Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Kūrybiškiausios anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“]]>

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir viešosiomis bibliotekomis, antrą kartą kviečia visos Lietuvos skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios anotacijos konkurse ir pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Svarbu KŪRYBIŠKUMAS, todėl anotacija gali būti eiliuota, akademinė, eseistinė, gali turėti parodijos bruožų. Kviečiame rinktis mėgstamiausių lietuvių arba užsienio autorių kūrybą. Pasirinkta užsienio autoriaus knyga turi būti išversta į lietuvių kalbą. Taip pat kviečiame nufotografuoti savo knygų lentyną ir atskleisti, kaip atrodo jūsų knygų pasaulis.

SVARBU, kad būtų galima matyti ir susipažinti su Jūsų namų bibliotekos knygomis, o anotacija atspindėtų, koks yra knygos pasaulis ir kaip knygą vertinate Jūs.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi: moksleiviai, studentai, literatūros mylėtojai, plunksną jau įvaldę ar mėgstantys rašyti kartkartėmis. Konkurso dalyviai rungsis dviejose amžiaus grupėse: iki 15 metų ir nuo 16 metų.

Kaip vyks konkursas?

  • Pirmas žingsnis: nufotografuokite savo knygų lentyną. Nuotrauka – būtina konkurso darbo dalis.
  • Antras žingsnis: trumpai ir kūrybiškai aprašykite (iki 2500 spaudos ženklų su tarpais) mėgstamiausią ar įdomiausią savo namų bibliotekos knygą.
  • Trečias žingsnis: anotaciją lietuvių kalba iki rugsėjo 16 dienos atsiųskite adresu Konkursai@lnb.lt. Laiške nurodykite vardą, pavardę arba slapyvardį, amžių, apžvelgiamo kūrinio autorių ir pavadinimą.

Kūrybiškiausi ir originaliausi specialios vertinimo komisijos išrinkti darbai bus skelbiami Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje.

Rugsėjo 23 d. Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje bus skelbiamas atskiras balsavimas dėl vertinimo komisijos išrinktų darbų. Tuomet bus labai svarbus skaitytojų balsas ir palaikymas. Du nugalėtojus iš kiekvienos amžiaus grupės išrinks komisijos nariai, kitus du – skaitytojai, spausdami „patinka“ už labiausiai patikusį darbą. Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą knygos anotaciją apdovanos Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. 

Rugsėjo 30 d. bus paskelbti visi laimėtojai, jie bus apdovanoti Nacionalinės bibliotekos ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos įsteigtais prizais. 

Išsamiau >>

]]>
Mon, 26 Jul 2021 22:05:22 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kurybiskiausios-anotacijos-konkursas-pasaulis-mano-knygu-lentynoje.html http://rasyk.lt/ivykiai/kurybiskiausios-anotacijos-konkursas-pasaulis-mano-knygu-lentynoje.html
<![CDATA[Skelbiamas „Metų“ esė konkursas]]>

2021 m. žurnalas „Metai“ mini gyvavimo 30-metį. Ta proga redakcija skelbia esė konkursą ir kviečia autorius leistis į vaizduotės nuotykius, intelektualines pratybas bei kultūrines provokacijas.

Esė bus publikuojamos žurnale „Metai“ ir internetiniame puslapyje www.zurnalasmetai.lt

Tekstus siųsti iki 2021 m. gruodžio 1 dienos adresu: Žurnalas „Metai“, K. Sirvydo g. 6, LT-01101, Vilnius arba redakcija.metai@gmail.com

Redakcijos sudaryta komisija išrinks tris geriausius autorius, kurie bus apdovanoti piniginėmis premijomis. Bendra premijų suma – 1000 Eur. Nugalėtojai bus skelbiami šių metų pabaigoje.

Žurnalo „Metai“ informacija

Išsamiau >>

]]>
Tue, 20 Jul 2021 00:18:31 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-metu-ese-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/skelbiamas-metu-ese-konkursas.html
<![CDATA[Kviečia VII respublikinis dramaturgų konkursas]]>

Respublikinis dramaturgų konkursas šiemet vyks septintą kartą. Remiantis dramaturgų konkurso nuostatais (pridedama), konkurse gali dalyvauti visi norintys pristatyti ir pasidalinti savo kūryba. Konkursui galima teikti vienaveiksmes ar daugiaveiksmes pjeses, scenarijus ir kitus komedijos bei jai artimų žanrų dramos kūrinius. Vienas autorius gali pateikti ne daugiau kaip 2 kūrinius.

Amžiaus, kūrybinės patirties cenzo nėra. Darbus vertina speciali komisija, kurioje dirba Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai, teatro kūrėjai, teatrologai, lituanistai.

Festivalio dramaturgų konkurso baigiamąjį vakarą, lapkričio 27 d.,  vyksta komisijos atrinktų, penkių geriausių pjesių skaitymai.  Skaitymus pristato įvairių teatrų aktoriai.

I-III vietos laimėtojams įteikiamos piniginės premijos. Publika renka jai labiausiai patikusį pjesės skaitymą. Pjesės autorius apdovanojamas publikos prizu.

Pjesių VII respublikiniam dramaturgų konkursui laukiama iki 2021 m. rugpjūčio mėn. 31 d.

Tekstus PDF formatu siųsti el.paštu: info@alytausteatras.lt

  • 1 PDF failas – be autoriaus vardo ir pavardės;
  • 1 PDF failas – su autoriaus vardu ir pavarde.

1 spausdintą egzempliorių siųsti adresu: Rotušės a. 2, LT-62141 Alytus.

Dramaturgų konkurso nuostatai.

Kontaktinis asmuo: Alma Purvinytė, konkurso kuratorė, tel. +370 618 13911

Kviečiame dalyvauti!

 

Išsamiau >>

]]>
Tue, 20 Jul 2021 00:09:03 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kviecia-vii-respublikinis-dramaturgu-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/kviecia-vii-respublikinis-dramaturgu-konkursas.html
<![CDATA[Poezijos Pavasario Kaune debiutas. Aleksandras Žaltauskas: pradžia po pabaigos]]>

Tikriausiai dažnas galėtume išvardyti bent keletą savo pamėgtų poetų, prie kurių eilių grįžtame nuolat, su malonumu jas skaitome, deklamuojame, džiaugiamės girdėdami skambant autorių ar aktorių lūpomis. Tačiau vien žinomais vardais apsiriboti nereikėtų – svarbu nepamiršti, kad kiekvienas kūrėjas turi pradžią. Paradoksaliai, šioji kartais gali ateiti vėliau nei pabaiga.

Įvairiaspalvį Lietuvos poezijos paveikslą kasmet nutapo „Poezijos pavasario“ almanacho sudarytojai, o štai festivalio Kaune metu, bendradarbiaujant Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriui ir leidyklai „Kauko laiptai“ bei remiant savivaldybės programai „Iniciatyvos Kaunui“, jau šeštą kartą pasirodys debiutuojančio autoriaus eilėraščių rinkinys.

Šiemet pirmas atvejis festivalio istorijoje, kai debiutantas savosios knygos į rankas nepaims, mat jis – anksti žuvęs jaunasis poetas Aleksandras Žaltauskas (1997–2020), poeto, redaktoriaus, „Kauko laiptų“ vadovo Viktoro Rudžiansko charakterizuojamas kaip vienas įdomiausių savo kartos balsų. „A. Žaltausko poezija daugiasluoksniška, dažnai išsiskiria tradicinių naratyvų dekonstravimu ar sumoderninimu. Joje svarbus ir lyrinis bei metaforinis lygmuo, išskiriantis autorių iš kitų jo kartos poetų, dažnu atveju linkstančių prie prozinio pasakojimo. Siurrealistinės erdvės, įvairių kultūrų ir laikmečių supynimas, neįprastų savybių priskyrimas objektams, išradingi įvaizdžių sugretinimai bei nenuspėjami minties šuoliai kuria savitą eilėraščio lauką, išsivadavusį iš banalumo ir buities apribojimų“, – paaiškina jis.

Jaunuosius skaitytojus turėtų patraukti gaivališka A. Žaltausko poetinė kalbėsena, bekompromisė maišto dvasia, drąsus žvilgsnis į šių laikų realijas, o dėmesys emociniam eilėraščio pradui, idėjinė tekstų branda ir išskirtinumas galėtų sudominti kiekvieną, pasiilgusį kokybiškos, inovatyvios ir paveikios poezijos.

Nuotraukoje – Aleksandras Žaltauskas (1997–2020). Fotografija iš šeimos archyvo.

Išsamiau čia >> ir čia >>

]]>
Sun, 4 Jul 2021 21:51:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasario-kaune-debiutas-aleksandras-zaltauskas-pradzia-po-pabaigos.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasario-kaune-debiutas-aleksandras-zaltauskas-pradzia-po-pabaigos.html
<![CDATA[Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei Ievai Toleikytei]]>

Sereikiuose, šalia Naisių, jau 45-ąjį kartą įteikta poeto Zigmo Gėlės premija ir pakvietė ta proga rengiama  poezijos šventė „Tylios mano dainos...“. Už geriausią 2020 metų poezijos debiutą – poezijos knygą „Raudonas slidus rūmas“ Zigmo Gėlės premija įteikta vilnietei poetei Ievai Toleikytei.

