Rašyk
Eilės (73401)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

AlisaStebukluSalyje AlisaStebukluSalyje

Kūtvėlos Alisos šėlsmas

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių


Viena nedidelė pasaka apie piktą moterį ir mergaitę, kuriai nepavyko pragerti sudaužytos širdies.

Kartą Saigone, viena, labai pasimetusi mergaitė praleido visą naktį bandydama pragerti savo sudaužytą širdį. Po keliolikto alaus butelio ji pagaliau priėjo išvados, kad to padaryti nepavyks. Užtat, Alisai pavyko nugriūti nuo kėdės. Restorane. Stebint kokiam penkiasdešimčiai žmonių. 

Nors alus ir širdgėla kaip užsikirtę krokodilo žabtai tvirtai sugniaužę laikė ir paklydėlės dvasią, ir nuovoką, tačiau netikėtas, garsus ir gėdingas nuslydimas nuo kėdės bare būnant kaip reikiant intoksikuotai net ir Alisai pasirodė kaip asmeninis rock bottomas

Jautrioji siela nusprendė, kad jos emocinė būklė darosi gerokai per jautri aršiam ir niekad nestovinčiam, motoroleriais perpildytam Saigono pasauliui, kad ją vis dar pasiekia pikti gandai ir paskalos net ir iš pačios Kambodžos ir kad ji vis dar leidžia sau gyventi kitų gyvenimus visiškai pamiršusi savąjį. 

Išsiblaiviusi Alisa jautė begalinį nuovargį. Ir, aišku, galvos skausmą. Dar – niekur nesitraukiantį gėdos jausmą, pyktį širdies daužytojui, jokio noro kurti kokią nors ateitį ar matyti kokią nors šviesą. Tačiau Alisos viduje kažkas nutrūko. Styga. Neigiamos sąmonės srautas. Ar savo šviesos spindulius pagaliau įleido taip išsiilgtas sąmoningumas. „Viskas, užteks. Važiuoju namo“, – treptelėjo savo pavargusia kojyte Alisa ir nusipirko lėktuvo bilietą į Vilnių. Kur atvykimo metu lauks pati šalčiausia žiemos diena. Na, ir sugebėk pataikyti taip – vasario dvidešimt antrąją laukia visi apskriti minus dvidešimt du. 

Turėkime omenyje, kad žiemos Alisa nematė tris metus, neturi jokių žieminių rūbų, o vienintelis turimas apavas – pigūs, plastmasiniai ir itin pavargę flipflopai. Sprendimas grįžti į gimtąją šalį būna sudėtingas žmonėms gyvenantiems Londone ar Dubline, o gal net ir Osle dėl finansinių priežasčių, integracijos ir dar visokių kitų rimtų dalykų, tačiau Alisai labiausiai buvo gaila palikti savo niekada nesibaigiančią vasarą ir turimą prabangą net negalvoti apie žieminius batus ar paltą. „Tačiau, juk ne dėl vasaros gyvenu“, – bandė savo baimes išbaidyti Alisa ir nusprendė elgtis taip, kaip visada. Kuo greičiau nusipirkti bilietą ir kuo mažiau galvoti. Tarė ir padarė susivėlusi pagiriota jau trisdešimties sulaukusi padauža, kuri niekaip nemokėjo užaugti. 

Kadangi Alisa dar ir buvo apsistojusi, nepabijokime to žodžio – tikrų tikriausioje šiknos skylėje Saigone, nusprendė, kad paskutines savo dienas Azijoje ji bent jau pasimėgaus komfortu. Šiknos skylė tai – hostelis pagrindinėje Saigono gatvėje, kurioje ramu nebūna niekada. Na, ne visai tiesa. Alisa įsitikino, kad ten tampa ramu, maždaug penktą valandą ryto. Iki to laiko tenka matyti ir klausytis tą muziką, kuri visuomet palieka klausimą – o kas po velnių sugeba sukurti tokią blogą muziką, taip pat kaip ir stebėti ne ką mažiau bėgikų nuo sudaužytų širdžių, atsakomybių ar nuobodulio savo maratonui laimės link pasirinkę tą patį kurą – ultrą pigų, tačiau skonio neturintį azijietišką alų. Šešios lovos, didelis triukšmas, neaiškūs kambariokai, sudaužyta širdis, vienatvė ir nuo alkoholio ir gėdos plyštanti galva – toks buvo Alisos pirmadienis. 

Ji ilgai negalvojusi nusprendė išsikraustyti į daug tylesnį rajoną, kažkur netoli nuo centro pas madam Yam. Mergina troško pasislėpti švariame ir tyliame kambaryje, kur būtų jos vonia, ji galėtų išsiskleisti savo sunkiai sukontroliuojamus daiktus, susisukti į kokoną ir nors trumpam panirti į nebūtį. Tuos troškimus ir turėjo išpildyti dvidešimt dolerių parai kainuojantis madam Yam kambarys. 

Atvykus Alisa apsidžiaugė – namas tylioje gatvėje, atrodo didelis ir malonus. Ją priėmė gana šaltai – Alisa net neabejojo, kad tai gali būti susiję su tuo, kad ji gerokai tvoskė vakarykščiu alumi, cigaretėmis ir niekada neatstojančiu lipniu pietryčių Azijai būdingu prakaito tvaiku. Taip pat susišiaušę, šukų savaitėmis nematę plaukai, pamėlę paakiai, susiglamžiusi suknelė iš po vakar – Alisa žinojo, kad jos gyvenime buvo ir šviesesnių akimirkų. 
– O kodėl mano kambaryje nėra balkono?, – paklausė ji nustebusi. 
– O kada padarei užsakymą? Jei šiandien, tai žinok, nuolat įvyksta daug klaidų, todėl tavo kambario su balkonu nebėra, – atsakė sunkiai nuskaitomo veido madam Yam, tačiau kietai suspaustos lūpos net ir sunkiai ką nors pro savo pagiriotą miglą matančiai Alisai simbolizavo didelį nepasitenkinimą. 
– O gal galiu kraustytis į priešais esantį kambarį, kuris yra su balkonu?, – pamačiusi pravertą kambarį priešais savo teises vis dar bandė ginti Alisa 
– Tas kambarys yra daug brangesnis, – šaltu tonu pareiškė madam. 
Alisa suprato, kad balkono nebus. Na, ir nusprendė, kad tiek jau to. Apsieis ir be to balkono. 
– Jeigu nori, gali kraustytis kitur, – dar pasiūlė madam Yam. 

Alisa tikrai nebenorėjo kraustytis kur nors kitur. Ji kraustosi kur nors kitur jau nuo balandžio mėnesio, todėl ji tai poniai griežtai ir atsakė, kad kitur tai jau tikrai nesikraustys. 
Aišku, susišiaušusiai Alisai nepatiko toks customer service. Grynas įžūlumas, tačiau mergina buvo pernelyg išsekinta savo neramaus ir nesveiko gyvenimo būdo, kad įsiveltų į dar vieną beprasmę kovą, kuri baigtųsi dar vienu kraustymusi. 

Išsimiegojusi Alisa buvo pasiruošusi pusryčiams. Madam jai paruošė staliuką. Šalia garažo. Toliau nuo kitų. 
– Kodėl negaliu sėstis prie normalaus staliuko? 
– Jis yra kitiems svečiams. Ne tau, – atkirto ponia. 
Kadangi staliukas buvo toks purvinas, kad net ir ne itin draugiškus santykius su tvarka palaikančiai Alisai pasirodė, kad nuo jo valgyti būtų koktu, mergina pasisiūlė staliuką pasivalyti pati. Neturėdama jokių blogų kėslų ar grėsmingų ketinimų. 
–Man per keturis metus niekas to nėra pasiūlęs, – pradėjo purkštauti madam, ir įnirtingai valyti staliuką. Tai buvo panašu į pasyvią agresiją. 
Ore tvyrojo įtampa. Alisos viduje tvyrojo įtampa. Madam kėlė įtampą. „Puikiai čia išsirinkau“, – pamanė Alisa. Kaip tik tai, ko pasimetusiai sielai reikia. Tačiau, kaip sakoma, ką vibruoji, tą ir gauni. Todėl, nenuostabu, kad Alisa atsidūrė būtent ten kur jos nuoskaudos buvo išreikštos labai aiškiu fiziniu pavidalu. 

Madam pyko, kad Alisa daug rūko, madam pyko, kad Alisa paprašė išjungti vandens pompą, nes ji garsiai ūžia, madam sekantį rytą net nedavė omleto Alisai, nors davė jo visiems kitiems svečiams. Alisa jautėsi labai keistai ir jau planavo kaip rašys didelį ir blogą tripadvisor komentarą, o grįžus į kambarį, dar ir rado pasipiktinusios madam elektroninį laišką, kuriame ji teigė, kad jai labai svarbu pasirinkti gerus svečius, o su Alisa viskas yra visai nieko gero ir ji į tą kategoriją visai neįsipaišo. Tuomet kūtvėla norėjo viską sviesti ir dramatiškai išsikraustyti. Tiesa, prisiminė, kad jau jaučiasi gerai prisidramatinusi, ir kad jai ir vėl tokiu atveju reikėtų krautis savo lagaminus, juos tampyti po beprotišką karštį ir vėl ieškoti naujos gyvenamosios vietos. Žodžiu – parkė. Alisa paprasčiausiai tingėjo tą daryti ir nusprendė į madam laišką nekreipti jokio dėmesio. Ne dėl kokių nors dvasinių sumetimų, o iš paprasčiausio „cannot be bothered to be dramatic again“ kampo.

Alisa slinko daryti savo paskutinį Asian shoppingą, kuris irgi sekėsi be galo sudėtingai, tačiau beeinant ją pasigavo madam. 
– Gavai mano laišką?, – paklausė ji ir įbedė savo akiniais paslėptas akis. 
– Gavau, – neslėpė Alisa. 
– Tai aš norėčiau, kad tu man parašytum blogą atsiliepimą. Tuomet galėsi už kambarį mokėti tik už dvi naktis. Aš nenoriu, kad pas mane daugiau apsistotų tokie žmonės kaip tu. Todėl jei tu aprašysi kokia esi, jie mano namus aplenks. 
– Gerai, – sutiko Alisa, nes ji kaip ir sutinka su nuolaida, nes gi kodėl gi ne, o ir blogą komentarą ji ir taip norėjo rašyti. Taip pat jau buvo prisitaikiusi prie madam Yam nesąmonių. 
– I love you, – sušuko madam ir paliko Alisą besistebinčia jos dabartine realybe. 
„WTF is wrong with that woman?“ –, mąstė Alisa ir ruošė savo komentaro keršto planą. 

Laikas praleistas turguje kovojant su lipniu karščiu ir nenusakomais būriais žmonių tuo tarpu dar ir pamąstant apie savo sušiktą gyvenimą Alisai padėjo apsispręsti to blogo komentaro tiesiog nerašyti. 
Grįžus namo Alisa moteriai net nusišypsojo. Nes ,Alisa, kurią dabar pastaruoju metu gerokai daužė gyvenimas, suprato, kad nėra pernelyg didelės prasmės toliau tas neigiamas emocijas sėti. 

Madam pasikvietė Alisą atsisėsti. 
– Aš atsiprašau, – pareiškė ji o Alisai akys vos neiškrito iš orbitų, – aš prieš dešimt dienų netekau savo numylėtos katytės, todėl dabar su visais esu labai bjauri. – Alisa, kuri visai neseniai, dar vasarą, neteko savo katino, žinojo ką reiškia tas skausmas. Ir bet koks prieš tai laikytas kartėlis tai moteriai kažkur pranyko. 
– Būna. Atsitinka. Turite išmokti jį paleisti, – budistinių tiesų šioje gedulingoje situacijoje bandė mokyti Alisa. 
Tuomet madam prapliupo ašaromis ir išsitraukė savo katino nuotrauką. Alisai pakirto kojas, nes į ją žvelgė Bongo. Jos anksčiau turėtas, neseniai nudvėsęs katinas. 

Ji madam apkabino ir tyliai pagalvojo, kad tik meilė, šviesa ir tiesa yra jos paskata. Gal iš tiesų kartais reikia pačiam numesti pykčio šydą, kad suprastum kitą? Paprasti dalykai gyvenime gali būti tokie gražūs, o vienas trumpas pokalbis gali apversti visą situaciją aukštyn kojomis. Už gyvenimą viešbutyje Alisai mokėti nereikėjo išvis. Po atvirumo akimirkos madam Yam kūtvėlai išrinkdavo patį geriausią stalą ir patiekdavo kur kas skalsesnį omletą negu likusiems viešbučio svečiams.

2019-11-20 20:10
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-01-05 21:24
dagmara
Ooi, kaip laiku perskaičiau šį tekstą.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-12-09 19:39
Violita
Buvo įdomu, gyva ir iš esmės teisinga Alisos, būtent Alisos, istorija, ir, sakyčiau, gana geras humoras, net toks nelabai būdingas lietuviams.... 5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-12-07 10:09
Anna Brada
Gal iš tiesų kartais reikia pačiam numesti pykčio šydą, kad suprastum kitą? Paprasti dalykai gyvenime gali būti tokie gražūs, o vienas trumpas pokalbis gali apversti visą situaciją aukštyn kojomis.
------------------
Gerumo - niekada nebus per daug. Šita dalis - pati geriausia. Nepykite, dar reikia tobulinti, kad būtų vaizdinga ir sklandu.
Už šį duočiau tvirtą trejetą. Sėkmės. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-22 19:58
AlisaStebukluSalyje
Oho, kiek čia iš jūsų komentarų sulaukiau už šitą nedidelį ir gramatiškai netvarkingą Alisos gyvenimo momentą. Nu, Alisa, ji tokia... Nei su tvarka, nei su kableliais, nei su taisyklėm draugauti nenori. Gal iš kažkokio kvailo principo. Gal iš paprasčiausio nemokėjimo. Bet Alisa trepsi kojytėmis iš džiaugsmo matydama, kad komentarų yra :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-21 20:26
ONYX
Piarskaičeu ipigrafas yr tris pyrmi pastraipai yr turiu pastiabiejimas kat nia šeip čiutačku biat vot styprokai piarsistiangiat vėtomis
Vystyk patirę gumarystai jus yviartino nu a vot aš yr niažinau ar toleu skaititi
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-21 13:49
slldž
jo, biški gėrėm su bičiuliais  Saigono dmz bare.
jo, super, pritariu gyventojo susižavėjimui, yra autentikos.
nors, jeigu atvirai, katės užpisa savo naktiniu kniaukimu, bet ne tame esmė.
P.S. Madam Yam buvo kūda? :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 22:26
retas laimingas
51
bet ans buvo valgęs iš anksčiau
ir procese dalyvavo inkognito
tik
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:41
varna
cool, apturėjau malonumą, 
ten ties tais 50 gal gerai būtų maždaug / daugmaž penkiasdešimčiai žmonių
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:05
retas laimingas
turėtų
bet nenusvyrą jie
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:04
retas laimingas
:D
apie - per tikslu matematiškai
nuspėt galima
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:04
klimbingupthewalls
tie visi angliški turėtų būti pasvirę
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:03
klimbingupthewalls
apie
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:02
retas laimingas
alisa ji
nugi neskaičiavo jinai
argi būtų
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 21:01
retas laimingas
ir logika
tož
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 20:59
retas laimingas
galima "kokiems"
kitaip ritmas pakriks nugi
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 20:56
klimbingupthewalls
nereikia to kokiam iš viso
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 20:56
klimbingupthewalls


 Stebint kokiam penkiasdešimčiai žmonių
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 20:49
retas laimingas
baisią stiliaus klaidą ketvirtame sakinyje mačiau ai
bet da nu
bbd:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-20 20:36
retas laimingas
hepy endas
aleliūja:)

žiaur patiko kalbos ritmas nesuabejojau
įvykiais
logika
anei -
dinamika tokia

myliu


skyryboje burdakas nugi bet
kitaip nepaeis manding
esant

tokiam stiliui
arba

mokytis reikia

aha
arba visai be kablių
taškelių nu

įdomu būt pamatyt suredaguotą profesionaliai tekstą kokio humoro
jausmą turinčio
kalbajobo

dox kabliukų tož
brūkšnių
būtų

nujo
aha
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą