ji.html http://rasyk.lt/ivykiai/lietuviu-rasytojai-siemet-skaityta-isimintiniausia-knyga-kokia-ji.html