Rašyk
Eilės (78173)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10916)
Vaikams (2717)
Slam (79)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Nauja tarptautinė literatūros premija, skirta Astridai Lindgren atminti

2002-12-20
Nauja tarptautinė literatūros premija, skirta Astridai Lindgren atminti

Švedijos vyriausybė įsteigė svarbią literatūros premiją, skirtą Švedijos vaikų rašytojai Astridai Lindgren (1907-2002) atminti. Premijos dydis - 5 mln. Švedijos kronų (apie 553 tūkst. dolerių). Ji bus skiriama už paramą vaikų ir jaunimo literatūrai bei jos populiarinimą. Ši kasmetinė premija pirmąsyk bus įteikta 2003 m. birželį.

Astrida Lindgren, sukūrusi tokius visų pamiltus herojus, kaip Pepė Ilgakojinė, Emilis iš Lionebergos, Broliai Liūtaširdžiai ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo, darė ir tebedaro įtaką Švedijos ir kitų pasaulio kraštų vaikų ir jaunimo literatūrai.

Švedijos premjeras Göranas Perssonas sako: „Aš tikiuosi, kad šis prizas pasieks du tikslus - primins mums Astridą Lindgren ir jos gyvenimo darbus bei atkreips dėmesį į vaikų literatūrą ir paskatins jos vystymąsi“.

Premija už vaikų literatūrą siejama ir su vaikų teisių gynimu. Iš tiesų premijos tikslas yra paskatinti pasaulio domėjimąsi vaikų ir jaunimo literatūra. Astrida Lindgren labai rūpinos vaikų teisėmis ir visuomet jas gynė. Taigi itin svarbu, kad ši premija propaguotų vaikų teises pasaulyje ir palaikytų Astridos Lingren humanistinius įsitikinimus.

Astridos Lindgren atminties premija už literatūrą bus įteikta autoriui, „kuris vaikams ir jaunimui sukurs aukščiausios meninės kokybės kūrinius, humanistine dvasia primenančia mums Astridą Lindgren“. Taip pat gali būti apdovanoti ir asmenys, kurie propaguos vaikų ir jaunimo skaitymą, taip pat ir vaikų knygų iliustratoriai. Yra siūloma, kad premija būtų įteikta vienam ar keliems nominantams, bet ne po jų mirties.

Premijos laimėtojus atrinksianti Švedijos žiuri, susidedanti iš 12 Švedijos mokslininkų, autorių, iliustratorių, bibliotekininkų ir literatūros kritikų, bus sukviesta nominuoti galimus laimėtojus. Vienas iš žiuri narių atstovaus Astridos Lindgren šeimą. Šiemet dėl laiko trūkumo žiuri pati nominuos kandidatus premijai gauti. Tačiau ateityje bet kurios pasaulio organizacijos bus pakviestos siūlyti nominantus. Kasmet kovo mėnesį žiuri paskelbs laimėtoją Vimmerby, gimtajame Astridos Lindgren mieste, kuris yra įsikūręs Smolande, Švedijos šiaurėje. Premija bus įteikta birželio mėnesį specialioje ceremonijoje Stokholme.

Švedijos nacionalinė kultūros reikalų taryba, kuri yra atsakinga už premijos vadybą, įsteigė specialų biurą, kuris pagelbės žiuri, rūpinsis finansiniais reikalais ir informacijos sklaida.

Mes tikimės, kad premija leis suvokti vaikų ir jaunimo literatūros vertę, - sako Kristina Rennerstedt, Švedijos nacionalinės kultūros reikalų tarybos generalinė direktorė.

Papildomos informacijos prašome kreiptis:
Anna Cokorilo, Project Manager,
Swedish National Council for Cultural Affairs
Tel.: +46-8-519 264 00/08, faksas: +46-8-519 264 99,
El. paštas: literatureaward@kur.se,

arba apsilankykite interneto svetainėje adresu, kur informaciją galima rasti įvardytą kaip „Litteraturpris till Astrid Lindgrens minne“. 

Rašytojai

Astrid  Lindgren
1907 - 2002
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2002-12-21 10:07
Vidmantas Nuolaida
Įdomu kodėl tik švadijos? Norėčiau sužinoti kiek Švedijoje yra rašytojų, rašančių vaikams. Ir įdomu ar nebus pasirinkimas vienas iš trijų... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą