kartais prisimenu juodas užuolaidas ir lietų gaudančius indus, muziką, kuri negebėjo būti graži, gal dėl drėgmės kambary, o gal dėl tų pačių užuolaidų, turėjusių pridengti rudens niūrumą, medžius-vaiduoklius su betįstančiomis ir griebiančiomis rankomis. tuomet bijojau tik dviejų dalykų – gyvųjų ir mirusiųjų. pastarieji ateidavo iš siaubingų pasakojimų, kurių nevalia klausytis vaikams, kaip nevalia kabinti beveik juodų užuolaidų ten, kur jie gyvena, bet tais laikais niekas nesilaikė taisyklių ir mes užaugome daugmaž laimingi. dabar jie turi taisykles įtvirtintas įstatymais, kurias išrėkia, išnabžda, išsimeldžia, bet vaikai vis tiek nuslysta į amžinąsiais žemės gelmių užuolaidas iš kažkelinto aukšto, mažytės lovelės, ar tiesiog pametėti į orą nuslysta, pasislepia ir tampa laimingi, tik man sunku patikėti. jaučiuosi taip, lyg būčiau sužinojusi kas gyvena juodose užuolaidose, iš ko padaryta jų niūri nuojauta, grėsmė, smelksmas pereinantis odą ir mėsos audinius. nes jo galutinis tikslas yra kaulai ir persmelkęs juos jis tampa žmogumi, o žmogus - medžiu, juodu ir besiblaškančiu nuogoje rudens naktyje, to rudens, kurio nebegalime pavadinti rudeniu, o tik lapkričio užuolaidomis, juodai besiplaikstančiomis ir vyniojančiomis mus į kokonus iš kurių ne visi prasikals, nes kaulų čiulpai pajuodę ir tik žemės užuolaidos jų baltumą begali išsupti. todėl kartais prisimenu tą nuojautą, smelksmą, bauginančiai juodas užuolaidas, tuomet, kai bijojau gyvųjų ir mirusiųjų. prisimenu dabar, kai bijau tiktai gyvųjų.
aš taip pat nedaug suprantu, bet prisipažinsiu, kad anksčiau kompleksavau dėl tų savo prozos jauniklių:D mąstydavau apie tai, kad galk reikėtų juos versti į prozą, bet visa esybė tam priešinosi, nes esu parašiusi ir prozos ir ji tikrai nepanaši į šią poeziją:)) paskui pamačiau, kad tokių
„griozdų“ galima aptikti ir pas tikrus poetus, ir kaip bebūtų keista, jie ten taip pat vadinami būtent poezija, o ne proza. aišku, aš jų nelyginu su savaisiais, nes ten tikri ir dailūs „griozdai“. bet koks tada skirtumas, jei aš padarysiu sau nemielą negriozdišką, bet vistiek silpną poeziją, arba griozdišką savo poeziją paversiu į prozą, kuri bus man nemiela? jeigu bet kokiu atveju negaliu „padaryti“ geros poezijos, tai kodėl neturėčiau sau leisti daryti tokios, kokia man beveik patinka? žinau, kad pasakysit, kad iš viso nereikėtų tuo užsiimti, bet kam kas blogo atsitinka rašykuose nuo mano prozos jauniklių? ar jie kirkina šv. Velykų zuikučius?:D juokai juokais, aš aišku sutinku, su Gražuolio Pulso nuomone, kad tai nėra vykę poezijos kūriniai, bet vis tiek laikysiuosi savo nuomonės - tai yra nevykusi poezija, o ne nevykusi proza;D
ne tokia jau didelė nuodėmė neskaityti Markeso..manau:)) nesu jo skaičiusi, nesu labai apsiskaičiusi, bet..vis tiek kada nors viską pasiglemš chrizantemos.., deja:)))
todėl kartais prisimenu tą nuojautą, smelksmą, bauginančiai juodas užuolaidas, tuomet, kai bijojau gyvųjų ir mirusiųjų. prisimenu dabar, kai bijau tiktai gyvųjų.
mes užaugome daugmaž laimingi
tiesiog pametėti į orą, tik man sunku
patikėti, žvelgiu iš kokono,
nebeturiu juodų užuolaidų jos negebėjo
būti gražios, arba tokios kokių noriu
gyvenu pasislėpus tarp mirusiųjų,
čia niekas nesilaiko taisyklių