Rašyk
Eilės (77020)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10776)
Vaikams (2619)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterKiek daug grožio dovanoja gamta!
    Rojaus obelys savo raudoniu nuostabiai dera žalio kalno papėdėje. Daugiametės saulutės tiesiog spindi žaliajam fone. Ir alyvos jau pabudusios skleidžiasi. Pagaliau rododendrų žalieji pumpurėliai dovanoja rausvas šypsenėles ir siunčia linkėjimus savo broliams, kurie jau drąsiai išskleidė savo grožį ir džiaugiasi vyšnių ir obelų draugija bei baltų žiedų panašumu. Tai kas, kad jie medžiai, daug aukštesni, už tai dyglialapė mahonija net žemesnė, bet visai gerai jaučiasi, savo geltonus žiedynus išpusčiusi. Vaistinės baltašaknės. Ir ką jos ten slepia po plačiais lapais ant ilgų stiebų? Gal baltas kurpaites žaliom noselėm po kelias sukibusias? Jos, greičiausiai, įsimylėjusios skėstažiedžius flioksus, todėl tokios drovios. Apvalus rausvosios rodiolės krūmas aiškiai puikuojasi savo įspūdinga sandara, o laiškinių česnakų būrelis šviesiai violetiniais žiedų rutuliukais žvalgosi į raktažoles, nes jos, turbūt, jiems imponuoja ryškiais žiedais. Katžolės glaudžiasi prie paparčių, slepiasi, jaučiasi prastesnės už kitas gėles. O, kad jos žinotų, kaip jų skleidžiama švelniai violetinė šviesa suteikia sodriai žalumai paslaptingo žavumo! O štai paprastosios kiaulpienės nė kiek neliūdi dėl savo vardo ir ryškiai geltonai pražydusios gausiais būriais puošia upės šlaitus. Kerintis vaizdas!
    Kiekvienas augalėlis žino, kada jam laikas žydėti, kada tas laikas baigiasi ir reikia leisti kitiems žiedams išsiskleisti. Ir ši gamtos dovana yra tokia gyvybinga, besikartojanti, amžina, kaip ir pats gyvenimas, kaskart atsinaujinantis, niekada nesibaigiantis.
    Grožis suteikia kilnumo jausmą, jis visur išsiskleidžia savaime, džiugina, gydo, suteikia ramybės. Tik svarbu jį išsaugoti, nesunaikinti.
2022-05-22 15:58
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-06-01 11:08
Akademix
Tikrai, žydėjimas įsibėgėja. Paskutines porą savaičių teko būti pajūry, tai gamta dovanoja šviežią žalią sodrumą, ryškias spalvas, kvapus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-05-31 16:03
varna
spalvingas gamtos kilimas, tiek daug augalų suminėjote
publicistinis rašinukas, tiktų žurnalui apie gėles ar pan
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-05-30 19:41
Kormilecaitė
Štai čia kūrinys vietoje - ne vaikams. Užaugs ir vaikai, priaugs.
Labai patiko - kiekvienas augalėlis su charakteriu, taip vaizdžiai aprašytas. Tik štai mano katžolė nesijaučia prastesnė - išstumdė ir astilbes ir pumpurus kraunantį sinavadą. Išsidrėbė savo violetumu ir dabar galvoju, kaip ją sutramdyt.
Malonu skaityti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-05-23 11:46
Laila
Pasivaikščiojau, labai gražiai aprašėte gamtos žydėjimą.
5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-05-22 20:37
Atėja
Man, kaip gėlių mylėtojai, labai, labai...5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą