A prisimeni gadyni tu i Rainius? Kada mažilele mėgdavuom kavuotis. Po agrastas aš pakrėtis vėsad imdavau kukouti. Tep norėdavau, kad tu moni surastom.
O tu negaža buva - daug mon zbytku pridare. Kol aš nu tavis kavuojaus tu su draugėm kažkor išvare. Vėsad bėgdava no monis, o aš krioukdams - iš paskuos. Lyg mon būtų bimbals kuoks inkondis - baise bova lėkt veinam truobo. O tau sarmata su klecku, kap su terba, būdava prėš draugės su munėm. “ - Luini, ėk nu monis, neturu aš čėsa če rokoutis, mauk numėi! ”
Aplink kūti bėgava nu monis, o aš kap tekinis - iš paskuos. Skųsdavaus pas baba pirmutinis… Kad gautum tu kupruon. Bet sugolus šalėp mums mėigoti doudava tu tonke ronką. Su katra mums baba lėipdava prėš naktį visaduos žegnuotis. Su katra tu į du šmuotus padalindava net i baronką. P. S. (Bet tu, ropki, visumet pasigruobdava didesnį konsnį…)
Passchendaele2, Eilėraštis – tai nedidelės apimties eiliuotas kūrinys. Eilėraštis yra sukuriamas pagal vienokią ar kitokią eilėdaros sistemą. Dažniausiai eilėraščiai yra rimuoti ir tai jiems suteikia skambesio, tačiau kai kurios eilėraščių rūšys nerimuotos kaip antai haiku. O čia yra tokio žemaičio Vakumo sistema. Tą sistemą tu gali priimti ir pabandyti suprasti arba tiesiog - atmesti. Viskas slypi žmogaus apsisprendime ir gilesniame pajautime. Taigi, nenoriu pasirodyti ne kuklus, bet manau, kad šis kūrinys yra eilėraštis. Tuo labiau, kad tikrai su emociniu užtaisu, nes daug yra šioje Žemėje žmonių, kurie vaikystėje turėjo vyresnę seserį. ;)