Knygos
Romanai (1918)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (138)
Kitos (909)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 122 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Angelai ir demonai

Angelai ir demonai Turbūt niekas negali paneigti, kad Dan Brown - tikras betselerių rašytojas. Jis puikiai žino, kaip sukurti įtampą ir intrigą, kad skaitytojui būtų sunku atsitraukti nuo knygos. Visas Dan Brown romanas „Angelai ir demonai“ kupinas netikėtų atomazgų, intelekto varžybų. Knygoje autorius pateikia daugybę sensacijų, priverčiančių skaitytoją aiktelėti. Autorius pasirinko aktualią ir įdomią temą – seniai besitęsiančią kovą tarp religijos ir mokslo. Iliuminantų draugija, slapti Vatikano reikalai, nuolatinė įtampa, kova, skubėjimas, neleidžiantis atsikvėpti nė minutės. Autorius savo knygoje neteigia, kas teisinga, o kas ne, netgi leidžia romane blogiečiams apsikeisti vietomis su geriečiais. Autorius yra tik stebėtojas, jis tik perteikia tai, kas vyksta. Manau, kad tai tikrai gerai, visos mintys paliekamos skaitytojui. Dan Brown leidžia suprasti, kad visas kūrinys skirtas tik skaitytojui. Ar Dan Brown knygą galima pavadinti intelektualia? Nežinia, nes daugybė mokslinikų kritikuoja autorių ir paneigia knygoje išdėstytus faktus, Vatikanas peikia autorių ir jo kūrybą, o ir pats autorius smulkiai ir su dramatiškomis pauzėmis aiškina kiekvieną terminą ar istorijos faktą. Tai tarsi leistų suprasti, kad knyga skirta kiekvienam paparastam žmogučiui. O ir pats autorius, manau, remiasi ir enciklopedijomis, ir bulvarinių laikraščių straipsniais. Tačiau simboliai ir jų prasmės tikrai įdomios, manau, kiekvienam žmogui. Dan Brown leidžia ir pačiam skaitytojui pabandyti išaiškinti simbolių prasmę. O tai, manau, žavi ne vieną skaitytoją. Be abejo, kaip ir kiekviename romane, neapsieita ir be meilės temos, kuri puikiai „įpinta“ į kraupią kovą ir įtemptą siužetą.

„Angelai ir demonai“ sugrąžina į senovę... Tai mane, kaip skaitytoją, ir sužavėjo. Jau pati pradžia suintrigavo, o beskaitydama net nepajutau, kaip prabėgo laikas. Dan Browm knygos yra kupinos nuotykių, įtraukiančios kiekvieną skaitytoją. Tačiau kiek jos vertingos literatūrine prasme, palieku spręsti specialistams... Mano nuomone, „Angelai ir demonai“ daug įdomesnė knyga nei „Da Vinčio kodas“, nors jų tematika bene tokia pati. Ir šias dvi knygas tikrai lyginti būtų sunku. Vieną perskaičius, kita tampa nebeįdomi dėl tos pačios vyraujančios temos – bažnyčia, bene tos pačios slaptos draugijos. Vis dėlto nepaneigsiu – senovės istorijos žavi skaitytoją, nors ir kai kurie faktai išgalvoti autoriaus. Kiek kitokios temos vyrauja Dan Brown „Skaitmeninė tvirtovė“ ir „Meteoritas“. Pastarosios knygos tikrai nėra tokios intriguojančios kaip „Angelai ir demonai“. Apskritai, manau, kad „Angelai ir demonai“ – geriausia Dan Brown knyga.

Galbūt daug kritikos dėl autoriaus rašymo stiliaus – jis gana lėkštas. O ir kai kurie įvykiai nuspėjami.

Gal tik, mano nuomone, pabaiga kiek nublankina visą romaną – viskas baigiasi laimingai, nepaisant daugybės nužudytųjų ir  sukompromituoto bažnyčios vardo. Iš Dan Brown tikėjausi tikrai įspūdingesnės pabaigos.

Manau, kad visoms Dan Brown knygoms lemta tapti kino filmais. O kiekvienas jo romanas  sulauks galbūt daugiau kritikos nei pagyrų, tačiau manau, kad Dan Brown – tikras betselerių rašytojas.
2008-01-03
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Romanai
Leidykla: Jotema
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2004
Vertėjas (-a): Darius Kaunelis
Puslapių: 404
Kodas: ISBN 9955-572-81-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 9 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-04-23 18:33
Tigrinė Antis
Tikrai gera knyga.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-06-05 22:43
Mliepsna
gera knyga :]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-11 19:08
Vai
Vai
Taip, sutinku, kad kiekvienas turi laisvę vertinti ir savaip žiūrėti į knygas, ir asmeniškai net nesigilinu kiek lėkšta ar įdomi ta knyga. Šiuo atveju juk svarbu recenzija, ir nors ji labai silpna, tačiau pagirtina, kad gyva, ir nuoširdi.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-07 20:08
iievaaa
Skaityti buvo be galo įdomu. Kaip ir kts šio autoriaus knygas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-04 21:16
mažoji Atėnė
jei nuvylė pabaiga - tai reiškia, kad tikėjausi kitokios... o dėl rašymo stiliaus - galbūt ir vertėjai "prisidėjo", o vertinau aukščiausiu balu, nes knyga man patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-04 17:51
Arvena
Jei jau nusivylėte pabaiga, o autoriaus rašymo stilius jums atrodo lėkštas, tai ar tikrai vertėjo knygai skirti 5 balus? Visoje recenzijoje veliama tas pats per tą patį, pradžioje yra nereikalingų pasikartojimų. Ne "geriečiai ir blogiečiai", o "GERIUKAI ir BLOGIUKAI", jei taip norite juos įvardyti. Teiginiai neapgalvoti, mintys kartojamos, susidaro įspūdis, kad siekiama ne aprašyti knygą, o pateikti D.Browną kaip puikų rašytoją.
Silpnai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-04 13:05
Prozerpina
šitą recenziją perskaičius aš nuoširdžiai pasipiktinau. atradau beveik pažodžiui nukopijuotų sakinių iš savo ir iemushkos anksčiau rašyke publikuotų recenzijų. originalių minčių apie knygą nelabai ir radau, o rašymo stilius klaikus.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-03 20:44
Viščiukų princesė_Inter corda
Man ši knyga labiau patiko nei Da Vinčio Kodas. Kažko labiau traukiančio ir jaudinančio buvo daugiau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-03 14:49
Grafaite77
kai skaičiau šią knygą, iš pradžių kažkaip sunkokai įsijaučiau, vėliau negalėjau atsiplėšti, kol nepabaigiau skaityti:)O knygos nėra nė ko lyginti su filmu, knyga visada liks geresnis variantas, kuris sutiekia daugiau fantazijų
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą