Rašyk
Eilės (71928)
Fantastika (2156)
Esė (1687)
Proza (10306)
Vaikams (2453)
Slam (47)
English (1087)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Ričardas Šileika

Apie:

Ričardas Šileika gimė 1968 m. balandžio 3 d. Atkočiuose (Ukmergės raj.). Mokėsi Vilniaus kultūros ir buitininkų mokykloje. Dirbo fotografu Kupiškio ir Jonavos spaudoje, Radviliškio rajono laikraštyje „Mūsų kraštas“. 1997 m. iš Radviliškio išvyko gyventi į Vilnių. Dirba Fotografijos ir medios meno katedroje mokymo meistru. Surengė savo fotografijos parodas sostinės galerijose „Arka“ ir „Vartai“, Druskininkų mažojoje galerijoje, UNESCO komisijos parodų salėse.

R. Šileika – poetas, eseistas, fotografas. Išleido tris pezijos knygas, rašo į „Literatūrą ir meną“, „Šiaurės Atėnus“, „Nemuną“, Čikagoje leidžiamą „Draugą“. Apie poezijos reikšmę savo gyvenime R. Šileika kalba tiesiai:  „Juk poezija nėra dešra ar duona. Jei jos prireiks, žmogus susiras. Aš ir pats iki vienuoliktos klasės nesidomėjau poezija. Tik vėliau atradau ir chrestomatinius poetus“. Pats R. Šileika poeziją regi visur: gilioje provincijoje, sostinės grindiniuose, surūdijusiose geležėlėse. Jo lyrinis herojus  paprastas, nieko neišsiskiriantis žmogelis, užsiėmęs kasdieniniais rūpesčiais, dažniausiai kalbantis gimtąja tarme. Lietuvių literatūros enciklopedijoje (2001) apie R. Šileikos kūrybą rašoma: „Eilėraštį kuria kaip ekspresyvią mini novelę, kurios centre dažnai atsiduria provincijos miestelio gyvenimas. Žmogaus dvasinė būsena mėginama atskleisti per tikrovės fragmentus, kasdienybės situacijas.“ O Valentinas Sventickas apibendrina: „Fiksuodamas nutikimus – rimtus, keistus, linksmus, - jis daug nekalbindamas prikalbina susimąstyti, keletu pabaigos žodžių jaukiai nusišypso, jis skleidžia giedrą nuotaiką. Čia daug tikro gyvenimo. Jau ir – parašyto.“

O parašyto - kad ir trumpąja žinute: „Vakaras, vakaras, vakaras, Dainiau. Teesie Tavo valia. Jeigu su kūnu ir siela esi Lietuvos Respublikos sostinėje, tuomet  galėtume pasidalyti gražia ir graudžia praeitimi bei bergždžiais ateities ketinimais. Prasvietnikas Šileikiokas“ (Iš R. Šileikos sms‘ų).


Bibliografija:

Kalvaratas : eilėraščiai / Ričardas Šileika. – Kaunas : Oškinio l-kla, 1992. – 60, [3] p.
Metraščiai : [eilėraščiai] / Ričardas Šileika. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos l-kla, 1998. – 75, [5] p.
Ričardo Šileikos vardo provincija nr. 345 : [eseistinės miniatiūros / Ričardo Šileikos fotografijos]. – Šiauliai : Saulės delta, 2003. – 172, [2] p.Nuorodos:

http://www.rasytojai.lt/writers.php?id=319&sritis=rasytojai
http://www.tekstai.lt/tekstai/sileikar/index.htmGimė: 1968-04-03
 


Įvykiai 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-04-03 01:48
Antanas Gintautas Žilinskas
Su gimtadieniu, mielas Ričardai. Jus prisimena ir sveikina Antanas Gintautas Žilinskas iš Obelių, kur jūs su mūsų Rimvydu taip šauniai vesdavote Obelių poezijos pavasarius.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-03 17:45
Tomas Sakalas
O darbas Radvilishkio policijoje?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-12-01 15:35
Shantali
nuiostabus zmogus- dziauguosi pazinusi...
ir tikuos dar ne karta menas ir domejimasis juo mus suves
POETE SU CHALATU.
OBELIETE
IŠ Rimvydo Pupelio sodo :)))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-08 17:35
Broleli Dobilėli
vaikai, negerkit, nes avinėliais pavirsit :>
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-10-28 21:22
de Sobieski
wuf wuf
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą