Sūnus paklausė tėvo:
"Kaip Jūs anksčiau gyvenot - be interneto, be kompiuterio, be televizoriaus, be kondicionierių, be mobiliųjų telefonų?"
Tėvas atsakė:
"Taip, kaip šiandien gyvena Jūsų karta - be maldos, be užuojautos, be garbės, be gėdos, be pagarbos, be kuklumo, be knygų skaitymo.
Mes, gimę 1939 - 1985, - esame palaiminta karta.
Mūsų gyvenimas buvo pilnas gyvybės: mes žaidėm ir lakstėm su dviračiais, niekada nenešiojom šalmų.
Nebijojome vieni eiti į mokyklą nuo pat pirmų dienų. Po pamokų žaisdavom lauke iki saulėlydžio, niekada nežiūrėdavom televizoriaus pusę dienos, turėjom tikrus, o ne virtualius draugus, ištroškę gerdavom vandenį tiesiai iš čiaupo, nesirgom, nors dalijomės ta pačia stikline vandens penkiese, nebuvom nutukę, nors kiekvieną dieną valgėm daug duonos ir bulvių.
Patys darydavom žaislus ir jais dalindavomės su kitais, kaip ir knygom.
Mūsų tėvai buvo neturtingi, bet davė mums daug meilės, išmokė vertinti dvasingumą, išaiškino, kas yra sąžiningas žmogus, ką reiškia ištikimybė, pagarba, darbas.
Mūsų prisiminimai įamžinti juodai baltose fotografijose, bet buvo tokie spalvoti. Mes dažnai vartydavom tuos albumus ir saugodavom senelių nuotraukas.
Mes neišmesdavom knygų, nes stovėdavom dėl jų eilėse.
Mes neapnuogindavom, nereklamuodavom ir neaptarinėdavom savo gyvenimo viešai, nes saugojom savo šeimos paslaptis.
Mes esame unikali ir paskutinė karta, kuri klausė savo tėvų, ir pirmoji karta, kuri klauso savo vaikų.
Esame "Limited Edition".
Mokykitės iš mūsų.
Vertinkite mus.
2020-09-19 14:48
ar verkėt kai Brežnevas mirė
2020-09-18 19:33
Tėvai,ka sėji tą pjauni,
ko neišmokei, tą teks pačiam mokytis
prie kompjuterio
:)
2020-09-17 22:20
tpf ųuųų!
2020-09-17 22:19
plitaliu betuinei pe kuplanugalio
2020-09-17 19:13
Nu jau nepatingėjau prisijungti, beduinai, kad patvirtinčiau- daugiau, negu kičas:) Va kokiais laiškais kemšasi paštai...
2020-09-17 09:23
Kičas, nu toooks kičas, kad net nepatingėjau prisijungti ir parašyti šitą komentarą. Jau tooooks susireikšminimas.
2020-09-17 00:16
Tėvas sako savo sūnui: "Mūsų tėvai buvo neturtingi, bet davė mums daug meilės, išmokė vertinti dvasingumą, išaiškino, kas yra sąžiningas žmogus, ką reiškia ištikimybė, pagarba, darbas."
Tada natūraliai kyla klausimas: kodėl šis tėvas neperdavė visų šių pamatinių vertybių savo vaikui? Kodėl tėvas nedavė savo sūnui daug meilės, neišmokė jo vertinti dvasingumą, neišaiškino, kas yra sąžiningas žmogus, ištikimybė, pagarba, darbas?
2020-09-16 23:28
viskas taip tik atvirkščiai
2020-09-16 20:38
Anuška, sutinku su Tavim- ne mano čia išgalvota...man tai labiausiai patiko, kad esame pirma karta, kuri klauso savo vaikų:)
2020-09-16 17:25
Bet ir tada buvo ir tokių, kurie nežinojo ir maldos, nežinojo ir užuojautos, ir garbės, ir gėdos ,,,
2020-09-16 17:22
Labai gražiai ir tikrai čia parašyta, su tikru skausmu... tiems paviršutiniškiems, nuklydusiems, pasiklydusiems jauniems, bet ne visi tokie, sutinku su Ana, labai juk daug yra puikaus jaunimo, kurių nresugadino technologijos, kuris žino ko nori, ko siekia, ir siekia tvirtai, nepasiduodamas... Ar senieji žinojo, kas tai yra "perdegimas", ką jie patiria, tie, jaunieji, stiprieji, siekiantieji... Gerai, kad taip parašėt, nes tai yra tikrai tai, kas jaunimui nežinoma apie geruosius senuosius...
2020-09-16 14:48
Baiba,
neteisus tas tėvas, juk tiesos nepasakė, kad sėdėjo ,,už geležinės sienos'', dirbo kaip juodas jautis ir gavo menką algą, stovėjo eilėje dėl duonos kepalo ir t.t
Aš džiaugiuosi, kad jauni gali naudotis pažanga. Gyvenimas eina į priekį, ne atgal. Yra senukų, kurie 90 - ies metų naudojasi kompiuteriu, o yra tokių, kurie, nežinodami to, jau purkštauja - velnio išradimas.
Sutinku tik su vienu punktu - tėvų ir vaikų bendrystės dialogu. Ot jei taip būtų, bet juk tėvai laiko tam neturi, tada ir pažintų jaunus, galėtų juos suprasti ir nepeiktų. Ale tik moko pakeltu tonu ir vaidina vadus. Paleidai vaiką į žemę, gerbk žmogų. Tada ir užauginsi Žmogų. Kiekvienai kartai - savas kelias, o jį tenka praeiti patiems.
Juk jaunimas yra toks gražus, kad neklausk.
|
|
|