Įvykiai - rašyk.lt Norintiems sužinoti kas vyks, kas vyksta, kas įvyko ir kaip pavyko. http://rasyk.lt lt kitoks.lt <![CDATA[Šv. Jeronimo premijų konkursas]]> Kultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, skiriančios šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

Premija užsienio literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertimus į lietuvių kalbą, už nuopelnus vertėjo profesijai, meniniam vertimui, meninio vertimo teorijai ir kritikai bei vertėjų ugdymui.

Premija lietuvių literatūros vertėjui skiriama kasmet už profesionalius ir meniškus lietuvių literatūros grožinių bei humanitarinių kūrinių vertimus iš lietuvių kalbos, už indėlį į tarptautinius kultūros mainus bei literatūros sklaidą ir populiarinimą kitose šalyse.

Teikimus premijoms gauti prašome siųsti Lietuvos literatūros vertėjų sąjungai iki 2020 m. gegužės 4 d. el. paštu: literaturosvertejai@gmail.com

Pareiškėjai turi pateikti rekomendaciją, kandidato gyvenimo ir veiklos aprašymą bei darbų sąrašą. Vertinimo komisija turi teisę paprašyti pateikti kūrinių pavyzdžius.

Kandidatus premijai gauti gali pristatyti meno kūrėjų asociacijos, leidyklos, švietimo įstaigos, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Šv. Jeronimo premijos teikiamos rugsėjo 30-ąją, minint Tarptautinę vertėjų – šv. Jeronimo – dieną. 

 

Šaltinis >>

]]>
Fri, 3 Apr 2020 15:02:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/sv-jeronimo-premiju-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/sv-jeronimo-premiju-konkursas.html
<![CDATA[Kvietimas fantastikos kūrėjams]]>

Plastinės chirurgijos klinika, nuolatos kelianti moteris į kosmosą, ieško literatūrinių erdvėlaivių pilotų!

Kūrinio tema: kosminė JI

Kūrinio forma: trumpoji proza (iki 2000 simbolių)

Kas toliau?  Visi kūriniai bus įtraukti į „Fi clinica“ rengiamą rinkinį, o geriausi bus apdovanoti  „Fi clinica“ įsteigtomis premijomis: 300 Eur, 200 Eur, 100 Eur bei 5 dovanų čekiai procedūroms po 100 Eur.

Padėkite mums įkvėpti moteris!

Tekstus siųsti iki balandžio 14 d. el. paštu info@carusale.lt

Organizatorių informacija

Išsamiau >>

]]>
Thu, 2 Apr 2020 18:19:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kvietimas-fantastikos-kurejams.html http://rasyk.lt/ivykiai/kvietimas-fantastikos-kurejams.html
<![CDATA[Aforizmų konkursas Jurgiui Gimberiui atminti]]>

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius skelbia aforizmų konkursą, skirtą šmaikščiam satyrikui, aktyviam mokesčių mokėtojui, gyvosios lietuvių kalbos subtilybių ir niuansų ekspertui Jurgiui Gimberiui atminti.

Ne mažiau kaip 20 ir ne daugiau kaip 40 savo aforizmų iki kovo 23 d. siųskite el. p. kaunorasytojai@gmail.com, laiško temoje įrašę KONKURSUI.

Mildos Kiaušaitės nuotrauka.

Daugiau informacijos >>

 

]]>
Tue, 3 Mar 2020 14:43:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/aforizmu-konkursas-jurgiui-gimberiui-atminti.html http://rasyk.lt/ivykiai/aforizmu-konkursas-jurgiui-gimberiui-atminti.html
<![CDATA[Šiuolaikinės literatūrinės pasakos konkursas]]>

„Ir iš tikrųjų susipina pasaka su tikrove, kaip laimė ir nelaimė žmogaus gyvenime. Ir kur čia tada atskirsi, kur pasaka, o kur tikrasis gyvenimas?“ – rašė Kazys Boruta „Baltaragio malūne“.

2020-uosius galima vadinti pasakų metais: šiemet minime folkloriškojo „Baltaragio malūno“ 75-metį, jo autoriaus 115-ąjį gimtadienį, taip pat pasakų kūrėjo Juliaus Kaupo 100-metį.

Ta proga kviečiame pasinerti į stebuklų pasaulį ir sukurti savo pasaką! Ilgesnę, trumpesnę, paremtą tikrais nutikimais ar įkvėptą nežabotos vaizduotės, svarbiausia – originalią, nepaprastą, šiuolaikinę literatūrinę pasaką!
Pasakų laukiame iki 2020 m. kovo 20 d.

Darbus, nurodę savo vardą, pavardę, amžių, miestą, telefono numerį ir el. paštą, siųsti galite dviem būdais: tradiciniu paštu, atspausdintus keturiais egzemplioriais, adresu konkursui „Šiuolaikinė literatūrinė pasaka“, Maironio lietuvių literatūros muziejui, Rotušės a. 13, Kaunas, LT-44279, arba elektroniniu paštu, adresu konkursai@maironiomuziejus.lt (konkursui „Šiuolaikinė literatūrinė pasaka“).

Kūrinių aptarimas ir laureatų apdovanojimai vyks 2020 m. balandžio mėnesį, apie tikslią datą laureatus informuosime asmeniškai.

Rašytojo Juliaus Kaupo piešinys

Maironio lietuvių literatūros muziejaus informacija

Išsamiau >>

 

 

]]>
Mon, 2 Mar 2020 14:07:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/siuolaikines-literaturines-pasakos-konkursas.html http://rasyk.lt/ivykiai/siuolaikines-literaturines-pasakos-konkursas.html
<![CDATA[Kęstučio Navako kūrybos skaitymai]]>

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, poeto Kęstučio Navako kūrybos skaitymai.

Dalyvaus rašytojai Eugenijus Ališanka, Liudvikas Jakimavičius, Antanas A. Jonynas, Birutė Jonuškaitė, Audinga Peluritytė-Tikuišienė, Kornelijus Platelis, Alvydas Šlepikas, Indrė Valantinaitė ir kiti.

Vieta – Rašytojų klubas, K. Sirvydo g.  Vilnius.

Laikas – vasario d. 27 d. nuo 18 val.

Įėjimas laisvas. 

Renginio viršelio nuotraukos autorius – Ričardas Šileika.

Išsamiau >>

]]>
Tue, 25 Feb 2020 02:10:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/kestucio-navako-kurybos-skaitymai.html http://rasyk.lt/ivykiai/kestucio-navako-kurybos-skaitymai.html
<![CDATA[Poeto Algimanto Baltakio jubiliejinis kūrybos vakaras]]>

Vasario 18 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 8, Vilniuje) vyks poeto Algimanto Baltakio jubiliejinis kūrybos vakaras su nauja knyga „Skrynelė dvigubu dugnu“.

Renginį moderuos literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

Vakare kalbės poetas Rimvydas Stankevičius, poeziją skaitys Paulius Šironas, dainas Algimanto Baltakio tekstais atliks solistas Mindaugas Zimkus (tenoras), akompanuos Rūta Blaškytė.

Įėjimas laisvas.

Daugiau >>

 


Nuotraukos autorius – Benediktas Januševičius.

]]>
Tue, 18 Feb 2020 08:39:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/poeto-algimanto-baltakio-jubiliejinis-kurybos-vakaras.html http://rasyk.lt/ivykiai/poeto-algimanto-baltakio-jubiliejinis-kurybos-vakaras.html
<![CDATA[Pokalbis su poetu Antanu A. Jonynu „staiga pasaulis tampa mažas“]]>

2020 m. kovo 3 d., antradienį, nuo 15:00 iki 16:30 Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje, S. Daukanto g. 25,  Kaune VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ rengia pokalbių ciklą LITERATŪRINIAI PAVAKARIAI, kuriame svarstomi literatūros klausimai, skaitomi tekstai, skamba muzika.

PAVAKARIAI – tai metas, kai dienos šviesa pamažu tirspsta vakaro šėšėliuos ir gimsta susimąstymo, tylaus budėjimo valanda. 


Pokalbis su poetu Antanu A. Jonynu „staiga pasaulis tampa mažas“
Tema: poetinė komunikacija ir poeto-oratoriaus laikysena

Kiek svarbu saugoti dvasinę autonomiją, savą „kambarį“?
Ar prasminga jame apgyvendinti nespausdintus tekstus?
Kokiais pavidalais pasaulis fiksuojamas dvasinėje erdvėje?
Kaip šiandien suvokiame poetinę komunikaciją?
Koks poeto ir oratoriaus santykis?

Dalinsimės puodeliu arbatos ir akimirkos trapumu.

Apie renginį >>

 

]]>
Mon, 17 Feb 2020 21:02:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/pokalbis-su-poetu-antanu-a-jonynu-staiga-pasaulis-tampa-mazas.html http://rasyk.lt/ivykiai/pokalbis-su-poetu-antanu-a-jonynu-staiga-pasaulis-tampa-mazas.html
<![CDATA[Palangos kurorto muziejus skelbia poezijos konkursą „Haiku Palangai 2020“]]>

Poezijos kūrėjai, aštrinkite plunksnas – Palangos kurorto muziejus skelbia poezijos konkursą „Haiku Palangai 2020“.

Kurorto muziejus žada apdovanojimus poetams, o visiems mylintiems Palangą – iškilmingą ir šventišką apdovanojimų ceremoniją!
Lai skraido poetų sparnais Palanga!

POEZIJOS KONKURSO HAIKU PALANGAI 2020 TAISYKLĖS

Konkurso temos:
1. Mano kraštas prie jūros.
2. Vanduo.

I. Konkurso tikslai

1. Kūrybiškai skleisti žinią apie Palangą ir Šventąją;
2. Puoselėti meninio žodžio suvokimą;
3. Ugdyti ir skatinti kūrybiškumą.

II. Konkurso sąlygos

1. Konkursui haiku siunčiami iki 2020 m. kovo 12 d.
2. Konkurse dalyvauti gali visi, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.
Palangos kurorto muziejaus darbuotojų ir jų šeimos narių pateikti haiku gali būti viešinami, bet prizais neapdovanojami.
3. Vienas autorius gali pateikti nuo 1-5 anksčiau niekur neskelbtus haiku.
4. Haiku pateikiami be pavadinimo.
5. Pateikiant klasikinės formos haiku, būtina išlaikyti 3 eilučių 5-7-5 skiemenų intervalą. Pateikiant šiuolaikinės formos haiku, būtina išlaikyti 3 eilučių formą.
6. Vienas autorius gali pateikti abiejų formų 1-5 haiku.
7. Autoriai skirstomi į tris amžiaus grupes:
a. jaunesnis mokyklinis amžius (iki 8 kl.);
b. vyresnis mokyklinis amžius (9-12 kl., 1-4 gimnazijos klasė);
c. suaugusieji.
8. Rengėjai turi teisę viešai naudoti pateiktus haiku.
9. Haiku siųsti  el.  paštu  haiku.konkursas@gmail.com arba atnešti į Palangos kurorto muziejų (Birutės al. 34A) užklijuotame voke, arba siųsti paštu adresu: Konkursas „Haiku Palangai 2019“ Palangos kurorto muziejus Birutės al. 34A, Palanga, LT-00135.
Siunčiant haiku būtina nurodyti: AUTORIAUS VARDĄ IR PAVARDĘ, AMŽIŲ, GYVENAMĄJĄ VIETĄ, TELEFONO NUMERĮ, EL. PAŠTO ADRESĄ. (Viešinama nebus, išskyrus vardą ir pavardę.)
10. Trys geriausi kiekvienos grupės haiku apdovanojami. Numatomi papildomi prizai. Autorių apdovanojimas planuojamas balandžio 4 d. 14 val. (apdovanojimo data gali keistis). Konkurso taisyklės skelbiamos Palangos kurorto muziejaus Facebook paskyroje, spaudoje ir kt.

III. Vertinimo kriterijai

1. Savita, originali temos interpretacija.
2. Sustabdyto momento, netikėtumo atskleidimas.
3. Vaizdo ir emocijos dermė.

IV. Vertinimo komisija

Komisijos pirmininkė – Elena Karnauskaitė, poetė, eseistė.
Nariai: Livija Grajauskienė – Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, žurnalistė ir Rolandas Rastauskas – poetas, eseistas, dramaturgas, vertėjas, Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas.

Konkurso rengėjas – Palangos kurorto muziejus.
Kontaktinis asmuo – Audronė Levickytė-Bumbulienė, kultūros projektų vadybininkė, tel. nr. 8 460 30631.

Išsamiau >>

]]>
Sun, 16 Feb 2020 22:06:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/palangos-kurorto-muziejus-skelbia-poezijos-konkursa-haiku-palangai-2020.html http://rasyk.lt/ivykiai/palangos-kurorto-muziejus-skelbia-poezijos-konkursa-haiku-palangai-2020.html
<![CDATA[Knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Laisvė: būti savimi“ pristatymas]]>

Vasario 28 d., penktadienį, 16 val. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Laisvė: būti savimi. Archyvai“ pristatymą ir parodos „Grįžimo šventė verta viso gyvenimo...“ uždarymą.

Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja, Išeivių literatūros skyriaus vedėja Virginija Paplauskienė, profesorė Viktorija Skrupskelytė, literatūros tyrinėtojas Eugenijus Žmuida ir aktorius Dainius Svobonas, smuikininkė Kristina Katavičiūtė.

Išsamiau >>

]]>
Wed, 5 Feb 2020 17:33:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/knygos-alfonsas-nyka-niliunas-laisve-buti-savimi-pristatymas.html http://rasyk.lt/ivykiai/knygos-alfonsas-nyka-niliunas-laisve-buti-savimi-pristatymas.html
<![CDATA[Susitikimas su poete Tautvyda Marcinkevičiūte]]>

Kviečiame į susitikimą su poete Tautvyda Marcinkevičiūte, kuris vyks Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43, vasario 26 d. 17 val.

Poetė apie save:
„Gyvenu gana ilgai, tad, kad neaušindama burnos turėčiau ką veikti, leidau knygas…
Kad ne tik man, bet ir kitiems nebūtų taip nuobodu – 3 iš jų parašiau vaikams, dar 3 knygas ir geroką dozę pjesių į pasaulį išleidau norėdama su savo mylimukais V. Šekspyru, S. Plath ir C. Marlowe pasivažinėti greitaeigiu kalbos liftu,o praėjusių metų rudenį teko pakilti į orą ir apskritai jaustis kaip ant sparnų, dalyvaujant Amerikos Ajovos universiteto organizuotoje Tarptautinėje Rašymo Programoje su savo toje šalyje išleista rinktine „Terribly in Love“…
Ar per gyvenimą sukaupiau kokių turtų? Taip! Mano didžiausias surastas lobis yra vyras, sūnus ir dukra bei du mylimi jų pačių gyvenimų palydovai. O kitokie turtai? Turite omenyje pasidabruotus ir paauksuotus prizus bei medalius ar dar kažką kita? Nekorektiškas klausimas. Bet ir į jį atsakymą surasite perskaitę mano 16 poezijos, 3 eilėraščių vaikams ir 3 vertimų knygas…“

 

]]>
Tue, 4 Feb 2020 21:19:00 +0200 http://rasyk.lt/ivykiai/susitikimas-su-poete-tautvyda-marcinkeviciute.html http://rasyk.lt/ivykiai/susitikimas-su-poete-tautvyda-marcinkeviciute.html