Rašyk
Eilės (74591)
Fantastika (2212)
Esė (1505)
Proza (10547)
Vaikams (2526)
Slam (50)
English (1136)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterUžvakar per pažinčių svetainę susipažinau su labai mielu vaikinu Adoniu. Kiek atmenu, buvo toks mitologinis veikėjas – vyriško grožio simbolis. Pas finikiečius Adonis tai augimo ir vegetacijos dievas. Gal ir jis toks pats? Nusprendžiau, tęsiu pažintį. Reikia geriau suprasti žmogų.
Kai šiandien papasakojau savo draugei, pasijuokė iš manęs. Paklausė, ar nematau, kad jis gerokai priplaukęs, įspėjo – saugokis, juk tai grynas psichas.
Nesinori man tikėti. Gal iš pavydo? Juk neturi jokio berno!
Prabėgo beveik trys savaitės po mūsų bendravimo. Per mūsų pirmą gyvą pasimatymą vaikinas pasipūtusiu veidu prisistatė pilnu vardu – Adonis fon Chirma. Kilo mintis – įdomu, kokios gi tautybės, iš kur kilęs? Jeigu“fon“, tai rodo aukštą kilmę. Reikia pasitempti. Juk ir aš ne iš kelmo spirta, iš senosios Kaukazo kunigaikščių giminės. Manau, tai mus riš, surasime bendrą kalbą. Labai įdomu.
Supo mus šiltas vakaras, abu po darbų, todėl pasiūliau pasivaikščioti parko takeliais ir po apleistą sodą. Juk toks nuostabus pavasaris! Sutiko, bet pastebėjau kaip susiraukė kakta, nors  nieko nepasakė.
Einam išmintu taku, byra apleistų obelaičių žiedlapiai, bandau kalbinti. Pasirinkau temą apie literatūrą. Draugė man sakė, kad jis poetas. Apsidžiaugiau. Ir dar poetas... Reiškia žmogus jautrus, mąstantis, kūrybingas. Gal lyrikas? Juk mums, moterims taip reikia švelnumo, dėmesio... Kad ir būtų negražus ir dirbtų bet kokį darbą, šitoks ilgam išlieka širdyje. Gal tai svajonių vaikinas?
Eina mano naujasis draugužis, rankos kišenėse, kažką maigo, lūpų kampučiuose renkasi seilės. Paskui tylėdamas ištiesė man ranką, ištraukdamas iš tos pačios kišenės šiltų saldainių saują.
Keistas kvapas. Nesiryžau dėti į burną. Kažko nukratė. Kalba visai nesirišo. Dar pavaikščiojom pusvalandį ir Adonis pasiūlė eiti pas jį gerti arbatos, ramiai paaiškino, kad šiandieną labai pavargęs, mat dirba prie konvejerio.
– Tai ko nevalgai saldainių? Aš jas pakuoju, dirbu konditerijos fabrike.
–Man per saldu valgyti vienus, norėčiau užsigerti, – pasakiau, nes labai norėjau apžiūrėti jo būstą. Tikrai man nieko negalės padaryti. Juk apsidraudusi – nešiojuosi su savimi apsigynimui nuo „gerųjų bernų“ purškiklį. Bus netikėtumas draugužiui, jeigu kas.
Apsidžiaugė mano „grožio“ etalonas, griebė už rankos ir greitu žingsniu pajudėjom namų link.
Netoli buvo jo buveinė. Namas kaip namas, kiek aptriušęs. Sakė pirmame aukšte... Žiūriu į langus ir bandau atspėti, kuris?
– Gal šitas? – paklausiau.
– Ne e e...
– Tai gal šitas? – išgirdau vėl tą patį mekenimą... Liko paskutinis langas, užtiestas kažkokiu rausvu išblukusiu, skylėtu skuduru. – Nejaugi...
Mane nukratė, bet nusprendžiau eiti iki galo. Ir ką gi? Ogi atsivėrė durys ir pajutau įvairius kvapus. Rankos automatiškai susispaudė, laikydamos paruoštą „gerąją“ apsaugą – purkštuką.
Ant stalo gulėjo lėkštė tų pačių saldainių (tik jau atvėsę), sauja prarūgusių obuolių griaužtų, kurie skleidė nemalonų kvapą. Prie lovos ant grindų mėtėsi saldainių popierėliai ir gabalėliai duonos plutų bei trupinių. Nepaklotoje lovoje po atmestu pledu kažkas sujudėjo. Pagalvojau, gal mielas katinėlis?...
O mano atrastasis Adonis puolė mane bučiuoti seilėtomis lūpomis ir vis siūlė prisėsti ant lovos, mat prie stalo stovėjo tik viena patrinta kėdė. Paskui jau neįkalbinėdamas stumtelėjo į patalus. Kažkas gailiai sucypė ir iš po užtiesalo iššoko mano mintyse sukurtas mielas mažytis katinėlis – didžioji žiurkė!
Pakraupau, bandžiau atstumti užpuolusį poetą, bet neužteko jėgų. Prisiminiau, geriausia gynyba –pirštais spausti akis, mat į tarpkojį spirti negalėjau, buvo užspaustos kojos.
Puikus efektas! Pavyko. Pasigriebiau numestą rankinuką ir kartu su naująja drauge – žiurke, išbėgome į koridorių...
Paskui prasidėjo naujas etapas. Sužinojau ir išgirdau tiek daug naujo iš „aukštuomenės“ atstovo: keiksmažodžių, pravardžių ir grasinimų... tik pradžioje nesupratau vieno:
– Ant tavęs užsiundysiu visus savo klonus, sužlugdysiu tave...
Neišsigandau. Tik pagalvojau, gal čia ištrauka iš fantastinio romano? Tegul rašo, man nei šilta, nei šalta.
Praėjo kuris laikas, bet žinutės iki šios dienos nepaliauja plaukti. Man ir viskas man, šitiek dėmesio... Nė vienas dar tiek neskyrė... Supratau iš „ aukštuomenės“ ...
Laukiu naujo fantastinio romano „ Bepročio užrašai“ (siūlau vyriško grožio etalonui Adoniui tokį pavadinimą.).
Labai laukiu. Gal ir man susikurti klonus? Parašyčiau ir aš romaną...
2019-05-06 00:14
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 14 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-07 22:23
eventail
Žavi. Yra įtampos, laukimo, kokia kulminacija laukia. Žiurkė - geras sprendimas. Istorija neleido pajusti nuobodulio. Skaityčiau romaną apie pamišėlius, idiotus, genijus, klasikus, dailininkus - visa, kas parbloškia ir stebina.
Suoer, satrija!
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-07 13:23
Luttute
Realiai apie latucą
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-07 11:36
sesė mėta
Man čia įdomiausias vienas dalykas: iš kur ta draugė žino, kad jis psichas, kad poetas? Tai draugė ar pasakotoja su juo susirašinėja? O gal abi?
O šiaip ne kažką. Nei įdomaus turinio, nei gražios raiškos.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-07 10:26
ČakoPelėda
1
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 15:56
Erla
Socialiai aktualus kūrinys.  Autorius/autorė apnuogina pažinčių svetainių keliamus pavojus. Tekstą reikėtų ne tik redaguoti, bet ir paieškoti daugiau vadinamo purvinojo realizmo aspektų. Artima Carver  kūrybinė išraiška. 4 su avansu
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 12:51
Luiza Šarlotė
Pradžia vidutiniška, o vėliau įtraukė. Gal todėl, kad sutapatinau lyrherojų su garsiu (nuo žodžio "garsiai kalbančiu") poetu, irgi dirbančiu saldainių fabrike. Kažkiek klaidino, kad draugė jį pažįsta kaip poetą ir dar plius kaip psichą. Iš kur pas draugę tokios žinios, negi ir jų buvo su juo susitikusi?

4-
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 10:23
ONYX
Nu niera šytaip blogaj vot tyktų Panialės žurnalui prė skirialio "vyskokė nutykimai"
Čiutačku dar niavaldatia pastraipą vėtomis

Varna tėjsi tyk diel to kat piar anksti acisklėjdže antypatija nu yr fynišas nusispieja byški iž anksto
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 09:45
akmenė_lis
fe, silpnas turinys, idėjinis niekalas
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 09:28
satrijakalnas
VARNAI- ir dar, perskaičiau jums rašytas žinutes,daug radau įdomaus: su kuo bendraujat, kam organizuojat palaikymą ir t.t.
Gilinkitės į kitų žmonių požiūrį. Sėkmės kūryboje
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (3)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 09:22
satrijakalnas
Įsigilinkit, Violita, rasit turinį.Ir dar– tai juk ...iš dienoraščio užrašų. O kaip rašomi dienoraščiai? Romanas su kiekvienu skyriumi atskleidžia naujus įvykius apie tuos pačius veikėjus.O čia tai, kas šiandieną vyksta ir neaišku ar bus tų įvykių tęsinys.
O VARNAI paaiškinsiu kitaip, paprieštarausiu.Tai juk pažintis per svetainę ir veikėjai įdomu kaip jis gyvena, kokioje aplinkoje, nes kilo įtarimas kad pradeda bendrauti su trenktu, pamišėliu. Ne turtai jai reikalingi.Jos protėviai iš aukštuomenės ir ją sudomino naujojo draugo pavardėje "FON". Tikėjosi kultūringo ir apsiskaičiusio žmogaus bendravimo, o susidūrė su beraščiu proletaru. Ir dar man žiurkę siūlot auginti...Pakraupau, jų ir taip pilna šiūkšlynuose...Ar mane skaitot vienodo lygio su ja. Gal tai bus mano draugė? Ir tokių tarp žmonių pilna, net šioje svetainėje yra, kanda, rėkia, o savęs nemato. Tai ne apie Jus, nusiraminkit.Tik nenoriu nieko bendro turėti su tokiais gyviais ir žmonėmis.
Dėl knygos pavadinimo  Jūs teisi, sugalvosim kitą (kai rašysim),pav. Susitikimas su šizofreniku arba Susitikimas su "Pasaulio valdovu". Dar daug galima prigalvoti.
Ačiū, kad skaitot
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (4)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 07:19
Violita
Be turinio
Įvertinkite komentarą:
Geras (6) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 05:27
Klaudijus Sulavarvis
šiai kloniškai nesąmonei 5, kad nebehaikintum.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-06 01:53
varna
„Pamišėlio užrašus" jau parašė Gogolis bei Mačernis. 
Šiaip...Išsityčiota iš žmogaus juodai...Meilės jam lyr herojė nejuto, tai kam reikėjo išvis eit...Neigiamas subjektas čia yra ji, siekianti būsto, prabangos... O juk  ir žiurkę reikėjo į narvelį, būtų augintinis ;p  (subj)
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas (2)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą