Knygos
Romanai (1926)
Poezija (619)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Angelai ir demonai

Angelai ir demonai „Kvapą gniaužianti, tikroviška istorija... Jaudinanti, dinamiška, pasižyminti neįprastai aukštu intelekto koeficientu. San Francisco Chronicle“. Tai viena iš nuomonių, spausdinamų knygos „Angelai ir demonai“ nugarėlėje. Žinoma, būtų labai jau keista, jei čia surastume bent vieną kritiškesnį, bet labiau tiesą atitinkantį atsiliepimą. Tikroviška istorija? Abejoju. Pavyzdžiui, ar tikroviškai jums atrodo laimingas pagrindinio herojaus, narsuolio - protinguolio profesoriaus Lengdono, skrydis iš kelių mylių aukščio su poros kvadratinių metrų brezento gabalu (kuris atseit veikia vos ne kaip parašiutas) į upę? Netrukus herojus atsigauna ir skuba toliau gelbėti pasaulio.

Vis dėlto Denas Braunas savo srity yra meistras. Jis žino receptą, kaip parašyti bestselerį. Jis sukuria įtampą ir intrigą, tad atsitraukti nuo knygos sunku. Daug sensacijų, netikėtų atomazgų, tiesiog kraują stingdančių faktų. Bet, mano nuomone, jų per daug, ir perteklius erzinantis. Ar ši knyga pasižymi neįprastai aukštu intelekto koeficientu? Drįsčiau nesutikti. Mano (ir ne tik mano) nuomone, ji skirta vidutiniam amerikiečiui. Čia, kaip ir „Da Vinčio kode“, aiškinami elementarūs terminai ir faktai. Knygoje suplakti realūs ir išgalvoti teiginiai, o visa tai pateikiama kaip autentiška medžiaga. Toks jausmas, kad D. Braunas remiasi ir enciklopedijomis, ir bulvarinių laikraščių straipsniais.

Pabaiga teigiama, nepaisant daugybės nužudytųjų ir  sukompromituoto bažnyčios vardo. Pasaulis išgelbėjamas. Nieko stebėtino, kodėl Vatikanas taip kritikuoja Deną Brauną – savo knygose rašytojas teigia, kad Kristus ir Marija Magdalena buvo susituokę bei turėjo palikuonių, o tarp Vatikano aukščiausių pareigūnų pasitaiko ir bepročių, dėl Bažnyčios reputacijos žudančių ir rizikuojančių milijonų žmonių gyvybėmis (paradoksalu).

Pamenu, per praeitą Knygų mugę įvairių pasakojimų suintriguota nusipirkau D. Brauno „Da Vinčio kodą“. Perskaičius jį, nusprendžiau, kad „Angelų ir demonų“ pirkti neverta, bet vis dėlto pasiskolinau iš draugų. Perskaičius šią knygą, daugiau Deno Brauno skaityti nesiruošiu. Tačiau kiekvieno teisė rinktis - jei norisi lengvos, įtraukiančios knygos ir, jei mano recenzija jūsų neatbaidė, galbūt „Angelai ir demonai“ kaip tik jums?..
2006-03-16
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Romanai
Leidykla: Jotema
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2004
Vertėjas (-a): Darius Kaunelis
Puslapių: 404
Kodas: ISBN 9955-572-81-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 12 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-02 00:32
Passchendaele
5/5
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-16 23:28
Linas Umbrasas
Taip istorija yra ganėtinai suvirškinta, tačiau imant grožinės lit. žanrą knyga gana neblogai parašyta. Mintis nėra nauja, bet jos paserviravimas gana neblogas, taigi mano vertinimas dvireikšmiškas,puiki knyga  norintiems atsipalaiduoti nuo rutinos, tačiau intelektualiu pažiūriu- laiko gaišinimas, tą patį būtų galima pasakyti apie daugelį holivudo filmų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2011-03-29 22:25
catharus
taip, lengva, įtraukianti. gana neblogas būdas prastumti laikui.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-02-08 18:49
žiūrintis dangun
ši knyga man paliko gilų įspūdi, tačiau kitos šio rašytojo knygos labai nuvylė, nes yra parašytos pagal vieną ir tą patį raktą. mat skaičiau ir rodos, jog tai jau esu skaitęs... kažkokia bezabrazė :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-07-31 19:48
Arvena
Romanas yra grožinės literatūros žanras, todėl nereikia norėti, kad knygoje būtų pateikiami vien tik faktai. Recenzija gal būtų ir nebloga, bet trečioji pastraipa nuklysta nuo pačios knygos.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-19 08:20
Išsitrynusi
Kodėl taip griežtai?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-17 14:17
velione
vat Angelai ir Demonai yra gi pirmesnė knyga nei Da Vinčio Kodas... nes gi Lengdonas pirmojoje minėtoje knygoje sutinka Viktoriją, o antroje jau skundžiaisi, kad su ja viskas baigta. Bet čia ne esmė. Man šios abi knygos patiko. Aišku, scenarijus labai jau panašus... "šaudo - gaudo" bet gi verta pagirti autorių dėl to, jog parašė tokią knygą. Man pvz labai pravertė pasakojimai apie Romą, jos meno kūrinius. Iš viso tai net nėra lengva knyga. Velnias, gi tai geras kūrinys. Ir ko čia skustis, kad tipo jis varo savo nuomone kaip tikrus faktus? Patys žmogai kalti, kad tiki viskuo, kuo nereik. Juk tai tik knyga, ne realus gyvenimas. Va. Negi po Hario Poterio dabar bijote ištarti Voldemorto vardą?..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 19:50
Įnšįdėr
Na matau recenzijos autore yra labai apsisvietus ir daug zinanti ('<...>aiškinami elementarūs terminai ir faktai.') Man tai jie tikrai nepasirode tokie jau elementarus. Beto autentikos sioje knygoje tikrai daugiau nei 'Da Vincio kode' (perskaites knyga ne viena valanda narsiau internete tikrindamas faktus) Taip kad tikrai nesutikciau su tokia kategoriska recenzentes nuomone.
p.s. vienintelis knygos trukumas yra tas, kad si knyga turi labai daug panasumu su 'Da Vincio kodu', tad perskaicius viena, kita nebebuna tokia idomi.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 19:09
Ignas Ka
na jau... tik nereikia taip absoliutinti
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 17:31
Majestas1
visiskai sutinku su recenzente. kaip sakiau savo recenzijoje, taip galiu pridurti ir cia: yra dvi skaitytoju grupes- intelektualusis skaitytojas, kuris niekad neakvos savo laiko ir pinigu euro bei miesto romanui, ir yra paprastasis skaitytojas, kuriam tiesiog sunku suprasti intelektualiaja literatura, todel jis ir perka tokius, masems sukurtus leidinius.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 15:29
gimusi rugiuose
Tamstai su tokiu požiūriu tik Pasaulio istoriją skaitinėti. Man pavyzdžiui patiko ir visa ta mistika vežė juodai, tiek "kode" tiek "angeluose ir demonuose" tiek "skaitmeninėje tvirtovėje". Ir visai nepastebėjau, kad kas nors išskyrus žemėlapį pradžioje daugiau būtų grųdžiama kaip faktai, čia juk grožinis kūrinys, su fantastikos kruopelėmis asimiliuotas realiai vietovei. Beja, siūlinčiau užsukti į Deno Brauno tinklapį, ten yra įspudingų nuotraukyčiū.
O recenzija - nebloga:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-03-16 15:11
GatAki
nesąmonė. man patiko,. dėl skonio nesiginčijama.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą