Rašyk
Eilės (75362)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10633)
Vaikams (2540)
Slam (50)
English (1161)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

neberijus neberijus

Kurianti jėga

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių


Gerai žinau – turiu už ką save niekinti, turiu už ką savęs ne-apkęsti. Kaip nugyventi man šią dieną, jeigu aš atsikeliu nepatenkintas savimi?.. Nepatenkintas savimi ir savo darbais, užuot džiaugęsis dar viena diena, kuria man dovanoja Dievas.
Nesvarbu, kokia ta diena būtų: vasaros saulėta, ar niūri rudeninė. Ji vienintelė tokia mano gyvenime. Daugiau nepasikartos.

Manoji programa mane moko: “Mylėk save tokį koks esi. Būk sąžiningas pats su savimi. Nepyk ant kitų žmonių, nes pyktis sustabdo gėrio srautą, kuris plūsta į tavo sielą. ”
Kam veidmainiauti? Kam apgaudinėti save? Tau reikalinga tik teisybė! Niekini save, nes pavydi žmonėms, kuriems daugiau pasisekė negu tau, šiame gyvenime? Gal ir taip, o gal jie daugiau stengėsi už tave? Tai žemas jausmas. Tu žinai, kad turi savo talentų ir sugebėjimų kartelę. Turi savo šuolio aukštį. Visuomet bijai ir drebi – tiek aš neperšoksiu, nors nežinai savo galimybių ribos.

Su nuostaba pastebi, kad įveiki vis aukščiau iškeltą kartelę. Dangus pasirodo ne per aukštai, ne toks tolimas tas horizontas…
Ar aš turiu teisę pavydėti? Taip, turiu. Galiu pavydėti matydamas kitų žmonių pastangų vaisingumą, džiaugdamasis jų laimėjimais. Čia ne pavydas. Tai tik stimuliatorius, kuris stumia į priekį. Ir tu taip gali! O tavo konkreti veiklą tik patvirtina, taip – gali!

Mane gena į priekį ir juodas pagiežingas tingių žmonių pavydas. Jų arogancija ir netolerancija mano atžvilgiu. Atvira panieka ir nepripažinimas. Tai be galo naudinga, neapsakomai stipri jėga.
Keista, jeigu ji ankščiau žlugdė – dabar padeda. Ankščiau aš tiesiog pasinerdavau į juodus ir drumzlinus depresijos vandenis, nepajėgdamas net dorai pasijudinti. Padėti galėdavo tik alkoholis.

Dabar man tai pakeičia, bet kokį stimuliatorių. Pažiūrėk į daiktą, reiškinį, žmogų kuris tau trukdo. Gal neverta jo išmesti, ar pašalinti? Ramus pykčio, pagiežos griaunamosios jėgos transformavimas į kūrybinį procesą. Kančios virtimas laime. Ir į tavo priklausomybės kapą įkaltas dar vienas niekam nereikalingas, besimėtantis, drebulinis kuolas. Tik taip galima sunaikinti nuosavą vampyrą.

Manęs jau nežeidžia, lyg švelnų daigą juoda pavydo šalna. Aš ją iškenčiu, kaip prinokęs kopūstas darže, kaip medis numetęs savo lapus.
Nežinau, kas iš to išeis?.. Bus gerai ir sriuba, kuri sušildys ir pasotins… Bus gerai ir malkos kurios sušildys ne tik mano kūną ir sielą.
O šiaip, aš dar tik mokausi patikti sau pačiam, nes kitaip ne-išmoksiu mylėti visų kitų, netgi tų kurie mane niekina.
2021-06-09 11:18
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-13 22:34
Atėja
5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-13 10:15
Poet Ab Inferno Ad Caelum
lLabai primena F.Nietsches filosofiją. Kalbant apie Nietsches Antžmogį, jis yra perfekcionistas: kad ir kiek daug pasiektų, vis tiek mato ir mato daugiau ir daugiau trūkumų ir taip ne tik nepradeda gyventi, bet būna amžinai nepatenkintas ir pagiežingas. O šis kūrinys, vaizduojantis Nietsches filosofiją iki kraštutinumo, įrodo, kad joje yra ne tik destrukcijos , bet ir pozityvo. man patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-12 23:30
Vetra Vika
Prasmingai apie  gyvenimą, kuris lyg daina, kuriai žodžius ir melodiją pasirenkame patys.
Gražu, kai viskas prasideda nuo mūsų pačių meilės sau, kad galėtume pasidalinti ir su kitais.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-12 11:42
Damastas
Pabaiga, kaip eilėraštis. Atrodo viskas gerai, bet kažko lyg ir trūksta, gal kokio konkretaus epizodo, o gal ir ne.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-10 18:30
Mintautė
Atviras pasakojimas. Prasmingas autoriaus gyvenimas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-09 22:30
gogo
kadangi stengiausi neskaityt toliau pirmosios pastraipos
tai sakau puiku tarkim iš tikrųjų supratai iš kur ateina
visos dienos ar kas jas dovanoja
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-09 19:50
neberijus
versijos gali nesutapti ir beveik visada nesutampa, bet išeities kitos nėra. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-09 17:14
eiktusau
vprincipe yra 2 pasirinkimai - arba kankinti save ir kitus dėl tavo ir kitų vargų, knisti sau protą, arba padėti tąjį anąjį, dažniausiai būna vienaip arba kitaip. Man kas nepatinka, užkeikimai, išmokti iš knygelių, arba bandymas prakišti savo patyrimus kitiems, kurie turi visai kitokius. Gali nesutapti versijos :) 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-09 16:59
Juozas Staputis
Filosofinės mintys teisingos, bet žmogus esi žmogus ir supyksti, ir įsižeidi,tačiau sugebi išlaikyti pusiausvyrą gėrio ir blogio apsuptyje. Sėkmės Neberijau, jūs visados išliekate originalus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-06-09 11:56
Pranas
Hmm, gaila, kad žinau, jog ne kunigas. Betgi, ar žinau? Daug  dalykų, kuriuos tariausi žinantis, vėliau pasirodė netikri. Gali būti, kad šis - irgi. Šiaip ar taip, bet šios mintys, išreikštos pamąstymais (kramtant ir užspringstant), būtų vešlesnės negu iškalbėtos iš sakyklos.
5. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą