Knygos
Romanai (1925)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 236 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Angelai ir demonai

Angelai ir demonai Atrodo, romanai Amerikoje rašomi tam, kad pagal juos būtų susuktas kuo pelningesnis kino filmas. Svarbu, kad tekstas būtų paprastas, lengvai perdirbamas į scenarijų, o siužetas kunkuliuotų veiksmu ir nestokotų esminių holivudinio kino elementų: smurto, teroristų, landžios žiniasklaidos, pamestų/įsūnytų vaikų ir meilės istorijos tarp geriečių.

Kaip tik toks yra Dano Browno bestseleris „Angelai ir demonai“, besipuikuojantis ir Lietuvos knygynų topuose. Romano siužetas gražiai telpa į standartinius science thriller marškinėlius. Genialus mokslininkas sukuria galingą ir pavojingą medžiagą, kuri pakliūna į blogiečių rankas, o šie grasina ją panaudoti prieš patį Vatikaną, kur kaip tik susirinkusi pasaulio kardinolų konklava – renkamas naujas popiežius. Atsakomybę už terorą prisiima iliuminatai – istorinė mokslininkų brolija, turinti šimtamečių sąskaitų su Bažnyčia. Medžiaga sprogs vidurnaktį, o iki tol paslaptingas iliuminatų žudikas (kaip tyčia, arabas) žada nužudyti keturis kardinolus – pagrindinius pretendentus į popiežiaus sostą. Susekti žudiką padės tik senovinis rankraštis, kurio ieškoti imasi šaunus  ikonografijos ir religijos istorijos specialistas (spėkite, iš kur atvykęs). Jam talkina jauna, talentinga ir, kas be ko, žavi biofizikė, prisidėjusi prie sensacingosios medžiagos sukūrimo. Prasideda įtemptos intelektų varžybos, o laiko lieka vis mažiau...

Kūrinys orientuotas į vidutinį amerikietį, tad gudresnis skaitytojas gali jausti teisėtą apmaudą, autoriui smulkiai ir su dramatiškomis pauzėmis aiškinant kiekvieną terminą ar istorijos faktą. O ir įtampos taškai dažnai nuspėjami iki skausmo. Kita vertus, tekste pateikiama ir naujų idėjų, originalių interpretacijų, duodančių peno apmąstymui. Autorius pasirinko aktualią ir įdomią temą – šiuolaikinį religijos ir mokslo santykį, o dar geriau, kad knygoje nėra brukama vienintelė teisinga nuomonė, ir blogiečiai su geriečiais ne kartą apsimaino vietomis.

Pabaigai reikėtų tarti žodį apie autoriaus rašymo stilių: jis toks lėkštas, jog nė vertėjas negalėjo pagelbėti. Autorius tiesiog aprašinėja veikėjus ir įvykius, pasakojimą pagyvindamas atskirų siužeto linijų montažu. Kita vertus, negi reikalausi literatūriškumo iš romano, gimusio tapti kino filmu?
2005-05-22
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Romanai
Leidykla: Jotema
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2004
Vertėjas (-a): Darius Kaunelis
Puslapių: 404
Kodas: ISBN 9955-572-81-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 27 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-02 01:55
Passchendaele
5
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-11-28 17:56
Novodvorskis
Puiki recenzija; nepaisant recenzento nuomonės, kuri čia reiškiama pakankamai taktiškai, dar kirba mintėlė: o gal perskaityti?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-11-28 10:03
kadugėlis
Liuks recenzija.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-09-25 02:14
H H
H H
nugi puikiai. :D [bet čia labai subjektyvu]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-08-30 02:23
Justea
nu sakykit ką norit, bet vis tiek taip rašyt reik mokėt:P recenzija gera, nes vertina knygą, rašymo stilių ir visus už ir prieš pasveria labai taikliai. tačiau aš manau, kad neatsižvelgiant į tai, kad "angelai ir demonai" galėtų būt puikus kino filmas, knyga yra gudriai parašyta, nes vos nusprendi ją padėt į šalį, kaip tyčia autorius ima ir užkabliuoja iš naujo..man pvz. buvo įdomu ir nenuobodu skaityti. todėl mano nuomone ši knyga tikrai verta dėmesio:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-29 12:54
hipiai žaidžia karą
/New Normantas

Jeigu malonumas svarbiausia, tai kam tada skaityti knygą? Geriau jau eit į Kino teatrą, patogiau, maloniau, garsiau, geriau.

Na jeigu rimčiau dėl malonumo, tai perskaityk Browno knygas originalo kalba. 0 malonumo- parašyta labai gremėzdiškai ir statiškai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-29 11:42
last action hero
nu ko jūs čia pilstot iš tuščio į kiaurą. vieniems patinka vienos knygos, kitiems - kitos. tai negi dabar aiškinsitės, mol tu durnius, kad tokias skaitai, o tu durnius, kad neskaitai. ir šiaip jau ponas aršusis newnormantai ir co, recenzijoje niekur neteigiama, kad dan brown knygas skaito tik durniai. parašiau, kad kūrinys orientuotas į vidutinį amerikietį. tolesnės išvados jau jūsų pačių. (;
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-29 11:25
Tylos Balsas
Perkamumą pridėjau kaip pavyzdį, milijonai žmonių negali būti tokie kvaili. Gaila, kad negirdėjai kaip per LR 1 apie Da Vičio kodą kalbėjo ten susirinką menininkai, literatai, žurnalistai, istorikai ir kt. Nieks ir nesako, kad Danas rašo "tiesą", nes apskritai, turėtum žinoti, kad istorija ne rekonstruojama, o kuriama. Aš nesakau, kad Brownas yra teisus. Man visiškai nerūpi jo teiginių teisumas. Jis mistifikatorius, taip jį įvardijo vienas istorikas, iš to pokalbio. Bet. Kiekvienas iš mūsų į jo knygas žvelgiam savaip. Ir kaip dainuoja Madonna "you always see, what your eyes want to see". Taigi, tu matai tik neatitinkančius tiesą faktus, o aš visai ką kitą - man patinka knygose sukurta intriga, jas skaityti tiesiog malonu. Istoriją ašir taip žinau pakankamai, man ji neįdomi, be to, esu filosofas todėl viskuo abejoju. Mane žavi Dano rašymo stilius, kaip ir beje, didžiąją dalį jo fanų. Jo knygos trileriai, bet jose yra visko. Tie, kas nori tiesos gali skaityt istorines knygas, kurias mano istorijos dėstytojas vis tiek nušvilptų, nes jei dar nežinai - pasakysiu, Hėgelis manė, kad viskas priklauso nuo laikmečio, ir jis buvo teisus. Istorija keičiasi, dar nežinia kokia ji bus po šimto metų.
Dano knygos malonumas.
Merginą renkuosi atsižvelgdams į jos protą, o knyga man turi pirmiuasia - teikti malonumą.
Ir niekas už Daną Browną to geriau dar nesugebėjo padaryt.
Sakai pigu? Tai parašyk geriau, va tada ir pamatysim, kas yra kas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-29 10:36
hipiai žaidžia karą
/New Normantas

Kalba eina ne "apie bukumą", o apie "popsą" ir komerciją. Dan Brown susirado savo arkliuką ir pusei pasaulio "prastūminėja" nekokybišką gaminį. Kaip istorijos ir simbolizmo/tautosakos megėjas galiu pasakyti, kad Dan Brown savo knygose nusišneka. Jis nėra kompetetingas ir visos jo "žinios" sukauptos ne tyrinėjimo darbo metu, bet iš knygų. Jis stumia kitų rašytojų/istorikų nuomonę ir gaunasi vienas didelis "bardakas". Be kita ko nejaučia pagoniškos/archaiškos krikščionybės esmės ir skaitytojų dėmesį koncentruoja į ne tas detales į kurias dėmesį koncentruoti reikėtų.
Paskaitęs jos knygas <beje aš skaičiau :)> skaitytojas prisirankios abejotinų faktų, Browniškos nuomonės ir susidarys klaidingą vaizdą. Žinoma jam atrodys, kad "sužinojo daug ko naujo", nes nors tai ir romanas,
žmonės ką perskaitę yra linkę priimti už gryną piniga, be to Browno pareiškimas, kad visi faktai panaudoti knygoje yra moksliškai teisingi, juk irgi daro didelį įspūdį? Žmonės apgaudinėjami bestselerio vardu ir tiek.

Tai ne literatūrinis genijus, o vidutiniokas romanistas "ant bangos". Normantai, ar nepastebi, kad tavo argumentacija baigiasi ties "nuperkama daugiausiai". Čia gi marketingas ir "kabliukų sudėjimas tinkamose vietose", norint pritraukti skaitytoją! Bestseleris tai toli gražu ne rodiklis apie knygos meninę vertę.

Gal visdėlto paaiškink mums "parado dalyviams", kodėl knyga yra gera? Argumentuok.


O dabar eisiu susirasiu savo klouno nosį ir peruką :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-28 11:57
last action hero
ne ne, tegul tęsia, mane jau du kartus garsiąja ema pavadino 8)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-28 11:49
Prozerpina
NewNormantai, tu gal atsipalaiduok, ką ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-27 17:51
Tylos Balsas
NA va, dar ir Prozerpina su Lu prisidėjo prie šito klounų parado, kurio iniciatorė garsioji ema sumąstė, kad visi amerikiečiai yra kvailiai, nes skaito Dan Brown knygas.  Ji labai "taikliai" pastebėjo, kad Danas yra tiesiog tragiškas rašytojas, kaip tik toks, kokio knygų kažkodėl nuperkama daugiausia. NA čia tikriausiai klaida, visai nekreipkim dėmesio į tai. Argi svarbu, kad jo knygos sumušė visus perkamumo rekordus? Juk visi tokie kvaili, o štai šiame forume susirenka tikri literatūros genijai ir liepia neputoti dėl tokios "super" recenzijos.
Neimsiu aiškinti, kad ši knyga gera, nes man visai vienodai šviečia, ar jūs ją perskaitysit ar ne.
Tik nereikia vaidint "labai protingų", nes iš šalies atrodo tiesiog apgailėtinai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-27 08:09
hipiai žaidžia karą
Taikli recenzija ;) Dan Brown iš tikrųjų rašo gryną popsą - tai kas būtų įdomu amerikiečiui. Jau vien tai, kad vos ne visose jo knygose veikia katalikų bažnyčia. O amerikiečiams tai atrodo tikra egzotika - pas juos gi baptizmas, protestantizmas ir kt <jie visiškai nesupranta senesės - "nepatogios" religijos>. Taip pat "sąmokslo" teorija, masonai, iliuminati, "new world order" ir kita, kas patinka amerikėnams.

Pritariu ir dėl jo rašymo stiliaus - pilna išsireiškimų, kuriuos vos vos atgyvina vertėjas, beveik visi veikėjai pristatomi vienodai. "Netikėtos" peripetijos - visiškas Holivudo išmislas. Autorius dar bando pažongliruoti amerikiečių istorijos/teologijos/mitologijos/simbolizmo neišmanymu ir bruka seną idėją <tiek mokslo-religijos susidūrimas, tiek ir "pagonybė religijos šaknys", galų gale, net "moteris deivė">. Subtilumo 0.

O va recenzija :) 5
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-26 17:25
Prozerpina
putok putok :) nepulkit čia visi Emos. šaunuolė, kad nepatingėjo parašyti, aš irgi mąsčiau apie tai, t.y. angelademonių recenziją (bet tik mąsčiau). recenzija tikrai nebloga, ypač rašykų kontekste. Emos nuomonei daugmaž pritariu. mano manymu, knygoje pasūdyta "kvapą gniaužiančių" įvykių ir faktų. viršgarsiniai lėktuvai, popiežiaus sūnus žudikas (cha cha, atskleidžiau intrigą :)), skrydis su brezento gabalu (ar kuo ten) iš kelių mylių aukščio, kas dar? nė velnio netikroviška. kažkoks Haris Poteris suaugusiems. bet tiek to, tai mano nuomonė. galima, aišku, ir visiškai priešinga. daugiau tolerancijos, žmonės. ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-25 19:29
Kaede Hisao
big_reason_to_love, patikėk manim, žinančių yra, gal net daugiau nei jūs galit įsivaizduoti...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-25 11:04
last action hero
vai putok, putok masių balse!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-25 10:58
Diligente
Sita recenzija absurdas!
Ja parases kritikas -pasiputes pseudointelektualas.
Knyga tikrai verta laiko kuri uzdelsiate ja skaitant.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-25 10:51
Tylos Balsas
Ką, šitas šūdas savaitės recenzija?

Tikri lietuviai.

BRAVO.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-24 11:38
nomen nescio
knygos neskaičiau, matyt, ir neskaitysiu, verčiau prisijungsiu prie tokių kvaišų, kaip NewNormanto "dėstyyoja". o recenzija gera - aiški, glausta, informatyvi ir įtaigi.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-24 11:05
pizzicato
o kuo bloga šita recenzija?
atrodo gana gerai kritiška. ir aš jai visai pritariu.
knyga prigrūsta  populizmo, kas užtikrina jos "aktualumą" tarp "šiuolaikinių" skaitytojų. madingos ir pseudointelektualios temos, tačiau jei skaito tam tikros naudojamos srities specialistas - paviršutiniškumas akivaizdus.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
1 2
[iš viso: 26]
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą