Rašyk
Eilės (75843)
Fantastika (2219)
Esė (1521)
Proza (10680)
Vaikams (2571)
Slam (50)
English (1166)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

2021-08-12 16:52
Akademix

Protestas dėl protesto

Sveiki, draugai! Cho-cho-cho! Kviečiu šiandien visus, čia, mano dienoraštyje, žodžiais kultūringai arba nelabai, sankcionuotai arba ne,protestuoti, nu ar šiaip užsukit, jei nėra ką veikt ar nakčia nesimiega... Protesto tikslas - apskritai žodžio, nuomonės laisvė ir galimybė ją laisvai pareikšti! Protesto pradžia 18:00 val. Pabaiga ryt ryte 6:00 val. Tik būkit blaivūs, nekelkit riaušių!
2021-08-11 14:33
Akademix

Šiokiadienių mintys

Būna, eini, grožiesi supiltais medienos pjuvenų kalnais, netyčia pabaidai aukštoj žolėj tupinčią kurapką, šokinėji per sunkiosios statybinės technikos išdarkytus šunkelius, o pailsęs prisėdi parko medžių paunksmėj. Judėjimas – jėga! Dabar tas laikas, kai daug smagiau būt lauko ore, nieko nematyt, negirdėt, atsiribot, saugot sveikatą ir neprarasti geros nuotaikos ir tikėti, kad rytojus išauš. Jokių žinių laidų, socialinių tinklų, kur vien kiršinimai, grasinimai, spaudimas, konfliktai, avarijos, nelaimės ir tik koks vienas pozityvus minutės trukmės reportažas pabaigoje, nuimti stresui... Bandykim išlikt, išlaikyt taiką, žmogiškumą, tikėjimą. 

2021-08-05 16:40
Akademix

Nežinomo miesto rugpjūčio gatvė

Labas rytas, saulėtas rugpjūti! Turbūt visomis prasmėmis rudenėjame... Sveiki, skaitytojai ir gurkšnotojai, rūkoriai ar šiaip prašalaičiai ir kt! Tai kas geresnio yr? Mažiau draudimų, rykščių, suvaržymų, daugiau laisvės ir galimybių duokit šen! Nors, kam reiks, tie patys pasiims, pagal galimybes. Ar sveiko proto liko? O logikos sprendimuose? O atlygis už protegavimus koks? O rizika pamatuota? Darosi įdomu, kas dėsis po viso balagano... arba ką dar įdomaus sužinosime... Rytinio putojančio „Martinio“ taurė prie progos, sakyčiau, kad netoli perfekcionizmo. Arba ne, neapsisprendžiu, bet jau po fakto. Mėlynės nedidelės, neišpampo apie grybus tik pasvajot, kai nė nusususios musmirės nerast. Ir nuolat baidyt skaudžiai kandančių  aklių (gylių, bimbalų, sparvų) būrį. O žinojot, kad ir šunį reikia šerti su šaukštu?! O šeriant - erzinti, nes kitaip gyvulys nėmaž neėda. Olimpinių medalių iš tolimojo Tokijo?! Nors vieną. Jei ne, tai po trejų metų iš Paryžiaus...Bet tada nors du... Kodėl apkalbų, gandų, kikenimų daugiau nei paties veiksmo (vyksmo)? Tvorų tvėrimo metas, eina šikt...
2021-07-18 18:58
Akademix

Liepa Nr.2

Nepailsdami svirpia žiogai, aplinkui burzgia žolės pjovimo aparatų motorai. Tvankus vidurvasaris gastroliuoja šalyje, kiek tik veizolai užmato ir dar šiek tiek toliau. Ok tu, rugštele! Teka prakaito upės ir trumpam teužmigt. Šiandien viena plaukų kirpimo fėja rekomendavo po namus vaikščioti su sušlapinta ir išgręžta maikute. Seksualu... A ko ne variantas?! Arba siūlau maloniai leisti dienas vėsiuose, erdviuose prekybcentriuose. Ir Maksėj jau duoda į parankę įsikibti pirkinių krepšį! Dar į kokį dubenį prisileisti šalto vandens ir sumesti porą pakelių šampanui šaldyti skirtų ledukų ir įmerkti liaškas... Lai gelia... Gazuoju vakar po darbo per Pietinio kiemų šutrą, žiūriu eina (lengvai oru plaukia) tarkim pro Šiaulių universitetinę gimnaziją viena tokia maloni, čiki random blond. Gražu pažiūrėt! O ir proto aštrumo nestokoja???? Su mango spalvos suknele ir tamsiu sportiniu krepšiu. Po kačelkės. Pripažinsiu – netikėta. Taip sakant: "Спортсменка, комсомолка и просто красавица!" Bet mes taip nesakom, taip kalbėjo apie Kaukazo belaisvę. Nu ir kaip tokiomis nesižavėt, ane? Jo, pažiūri į savo pilvą ir supranti, kiek daug vietos tobulėjimui... arba jei netobulėt, tai niekad tokių nepailstančių nepavyt... Nesibaigiančios gyvenimo pamokos...

2021-07-09 20:20
Akademix

Liepa Nr.1

"Trys dienos mums per daug, trys naktys - per mažai",- čia apie išeigines ir veiklos trūkumą. Nesugalvoju naujų ir prasmingų laisvalaikio užsiėmimų, ištuštėjusi galva, pilni kiaušai. O kai kiaušai tušti, tada galva prisipildo konstruktyviomis mintimis?! Vangiai guglinu paieškos magnetus, gal turit kokių patarimų ar pastebėjimų?! O juos galima legaliai mėtyt į prūdus, ežerus ir užtvankas? Sinoptikai spėlioja, pranašauja audringai bildinčias perkūnijas ir žaibų voratinklių painius raizginius. Gal šiandien arba rytoj, jei ne, tai nors kitą savaitę. Kada nors. Pamindžiot vasariškas, nežliuksinčias miško sąmanas, pririnkt natūraliai vitaminizuotų gamtos gėrybių, atitrūkt nuo įkaitusio asfalto ir ekranų... Nepavyko. Bus antras dublis, jeigu reiks ir trečias, bus kaip bus. Neliko karantino. Ačiū. Dar duokit laisvę nosims ir burnoms! Agurkai šiemet kartūs. Sweet chilli sauce taip pat kartus. Tai gal po liežuviu pakišti šaukštą cukraus?! Būsiu neištikimas Facebook'ui ir susikursiu Instagram'o paskyrą. Planuose - iki pensijos perskaityt Lietuvos Respublikos Konstituciją. Sunku prisiverst, kai vien tekstas, be iliustracijų.  Bus dar vienas eksperimentas, susijęs su pabuvimu gryname ore, pajudėjimu, rinkimu.
2021-06-24 10:13
Akademix

30+ pagal Celsijų

Karšta. Karšta iki kaulo. Kaip kailiniams gyvūnams karšta! Šunys nesustodami šnopuoja iškišę liežuvius. Kai trečia diena plieskia virš trisdešimt laipsnių kaitra kažkaip pripranta smegenys, išlikti bando, liepia atgrubnagėms rankoms ieškot vėsių skysčių, dar stalinių ventiliatorių mygtuko... Šaldytuvas - draugs, malonu atsidaryt,  šaldymo kameroj sniego paieškot, radus pridėt prie įkaitusios kaktos, dar kokį užsilikusį "Dadu" plombyrą rast netyčia. Mmmm! Šaltas nealkoholinis alus tampa mielu bičiuliu. Dar liko du! Vienas - prie krepšinio, antras – prie futbolo. Ice coffee gėrimas – nepamainoma meiluže. Ji daro viską! Bet svarbiausia, kad vėsi! Šaltibarščiai – skaniausiu patiekalu ever, gardžiuotis kiekvienu fuck'ing kąsniu! O šaltas dušas kokia netikėtai maloni pramoga! O davai pramogaut kas valandą! Klausykit, o juk žiemą buvo visai smagu! Negailestingai išvarėm per Užgavėnes. Beširdžiai, neįvertinom. Dar atvės, pamatysit. Tikėjimo galia... Meilė. Hmmm... Viena yra biški mylėt, o visai kas kita būti tos biški netikėtai, kad ir ne visai rimtai ar įtikinamai, kad ir dėl grajaus, pavadintu meile. Pasimečiau... Galvoju... Pasiilgau... Et, einu to pirmo atsikimšt, krepšinio nesulaukęs... P.S. Nuožmus karas su uodais eina į pabaigą, nes ant lango jau baltuoja apsauginis tinklelis ir, jei atmintis neapgauna, į kitą kambario galą nuzvimbė vienišas karys... Iš karto atsiprašau kovotojų už gyvūnų teises... Būsiu humaniškas... Šliure. Vienu smūgiu. Liūties, vėsos ir meilės, kad ir kokia ji bebūtų!
2021-06-14 09:19
Akademix

Atostoginis

Jau tas nepakartojamas kavos pupelių malimo mašinėlės garsas ryte... Prabudina, sužadina ir pakylėja! Trinamės šįryt su trimečiu šunpalaikiu po vaikystės rajoną, braidom po rytinę rasą, be tikslo aplojam visus iš eilės, nu mes tokie ale papiktinti labai, bet savaip geriečiai. Sukėlė nuostabą į „Gabijos“ šūlę iš visų pusių plūstančių mokinių didžiulis srautas, reiškia dar yra jaunimo, pasirodo. Nežinojau. Mačiau ir savo buvusių mokytojų, kurios prieš du dešimtmečius jau nebuvo jauniklės, bet vis dar pėdina tais pačiais mokslo takais, nešasi abiejose rankose po tašę su ištaisytais mokinių sąsiuviniais. Kam dvoikė, kam pitiorkė, kam dešimkė įraityta raudonai. Šiokia tokia nostalgija užplūdo, pasijaučiau nebejaunu. Toks gyvenimas... Na, o dabar pereikim prie linksmosios dalies. Kaip sakau, kad iš pradžių ekspyriencas, tada susikaupia matyrialo ir tada jau galima kažką libdyt, konstruot, koreliuot, daryt išvadas. Gi atostogos, kad jas velniai kur! Kolkas visos saulėtos (pagal partijos užsakymą), be didelio broko, be šilto vandens. Kaip smagu apsipilti kibiru lauke! Ir nusipurtyti kaip šuniui… Tik kai pasemsit iš šulinio, palaikykit pusdienį saulėje, kad įšiltų, kad nebūtų šokas, kaip ekstremalus šokimas eketėn viduržiemy. Taip, teko skandinti piosikus kibire, ir po to užkast. Šešis. Nauja patirtis, vienok. Taip būna. Jei praviras langas, tai gali įskristi kregždė. Pasveikins, apsuks garbės ratą ir vėl laukan. Jos tokios. O jau tie seno medinio namo naktiniai krebždesiai, cypimai, girgždesiai: ramina, migdo, толька так! Iš ne itin turiningos viešnagės pajūrin šįkart labiausiai patiko grožėtis dangumi, fotografuoti debesis, saulėlydžius, saulėtekius... Norėčiau išmokt atsipalaiduot ir atostogaut kaip visi. Gal kitąkart. Tai ką, nuo rytojaus blizginsim į plačiuosius ekranus, nes, ponios ir ponai, prasideda UEFA EURO 2020 batalijos ir peripetijos. Peržiūrėjau grupių sudėtis. Nieko nesupratau. Aišku, keista matyt suomius tarp jų. Aišku nestatyčiau, kad čempionais taps kažkas iš F grupės, nes gali ir neišeit iš jos. Ir aišku, kad čempionais bus Belgija :))) Gero laiko!
2021-06-10 10:29
Akademix

Ponios ir ponai!

Gediminas Truskauskas 20,48!
2021-06-06 13:31
Akademix

Dabar atostogų ekspyriencai

Vėliau bus matyrialo.
2021-05-26 10:44
Akademix

<<<<<<<&l t;<< Grikių fiesta 2021 >>>>>>>&g t;>>

Ho ho ho!!! Sveiki, družokai, maladiec! Štai ir išaušo tas lietingas rytmetys, rupuže, žinai-supranti, kai su nežmonišku džiugesiu širdy ir kelnėse, pranešame, kad per blatą gavome beveik visus leidimus organizuoti didžią tautos šventę, reiškia! Ir jei jūs ne po maršus ar su baidarėmis - eikšekite pas mus ir davai tik greit! Alternatyva, broli! Nuostabioje didelio seno prūdo, kone tvenkinio, saloje jūsų lauks populiariausi arba ne visai estrados estradininkai, muzikuotojai ar tai repuotojai, bus nemokamai dalinama labai skani grikių košė makalošė, deginsim laužus, savo marazmus skaitys nupušę poetai, vidurnaktį paleisime fejerverkus ir daug lermuosime! Parodysim, kaip reikia šventę švęst! Nuostabų nemokamą renginį jums dovanoja legendinė rašykų partija "Kaktusų žydėjimas", remia vietiniai ūkininkai (nupjaus, sugrėbs ir išveš salos žolę, duos sviesto košei.) Bus smagu, ateik ir tu, pričiupk kartu draugų!1 2 3 4 5 --- 10 --- 15 --- 20 --- 25 --- 30 --- 35 --- 40 41
[iš viso: 408]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą