Įvaldę ritmą ir rimą poetai primena profesionalius iliuzionistus (teigiu su didžiausia pagarba tiems ir tiems). O ką jų fone primena rašantieji baltąsias eiles?
2011-11-23 17:53
pamanyti galima daug ką... (atsakau į klausimą, mano dnr-e panašia tema)
tu vadini ilizionistais, tarsi tai būtų iliuzijų šou, Kornelijus Platelis juos, įvaldžiusius tą žodžių žavesį, kalbėkim lietuviškai ), vadin lyg IR apeigų atlikėjais, žyniais ar kažkuo panašiai. manau, magais irgi tiktų.
bet kur yra esmė. minėtas autorius teigia, kad ji yra idėjoje. kieno — na, nebūkim mažvaikiai, aišku, kad kūrinio. taip pat sakau ir aš — koks gi kūrinys be idėjos... jau kartojuos visiem, bet tebūnie. apeiginiai magai atlikdami apeigas vartoja tam tikrus žodžiu, neretai jie yra skirtingi, nes skirti ne tiems patiems dalykams, juk apeigų būna visokių. įšventinimo, laidojimo ir tt. reiškia tie žodžiai nėra beprasmiai.
įžeidus žodis grafomanija, čia populiarus, šiaip jau jo nevartoju, nes jis šiam psl-e pasakomas kaip įžeidimas daugiau, nei kad kaip terminas nusakantis dalyko esmę. bet kas yra grafomanas? tikrai ne tas, kuris rašo su mintimi, bet jos dar nesugeb išreikšt, ne tas kuris pasiklyst žodžiuose, nes neturi ganėtinos patirties sklandžiai raiškai. gra-as yrea rašantis be minties, tokie manau gali būti ir baltaeiliai poetai ir rimuotojai. ir vieną raišką ir kitą galima įvaldyti, tik jei imituoji baltųjų eilių rašymą, tai jei tai darai tik ką nors mėgdžiodamas, tas lb greit matoma. neskaičiau dar čia esančios diskusijos, spėju, kad palaikai rimą. nei už, nei prieš jį. tik po rimu ir slepiasi daugelis. slepiasi ir slepia idėjos nebuvimą.
sykį, mokykloje, sukeitė mums mokytojas ir įvyko kažkas, ko ir dabar gailiuosi, kad neturėjau tokios literatūros mokytojos, kuri savarankiškai, pati nagrinėtų eilėraštį, ne pagal vadovėlį, ne pagal Daujotrytę. analizavome vieną, gal J. Marcinkevičiaus eilėraštį visą pamoką, mokytoja kalbėjo taip, kaip trys Daujotytės kartu sudėtos, matyt,kad ji norėjo kažką mums perduoti apie poeziją.
kiek gi yra rimuotų eilėraščių, kurie apskritai verti analizės, jei jai skirti bent minutę.
— standartinis rašykiškas nonsensas apie nieką —
improvizuoju.
rudens pamestuose
šešėliuose lapų
nuogas stovi
liūdnasis dievas jų
rimas čia nlb, bet, na, sutik — nesutik, toks yra rašyko ir šiaip poetų sysiotojų standartas, kuriame nei būties, nei Dievo, kuris su angelais ar be jų yra kas antram eiliuj. dar būtini šešėliai. dažniausiai kuždantys. įmesiu prikūręs dar ką nors paildomai pas save į dnr ar kur ir tada, nors ir esu įkyrėjęs visiem, bet ateis ir ims girti, sakys grožis, tikrai atsiras tokių )
2011-05-04 16:59
mitologiškiausias, poetiškiausias
2011-05-04 16:47
Geriausias jos komentaras - apie lotofagus.
2011-05-04 15:49
Jei tik neklystu, Avis iš pat pradžių laidė užuominas apie asistenčių formų ir iliuzionistų šou turinio skirtumus, po to – apie pornografijos (formos) ir meilės (turinio) dualizmą, paviršutinišką žaidimą versus tikrą bendravimą, formalias fonogramas vs. gyvo garso koncertus, formalų paviršutinišką tautos balsą vs. profesionalų turiningą talentą, teritorijos pagalbinį vaidmenį aviai ieškant maisto... Mano dedukcija vis bandė išdistiliuot tikrąjį Avies požiūrį, kuriame – ir F-T prieštaravimai, ir jų vienybė.
2011-05-04 15:23
Mane jūs stebinate savo dedukcija. Ir tik dabar toks sprendimas? :)
2011-05-04 15:16
Jo, imkim visi po triufelį ir užsičiaupkim galop.
(A.V., o argi kas nors bandė atskirt f. nuo t.? Kam taip sudėtingai kalbėt apie paprasta. :))
2011-05-04 15:11
Ech, slidūs komentarai po slidžiu įrašu slidžioje svetainėje :)
Jei formą avis suvokia kaip teritorijos ženklus, tai turinys yra svarbiausia. Bet prieš tai ji rašė, kad svarbiausia yra šou ir bendravimas (kurie irgi turi formą ir turinį). Ar nepasirodys taip, kad mes visi savaip pritariam tai pačiai idėjai: turinys neatskiriamas nuo formos, kaip gyva žolytė nuo pievos?
2011-05-04 15:09
O jūs mėgstat patylėti ar ne? Aš, pavyzdžiui, mėgstu. Taip sakant, labai aistringai.
2011-05-04 14:53
Auga V., bet argi abejonės sumenksta, bandant tiksliai viską apibrėžt? (Čia pat pripažįstu, kad dažnai prieštarauju sau, nes jaučiu poreikį įžvelgt sistemą daugely dalykų, ar bent jau susikurt. Bet prieštaravimai valdo šį pasaulį :)) Juk keli skaitytojai tą patį kūrinį gali suvokt labai skirtingai, ir net nebūtinai dėl patirties/išsilavinimo/snobizmo lygio. Tiesa, intuityviai, manau, galima jaust, kur visiškas niekalas, o kur kažkas vertinga. Bet irgi slidu. :)
Avie, formos ir turinio reikšmės didelės, gal tik jų santykis svyruoja. Pavojinga pernelyg aukštint/menkint kurį nors iš jų.
Vadinasi, tu teisus. Kaip visada. :)
2011-05-04 14:05
Ech, ir vėl jūs šūdą malat.
2011-05-04 12:39
...o už Horno rago gyvena lotofagai, jų ausys didelės, kaip pagalvės, miegodami ant vienos deda galvą, o kita užsikloja...
2011-05-04 11:45
surimuoti galima išmokti, a vat baltąsias eiles talentingai rašyti reikia talento... :)
2011-05-04 07:35
Man (aviai) atrodo, kad forma (nesvarbu, kokia) panaši į teritoriją: ją atpažinusi gali ramiai susikoncentruoti ties turiniu (aš čia yra žolytės?).
Pati labiau mėgstų rimuotą, tikriausiai esu kilusi iš šamanų, vis einančių ratu apie laužą, ąžuolą ar nudobtą mamutą ir žingsnio ritmu besikreipiančių į pirmapradę prigimtį (skaitytojo galvoje).
2011-05-03 13:40
poreikis grūsti gali kilti iš to:
- kad aplink yra daug visko nesugrūsto,
- kad tikima augimo iliuzija/tendencija/jausmu,
- kad nepasitikima (turimais dalykais, situacija), norima atsikratyti abejonių,
- ir t.t.
2011-05-03 13:30
kas sakė, kad nemėgsta avių? argi avių papešiojimas - ne meilės apraiška? :)
2011-05-03 13:19
Dievaži, myliu šitą Avį!
Ir nesuvokiu poreikio viską sugrūst į lentynas bei aplankus. :)
2011-05-02 15:51
Avis aišku pankė, bet talentas egzistuoja, ir anaiptol ne demokratiniai rinkimai yra jo matas.
2011-05-02 14:45
tęsiant palyginimą, profesionalai yra gimdomi ar patys gimsta? kaip suprantu, tam tikrame pradiniame etape jie niekuo (ar tik išoriškai) nesiskiria nuo kitų liaudies/tautos atstovų. Kol kažkaip negimsta... Reikėtų suprast, kol negimė, jie ir negyveno?
2011-05-01 10:13
ne skeptiko – profesionalo požiūris gimdo genijus? su įvairiomis iš to kylančiomis problemomis, kurių žiūrovas gal ir nesuvoktų – prireiktų dar vieno profesionalo, kuris jas galėtų pastebėti
2011-04-29 22:15
Negali nei žiūrovas, nei A. Užkalnis (kuris dažnai rašo, kaip paikas žiūrovas). Profesionalumas nėra vien liaudies ar tautos balso vidurkis. Toks požiūris geriausiu atveju gimdytų tik wikirašytojus...
|
|
|