Geriu vis, geriu vakarais skambėjimą rudenio godžiai, Paglostau medžius akimis, lyg padedu paukščiui pakilti, Žinok, man nesvarbūs visai tavo vingio naktiniai kryžiažodžiai, Lyg skvarbus drebulys, nuvingiuojantys miegančiais tiltais.
Nežinau, gal šią naktį svarią pėdą įspausiu iš lėto, Lyg palietus kažką, kas išduoda, užgauna, įžeidžia... Pasilieku už vakaro šito, kad kažką nutylėti Ir stebėti, kaip taikliai baltas rūkas ant mūs nusileidžia.
Tavo pėdas klastoja ruduo ir lapais raudonais apmėto, Pilkas vingis migloj išnyksta su rytmečio dūmu, - Mano rytas trokšta šviesos, o švinta iš lėto iš lėto... Ir gomuriu teka gaivos begalinis saldumas.
Aptrupėjęs motyvas nakties, plečia vyzdį į aušrą prinokusią, Ši, aistros apžavėta, apsipylusi spindesiu šoka, Patikėk apsisprendžiau, ties saulėta rudens ekvinokcija, O dabar jau einu, nes vėlu, apmaudu ir šaltoka.
Per sąlytį su gamta lyr herojus išsako savo apsisprendimą. Į pabaigą juntamos minorinės natos, nuskambančios tvirtai, įtikinamai.
Neklydau, kad lyriškame eiliuje Sakalėlės metaforos yra išskirtinės. Sėkmės!
Pagyrusi nenoriu palikti kitiems surasti šių nedidelių klaidelių (pataisymai skliausteliuose):
Pasilieku už vakaro šito,
kad kažką nutylėti (čiau,)
Ir stebėti (čiau), kaip taikliai
baltas rūkas ant mūs nusileidžia.
Patikėk (,) apsisprendžiau, (tu patikėk, aš apsisprendžiau - du sakinukai, todėl kablelis)
ties saulėta rudens ekvinokcija,
Tavais kūrinio žodžiais: "...apžavėta...dabar jau einu...".
Išnešiotas, jautrus, be svaiginančių išraiškų, bet svaiginantis ir, beje,ne būnant padangėse, o vaikščiojant žmogumi ir jaučint jo dvasią
Jei nukrisi, Sakalėle, iš dangaus, nebijok; tave čia sugausim.