Rašyk
Eilės (78278)
Fantastika (2285)
Esė (1540)
Proza (10853)
Vaikams (2686)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (347)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Svoloč Svoloč

Laiškai iš Mėnulio nr.21

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių


Kaip jau sakiau savo pirmame laiške, vis pasiunčiu beveik kasdien po laišką žmonijai, suprantu, kad ne visi pasieks Žemę arba kitą planetą, kurioje kažkas perskaitys mano mintis, bet tikiuosi bent dalis jų nepradings be pėdsako kosmose, į kurį tuos laiškus ir išmetu, atsistojęs ant Mėnulio krašto arba pjautuvo, priklausomai, kokią formą tuo metu turi dabartinė mano gyvenama planeta arba, tiksliau pasakius, palydovas, nors būti absoliučiai tiksliu aš ir nemėgstu, ir tą žino daugelis mano tekstų skaitytojų, ta prasme, mėgstu būti subjektyvus, nekenčiu mano kalbos taisytojų ir tikslintojų, visokių klausinėtojų, o kodėl šitaip, ar tai yra stilistiškai ir visaip kitaip teisinga ir panašiai. Dažniausiai tokius pasiunčiu skaityti chemiją arba fiziką ir ten ieškoti tikslių parametrų ir formulių, mano gi rašliavoje viskas gali ir turi, ne, privalo būti chaotiška ir ne visiem įskaitoma bei aišku, tokiu būdu mėginu atsijoti atsitiktinius prašalaičius ir idiotus, nors, kita vertus, idiotai mane myli ir taip greitai neatstoja, su tuo, deja, aš irgi jau spėjau susitaikyti, bet ką čia aš vis apie kitus, geriau apie aplinkinius.

Tai va, aplinkiniai mane myli, spėju iš to, kad niekas nesikėsina man duoti į snukį, iš kitos pusės žiūrint, gal jie prisibijo patys gauti atgal, o gal tiesiog čia viskas yra kitaip ir niekas nesikėsina tavęs užkariauti, tave pažeminti, kaip tai yra būdinga Žemei, gal, nežinau, bet ar taip gali apskritai būti? neįtikėtina.

Klausau Andersono ir Vangelio dainą Aš rasiu kelią namo ir galvoju, ar radau savo kelią namo ir kur mano namai? Sunkus klausimas. Kur yra žmogaus namai? Ar tėvynė, kurioje žmonės nesijaučia saugūs ir reikalingi, yra namai? Ir kokį kelią turi nueiti žmogus, kad tai suprastų? Tai jau kita daina, Bobo Dylano Nusineša vėjas.

Iš tiesų, kai nereikia kasdien eiti į darbą, lieka daug laiko muzikos klausymui ir apmąstymams. Niekada negalvojau, kad žmogus turi tiek daug dalykų apmąstyti, pergalvoti, iš naujo suprasti.

Labas, sakau, Mėnuli, labas Naujas gyvenime, labas Nauji žmonės, jie stebisi, keistai žiūri į mane, nesupranta mano kalbos, todėl galiu sakyti, ką noriu, net nusikeikti, bet nesinaudoju šiuo pranašumu, tik nusišypsau, ir jie atsako man tuo pačiu, tai pats geriausias bendravimo būdas, kai nenori minčių reikšti žodžiais, nes žodžiai klaidina, ne visada atsiranda tinkami, o kartais tave netgi išduoda, todėl akys ir veidas, veido raumenys, kurie gali išsitempti į šypseną arba susitraukti į susiraukusią, nemalonią išraišką arba likti ramybės būklėje, rodydami tavo taikų nusiteikimą, yra tikriausia sielos kalba, tavo vidaus atspindys, veidrodis, nedūžtantis stiklas. Baigiu su Džordžu Harisonu, kuris sako Aleliuja, aleleju visiems.
2021-04-18 12:14
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 14 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-01 04:58
Passchendaele
5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-19 11:43
Vetra Vika
P.S.
įvairiais etiketo aspektais.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-19 11:41
Vetra Vika
Aktualūs išgyvenimai bei pamąstymai, kai kalba ir kalbos kultūra paremta ne vien mokėjimu ir sugebėjimu aiškiai, gražiai reikšti
mintis ("nesubanalinant:" Ežopine kalba), bet ir nuo mūsų bendražmogiško geranoriškumo ūvairiais etiketo aspektais.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-18 21:57
varna
pradžioj sufleruojama, kad tai tęsinys. kontekstas mėnulis. tu ten. laukiau daugiau apie buvimą ten. 
pirmos penkios eilutės fainos. matau, kaip siunti laiškus nuo mėnulio krašto, priklausomai nuo tavo lokacijos ir jo tuolaikės formos. paskui visai nereikalingas tekstas nuo 'ta prasme' apie skaitytojus idiotus neidiotus, nes kakoi skirtum kokie jie, kai tu ten vienas ir rašai kažkam vienam. arba pasirenki gaują bet ji tikslinė, jei jau jiems siunti ar net juos pačius siunti.
taigi lygiai pusę pirmos strofos pusę ir antros pirmą pusę siųsčiau out. antroje turi likti nuo 'čia viskas yra kitaip'.
tada klausai dainų. vangelis, dylanas, visi tą girdi ir mato, kad sėdi autorius emigracijoj ir jam nostalgija ir mėnulis nebe prie ko. 
tada dvi eilutės apie karanktininius privalumus sėdint namie viską apmąstyti. ir paskutinė strofa: kartu pasiklausom harisono.
camon...užmetei skubotą impresiją. grįžtu prie pirmos eilutės, vėl prie padskazkės į platesnį kontekstą ir būtų įdomu sužinot kaipgi tau ten einasi realiai, apart muzikos klausymosi ir apmaudo dėl likusių žemėj, kurioje visi savotiški idi su individualiais aidy
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-18 19:33
Lui
Lui
Būsiu atvira - pastebėjau dvikovą ir užėjau pasižvalgyti kas čia vyksta. Perskaičiau prozą (primenančią dienoraščio įrašą) ir su giliu liūdesiu konstatuoju: gali rašyti (rašydavai) žymiai geriau, kūrybiškiau.
Ramia sąžine vertinu šį rašinėlį 2.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-18 18:05
Damastas
Aš balsuosiu avansu, mat iš esmės man toks formatas priimtinas ir patrauklus. Kad trūksta pastangos -  čia jau kitas klausimas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-18 13:38
Juozas Staputis
Labai įdomūs ir reikalingi pamąstymai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-18 12:50
gogo
2 iš pasigailėjimo nors verta 1-o
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2021-04-18 12:49
gogo
pasiunčiu ir išmetu
antras apibūdinimas tikslesnis
laiškus tu išmeti, ne pasiunti
todėl ir cosmo aplink mus yra
toks užterštas
pastebim plika akimi
niekas nenorėtų gauti
tokio gniužulo pavadinto laišku

siūlau du dalykus (manau kad
grafomanijos kontekste mano patarimi
yra kaip platina mėšlyne)
rekomenduočiau

1.nebeteršti
2.susirinkti ankstesnius teršalus
3. padirbėti su apsisprendimais
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą