Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Rašytojų klubo renginiai 2019 m. sausio 22-31 d.]]>

Sausio 22 d. 18.00 val. Rašytojų klube vakaras „Autoportretas pašvaistėje“ / Kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ 10-mečio minėjimas.
Dailininkių Indrės Ercmonaitės ir Kristos Kurilionok tapybos parodos atidarymas.
Dalyvaus rašytojai Birutė Jonuškaitė, Ričardas Šileika, Vainius Bakas, Simonas Bernotas, Greta Ambrazaitė, menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė, dailininkė Indrė Ercmonaitė ir kiti.
Dainuos Augustas Lapinskas, Gytis Ambrazevičius ir grupė. Vakarą ves žurnalo vyriausioji redaktorė Audronė Daugnorienė.

Sausio 29 d. 17.30 val. Rašytojų klube susitikimas su rašytoju, filosofu Arvydu Juozaičiu. Vakare vyks rašytojo Arvydo Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ skaitymai.
Dalyvaus poetas, filosofas Vytautas Rubavičius, literatūros kritikas Valentinas Sventickas, aktorius Ramūnas Abukevičius.

Sausio 31 d. 17.00 val. Rašytojų klube rašytojo Alfonso Bieliausko knygos „Senė“ pristatymas.
Dalyvaus literatūrologas prof. Petras Bražėnas, rašytojas, akademikas Vytautas Martinkus, knygos redaktorė Ona Gudžiūnienė, literatūros kritikas Stasys Lipskis, dr. Regina Varnienė-Janssen, prof. Irena Leliūgienė.

Nuo sausio 22 d. Rašytojų klube veiks dailininkių Indrės Ercmonaitės ir Kristos Kurilionok tapybos paroda.

Įėjimas į renginius ir parodą nemokamas.

]]>
Mon, 21 Jan 2019 23:38:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-klubo-renginiai-2019-m-sausio-22-31-d.html http://rasyk.lt/ivykiai/rasytoju-klubo-renginiai-2019-m-sausio-22-31-d.html
<![CDATA[Stasio Eidrigevičiaus paroda „Hommage à Čiurlionis“]]>

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune sausio 24 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks Stasio Eidrigevičiaus parodos „Hommage à Čiurlionis“ atidarymas. Renginyje dalyvaus parodos autorius.

Tapytoją, grafiką, režisierių Stasį Eidrigevičių nuo pat mokyklos suolo lydėjo M. K. Čiurlionis – kaip Lietuvos meno ikona. Dailininkus riša naudojamų technikų bendrumas: pastelė, tempera, akvarelė, pieštukas. Taip pat paukščių, gyvūnų, daiktų ir erdvės simbolinis traktavimas. Trečias bendrumas – meilė raidei. „Žiūrint į Čiurlionio paveikslą „Jūra”, pakilusioje bangoje matau trijų raidžių junginį – MKČ. 2000–2001 metais kilo mintis tas tris raides – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – įprasminti savaip, piešiant jo portretų ciklą, kur veidas pasislėpęs tarytum už trijų raidžių kaukės“ – teigė menininkas. Parodoje „Hommage à Čiurlionis“ S. Eidrigevičius kalba apie didžiojo Lietuvos dailininko pagerbimą, savitą jo atminimo įamžinimą.

Stasys Eidrigevičius gimė 1949 m. Mediniškių kaime, Pakruojo rajone. 1968 m. baigė Kauno S. Žuko taikomosios dailės technikumą, 1973 m. Valstybinį dailės institutą (dab. Vilniaus dailės akademija). Nuo 1980 m. menininkas gyvena Varšuvoje. Įvairiose šalyse yra surengęs daugiau kaip 100 individualių parodų, kuriose eksponavo paveikslus, grafikos darbus, ekslibrisus, plakatus, miniatiūras, pasteles, fotografijas. Ne viena tautiečių karta yra užaugusi su S. Eidrigevičiaus iliustruotomis pasakų knygomis. Menininkas rengia performansus, menines akcijas, instaliacijas, scenografiją, yra sukūręs unikalius dailės žanrus – kaukes ir vadinamuosius sielvartus (lenk. smutki). S. Eidrigevičiaus autoriniai spektakliai „Baltas briedis“ (1993) ir „Medinis žmogus“ (2007) yra rodyti Varšuvos teatre „Studio“. Menininkas yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2001) ir daugybės tarptautinių premijų laureatas. 2000 m. S. Eidrigevičius yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu. Japonijos Otaru mieste veika jo vardo muziejus – „Hiroko Mori & Stasys Museum“. Pasaulinio garso menininko vardu Panevėžyje šiuo metu kuriamas modernus „Stasio Eidrigevičiaus menų centras“ (SEMC).

Paroda veiks: 2019 01 24 – 2019 03 03.

]]>
Sun, 20 Jan 2019 23:15:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/stasio-eidrigeviciaus-paroda-hommage-ciurlionis.html http://rasyk.lt/ivykiai/stasio-eidrigeviciaus-paroda-hommage-ciurlionis.html
<![CDATA[Jūratė Bučmytė ir Albertas Krajinskas. Pokalbis su Čiurlioniu]]>

Sausio 24 d. 18.00 val. M. K. Čiurlionio namuose atidaroma Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko akvarelių paroda „Pokalbis su Čiurlioniu“.

„Pokalbis su Čiurlioniu“ – tai kvietimas į paslaptingą dviejų menininkų – Jūratės Bučmytės ir Alberto Krajinsko – grafikos ir piešinių pasaulį. Lankytojų laukia kelionė paveikslais, kuriuose vaizduojama gamta yra tokia, kokią galėjo matyti ir jausti M. K. Čiurlionis, – tartum persmelkta sakmėmis, mitais ir legendomis. Parodoje eksponuojamos ir M. K. Čiurlionio piešinių bei eskizų kopijos.

Parodos gimimą inspiravo ilgus metus trunkantis menininkų susidomėjimas M. K. Čiurlionio asmenybe ir kūryba, prasidėjęs dar vaikystėje, vartant jo paveikslų albumus. Vėliau dailininkai daug kartų lankėsi M. K. Čiurlionio darbų ekspozicijoje, gilinosi į M. K. Čiurlionio žodžio kūrybą, analizavo tiek jo darbus, tiek savo asmenines patirtis, kurioms įvairiais gyvenimo etapais turėjo įtakos šis menininkas.

Jūratė Bučmytė ir Albertas Krajinskas tiek kaip atskiri autoriai, tiek kaip menininkų duetas yra dalyvavę įvairiuose kūrybiniuose simpoziumuose, pleneruose ir parodose, jų darbų yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcininkai iš Australijos, Šveicarijos, Austrijos, Japonijos, JAV, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Suomijos.

Parodoje eksponuojamus darbus galima įsigyti. Paroda veiks iki kovo 1 d.

Daugiau informacijos >>

]]>
Sun, 20 Jan 2019 23:11:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/jurate-bucmyte-ir-albertas-krajinskas-pokalbis-su-ciurlioniu.html http://rasyk.lt/ivykiai/jurate-bucmyte-ir-albertas-krajinskas-pokalbis-su-ciurlioniu.html
<![CDATA[Dangų dainos remia]]>

Trys skirtingų kartų kompozitoriai 2019 metais mini savo jubiliejus:

  • Juozas Naujalis – 150 metų – balandžio 9 d.
  • Eduardas Balsys – 100 metų – gruodžio 20 d. 
  • Giedrius Kuprevičius – 75 metų – balandžio 8 d. 


Tad vasario 26 d., antradienį, 17 val. kviečiame į Maironio lietuvių literatūros muziejų, į vakarą „Dangų dainos remia“, kurio iniciatorius – garbusis maestro Giedrius Kuprevičius.

]]>
Sun, 20 Jan 2019 23:08:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/dangu-dainos-remia.html http://rasyk.lt/ivykiai/dangu-dainos-remia.html
<![CDATA[Knygos „Teesie“ sutiktuvės]]>

2019 sausio 29 d., antradienį, 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į poeto Roberto Keturakio naujo eilėraščių rinkinio „Teesie“ sutiktuves.

Kartu su autoriumi dalyvaus knygą išleidusio Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centro vadovas Valdas Kubilius, rašytoja Aldona Ruseckaitė. 

Knygą bus galima įsigyti.


]]>
Sun, 20 Jan 2019 23:04:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/knygos-teesie-sutiktuves.html http://rasyk.lt/ivykiai/knygos-teesie-sutiktuves.html
<![CDATA[„Metų knygos rinkimai": susitikimas su rašytoju J.Žilinsku]]>

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rašytojas Justinas Žilinskas pristatys „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančią knygą „Kaukas Gugis ir kerų karas“.

2006 m. pasirodžiusi pirmoji J. Žilinsko knyga apie kauką „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“ į lietuviškos maginės fantastikos lauką atvedė savitą herojų – mažą ir gudrų kaukavaikį, kažkuo panašų į šaunųjį Robiną Hudą ir indėnuką Harką. Knyga pelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus apdovanojimą už debiutą paauglių literatūroje ir pateko į „Metų knygos rinkimų“ penketuką 2006-aisiais.

Antroji knyga apie šį herojų „Kaukas Gugis ir kerų karas“, išleista 2017 m., jau yra apdovanota Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus antrąja premija už geriausią 2017 metų knygą paaugliams ir šiemet nominuota „Metų knygos rinkimų“ knygos paaugliams kategorijoje.

„Kaukas Gugis ir kerų karas“ – pasakojimas apie tą laiką, kai ūgteli ir ant tavo pečių užgriūva atsakomybė: už save, už šeimą, už gentį. Pasaulis staiga tampa nebe juodai baltai paprastas, o mįslės pasunkėja. Tenka sukąsti dantis, išmokti kautis, pasirinkti. Būna, širdis tempia į vieną pusę, sąžinė – į kitą, būtinybė – į trečią. Ir kaip neprasmegti pelkėje, nekartoti kitų klaidų, nesukelti karo?

Lietuva, 1369 metai pagal žmonių kalendorių, gūdūs ir keisti laikai, kai miškai ir pelkės knibždėte knibždėjo padarų ir būtybių, kai žmonės ir mažosios gentys gyveno kaimynystėje, o kipšai labiausiai garsėjo kaip puikūs kerėtojai... Kaukas Gugis – jau kaukajaunio amžiaus, laukiantis savojo Įžengimo – šventės, po kurios tenka vyresniųjų pareigos ir užduotys. Gyvenimas Kaukašlaityje nusistovėjęs ir Gugiui po didžiųjų žygių netgi nuobodus. Tačiau netrukus įvyksta kai kas netikėta – išaiškėja seniai slėpti dalykai, užverda tikra maišatis. Kaukai priversti susikauti su kipšais, tačiau priešininkų jėgos nevienodos. Reikia spręsti: eiti į karą ginti garbės ar siekti taikos ir derybų? Koks kelias yra teisingas?

Šis pasakojimas yra apie atsakomybę ir apie pasirinkimus – kartais itin nelengvus. Pagrindiniai klausimai, kuriuos kelia autorius: ar tikslas pateisina priemones, ką reiškia atsakomybė, koks jos svoris ir kur veda melas?

Laukiame Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje, I a.

Visą šiųmetiniuose „Metų knygos rinkimuose“ nominuotų lietuvių autorių knygų sąrašą rasite čia: http://bit.ly/2OCE67i. Už labiausiai patikusią knygą balsuoti galima iki 2019 m. vasario 17 d. vienu iš trijų būdų: interneto svetainėje http://bit.ly/2yZcvUG (iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus), elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius.

]]>
Sun, 20 Jan 2019 22:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/metu-knygos-rinkimai-susitikimas-su-rasytoju-jzilinsku.html http://rasyk.lt/ivykiai/metu-knygos-rinkimai-susitikimas-su-rasytoju-jzilinsku.html
<![CDATA[Mariaus Buroko autorinis kūrybos vakaras]]>

Maloniai kviečiame į Mariaus Buroko autorinį kūrybos vakarą su nauja eilėraščių knyga „Švaraus buvimo“.

Kartu su autoriumi dalyvaus literatūros kritikė, vertėja Elžbieta Banytė, poetas, vertėjas Rimas Užgiris.

Vakare bus uždaryta dailininkės Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės tapybos paroda „Pelargonijos“.

Renginio organizatorius – Rašytojų klubas (K
. Sirvydo g. 6, Vilnius).

]]>
Mon, 14 Jan 2019 12:26:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/mariaus-buroko-autorinis-kurybos-vakaras.html http://rasyk.lt/ivykiai/mariaus-buroko-autorinis-kurybos-vakaras.html
<![CDATA[Susitikimas su rašytoju Herkumi Kunčiumi]]>

Sausio 22 d. 18 val. susitikimas su knygos „Lietuviškos apybraižos: istorinis romanas“ autoriumi Herkumi Kunčiumi

Antradienio vakarą kviečiame į susitikimą su Herkumi Kunčiumi, kurio naujausia knyga „Lietuviškos apybraižos: istorinis romanas“ pateko į 2018-ųjų „Metų knygos“ „Knygų suaugusiesiems“ penketuką. Rašytoją kalbins literatūros kritikė Lina Buividavičiūtė.

„Kunčius – karnavalinės stichijos rašytojas: jo istorinės asmenybės (pradedant Petru I-uoju ir baigiant Monako princese) entuziastingai svaiginasi, šėlsta, leidžiasi ir leidžiasi į orgijas, ištvirkauja, krečia nesąmones nuo pirmos iki paskutinės pasakojimo eilutės“, – tokiais žodžiais Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleistą vėliausią rašytojo romaną pasitiko literatūros apžvalgininkas M. Burokas.

Pasak kritikės Neringos Butnoriūtės, H. Kunčiaus romane „gyvybės įpučia humoro jausmas ir neformalus požiūris, dėl kurių daug kas pasirodo dviprasmiška ar bent jau ironiška“. Jos nuomone, taip nutinka, nes istoriją rašytojas traktuoja plačiai: apima istorijos mokslą, praeities įvykius, tiesiog nutikimus ir pasakojimą. Taip knygoje dokumentinis tekstas virsta erdve parodijai. H. Kunčius siekia pervertinti vyraujantį diskursą, kartu atkreipdamas dėmesį ne tiek į istorinius įvykius, kiek į mūsų suvokimą apie juos. N. Butnoriūtė taip pat pastebi, jog „Lietuviškos apybraižos“ ne vieną skaitytoją nustebins iki šiol dar neatrastų ar primirštų figūrų prikėlimu iš apdulkėjusių archyvų.

Susitikimas vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Meno erdvėje, V a. Įėjimas laisvas.

Daugiau akcijos „Metų knygos rinkimai“ susitikimų su knygų autoriais: http://bit.ly/2Bxexfx

Visą šiųmetiniuose „Metų knygos rinkimuose“ nominuotų lietuvių autorių knygų sąrašą rasite čia › http://bit.ly/2OCE67i . Už labiausiai patikusią knygą balsuoti galima iki 2019 m. vasario 17 d. vienu iš trijų būdų: interneto svetainėje http://bit.ly/2yZcvUG (iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus), elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius.

Su knygomis susipažinti ir jas skaityti kviečiame į Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skaityklą. Knygas rasite ekspozicijoje „Metų knygų rinkimai 2018“ (pirmame skaityklos aukšte).

]]>
Mon, 14 Jan 2019 10:27:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/susitikimas-su-rasytoju-herkumi-kunciumi.html http://rasyk.lt/ivykiai/susitikimas-su-rasytoju-herkumi-kunciumi.html
<![CDATA[Susitikimas su rašytoja Giedra Radvilavičiūte]]>

Sausio 18 d. 17 val. susitikimas su knygos „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ autore Giedra Radvilavičiūte

Antroje sausio pusėje Nacionalinėje bibliotekoje pristatoma trečioji rašytojos eseistikos knyga „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ (leidykla „Apostrofa“) sulaukė itin didelio literatūros kritikų ir apžvalgininkų dėmesio. M. Burokas knygą palygino su geru džiazu. Pasak jo, G. Radvilavičiūtė džiazuoja tarp gyvenimo, tikrovės ir literatūros, fikcijos. Būdama itin jautri kalbai, pastabi, ji džiazuoja ir kalba: netingi surinkti, šmaikščiai pateikti pačių keisčiausių, kvailiausių oficialiosios ir žurnalistinės kalbos perlų ir pažaisti labiausiai nuvalkiotomis klišėmis.

Literatūrologė Virginija Cibarauskė taip atsiliepia apie G. Radvilavičiūtės tekstus: „čia ir dabar gimstantis tekstas pradangina autorių, nustelbia jo priklausymą konkrečiam laikui ir erdvei, pažiūroms ir socialiniam statusui. Lieka tik balsas, o gal žvilgsnis, vienodai abejingai ir jautriai stebintis kitus bei save [...].“

Rašytoją kalbins literatūrologė doc. dr. Gitana Vanagaitė. Knyga „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ nominuota „Publicistikos ir dokumentikos“ kategorijoje.

Susitikimas vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Meno erdvėje, V a. Įėjimas laisvas.


Daugiau akcijos „Metų knygos rinkimai“ susitikimų su knygų autoriais: http://bit.ly/2Bxexfx

Visą šiųmetiniuose „Metų knygos rinkimuose“ nominuotų lietuvių autorių knygų sąrašą rasite čia › http://bit.ly/2OCE67i . Už labiausiai patikusią knygą balsuoti galima iki 2019 m. vasario 17 d. vienu iš trijų būdų: interneto svetainėje http://bit.ly/2yZcvUG (iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus), elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius.

Su knygomis susipažinti ir jas skaityti kviečiame į Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skaityklą. Knygas rasite ekspozicijoje „Metų knygų rinkimai 2018“ (pirmame skaityklos aukšte).

 

]]>
Mon, 14 Jan 2019 10:22:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/susitikimas-su-rasytoja-giedra-radvilaviciute.html http://rasyk.lt/ivykiai/susitikimas-su-rasytoja-giedra-radvilaviciute.html
<![CDATA[Vygaudo Juknelio smulkiosios prozos skaitymai]]>

Vygaudo Juknelio smulkiosios prozos skaitymai vyks 2019 01 18 dieną, 17:00 val. Jonavos kultūros centro Meno galerijoje.
 
 
 
]]>
Sun, 13 Jan 2019 23:12:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vygaudo-juknelio-smulkiosios-prozos-skaitymai.html http://rasyk.lt/ivykiai/vygaudo-juknelio-smulkiosios-prozos-skaitymai.html