Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Poezijos salonas „Meno pikniko“ metu Kaune]]>

Rugsėjo 6–7 d., penktadienį–šeštadienį, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius kviečia į „Meno pikniką“.

Rugsėjo 7 d., šeštadienį, 15 val. „Pelėdų kalne“ (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) Jūsų laukia Poezijos salonas, kuriame galėsite išgirsti vizualiųjų menų kūrėjų eiles.

Visą renginio programą rasite čia >>

]]>
Fri, 6 Sep 2019 18:07:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-salonas-meno-pikniko-metu-kaune.html http://rasyk.lt/ivykiai/poezijos-salonas-meno-pikniko-metu-kaune.html
<![CDATA[17-oji Vaižganto premija skirta Alfui Pakėnui]]>

17-oji Vaižganto premija skirta muziejininkui, poetui, Vaižganto gyvenimo ir kūrybos puoselėtojui, knygų ir straipsnių apie Vaižgantą autoriui Alfui Pakėnui, kurį pasiūlė XXVII knygos mėgėjų draugija ir Lietuvos universitetų moterų asociacija.

Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija, minėdamos Lietuvių rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį, yra įsteigusios kasmetinę Juozo Tumo-Vaižganto premiją. Premija skiriama lietuvių rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos (dokumentinės prozos arba literatūrinės publicistikos) dermę. Premijos laureatais yra tapę Egidijus Aleksandravičius, Vytautas Bagdonas, Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Gintautas Iešmantas, Liudvikas Jakimavičius, Loreta Jastramskienė, Juozas Kundrotas, Justinas Marcinkevičius, Julius Sasnauskas, Laimonas Tapinas ir kt.

Šiais metais Vaižganto premijai buvo pasiūlyta trylika kandidatų: Audronė Girdzijauskaitė už publikacijas „Krantuose“ ir „Šiaurės Atėnuose“, Henrikas Gudavičius už knygą „Klaidžioja kažkas prie Krūčiaus: Laiškai iš kaimo“ (2018), Jonas Laurinavičius už knygą „Skristi reikalingi sparnai“ (2019), Vitalija Morkūnienė už knygą „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ (2018), Mindaugas Nastaravičius ir Irmantas Gelūnas už projektą „100Lietuvų“, Rūta Oginskaitė už knygą „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuose“ (2017), Alfas Pakėnas už publicistinius straipsnius, ekspedicijas, ekskursijas, edukacines programas, skirtas Vaižganto kūrybiniam palikimui, Valdas Papievis už knygą „Brydė“ (2018), Leonas Peleckis-Kaktavičius už knygas „Arti, kaip išsipildymas“ (2017), „Algimantas Baltakis: gyvenimas – meno kūrinys“ (2017), „Aš – lyderis“ (2018), „Šuns plaukai“ (2019), Dainius Ručinskas už knygą „Gyvenimo takais – su   žurnalistika“ (2018), Romas Sadauskas už knygas „Katino dienos“ (2018) ir „Sudzievuliu“ (2019), Dalia Staponkutė už publicistinių straipsnių seriją žurnale „Pasaulio lietuvis“ (2017/19), Giedrė Šmitienė už publikacijas apie A. Nyką-Niliūną „Šiaurės Atėnuose“ ir „Bernardinuose“.

Į Vertinimo komisiją Rašytojų sąjunga buvo delegavusi Marių Buroką, Antaną A. Jonyną ir Danielių Mušinską, Žurnalistų sąjunga – Aureliją Arlauskienę, Povilą Sigitą Krivicką bei Audronę Nugaraitę. <...>

Išsamiau >>

 

Š. m. rugsėjo 14 d., šeštadienį, 13 val. Vaižganto gimtajame Malaišių kaime (Anykščių r., Svėdasų sen.) laureatui bus įteiktas diplomas ir premija.

Renginio organizatoriai: Svėdasų seniūnija, Anykščių kultūros centro Vaitkūnų skyrius, Vaižgantiečių klubas „Pragiedrulys“ ir Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejus.

]]>
Fri, 6 Sep 2019 17:56:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/17-oji-vaizganto-premija-skirta-alfui-pakenui.html http://rasyk.lt/ivykiai/17-oji-vaizganto-premija-skirta-alfui-pakenui.html
<![CDATA[Kauno kino festivalio rašytojų dirbtuvės]]>

Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia esamus ir būsimus kino kritikus prisijungti prie Kauno kino festivalio rašytojų dirbtuvių.

Registruotis kviečiami visi kino entuziastai nepriklausomai nuo išsilavinimo, parašytų tekstų ar peržiūrėtų filmų kiekio. Svarbiausia – aistra kinui ir noras dalintis savo įžvalgomis.

Kauno kino festivalio rašytojų dirbtuvės – edukacinė kino analizės ir kritikos programa, kurios metu dalyviai turės galimybę sudalyvauti dviejų dienų dirbtuvėse ir publikuoti savo darbus Kauno kino festivalio informacinių partnerių portaluose. Dalyvių laukia festivalio akreditacijos ir pažymėjimai.

Dirbtuvės vyks rugsėjo 13 d. 16 val. (įžanginis susitikimas) ir rugsėjo 19-20 d. 16 val. Trukmė – 2 valandos.*

Dalyvavimas nemokamas.

Registracija atvira iki rugsėjo 6 d. 23:59.

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti susitikimų datą ir laiką.

]]>
Fri, 6 Sep 2019 17:54:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kauno-kino-festivalio-rasytoju-dirbtuves.html http://rasyk.lt/ivykiai/kauno-kino-festivalio-rasytoju-dirbtuves.html
<![CDATA[Viktoro Žilinsko poezijos skaitymai ir parodos POST SCRIPTUM atidarymas]]>

Projektas „Dialogas – žodis ir spalva“

2019 m. rugsėjo 15 d. 12.00 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos konferencijų salėje (Žemaičių g. 31A) vyks dailininko Viktoro Žilinsko poezijos skaitymai ir parodos POST SCRIPTUM atidarymas.

Skaitymuose dalyvaus aktoriai: Egidijus Stancikas, Kristina Kazakevičiūtė ir autorius.

Maloniai kviečiame!

]]>
Thu, 5 Sep 2019 11:03:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/viktoro-zilinsko-poezijos-skaitymai-ir-parodos-post-scriptum-atidarymas.html http://rasyk.lt/ivykiai/viktoro-zilinsko-poezijos-skaitymai-ir-parodos-post-scriptum-atidarymas.html
<![CDATA[„Amat victoria curam”. Konkursas lenkų ir lietuvių literatūros vertėjams]]>

Tautoms pažinti viena kitą dažniausiai padeda kultūra. Muzika ir menas vartoja universalią kalbą, tačiau kaimynų literatūrai suprasti reikia gero vertėjo. Lietuvoje vis dar trūksta lenkų literatūros vertėjų į lietuvių kalbą ir atvirkščiai – lietuvių literatūros į lenkų kalbą. Siekiant paremti pradedančiuosius vertėjus ir paskatinti juos imtis nelengvo literatūrinio vertimo į kaimyno kalbą, organizuojamas konkursas „Amat victoria curam“ („Pergalė reikalauja triūso“).

Todėl Vilniaus akademinės ir kūrybinės institucijos – Respublikinė lenkų rašytojų draugija, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ir Vilniaus universiteto Polonistikos centras, remiami „Orlen Lietuva“ ir Lenkijos instituto Vilniuje, rengia pirmąjį viešąjį lenkų literatūros vertėjų į lietuvių kalbą ir lietuvių literatūros vertėjų į lenkų kalbą konkursą „Amat Victoria Curam“, tai yra „Pergalė reikalauja triūso“.

Konkursas yra svarbus dviejų institucijų, skatinančių lenkų ir lietuvių bendradarbiavimo literatūros srityje plėtrą, – Vilniaus universiteto Polonistikos centro 25 metų ir Respublikinės lenkų rašytojų draugijos 10 metų – sukakčių minėjimo elementas.

Konkursas organizuojamas dviem kategorijomis: lietuvių literatūros kūrinių vertimas į lenkų kalbą ir lenkų literatūros kūrinių vertimas į lietuvių kalbą.

Dalyvavimo konkurse sąlyga: konkurso dalyviai privalo pateikti iki šiol neverstų lenkų autorių kūrinių fragmentų vertimus į lietuvių kalbą arba iki šiol Lenkijoje neišleistų lietuvių autorių į lenkų kalbą. Konkursinius darbus vertins patyrusių literatūros vertėjų komisija.

Konkurso laureatų laukia vertingi piniginiai ir daiktiniai apdovanojimai, jų vertimai bus spausdinami lenkų ir lietuvių literatūrinėje spaudoje. Apdovanojimų įteikimas įvyks lapkričio pabaigoje Vilniuje, iškilmingame literatūros renginyje, kuriame bus viešai paskelbti geriausi vertimai.

Dalyvavimas konkurse nemokamas ir atviras visiems vertėjams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje, neribojant jų amžiaus, kurie dar neturi išleistų verstų knygų.

Darbai konkursui pateikiami arba siunčiami paštu į Lietuvos rašytojų sąjungos būstinę Vilniuje iki 2019 metų rugsėjo 30 dienos. Detalus konkurso reglamentas pateikiamas organizatorių internetinėse svetainėse.

Organizatoriai: Respublikinė lenkų rašytojų draugija, Lietuvos rašytojų sąjunga / Lithuanian Writers Union, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ir VU Polonistikos Centras.

Partneriai: Pisarze.pl ir Naujoji Romuva.

Apdovanojimų steigėjai: Orlen Lietuva“ ir Lenkijos institutas Vilniuje - Instytut Polski w Wilnie.

Daugiau informacijos rasite LLVS interneto svetainėje.

 

 

]]>
Mon, 2 Sep 2019 11:04:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/amat-victoria-curam-konkursas-lenku-ir-lietuviu-literaturos-vertejams.html http://rasyk.lt/ivykiai/amat-victoria-curam-konkursas-lenku-ir-lietuviu-literaturos-vertejams.html
<![CDATA[„Vilnius skaito” skaitykla Lukiškių aikštėje kviečia į renginį]]>

„Vilnius skaito“ skaitykla Lukiškių aikštėje baigia antrąjį vasaros sezoną po atviru dangumi ir kviečia į uždarymo renginį.

Jau ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d. 18.30 val. baigiantis vasarai kviečiame visus knygų ir knygynų mėgėjus į viešą diskusiją „Pokalbis apie nepriklausomus sostinės knygynus: kuo jie ypatingi ir kuo jie svarbūs mūsų miesto kultūriniam veidui?

Diskusijoje bus bandoma ieškoti atsakymų – ką nepriklausomi knygynai gali pasiūlyti patrauklesnio nei tinkliniai? Kuo skiriasi mažųjų nepriklausomų knygynų pirkėjų auditorija nuo didžiųjų rinkos dalyvių? Ar knygynas šiais laikais yra tik knygynas? Kaip pasaulio, Europos kontekste galime palyginti mūsų šalies knygynų pasiūlos situaciją, kokios patirties galime pasisemti iš kitų šalių nepriklausomų knygynų, savivaldos požiūrio į juos?

Apie visa tai ir dar daugiau diskutuosime su sostinės nepriklausomų, asmeninių knygynų atstovais: knygyno „Eureka!“ darbuotoja – rašytoja Jurga Tumasonyte, asmeninio knygyno bute „Juodas šuo“ įkūrėju Tomu Lučiūnu, „Mint Vinetu“ bukinistu Jonu Juozu Valoniu.

Diskusiją moderuos knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas (15min).

15min informacija >>

]]>
Thu, 29 Aug 2019 08:59:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vilnius-skaito-skaitykla-lukiskiu-aiksteje-kviecia-i-rengini.html http://rasyk.lt/ivykiai/vilnius-skaito-skaitykla-lukiskiu-aiksteje-kviecia-i-rengini.html
<![CDATA[Poetinis Druskininkų ruduo 2019]]>

Tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo" kviečia jau trisdešimtą kartą. Pirmąją spalio savaitę festivalio renginiai vyks Vilniuje ir Druskininkuose.

Šių metų festivalio tema „Kas rašo mano eilėraštį?“.

Festivalyje bus pristatytas Lietuvos ir užsienio svečių almanachas, vyks poezijos skaitymai, renginiai vaikams, platformos VERSOPOLIS skaitymai, parodos, bus apdovanoti Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijos laureatai.

Festivalio programa ir informacija apie atvykstančius svečius jau netrukus.

Festivalio svetainė >>

Informacija Facebook >>

]]>
Thu, 29 Aug 2019 08:42:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poetinis-druskininku-ruduo-2019.html http://rasyk.lt/ivykiai/poetinis-druskininku-ruduo-2019.html
<![CDATA[Jotvingių premijos komitetas priima paraiškas Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gauti]]>

Jotvingių premijos komitetas iki 2019 m. rugsėjo 9 d. priima kandidatūrų 2019 metų Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gauti siūlymus.

Jotvingių premija skiriama kasmet už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausią poezijos knygą (skaičiuojant nuo vieno Poetinio Druskininkų rudens festivalio iki kito); Jaunojo jotvingio premija skiriama už geriausią jauno autoriaus (iki 35 metų amžiaus imtinai) originaliosios poezijos, verstinės poezijos ar poezijos kritikos knygą, išleistą per pastaruosius dvejus metus (skaičiuojant nuo vieno Poetinio Druskininkų rudens festivalio iki kito). 

Kandidatūras premijoms gali teikti leidyklos, meno kūrėjų asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys. 

Paraiškoje turi būti nurodytas knygos autorius, pavadinimas, leidykla, išleidimo (Copyright) metai, ISBN. Siūlant kandidatą Jaunojo jotvingio premijai reikia nurodyti jo gimimo metus.

Pagal Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijų nuostatus Jotvingių premija yra 40 bazinių socialinių išmokų dydžio, Jaunojo jotvingio premija yra 20 bazinių socialinių išmokų dydžio.

Paraiškas siųsti elektroniniu paštu: Rasa.Balcikonyte@lrkm.lt

 
Daugiau >>

]]>
Thu, 29 Aug 2019 08:40:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/jotvingiu-premijos-komitetas-priima-paraiskas-jotvingiu-ir-jaunojo-jotvingio-premijoms-gauti-1.html http://rasyk.lt/ivykiai/jotvingiu-premijos-komitetas-priima-paraiskas-jotvingiu-ir-jaunojo-jotvingio-premijoms-gauti-1.html
<![CDATA[Paskutiniai MO poezijos vasaros skaitymai]]>

Jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d. 19 val., paskutiniuose šios vasaros MO poezijos skaitymuose svečiuojasi Rimvydas Stankevičius!
Jo tekstai brėžia kreives tarp atminties, kasdienybės, anapusybės ir stebuklo pajautų, o poetinis pasakojimas atveriantis, gilus bei lakoniškas.

Skaitymuose skambės ne tik naujausių autoriaus knygų tekstai, bet ir dar neskelbti eilėraščiai.
Viename interviu R. Stankevičius mini esąs žiemos vaikas, tad šie skaitymai bus puiki proga tekstais išlydėti vasarą.

Susitikime MO muziejaus terasoje. Renginys nemokamas bei atviras visiems.

Iki pasimatyMO!

Išsamiau >>

]]>
Wed, 28 Aug 2019 09:09:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/paskutiniai-mo-poezijos-vasaros-skaitymai.html http://rasyk.lt/ivykiai/paskutiniai-mo-poezijos-vasaros-skaitymai.html
<![CDATA[Vytautas Stankus + Domantas Razauskas I Skaitymo festivalis'19]]>

2019 m. rugsėjo 13 d., penktadienį nuo 19:30 Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks poetinės garsinės Vytautas Stankus ir Domantas Razauskas improvizacijos.

Daugiau >>

Festivalio svetainė >>

]]>
Mon, 26 Aug 2019 12:33:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/vytautas-stankus-domantas-razauskas-i-skaitymo-festivalis19.html http://rasyk.lt/ivykiai/vytautas-stankus-domantas-razauskas-i-skaitymo-festivalis19.html