Rašyk
Eilės (77611)
Fantastika (2270)
Esė (1539)
Proza (10838)
Vaikams (2656)
Slam (66)
English (1202)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter-Garbė Jėzui Kristui.
-Per amžius, amen.
Elegantiškas moters siluetas žengė per zakristijos slenkstį  ir visa patalpa pakvipo pavasariniu lengvu gėlių aromatu nuo jos kūno..
Moteris atrodė nepriekaištingai. Baltas paltas, išryškino kiekvieną jos tobulos figūros išlenkimą,  ilgi tamsaus šokolado atspalvio iki liemens plaukai, tamsiai pilkos akys paryškintos dūminės spalvos šešėliais ir skoningai  padažytos lūpos.  Rankose laikė dviejų delnų dydžio juodą rankinę su didele sagtimi priekyje.
Atspėti žmogaus metus yra sunkus darbas, ypatingai moters.. Kiekviena jos raukšlė ar žilas plaukas atpasakoja jos dvasinius indus perpildytus emocionaliomis vibracijomis, tiesa, dažniausiai labai žemomis.
Ši moteris, neturėjo metų, neturėjo nei vienos raukšlės, nei vieno žilo plauko, nei dvasinių indų, nors teko piešti ne vieną akį rėžiantį gyvenimo paveikslą ar išdainuoti raudas, suplėšiusias jos balso stygas.. Ji buvo tuščia. Tokia tuščia ir beribė tarytum atklydusi iš kitų pasaulių ir nesugebanti prisitaikyti prie šiandieninės santvarkos. Ir vėl baltos varnos sindromas.. Kaip banalu.. Ne. Ji buvo mirusi tarp gyvųjų, bet  tikrai ne vaiduoklis.
Atsisėdusi prie antikvarinio, senove dvelkiančio raudonmedžio stalo, nerūpestingai pasitaisė užkritusią plaukų sruogą, ištiesino nugarą taip, kad pastaroji net nelietė kėdės atlašo..
-Įdėmiai klausau, mano vaike, - atsargiai kreipėsi klebonas į viešnią.
-Aš noriu su jumis pasikalbėti.
-Norite išpažinti savo nuodėmes?
-Ne.
-Organizuojate vedybas, krikštynas, laidotuves?
-Ne.
-Norite paaukoti bažnyčiai?
-Ne. Noriu tapti vienuole.
Klebono riebus sprandukas įgavo rausvo paršelio atspalvį, o kaktą užkariavo šalto prakaito lašai.
-Bet mano vaike, tam reikia turėti pašaukimą  ir gyventi su Jėzumi Kristumi širdyje.
-Aš ir gyvenu!
Situacija buvo pakankamai įtempta ir klebonas nelabai žinojo nuo ko pradėti  tą situaciją gvildenti..
-O kodėl jūs norite tapti vienuole? - staiga paklausė klebonas.
-Aš labai myliu vyrus.
Kleboną ištiko trumpalaikis kosulio priepuolis, kuris dar labiau parausvino ir taip paraudsį sprandą. Atgavęs kelis oro gurkšnius, pagaliau tarė:
-Meilė tai..
-Klebonėli, nereikia.. Aš noriu mylėti tik Jėzų Kristų ir būti jo nuotaka. Man daugiau nereikia visų vyrų, aš noriu tik – vieno. Vieno vienintelio!
-Miela mano, bet tam turi būti skaisti ir pasiruošusi priimti Dievo malonę.  Vienuolės įžadai yra labai rimtas pasirinkimas gyvenime.
-Skaisti?
-Taip.
Moteris ilgai žiūrėjo klebonui į akis tuščiu it šaltu mumijos žvilgsniu, kuris nežadėjo nieko gero..
Pakilusi nuo kėdės, atsuko klebonui nugarą ir linguojančiais klubais ėjo durų link..
Sustojusi prie durų ji gracingai su pakeltu smakru ir nuleidusi smerkiančias akis į sėdintį kleboną tarė:
-Tai buvo paskutinė naktis, kai ploviau ir tepiau tau aliejumi kojas, tai buvo paskutinė naktis, kai valiau savo kruvinas ašaras tavo sutana. Dabar esi nukryžiuotas. Melsk Dievo atleidimo, už savo nuodėmes, klebone..
2013-06-02 14:52
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2013-07-01 15:10
Lengvai
gėlių aromatu nuo jos kūno.. - "nuo jos kūno" - bereikalingas balastas;
ilgi tamsaus šokolado atspalvio iki liemens plaukai, - tai sakot, atspalvis ėjo iki liemens?
atpasakoja jos dvasinius indus perpildytus emocionaliomis vibracijomis, tiesa, dažniausiai labai žemomis. - kiek mažiau imantrumo tekstą padarytų lengvesnį ir grakštesnį;
Ir vėl baltos varnos sindromas.. Kaip banalu.. - iš kur? kodėl? kaip? juk ji ką tik įėjo bažnyčion ir nedavė nė vienos priežasties taip galvoti!
linguojančiais klubais ėjo durų link.. - ėjo klubais?


Labai perspaustas moters portretas, norėjo sukurti ypatingą moterį, kuri yra graži, skaisti, nusižemusi, daug patyrusi, nedora... O išėjo, kad visa tai buvo brukama skaitytojui, neleidžiant susidaryti savo paties nuomonės apie moterį, nes neduokdie, ji nebus tokia, kokios norėjo autorė.

2


Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-05 20:46
pralaimintis
Keista, nejau aš vienintelis dėl vibracijų mintį pagavau ir man ne tik, kad pasirodė tvarkinga, bet netgi ir poetiška ta eilutė. Kartais atrodo, kad žmonės čia yra žymiai bukesni negu apsimeta. Kaip ten bebūtų, aš netikintis. Manęs bažnyčios nuodėmės nejaudina. Per jas per dažnai kalbama, kad šokiruotų. Grynink stilių ir, rašyk aiškesnėm užuominom. Menas yra pateikti viską glaustai ir paprastai. Ką mato autorius, nebūtinai mato skaitytojas. Įsijausk į mus, varguolius. Ir išvis... Ko čia visi apie tas nuodėmes taip daug kalba pastaruoju metu?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-05 18:32
Zori
Gija, dėkui, oi man iki normalaus megėjiško lygio stengtis ir stengtis :)
Kas liečia žemas vibracijas, nieko mistiško, tik gal per daug misitiškai sudėliojau,moterys pražilsta susensta dažniausiai nuo neigiamų emocijų, stresas, pergyvenimas pyktis agresija ir pan..

Važare, ačiū už palaikymą :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-03 23:29
Gija_
Jei mintis ta, kad jie meilužiai, tada, galvoju, pradžioj turėtų būti šiokia tokia kad ir netiesioginė užuomena. Regis, nėra. Jei norėta pasakyti kažkas kito, tai neišgliaudžiau kas. Siūlau įsiklausyti ir į Neznanos komentarą, jis, manau, l. taiklus.
"dvasinius indus perpildytus emocionaliomis vibracijomis, tiesa, dažniausiai labai žemomis." - irgi nevisai supratau, ką norėta pasakyti su tom žemom vibracijom.

Bendras įspūdis neblogas, bet yra kur stengtis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-03 22:18
Atėja
Istorija verta būt perskaityta
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-03 12:33
Zori
Marguise, kiekvienas kūrinį interpretuoja pagal save, džiugu, kad ir Jūs turite savo variantą. :) Ačiū už pastebėjimus.

Franco_nero, aš ir nerašiau, kad ji nuoga, kvepalų aromatas tikriausiai ir sklinda nuo žmogaus kūno, ar ne? ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-03 08:34
fbs
fbs
Toks plius - minus bandymas. Pradėta gan vykusiai. Įdomi situacija, kad patalpa pakvipo gėlių aromatu "nuo jos kūno", o vėliau paaiškėja kad ji vilki baltą paltą :) Buvo nuoga, o vėliau staigiai apsirengė? :)

Pabaiga neaiški. Galima suprasti, kad jie buvo meilužiai, bet tada tas "riebus rausvo paršelio atspalvio sprandukas" nedera prie "tobulos figūros" ir elegancijos :)

Sakyčiau, rašykit. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-03 07:35
Marquise
"tamsaus šokolado atspalvio iki liemens plaukai, tamsiai pilkos" -> tamsus/ tamsiai - būtų gražiau vieną jų pakeisti.

"Kiekviena jos raukšlė ar žilas plaukas atpasakoja jos dvasinius indus perpildytus emocionaliomis vibracijomis, tiesa, dažniausiai labai žemomis." -> nerišlus sakinys. Be to nelabai aišku, kas tos "žemos vibracijos"? Čia moraline prasme žemos? Ar kokia?


"Ir vėl baltos varnos sindromas.. Kaip banalu.." -> skamba kaip išvada skaitytojui ir pasiteisinimas tuo pačiu. Nereikia, mes suprantam, kad ji gyvenimo išsunkta. Tik ar tai galima vadinti baltos varnos sindromu pasaulyje, kur tiek daug "pavargusiųjų" tikrai nežinau.

"Ji buvo mirusi tarp gyvųjų, bet  tikrai ne vaiduoklis." -> šitas palyginimas tikrai per dažnai naudojamas, kad suteiktų didesnės vertės tekstui.


"Situacija buvo pakankamai įtempta ir klebonas nelabai žinojo nuo ko pradėti  tą situaciją gvildenti.. " -> situacija/ situacija - taisytinas stilius. Be to neįžvelgiu jokios įtampos tokioje padėtyje. Esu girdėjusi daug keistesnių klausimų, užduodamų kunigui, kurie nesukėlė jokio pasimetimo. Nemanau, kad toks tikinčiosios noras turėtų taip labai išmušti iš pusiausvyros bažnyčios žmogų. O jei vis dėlto išmuša, tuomet norėtųsi tekste rasti tam paaiškinimą.

"Atgavęs kelis oro gurkšnius" -> atgavęs ?

"turi būti skaisti" -> jei čia apie dvasios skaistybę, tuomet dvasininko reikalas yra padėti žmogui, jos ieškančiam. Jei apie kūno, tuomet... Hmhm - tikrai ne visos vienuolės yra skaisčios, nes ne visos nuo lopšio žino, kad norės stot į vienuolyną.

"linguojančiais klubais ėjo durų link.." -> link durų galima eiti arba linguojančiais tiltais, arba linguojant klubais, bet linguojančiais klubais - sunku :)

"Sustojusi prie durų ji gracingai su pakeltu smakru ir nuleidusi smerkiančias akis" -> taisytinas sakinys.

Paskutiniai moters žodžiai man nesuprantami. Jei tai užuomina, jog jie meilužiai, tuomet tekste norėtųsi nuorodų, kad jie pažįstami. Ir šiaip jie skamba perdėm pompastiškai ("Dabar esi nukryžiuotas"), melodramatiškai, nelabai įtikinamai.

II
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 22:43
Zori
Neznana, Jūs esate teisi. Tokia ir buvo kūrinio užduotis. Aš specialiai sugrioviau tą poeziją, nes gašlume ir pigume jos ir negali būti. Personažų kontrastas iš manęs to reikalavo. Ačiū :)

Gerasis Svoloč, ačiū Jums taip pat :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 22:11
Svoloč
Turi būti "figūros išlinkimą" ne "išlenkimą".
Ir
"kėdės atlošo" ne "atlašo".
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 21:47
Neznana
Parašyta sklandžiai. Bet nuo "raudono spranduko" net nesinori skaityti: pereinat į banalų Žemaitės tipo kunigo aprašymą ir neskoningu sarkazmu sugriaunat visą poeziją, gan patraukliai išlietą apie moterį. Pigi antroji teksto pusė, paimta iš socialistinio realizmo prozos.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 17:10
Zori
Kailai tiesiog skaitai mano mintis :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 17:08
Zori
Pavadinimas "Vienuolė" įprasmina kunigo apnuoginimą ir tapimas vienuole, taip pat nesuteikia teisės kūrinį taip pavadinti, todėl kad tapti kažkuo, nereiškia ištikrųjų-būti. ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 17:07
Kailas Spenseris
Ir nesutinku, manau, kad pavadinimas tinka. Vėlgi, tai yra mano subjektyvi nuomonė, kaip ir jūsų, Puke. Na ir kas, kad ši moteris techniškai netapo vienuole? Jos aspiracija (lietuvių kalboje yra keturios reikšmės: dujų siurbimas, priebalsių duslumas, skysčių/oro išsiurbimas ir troškimas, pastarąjį aš ir turiu omeny) tapti viena yra viena iš pagrindinių siužetinių linijų. Galbūt širdy ji jau seniai jautėsi vienuole. Aišku, alternatyvūs pavadinimai galėjo būti „Vienuolė ne iki galo“ arba „Kunigo kekšė“, bet, manau, kad pavadinimas, kaip jau minėjau, tinka.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 17:06
Zori
Juozupukai, mano kūrinio neblokavo, aš pati pasirinkau, nes įžvelgiau jame vaikams netinkamų dalykų :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 16:57
Kailas Spenseris
Kas sakė, kad aš kritikas? Spenseris joks ne kritikas. Čia tik subjektyvi jo nuomonė. Ką adminai blokuoja - nežinau, jei apie netinkamus dalykus ir keiksmažodžius - manau, kad autorė pati pasirinko, o raudonas tekstas labai gražu. Žodis „realizacija“ lietuvių kalboje turi dvi reikšmes - įgyvendinimą ir pardavimą. O pamokymų jokiu neduodu, kalės vaikas jums ne kunigas. Per amžių amžius, amen, Puk.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 16:56
juozupukas
Beje pavadinimas vargu ar tinkamas, nes tekste kalba vyksta tik apie norą tapti vienuole. O tai neduoda teisės ne vienuolę vadinti ja.     
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 16:51
juozupukas
Tas Kailas gal ir nekvailas, bet žinių kaip kritikui - trūksta. Visų pirma neišreiškia nusistebėjimo dėl adminų mados blokuoti niekuo nekaltus pasakojimus. Antra nežino, ką reiškia save realizuoti, nes nėra susipažinęs su tuo žodžiu. (realizuoti - lietuviška prasmė parduoti). Ir kiti pamokymai abejoju ar ko nors verti. Savo manieros nepiršk kitam ir t. t., ir t.t.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 15:38
Zori
Ačiū už pastabas, turėsim omeny :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 15:15
Kailas Spenseris
Zori, zori, ko toks trumpas kūrinys? Ir vėl, Zori, ir vėl.
Aš supratau tavo mintį ir ji visai susivalgo (ypač man klausant Christian Woman fone), bet man norėjosi smarkesnės, stipresnės pabaigos. Gal reikėjo kažkaip kitaip suformuoti. Taip pat norėjosi dar platesnio moters išvaizdos aprašymo. Liaupsinimo, taip sakant, bet subtilaus. Ir per daug dvitaškių, kai pradedi jų daug dėti, jie netenka prasmės ir „nutąso“ tekstą, kaip koks dirbtinis sentimentalumas.

Čia kaip miniatiūra būtų, kaip suprantu, tai nemanau, kad iš tikro verta prisikabinti prie teksto apimties. Galima ir trumpame kūrinyje save realizuoti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
1 2
[iš viso: 21]
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą