Rašyk
Eilės (75641)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10664)
Vaikams (2557)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
 O aš ir galvoju, kada gi mes susiprantame, kad nesame amžini? Juk ne tada, kai ima dominti kremai nuo raukšlių, ne. Ir matyt ne tada, kai nebegali nusipirkti vyno be asmens dokumento (man kartais dar pasiseka) arba pasidaro smalsu, kaip atrodo tie užkritę akių vokai. Tai kada įvyksta tas lūžis?
 Lūžių gyvenime būta daug – pasirodo iš vaivorykštės nelyja skittles saldainiais, o sausainiai iš žemių nėra šokolado skonio. Tiesa, pavoliojus juos sausoje šiltnamio žemėje gaudavosi triufeliai. Reikia pripažinti -  lengva apsigauti. Maža to, pasirodo, nešyla namelio krūmuose radiatoriai, o vakarais cypančių vaikų neišsineša laumės. Tada draugystės nebūtinai amžinos, svajonės vertos išsipildymo, o lūkesčiai pagrįsti. Kiek turi visko nutekėti, kad ateitu suopratis, jog šitoje kaitoje, nestabilume, gal ir aš neišmatuojamai laikinas padaras?  Gudresnis gal paklaus - kam tada taip stengtis?
 Buvo laikas, kai labai patiko egzistencializmo idėjos. Manau pirma mano pažintis su juo įvyko tuomet, kai laidojau negyvagimį paršiuką Tavo darže. Gražias turėjau kapinaites. Va jie, egzistencialistai, tie tai moka pašnekėti apie laikinumą ir beprasmybę. Dabar galvoju, kad gerai, jog tada, kai gyveno Sartras, nebuvo influencerių. Žodžiu tokia paini ir niūroka filosofijos kryptis, su kuria turėti santykį paprastom darbo dienom yra tiesiog nepatogu, akmenukas bate arba kažkas panašaus kaip kišti adatą po nagu. Arba kaip tie bepročiai, kurie sausio mėnesį maudosi jūroje. Nors jei atvirai, tai kalba pavydas.  Ir visgi prijaučiu jiems, egzistencialistams. Sako, kad mes laikini, bet laisvi ir atsakingi.
 Man atrodo šis mano lūžis vis dar vyksta, o tuo tarpu Tau šiandien būtų aštuoniasdešimt. Iki šios sukakties trūko visai nedaug. Gražus jubiliejus, bet juk supranti, kad ir tai ne amžinybė? O kaip Tu stengeisi! Labiausiai man Tave primena gerumas, gausiai pripėdžiojai juo mano atsiminimuose.  Gal todėl dabar galiu Tave rasti kiekvienoje žydinčioje obelyje, rūke skęstančiuose laukuose ir apkabinti alyvose? Banalu, bet nesu originali, o kai stengiuosi, greit pavargstu. Pamenu, Tu buvai pavargusi jau seniai, sakei, kad greičiau išeiti. Aš tada nesupratau, bet ir neprieštaravau. Kas mes tokie, kad aiškintume, kada padoru išeiti? Todėl kartais irgi išeinu neatsisveikinusi, įžuliai taip. Dar man tave primena televizoriaus atspindys lange. Sakydavai, jog ten, už lango, žybsi vilko akys. Šposininkė buvai, bet man tokia kaip ir trauma. Tavęs visur taip daug!
 O aš ir galvoju - kuo daugiau durų užsidaro, langų užkala, tuo mes arčiau vieni kitų. Erdvė susitraukia, triukšmas nutyla ir belieka suklusti – prisiminti, išjausti, sustoti. Nes tada, kai galėjome tiesiog pabūti, kažkur per daug skubėjome arba buvo Tavo tv serialo laikas.  Tai amžini mes ar ne?
                                                                                    XXX
2020-05-25 11:27
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-05-26 19:03
Miam
Egzistencinius klausimus nagrinėjate, gerbiama rašytoja, egzistencinius,...labiausiai tai gaila, kad nebeleidžiama vyno nusipirkti be asmens dokumento, o aš, žinokite, manydavau, kad visada bus leidžiama,...bet, pasirodo, nuo aštuoniasdešimties jau ne.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-05-25 16:14
languota_ _ _
žemaičiai sakytų,
be veina galą
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-05-25 14:40
ONYX
Če labeu ėsė
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-05-25 12:19
Skarda
Absoliučiai subjektyvus 5, o dėl amžinumo, manau, mes vienkartiniai, kaip tie indai. Tam kartui, o kiek šiukšlių po mūsų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą