Rašyk
Eilės (78253)
Fantastika (2309)
Esė (1557)
Proza (10924)
Vaikams (2717)
Slam (80)
English (1198)
Po polsku (372)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

A. Lindgren istorijos atgyja vaikų piešiniuose

2007-10-17
A. Lindgren istorijos atgyja vaikų piešiniuose

Šiais metais sukanka šimtas metų, kai gimė švedų rašytoja Astrida Lindgren. Astrid Lindgren yra garsiausia švedų autorė, rašiusi knygas vaikams. A. Lindgren kūryba yra labiausiai verčiama tarp Švedijos rašytojų. Jos knygos išverstos į 86 pasaulio kalbas. Užsienyje parduota beveik 80 milijonų A. Lindgren knygų egzempliorių. Rašytoja pasakojo, kad ji kurdavo joje gyvenančiam vaikui. Todėl A. Lindgren kūryba tokia artima viso pasaulio vaikams. Ji buvo ne tik rašytoja, bet ir atkakli vaikų teisių gynėja. Savo knygose A. Lindgren, aprašydama nutrūktgalviškus vaikų nuotykius bei žaidimus, kuriuos pati kažkada sugalvojo vaikystėje, gynė vaikų teisę žaisti. Rašytojos nuomone, žaidimas sudaro visą vaikystės esmę.

Lietuva pirmoji pradėjo švęsti A. Lindgren jubiliejų kartu su Literatūrinės premijos A. Lindgren atminimui organizacija ALMA dar vasario mėn. Vilniaus knygų mugės metu. Spalio 10 d. vilniečiai galės dar kartą prisijungti prie A. Lindgren jubiliejaus paminėjimo Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos bei Švedijos ambasados rengiamoje parodoje „Astrid Lindgren su mumis“.

Nuo spalio 10 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje bus eksponuojami Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokinių, jaunimo su negalia iš dailiųjų amatų centro „MAŽOJI GUBOJA“ bei Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos moksleivių sukurti darbai. Juose vaikai piešė A. Lindgren knygų herojus. „Kiekvienas vaikas turi teisę kurti ir žaisti. Tikiu, kad A. Lindgren istorijos, jų veikėjai niekada nebus pamiršti Lietuvoje ir įkvėps vaikus būti drąsius ir išradingus“, - teigia Švedijos ambasados patarėjas kultūros reikalams Torsten Schenlaer. Parodą Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus mokytojų namuose) bus galima išvysti iki lapkričio 3 d. 

Rašytojai

Astrid  Lindgren
1907 - 2002
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą