Pasitaiko žmonių, dažniausiai pažeista psichika, kurie įkyriai persekioja kitus piršdami dievą. Sutinku tokių gatvėj, troleibuse, nusmurgę, apgailėtinos išvaizdos žmogeliai, kiša į rankas kažkokias brošiūrėles, kvietimus, lankstinukus. Kartais pasitaiko ganėtinai įžūlių, tvarkingos išvaizdos tipų, laikančių rankose kelias spalvingas knygas ir kviečiančius stabtelėti ir pasikalbėti.
Visi jie vadina save dievo tarnais, žmonių gelbėtojais ir teisuoliais. Suprask, visi kiti yra paklydėliai ir būtent tik jų dėka tie paklydėliai galėtų susigrąžinti sau teisingą vietą gyvenime.
Buvo ir rašykuose prieš kurį laiką toks pamišėlis, kuris visiems kaišiojo kažkurį dievą (visi žinome, kad dievų yra daug, kiekvienas jų galime turėti kiek norime ir patys sau apsispręsti kuris arba kurie mums tinkami). Šiuo metu vėl kyla pavojus, kad rašykuose atsiras nepakantumo, prievartos atmosfera. Vienas toks nusmurgęs, dievo nuskriaustas tipelis (teko matyti jo atvaizdą kažkokiose rašykų eksponuojamose nuotraukose), kamuojamas vienišumo ir meilės trūkumo, lyg apsėstas perša aplinkiniams dievo paveikslą. Teko paskaitinėti jo susirašinėjimus, kurie atspindi dievo manijos ligos .požymius.
Gerai žinoma, kad dievas, bendravimas su juo individualus veiksmas ir bet koks afišavimasis yra ne kas kita kaip dievo negerbimas ir niekinimas, ne veltui yra posakis „neminėk ... be reikalo“.
2011-04-21 10:21
Nėra gilesnio tikėjimo. Užtat fikcija yra.
2011-04-20 21:56
ok, Svoloč, tu tik nenori girdėti, matyti ir skriausti ar būti skriaudžiamas ar skriausti kitus. ok. tu nenori dalyvaut diskusijoj, kurią pats užvedei. tu nori daryt pinigus. intelektualumo nereikėtų painioti su tikėjimu. Tikėjimas pagal Bibliją gali būti traktuojamas ir taip, kaip apie tai rašoma Psalmėse(viena Biblijos knygų)- tai Noras Pažinti Visa Širdimi ir Visu Protu. Taigi būti intelektualiu taip pat. Jei pavyksta. Nes intelektas juk retai kada naudojamas visu pajėgumu.
Daryk savo pinigus, kad tik būtų kam juos mokėti, nes skaitančiųjų gal ne tiek ir daug Lietuvoj. :)
2011-04-20 21:41
neminėjimas galimas tarp vienuolių priėmusių tylėjimo įžadus metams- jo? Kada dar galimas neminėjimas, kad jis nebūtų šaltu ignoravimu? patys sugalvokit. Tylėjimas visgi nėra reikalingas, na, nebent reikalautų situacija. Ir tai savaime suprantama kodėl reikia apie tai kalbėti- tam, kad būtų gyvenami tikri gyvenimai, žinant, kas yra Tikrasis Kūrėjas. Tai yra natūralu- pagarba kaip pavyzdys Kūrėjui(ne amerikonams ir ne raketų leidėjams ar dar kokioms nors žuvelėms skraiduolėms buvojusioms Cosmose experimentiniu būdu),taigi:
tarybinis žmogus pirmas atviroj Visatos erdvėj- maždaug mes esame kosmoso pusdieviai; propaganda, žmogiškųjų pasiekimų garbinimas.
...Amerikiečiai pirmi pasiekia ir išsilaipin Mėnuly. Garsiai skaitoma Biblija. Nėra aukštinami jokie kiti dievai ar pusdieviai, tik Kūrėjas. Mokslininkai džiaugiasi pasiekimais, bet jie neneigia to per ką visa atsirado ir buvo sukurta.
...Tarybinis kosmonautas Kosmose ir juokinga propaganda Tarybų šaly- nuo kolūkių su melžėjom iki mokyklų su spaliukais. Pamenu mokykloj rodomą filmą, mokytoją aiškinančią- mes pabuvojome Mėnulyje ir ten Dievo neradome. Tai kur Jis vis tik yra- gal jis tikrai turėtų gyventi Mėnulyje ir svetingai ateiti pasitikti dabar jau ten skraidančių kosminių turistų?
ar Jis turėtų gyventi kompiuteryje HDD ir visiem pasakot, kad Biblija buvo parašyta pirmiau, nei atsirado Pentiumai ir IBM ?
Bet kažkas turi tai daryt, nes Rašte juk rašoma: jei tylėsit akmenys prakalbės Ir (pranašiškai) liudijantys Evangeliją lips per langus-(Window,sus?!)...
Visokie apgailėtini lips per langus, kalbės iš kosmoso ir pirmosiomis radio bangų transliacijomis(daugiau nei prieš šimtą metų) skaitys ir cituos Šventą Raštą. Vieni matys Kūrėjo prisilietimą visur, kiti niekur.
Vieni žinos kuri knyga yra populiariausia kiti- ne. Vieni skaitys ir supras, kiti vėlgi ne...
Ir kažkodėl nemanau, kad tai jau taip apgailėtina. Nemanau, kad yra apgailėtinas Gutenbergo pasiekimas- išrastas pigesnis, efektyvesnis knygų darymo būdas-spausdinimas. Ir viskas tik del to, kad būtų neprimygtinai, be prievartos skelbiamas Dievo Žodis.
Tai apgailėtina, o Gutenbergas, Radiobangų išradėjai ir amerikonai kosmonautai yra tikrieji Svoločiai. Jie bruka mums pigią brošiūrėlę, nusmurgėlių platinamą bestselerį- Bibliją...
2011-04-19 22:48
Paminėjus Dievą (dievą), rezonansas neišvengiamas nepriklausomai nuo konteksto ir kreipimosi turinio. :D
Kur kas įdomiau, kai baiminamasi nepakantumo ir prievartos atmosferos ją skleidžiant pranešime. Yra tokia sparnuota frazė - geriausia gynyba yra puolimas. Tiek Svoloč, tiek Idiotas abu labu tokie :).
Ir (dievas) Dievas čia lieka besikrapštančio pakaušį dėdulio vietoje, begalvojančio, kad eilinį kartą jo vardą visai be reikalo įvėlė į buitinį konfliktą :)
2011-04-19 20:51
Taip, Svoloč, tiesa.
2011-04-19 18:19
Matau, kad savo dienoraščiu kažkam užmyniau jautrią vietą. Todėl bandysiu paaiškinti savo poziciją, nes kai kas interpretuoja mano pasisakymą klaidingai.
Pirmiausia, nesu išprusęs religijotyroje (bravo, plojimai, džiugūs šūksniai). Ar man tai įdomu? Greičiausiai ne. Ar noriu būti išprusęs šioje srityje? Apsaugok, muse (galima sakyti ir viešpatie, bet renkuosi musę, vis tik – tai bent jau kažkas apčiuopiamo).
Ar esu apskritai kame nors išprusęs? Greičiau ne, ir neketinu to gėdytis arba apsimesti kažkuo, kuo nesu, kaip tai daro daugelis (ir šioje diskusijoje dalyvaujantys).
Ir ką? Galvojat, kad aš nelaimingas dėl to? Nesijaučiu. Ar būčiau laimingesnis, jei perskaityčiau bibliją? Gal. Arba ne. Kita vertus tai mano reikalas, ar man būti laimingu, ar ne, ir kai man kažkas primygtinai siūlo tapti laimingu, tai yra perskaityti tą knygą, tai natūraliai kyla pasipriešinimas: o koks tavo reikalas?
Antra, kažkas mano pasisakyme įžvelgė tiesioginės prievartos baimę. Apsičiupinėkit. Išmokit skaityti metaforas. Niekas nesirengia manęs prievartauti. Tenorėjau pasakyti, kad man šlykštus bet koks kišimasis į mano pasaulį, mėginimas primesti savo valią, mintis ir panašiai. Be to, man nusispjauti, kad apgailėtinai atrodantis žmogėnas perskaitė bibliją ir yra labai intelektualus, jis vis tiek mano akyse yra apgailėtinas. Ir dar labiau apgailėtinas jis tampa tada, kai kiekvieną kartą demonstratyviai kaišioja savo unikalumą ir išmintį. Išmintingas žmogus nedarys iš išminties sau reklamos.
Trečia, aš sąmoningai stengiuosi niekur nedeklaruoti savo pažiūrų į religiją, savo priklausomybės ar ne kažkokiam tikėjimui. Tai yra MANO reikalas. Tikėjimas labai individualus dalykas. Pokalbis su kažkuo aukštesniu gali vykti tik akis į akį be pašalinių. Viso to įvilkimas į kažkokias apeigas, kolektyvinius susibūrimus yra reikalo komercializavimas. Tikėjimas šioje vietoje išnyksta ir atsiranda religija.
Religija, kaip komercinis subjektas.
Ketvirta, iš viso to seka, kad raidelė, didelė ji ar maža, vėl gi susitarimo reikalas ir nėra privalomas.
Penkta, ar apskritai diskusijos objektas egzistuoja? Tikrai, kaip kažkas sakė, peržvelkim istoriją, ar ne tuščiai žudėm vienas kitą, primesdami tikėjimą, pažiūras, eikvojom energiją tam, ko nematėm, ko negalim patikrinti, išmatuoti? O kas jei pasirodys, kad veltui gaišom laiką, kad nieko nėra?
Šešta, man labiau patinka kurti, rašyti, nei veltis į tokias bevertes (pabrėžiu) diskusijas. Iš jų medalių aš neuždirbsiu, o rašymas kartais man net ir finansiškai apsimoka.
Jūs likit su savo dievais, autoritetais, pranašais, išminčiais, aš savimi pasirūpinsiu pats. Sėkmės.
2011-04-19 17:15
o paskutiniam autoriaus sakiniui (apie neminėjimą) visiškai pritariu – taip galima parodyt tikresnę pagarbą, nei didinant raides
2011-04-19 17:13
raidelės - susitarimo reikalas, kažkiek atspindinčios pagarbą... taisyklėms ir visokiems kitokiems sunkiai įvardinamiems dalykams
2011-04-19 17:11
tiesiog, Svoločiau, nesi įsigilinęs į tai, apie ką kalbi- tai faktas. Jau čia rašiusieji atskleidė, kad tavo dnr-e rasta broko.
Aš radau ir perlenkimų ir dar vieną rūšį kažko panašaus į tai ką tu vadini atmosfera baimės arba ir paniekos atmosferą tavo rašinuke. Baimė sumišusi su panieka- argi manai, kad tie apgailėtinos išvaizdos nusmurgeliai yra pajėgūs kelti prievartą? Prevartautojai- nusmurgeliai? Blogai yra tai, kad vertini išoriškai. Tau nekilo įtarimas, kad tarp daugelio apgailėtinai atrodančių yra tikrai išmanančių ką kalba- skaičiusių Bibliją ir nedarančių iš to komercijos?
Naujas Testamentas- rašau lyg tikriniais vardais, tai knyga su textais, kuriuose aprašomas Dievo skelbimas- Evangelijos, o Evangelija yra Geroji Žinia(arba Geroji Naujiena) kaip tik apie tokius veikėjus, kurie metė savo ankstesnius gyvenimus tik tam, kad taptų nusmurgeliais, kurie liudys pasauliui ir kiekvienam save laikančiam neapgailėtinu apie Tą, kurį tu čia paminėjai mažąja raide.
Skelbiančiųjų daug, ne mažiau apsimetėlių, dar daugiau besipiktinančių ar tik šiaip abejojančių- visko yra apsčiai, todėl nejau manai, kad neužteks vietos visiems?
Žinai pasakymą- velnias dėvi Prada? Jei taip, tai jis tikrai patrauklus, bent jau malonesnės išvaizdos, manierų galbūt ir dar n dalykų, kurie pasauliui labiau priimtini, nei Evangelijos skelbimas.
Savaime suprantama, kad tie kurie nepripažįst JK, jiems gera maniera yra Neskelbti, Apskritai Nieko Nekalbėti ir Neliūdyti apie Tą Kuris sukūrė Visatą....
Nori brošiūrėlių iš manęs?- Jei nori, tai tikrai negausi..
2011-04-19 15:51
Šiaip, Dievas, kaip visur esanti kuriančioji energija, yra vienas. Tie visi Perkūnai, Dzeusai, Kecalkoatliai, Budos, Krišnos - ne dievai, o stabai. Politeistinės religijos yra iš esmės neteisingos, nes juose garbinami ne kūrėjai, o kūriniai (žmonės, daiktai ir t. t.). Teisingos yra tik monoteistinės religijos, garbinančios VIENĄ Dievą. Mahometas nėra Dievas, o pranašas, jis kaip ir Jėzus, gerbiamas kaip žmogus, kalbėjęs Dievo vardu, bet ne pats Dievas. Krikščionybės ir musulmonų religijos turi tas pačias šaknis (musulmonai pripažįsta Bibliją kaip savo šventą knygą, Jėzų - kaip savo pranašą), abi yra monoteistinės, taigi, jos yra teisingos. Kitos - stabmeldiškos.
2011-04-19 14:13
*altruizmo
2011-04-19 14:12
Kas kaip moka, tas taip šoka, o dėl religijos nesiginčinama, ponai ir pončikai. Visi iš istorijos puikiai žinom, kuo tokie ginčai baigėsi. Geriau gyvenkim meilės, užuojautos ir atltruizmo pasaulyje. Ten, manau, atsirastų vietos ir hitleriams ir budoms.
2011-04-19 11:48
Flax teisus dėl raidės, analogija: Svoločius (tamsta) ir svoločius (bet kuris). Čia nei religinis, nei filosofinis, bet tiesiog tikrinių ir bendrinių daiktavardžių rašybos reikalas.
P.S. O kam kreipti dėmesį į visokias manijas?
2011-04-19 08:34
Deja, Flax pastebėjimas nėra teisingas. Juk ir tolimesniame tekste tas "brokas" kartojasi, vadinasi, tai nėra šiaip sau.
Nesakome Automobilis Nissan Micra, sakome automobilis Nissan Micra, nesakome Televizorius Samsung, sakome televizorius Samsung.
Nemanau, kad televizorių ar automobilių yra daugiau nei dievų, drįstu manyti, kad gerokai mažiau, tai kodėl daiktavardį dievas turime daryti tikriniu. Sakome dievas Perkūnas, dievas Apolonas, dievas Mahometas ir tūkstančiai dievų su savo vardais. Pasikniskite Afrikos, Amerikos indėnų ar Australijos aborigenų gentyse, o kur dar visokiausi pagonys, graikai, romėnai ir panašiai. Dievų kaip televizorių, tik televizorių gali įjungti, išjungti ir net išmesti per langą. Pabandyk tai padaryti su dievu. Arba oru. Su tuo, ko nėra.
2011-04-18 22:44
Flax pastebėjimas teisingas. Tik beje, tie kviečiantys į visokius Biblijos skaitymo vakarus ar dalinantys brošiūrėles, siūlantys pirkti knygas siūlo tikrai ne Dievą - jie siūlo komerciją. Tikrasis Dievas neparduodamas ir neinterpretuojamas - viskas yra šventajame rašte juodu ant balto, ir kam reikia, tie perskaito. Man asmeniškai, labiausiai patiko apokalipsės pranašystės, kuriose labai tiksliai išpranašauti dabartiniai įvykiai (Izraelio įkūrimas, Amerika - žvėris tarp vandenų, visuotinis ištvirkimas, niekas negalės nei pirkti, nei parduoti jei neturės šėtono ženklo (brūkšniniai kodai mantematiškai yra pagrįsti 666)) ir t. t. Va tau ir netikėk, kai viskas taip pildosi. Bet tai kiekvienas turi atrasti pats.
2011-04-18 14:16
"Apie Dievą", o ne "Apie dievą" :D
Nesusilaikiau, prašau autoriaus labai nepykti už techninio broko pamatymą :D
|
|
|