Šventė dėl pandemijos iš gegužės buvo nukelta į liepos mėnesį, kad tradicinio „Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ – 2021“ dalyviai galėtų atvykti į poeto Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus gimtinę Naisius ir susitikti su poezijos, literatūros mylėtojais.

Sereikiuose, Poetų parke su literatūros mėgėjais susitiko ir bendravo, eiles skaitė poetė Ieva Toleikytė, poetai – Simonas Bernotas ir Gvidas Latakas, literatūrologė dr. Donata Mitaitė, aktorius ir bardas Mindaugas Sadzevičius bei poetė Laura Kromauskaitė.

Zigmo Gėlės premijos vertinimo komisijos pirmininkė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė pagarsino, jog konkurse dalyvavo trijų autorių knygos – Ievos Toleikytės „Raudonas slidus rūmas“, Lauros Kromalcaitės „Mūsų čia niekad nebuvo“ ir Rasos Varnės „Totemai“.

Keturiasdešimt penkta Z. Gėlės premijos laureate už geriausią debiutinę knygą „Raudonas slidus rūmas“ pripažinta vilnietė Ieva Toleikytė. Laureatės regalijas jaunajai poetei įteikė ir su laimėjimu pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius. Jis pažymėjo, jog poezijos konkursas ir šventė vyksta jau 45-ąjį kartą.

Išsamiau >>

]]>
Sat, 3 Jul 2021 20:13:24 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/zigmo-geles-premija-iteikta-vilnietei-ievai-toleikytei.html http://rasyk.lt/ivykiai/zigmo-geles-premija-iteikta-vilnietei-ievai-toleikytei.html
<![CDATA[„Rašytojas ir jo paroda“ – susitikimas su Tomu Vyšniausku]]>

Liepos 8 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus po ilgos pauzės ir vėl kviečia į renginių ciklo „Rašytojas ir jo paroda“ susitikimą.
Šįkart pasimatysime ir pakalbinsime poetą TOMĄ VYŠNIAUSKĄ.

Kviečiame Jus ne tik pokalbiui su rašytoju apie dvi poezijos knygas, literatūrą ir tekstus, bet ir į jo paties parengtą dar nematytų eksponatų parodą. Rašytojas atrinks kelis sau svarbius daiktus, surengs jų parodą ir papasakojęs jų istorijas bent šiek tiek praskleis savo kūrybos virtuvės, įpročių, ritualų uždangą.

Kviečiame! Registruokitės telefonu 8 37 207608

Maironio lietuvių literatūros muziejus. Renginys 
 
Išsamiau >>
]]>
Sat, 3 Jul 2021 09:49:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasytojas-ir-jo-paroda-susitikimas-su-tomu-vysniausku.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasytojas-ir-jo-paroda-susitikimas-su-tomu-vysniausku.html
<![CDATA[Į MO terasą šią vasarą ir vėl sugrįžta poezija]]> Į MO terasą šią vasarą ir vėl sugrįžta poezija!

Įdomi, intriguojanti, jaudinanti, galbūt kartais netgi nepatogi ar neduodanti ramybės – poezija traukia ir domina. Ir vėl kviečiame į poezijos skaitymus MO terasoje. Čia susitiks skirtingi stiliai ir temos. O Jums pasiūlysime gaivius ir polėkio, ir eilių kupinus vakarus MO muziejaus terasoje su jau pamėgtais arba naujai atrastais autoriais.

Šią vasarą susipažinkime ir išgirskime Enriką Striogaitę, Benediktą Januševičių, Donaldą Kajoką ir kitus.

Pirmieji šią vasarą – jau netrukus. Birželio 30 d. 19:00 susitikime MO terasoje. Čia poezijos skaitymų pasiilgusius pasitiks poetė, žurnalistė, dokumentinio kino kūrėja Enrika Striogaitė ir poetas, vertėjas, vizualiosios poezijos kūrėjas Benediktas Januševičius.

APIE AUTORIUS

B. Januševičius šiemet mini 30 metų poezijos kelyje. Per juos jo kūryba buvo vadinta įžūlia, eksperimentine, avangardine, sieta su slemu ar dada, tačiau niekaip nesutalpinta į vieną srovę ar kryptį. Eilėraščiai gyvi, įžvalgūs, kritiški, neretai (o tai reta) – šmaikštūs, leidžiantys pažvelgti į kultūrą, sociumą bei save pačius kitu kampu.

O E. Striogaitės  eilėraščių knyga „Žmonės“ pernai pelnė geriausios metų poezijos knygos titulą. Jos tekstai suteikė balsą įvairiems nepastebimiesiems ir neliečiamiesiems, su nepaprastu jautrumu įvaizdino iš pažiūros šiurkštų mus supančių žmonių vidinį pasaulį. Tekstuose netrūksta savitos šilumos, tikrumo, orumo bei šviesaus humoro.
 
Tad susitikim ir pažinkim!

Vieta – MO terasa. O užkandžių ir gėrimų bus galima įsigyti MO kube.

Trukmė – 1 val.

Beje, poezija MO skambės ne kartą – susitikime liepos 23 d. ir rugpjūčio 18 d.

Susitikimai ir poezijos skaitymai nemokami ir atviri visiems.

Esant nepalankiam orui, skaitymus organizuosime MO muziejaus viduje.

Poezijos skaitymų temas renka ir pokalbius su autoriais moderuoja Zigmas Pakštaitis.
 
Informacija Facebooke >>
]]>
Mon, 28 Jun 2021 21:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/i-mo-terasa-sia-vasara-ir-vel-sugrizta-poezija.html http://rasyk.lt/ivykiai/i-mo-terasa-sia-vasara-ir-vel-sugrizta-poezija.html
<![CDATA[Poezijos pavasaris 2021 (programa)]]>

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ šiemet vyks birželio 27–liepos 11 dienomis.

Renginių programą PDF formatu atsisiųsti galite čia:
 
Poezijos pavasaris 2021 / Poetry Spring 2021

]]>
Fri, 18 Jun 2021 19:02:41 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasaris-2021-programa.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-pavasaris-2021-programa.html
<![CDATA[Ketvirtam sezonui į Lukiškių aikštę grįžta skaitykla #VilniusSkaito]]> Ketvirtam sezonui į Lukiškių aikštę sugrįžta vilniečių ir miesto svečių pamėgta vasaros skaitykla #Vilnius skaito.

Skaitykla šią vasarą atsidarys nuo birželio 3 d. ir lauks savo skaitytojų net iki rugsėjo vidurio.

Skaitykla veiks kiekvieną dieną nuo 11.00 – 21.00 val., išskyrus valstybines šventes ir lietingas dienas.

Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/VilniusSkaito

]]>
Fri, 4 Jun 2021 10:22:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/ketvirtam-sezonui-i-lukiskiu-aikste-grizta-skaitykla-vilniusskaito.html http://rasyk.lt/ivykiai/ketvirtam-sezonui-i-lukiskiu-aikste-grizta-skaitykla-vilniusskaito.html
<![CDATA[Edukacinė paroda „Aš neklajoti negaliu“. V. Mačernio archyvo įdomybės]]>

Maironio lietuvių literatūros muziejus 2021 m. įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Trumpas gyvenimas ryškiai atminčiai: Vytautui Mačerniui – 100“. Vienas projekto etapų – edukacinė paroda „Aš neklajoti negaliu“. Vytauto Mačernio archyvo įdomybės“.

Muziejaus lankytojai galės susipažinti su itin vertingu ir unikaliu poeto V. Mačernio archyvu, saugomu Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Vytautas Mačernis (1921–1944) – vienas Lietuvos literatūros klasikų, ryškus savo kartos atstovas, gyvenimo prasmės ieškotojas lietuvių literatūroje.

Parodoje V. Mačernio asmenybė atskleidžiama per stipriausius originalius eksponatus. Atėjusieji pamatys eksponatus, ženklinančius poeto mokslų Sedos vidurinėje mokykloje, Telšių gimnazijoje laikus, išlikusius studijų liudininkus, V. Mačernio žodynus, sąsiuvinius, vertimus, portretus su poeto autografais, laiškus, išsaugotas memorialines knygas ir kitus daiktus. Vienas svarbiausių parodos akcentų – poeto rankraščiai – puikiai žinomos, daug kartų skaitytos eilėraščių eilutės, užrašytos klasiko ranka.

Parodoje bus galima ne tik terminalo ekrane perversti moksleivio dienyną, studento studijų knygelę, perskaityti nepublikuotus poeto laiškus sužadėtinei Bronei Vildžiūnaitei, bet ir pasiklausyti aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitomų poeto eilėraščių (Vytautas Mačernis. „Man patiko tik vandenys gilūs“ iš serijos „Gyvoji poezija“. Išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2014 m.). Taip pat netrukus parodoje pavienių lankytojų ir šeimų lauks individualios edukacinės užduotys.

Kviečiame apsilankyti. Paroda veiks iki 2021 m. gruodžio 31 d.

Daugiau informacijos >>

]]>
Fri, 4 Jun 2021 10:19:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/edukacine-paroda-as-neklajoti-negaliu-v-macernio-archyvo-idomybes.html http://rasyk.lt/ivykiai/edukacine-paroda-as-neklajoti-negaliu-v-macernio-archyvo-idomybes.html