Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Metų knygos rinkimai | Susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais]]>

Lapkričio 3 d., antradienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje (2 a.) vyks susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais: Tomu S. Butkumi, Enrika Striogaite ir Ieva Toleikyte. Renginį ves literatūros tyrinėtoja ir kritikė dr. Virginija Cibarauskė.

Šiemet geriausią poezijos knygą skaitytojai renka iš šio penketuko:

Ežero žemė: eilėraščių ir poemų romanas su fotografijomis, piešiniais ir žemėlapiais sudaužytoms sieloms ir prisikėlusiems balsams su kūnais Tomo S. Butkaus parašytas, nupieštas ir sukomponuotas centriniame visatos serveryje, išleistas MMXX m. e. metais „Vario burnų“ idėjų dirbtuvėse. – Klaipėda / Vilnius: Vario burnos, 2020. – 357 p.

Pasak literatūros kritikės Elžbietos Banytės, „Ežero žemė“ – autoriaus kūrybinį gyvenimą apibendrinantis veikalas, išsiskiriantis turiniu ir forma, „struktūruotas ir iliustruotas taip preciziškai, kad simetriją ir struktūras mėgstančiam skaitytojui per nugarą net bėgioja šiurpuliai“. Knygoje skaitytojas ras istorinės ir asmeninės fotografijos, manifestą apie poeto ir valstybės ryšį, eksperimentinės poezijos, ilgų prozą primenančių tekstų, net naudojimo instrukciją skaitytojui.

Ir: 123 eilėraščiai / Aidas Marčėnas. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019. – 164 p.

„Aido Marčėno nauja eilėraščių knyga – grakšti, įvairiais kalbos atspalviais žaidžianti poezija apie poeziją, apie poetinių ženklų ir įkvėpimo ieškojimą šiuolaikiniame gana proziškos kasdienybės kupiname gyvenime“, – rašo literatūrologas prof. Dainius Vaitiekūnas.
Knyga atveria poetinio pasaulio kūrimo veiksmą, įtraukdama skaitytoją į bičiulišką dialogą ar sąmokslą, skatindama iš naujo pajusti didelę poetinės kalbos galią, kuri visada ir visur šalia, niekur nedingo.

Žmonės: eilėraščiai / Enrika Striogaitė. – Kaunas: Naujasis lankas, 2019. – 79 p.

Tai trečia poetės, žurnalistės, dokumentinių filmų kūrėjos knyga, išėjusi po 14 metų pertraukos. Knygą pristatančios poetės, literatūrologės Linos Buividavičiūtės nuomone, naujoje E. Striogaitės knygoje juntama „autorės poetinė branda, nugludintas stilius, puiki kalbos pajauta, raiška, adekvati nagrinėjamoms temoms“. Kritikė pastebi, jog E. Striogaitės knygoje jautriai liudijami skirtingi žmonių likimai, o netikėtos asociacijos atskleidžia persipynusius gyvenimus, kurie kuria ir sustiprina knygos vientisumą.

Raudonas slidus rūmas: eilėraščiai / Ieva Toleikytė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020. – 65 p.

„Raudonas slidus rūmas“ – pirma prozininkės Ievos Toleikytės poezijos knyga, artimi išpažintinės poezijos tradicijai. Pasak literatūrologės Linos Buividavičiūtės, I. Toleikytės poetinis debiutas išsiskiria originalia tematika ir raiška, itin plačiais ir savitai naudojamais kalbiniais registrais. Kritikė pastebi, jog ypatingas autorės poezijos bruožas – kitoniško, įdomaus ir įvairaus santykio su gamta steigimas: subtilus, niuansuotas pusiausvyros tarp gyvasties, vešėjimo, augimo ir irimo, nyksmo pajautimas.

Tarp: eilėraščiai / Rimas Užgiris; vertėjai Marius Burokas, Dominykas Norkūnas, Edgaras Platelis. – Kaunas: Kauko laiptai, 2019. – 90 p.

Poeto ir vertėjo Rimo Užgirio, kurį Tomas Venclova pavadino „gyvu paradoksu“, eilėraščių rinkinys atveria skaitytojui platų geopolitinių, istorinių, kultūrinių referencijų lauką. Pasak T. Venclovos, tai „sudėtinga, daugiasluoksnė, intertekstais prisodrinta poezija, kurioje, regis, taip gerai pažįstami kultūriniai ženklai prabyla savitai, naujai“. Iškalbingas ir knygos pavadinimas – jame glūdinti įtampa pasirodo ir kaip asmeninių patirčių realybė, kai nuolat migruojama iš vienos būsenos į kitą, ir kaip išorinė migracija, neišvengiant skirtingų vietų sandūrų.

Data
lapkričio 3 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Valstybingumo erdvė, II a.
Dalyvavimas
būtina registracija
Trukmė
1,5 val.
Kviečiame registruotis ir dalyvauti: http://tiny.lt/aufszrv

Šaltinis >>
 
SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, dalyvių skaičius ribojamas – į visus renginius būtina registracija, atvykus privaloma dėvėti apsaugines veido priemones, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Nacionalinė biblioteka pagal rekomendacijas valo, dezinfekuoja ir vėdina patalpas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į biblioteką neįleidžiami. Atsiprašome už nepatogumus.
]]>
Fri, 23 Oct 2020 15:44:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/metu-knygos-rinkimai-susitikimas-su-poezijos-kategorijoje-nominuotais-autoriais.html http://rasyk.lt/ivykiai/metu-knygos-rinkimai-susitikimas-su-poezijos-kategorijoje-nominuotais-autoriais.html
<![CDATA[Skaitymai ir pokalbis: rašytojas ir kinas]]>

Spalio 29 d., 18 val., kviečiame į Rašytojų sąjungos antro aukšto salėje vyksiančius skaitymus ir pokalbį „Rašytojas ir kinas“.

Šį kartą Rašytojų sąjungos organizuojamuose skaitymuose ne tik girdėsime autorių skaitomus tekstus, bet ir pasikalbėsime apie tai, kokią vietą jų gyvenime bei kūryboje užima kinas.

Dalyvauja rašytojai Jurga Tumasonytė, Narius Kairys, Mindaugas Jonas Urbonas. Renginį veda rašytoja, literatūros kritikė Virginija Cibarauskė.

Organizatorius: Lietuvos rašytojų sąjunga
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Išsamiau >>
 
SVARBU! Įsigaliojus prievolei dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones renginiuose, renginio metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, atvykus dezinfekuoti rankas, laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių. Atvykus į renginį reikės užpildyti renginio dalyvio registracijos formą. Būkime sveiki!
]]>
Fri, 23 Oct 2020 15:43:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/skaitymai-ir-pokalbis-rasytojas-ir-kinas.html http://rasyk.lt/ivykiai/skaitymai-ir-pokalbis-rasytojas-ir-kinas.html
<![CDATA[Slemas #36 Kaune]]>

Ar gavai lipduką? Ar painstagraminai? Ar ilgai laukei? Ar neperšalai? Ar lažinaisi? Ar draskei draugams akis? Ar susiginčijai su močiute, kuris kandidatas gražiausias???
Sleme lipdukų nedalinsim, rinkiminė reklama turi tilpti į tris minutes, o kandidatai neprivalo apsimesti dievobaimingais.
Čia galima ir apie politiką, ir antis, ir meilę. Iš bėdos net heteroseksualią.
Slemo #36 vedėjas – Jovaras.
 
~ ~ ~

Šaltajam sezonui slemas palieka Kauno menininkų namų kiemelį ir kraustosi į erdvesnę Kauno kultūros centro salę! Ten, nepaisant apribojimų, tilps visi slemo mylėtojai. Ačiū mūsų partneriams Kauno kultūros centrui už svetingumą ir susitinkame Vytauto pr. 79, Kaune!
 
~ ~ ~

Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt
BŪTINA ŽIŪROVŲ REGISTRACIJA >>
 
~ ~ ~

Slemo taisyklės:
1. būtina skaityti savo tekstą,
2. pasirodymas negali viršyti 3 minučių,
3. negalima vilkėti kostiumų, naudoti garso efektų ar kviestis pagalbininkų.
 
Svarbiau už taisykles:
išraiškingas skaitymas! Jei nuobodžiavo veidrodis, nuobodžiaus ir publika. Išrėk kūrybą Micui, prajuokink balandžius už lango, išmesk špargalkę pavėjui ir tada lipk ant scenos!
 
Slemo eiga:
vyksta trys raundai. Poetus(-es) vertina komisija, sudaryta iš atsitiktine tvarka atrinktų žiūrovų. Pasirodymai vertinami dešimtbalėje sistemoje. Pirmajame raunde pasirodo visi(-os), antrajame ir trečiajame – daugiausia balų surinkę dalyviai(-ės).
 
~ ~ ~

Renginys yra KMN Literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.
 
Šaltinis >>
]]>
Fri, 23 Oct 2020 15:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/slemas-36-kaune.html http://rasyk.lt/ivykiai/slemas-36-kaune.html
<![CDATA[Linos Simutytės knygos „Miesto šventė“ pristatymas]]>

Spalio 23 d., 19 val., kviečiame drauge atšvęsti rašytojos Linos Simutytės pirmosios knygos „Miesto šventė“ (Kauko laiptai, 2020) pasirodymą!

Vakaro metu gros Boris Kulenovic.

Dalyvauja: knygos autorė Lina Simutytė, literatūrologė, poetė Lina Buividavičiūtė, literatūros apžvalgininkas, poetas Marius Burokas, knygos dailininkė Žvėrūna.

Renginį veda poetė, filosofė Aušra Kaziliūnaitė.

Vieta – „Paviljonas“, Pylimo 21B, Vilniuje.
 
Organizatorius: Lietuvos rašytojų sąjunga
Partneris: Paviljonas
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Daugiau informacijos apie renginį >> 
 
SVARBU! Įsigaliojus prievolei dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones renginiuose, renginio metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, atvykus dezinfekuoti rankas, laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių. Atvykus į renginį reikės užpildyti renginio dalyvio registracijos formą. Būkime sveiki! 
]]>
Fri, 23 Oct 2020 15:19:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/linos-simutytes-knygos-miesto-svente-pristatymas.html http://rasyk.lt/ivykiai/linos-simutytes-knygos-miesto-svente-pristatymas.html
<![CDATA[Rašytojų sąjunga ieško savanorių!]]>

Rašytojų sąjunga ieško savanorių!
Domiesi literatūra, renginių organizavimu ir norėtum prisidėti prie Rašytojų sąjungos vykdomų veiklų?
Tavo laiško laukiame kaziliunaite@rasytojai.lt

Lauros Vansevičienės nuotrauka.

Išsamiau >>

 

]]>
Fri, 16 Oct 2020 22:21:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-sajunga-iesko-savanoriu.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-sajunga-iesko-savanoriu.html
<![CDATA[Literatūrinis sprintas / Spalis]]>

Skelbiame trečiųjų šiais metais Lietuvos rašytojų sąjungos atviro mikrofono skaitymų datą ir vietą!

Spalio 12 d. (pirmadienį) 19.00 val. visus norinčius dalintis savo kūryba ar atrasti naujus mėgiamus autorius kviečiame į Paviljoną.

Šiek tiek apie Literatūrinį sprintą. Kodėl literatūrinis? Nes neribojame žanro. Kodėl sprintas? Todėl, kad kiekvieno autoriaus pasirodymui skirta apie penkias minutes.

Visi norintys šio renginio metu skaityti savo kūrybą gali registruotis paspaudę „Dalyvauti" bei parašę komentarą „Ir aš!“ ant renginio sienos. Klausytojams papildomai registruotis nereikia.

Spalio Literatūrinį sprintą veda poetė, menotyrininkė Laima Kreivytė.
Renginys Paviljone – atviras visiems ir nemokamas.

Daugiau informacijos >>
 
Organizatorius: Lietuvos rašytojų sąjunga
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
Partneriai: Paviljonas, Mint Vinetu, Literatūra ir menas, Šiaurės Atėnai.

SVARBU! Įsigaliojus prievolei dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones renginiuose, renginio metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, atvykus dezinfekuoti rankas, laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių. Būkime sveiki!
]]>
Fri, 2 Oct 2020 13:15:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/literaturinis-sprintas-spalis.html http://rasyk.lt/ivykiai/literaturinis-sprintas-spalis.html
<![CDATA[Rašytojų sąjungos skaitymai Paviljone]]>

Spalio 6 dieną (antradienį) 19:00 val. kviečiame visus į Paviljoną, kur savo tekstais dalysis poetai: MANTAS BALAKAUSKAS su nauja knyga „Apmaudas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) ir NOJUS SAULYTIS su pirmąja savo knyga „SMS gėlytė“ (Kitos knygos) bei prozininkas SAULIUS VASILIAUSKAS su savo pirmąja knyga „Dabar aš ramiai papietausiu“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). 

Vakarą moderuos poetė, filosofė AUŠRA KAZILIŪNAITĖ.

Renginio metu bus galimybė įsigyti naujai pasirodžiusias autorių knygas ir paprašyti autografų.
 
Renginio organizatorius: Lietuvos rašytojų sąjunga.

Partneriai: Paviljonas, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Kitos knygos.
 
Rašytojų sąjungos veiklą „Skaitymai“ remia Lietuvos kultūros taryba.
 
SVARBU! Įsigaliojus prievolei dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones renginiuose, renginio metu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, atvykus dezinfekuoti rankas, laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių. Būkime sveiki!
]]>
Tue, 29 Sep 2020 23:50:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-sajungos-skaitymai-paviljone.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-sajungos-skaitymai-paviljone.html
<![CDATA[Poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras]]>

Poeto Rimvydo Stankevičiaus kūrybos vakaras su nauja knyga „Kiaurai kūnus“.

Dalyvaus poetas Aidas Marčėnas, aktorius Andrius Bialobžeskis, vokalistė, fleitininkė Neda Malūnavičiūtė, aktorius, bardas Olegas Ditkovskis, dailininkas Eugenijus Marcinkevičius.

Renginys nemokamas. Vieta – K. Sirvydo g. 6, Vilnius. Rengėjas: Rašytojų klubas

 
Svarbu! Renginyje būtina dėvėti apsaugines veido kaukes. 
 
Informacija apie renginį Facebook paskyroje >>
]]>
Tue, 29 Sep 2020 23:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poeto-rimvydo-stankeviciaus-kurybos-vakaras.html http://rasyk.lt/ivykiai/poeto-rimvydo-stankeviciaus-kurybos-vakaras.html
<![CDATA[Aido Marčėno autorinis kūrybos vakaras]]>

Aido Marčėno autorinis kūrybos vakaras su nauja knyga „Nieko nebus. Eilėraščiai su gegute“. 

Dalyvaus literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė, aktorius Jurgis Marčėnas.
 
Renginį ves literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

Renginys nemokamas. Vieta – K. Sirvydo g. 6, Vilnius. Rengėjas – Rašytojų klubas.

 
Svarbu! Renginyje būtina dėvėti apsaugines veido kaukes! 

Informacija apie renginį Facebook paskyroje >>
 
]]>
Tue, 29 Sep 2020 20:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/aido-marceno-autorinis-kurybos-vakaras.html http://rasyk.lt/ivykiai/aido-marceno-autorinis-kurybos-vakaras.html
<![CDATA[Virtualus lyrikos vakaras poeto P. Širvio 100-mečiui]]>

Virtualus lyrikos vakaras rugsėjo 25d, 18 val Airijos ir 20 val Lietuvos laiku.

...Nerašęs valdiškos poezijos, mylimas, gerbiamas, laukiamas ir „...velnioniškai vienas“. Poetas palikęs Lietuvai daug daugiau nei ji jam dovanojo. Tokiais prisiminimais apie P.Širvį dalinasi jo amžininkai.

O Lyrikos Vakarai kartu su Nojus Music ir ALKA kviečia jus į virtualų lyrikos vakarą, kurio metu girdėsite P. Širvio kūrinius ir kūrinius, kurie skirti poetui.
Renginyje dalyvauja :
Jurgita Čepkauskė
Nojus
Eimantas Didžbalis
Jonas Krauklys
Solveiga
Valdas Kišünas
Lyrikos vakarų kūrybinė grupė : Gintarė, Inga,Gitana, Rasa .

Renginio rėmėjai : Lietuvos ambasada Airijoje
Design and Illustration- Neringa Narmontaitė

Renginį organizuoja - Lyrikos Vakarai kartu su Nojus Music ir ALKA

Lauksime jūsų visų prie ekranų rugsėjo 25d, 18 val Airijos ir 20 val Lietuvos laiku.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Lyrikos Vakarai ir Airijos lietuvių kultūros asociacijos Facebook paskyroje.

 

Išsamiau >>

]]>
Fri, 25 Sep 2020 11:28:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/virtualus-lyrikos-vakaras-poeto-p-sirvio-100-meciui.html http://rasyk.lt/ivykiai/virtualus-lyrikos-vakaras-poeto-p-sirvio-100-meciui.html