Tavo pageidavimu pradedu rašyti tau laiškus, kurie nesitikiu bus labai smagūs arba malonūs, bet bent jau informatyvūs. Čia Lietuvoje mes vėlgi pergyvename eilinius rinkimus, šį kartą į vietos savivaldybes ir kaip reta be referendumo priedo. Matyt, referendumais mūsų tauta nusivylė, nes nesvarbu kaip jie juose balsuotų, valdžia piliečių valią vis tiek ignoruoja ir komentuoja taip kaip jiem parankiau.
Gi rinkti žmones į postus piliečiams dar vis nepabosta ir daugelyje gerai apmokamų kėdžių ir kėdučių matome naujus dar neišpurtusius, alkanus ir godžius veidus. Tai gerai, nes kuo didesnė tautos dalis pasėdės tose kėdutėse, tuo daugiau pasitenkinimo iš gyvenimo vyraus valstybėje ir gal pirmą vietą pagal savižudybių skaičių perleisime kokiai Norvegijai ar Didžiajai Britanijai.
Kita vertus, smagi pati ta rinkimų batalija, čia kaip karo kronikoje: visi šaudo, gaudo, bėga, griūna, perka, parduoda, apipila, apspjauna, ir būtent tose nesurepetuotose situacijose atsiskleidžia kaip paskutiniai niekšeliai visi – ir pretendentai, ir laidų vedėjai, ir įtakingi įtakotojai, kurie, tik pasibaigus alinančiam bėgimui, vėl mėgina atgauti įprastą veido spalvą, slapta nusišluostyti pykčio putas, dvi savaites dribusias pro sukąstus dantis, ir tikisi, kad kvaili rinkėjai iki kitų rinkimų pamirš jų nepuošusias grimasas ir prišnekėtus vėjus.
Gal taip ir bus, gal, bet man tuo metu visada yra linksma matyti atidengtus, neužmaskuotus politinių marionečių skeletus, jų iki vulgarumo paprastus ir nesudėtingus veikimo mechanizmus.
Man tai primena mūsų vaikų darželį, pameni? Kai mes smėlio dėžėje iškapstę kačių šūdus mėtėme juos vienas kitam į veidus. Tai buvo, matyt, pirmas meilės išpažinimas. Politikoje, turbūt, tas pat – meilė yra trešiama gera sauja mėšlo.
Už lango pavasaris, taip gera būtų nors trumpam ištrūkti į sodą. Apsvaigti nuo žolės kvapo, nuo medžių, saulės šilumos. Išgirsti paukščius. Įkvėpti giliai giliai.
Deja, liga progresuoja, šiandien vėl buvau agresyvus, sanitarai mane vos sulaikė. Dabar guliu pririštas ir diktuoju. Diktuoju sau valią, pasiryžimą ir tolesnį sveikimą.
citata: "Gal taip ir bus, gal, bet man tuo metu visada yra linksma...", – o kodėl ne LIŪDNA, O LINKSMA?.. (ištikimybė nacionalinio bruožo ypatumui? tas bruožas..."Piktdžiugiškumas" )
gražus pamislyjimas, jei išmesti visa tą pigę (pigi ironija, pikta ironia bet žinai kaip pigi, ir koks stipris to pykčio, tų tokių pačių putų, apie kurias rašote,primena anekdotą, jei sėdi Renkamoji valdžia, tai įvaizdis bus Meška-valdžia, sėdi prie alyvų krūmo, žydinčio pavasarį, šešėlyje, pavakarės metą, ir (prisėdusi ant savo pėdų - pritūpusi reiškia, lygsvarą laikydama) krūvą didelę trąšos daro - alyvų krūmą tręšia; daro daro, atskrenda uodas - žurnaliūga koks tai, (tai lyrinis herojus-kalbantis pirmame asmenyje autorius) atsisėda tai meškai ant nosies (svarbios vietos- aukštai nosis- visos ambicijos- juk nuoga,negauruota,jautri) atsisėdo uodas meškai ant nosies, ir grežia į nosį, savo straublelį smailą- kad galėtų kraujuko pasiurbti; smelkia, smelkia - grežia grežia gilyn, o meška stena stena, vos pusiausvyrą laiko,kad į tą krūvą neįsėst padrėbus, stengiasi meška, bet tas uodas grežia grežia, meška susikaupė, pakėlė vieną leteną, ir tik, pliaukšt per nosį, sakydama:
– tokį svarbų darbą darau, o tu taip trukdai, nu negražu Juozai, kąsti.., ir dar tokiu svarbiu momentu... negražu..."
P.S.
žiūrėk, be to pigaus bajerevimo, kuris atrodo kaip tas uodas kandantis meškai šikančiai į nosį, pasimaitinimo tikslais, visai įdomiai ir gražiai parašai apie neįdomius nuobodžius dalykus; gerai kad neištempei, bet prastai kad taip nupiginai;
be tos atkarpos:
CITATA: "Gal taip ir bus, gal, bet man tuo metu visada yra linksma matyti atidengtus, neužmaskuotus politinių marionečių skeletus, jų iki vulgarumo paprastus ir nesudėtingus veikimo mechanizmus.
Man tai primena mūsų vaikų darželį, pameni? Kai mes smėlio dėžėje iškapstę kačių šūdus mėtėme juos vienas kitam į veidus. Tai buvo, matyt, pirmas meilės išpažinimas. Politikoje, turbūt, tas pat – meilė yra trešiama gera sauja mėšlo.", - CITATOS PABAIGA;
būtų +5 balai;
ir paskutinės eilutės (finalas) tada atveria erdvę interpretacijoms, t.y.
to li kalba kažkas, kritikavęs valdžią ir paverstas nepakaltinamu,to li kalba valdžios vyras, juk valdžia, tai liga, kaip sakė apie seimūnus einančius į darbą ir rinkimus, kas dieną, kol neperrenka jų, ir tada pasimato,kokia tai liga, Erlickas Juozas. (jis tą ligą gretina su alkoholizmu, ir labai užjaučia valdžia sergančius seimūnus, kaip turinčius neįveikiamą priklausomybę.)
matai- net interpretacijai atsiveria labai gera erdvė.
pigę tą anekdotinę vietą (pacitavau kurią) mesčiau lauk; tada +5. na o su ja,perskaičiau ir atrodo pigiai, nuvagia visa tą neblogą literatūrinį parašymą apie neįdomius ir nuobodžius dalykus.