Rašyk
Eilės (73909)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10420)
Vaikams (2532)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Atrasta seniai užmiršta istorija apie Pepę Ilgakojinę

2002-12-05
Atrasta seniai užmiršta istorija apie Pepę Ilgakojinę

Pepės Ilgakojinės gerbėjai gavo netikėtą Kalėdų dovaną - neseniai buvo atrasta viena velionės rašytojos Astrid Lindgren istorija, kuri buvo seniai užmiršta, antradienį (12.03) paskelbė leidėjai.

Apsakymą "Pepė Ilgakojinė švenčia Kalėdas" surado Švedijos karališkosios bibliotekos darbuotoja, kuri tikrino senus rašytojos piešinius ir laiškus. A. Lindgren mirė šių metų sausį, būdama 94 metų amžiaus.

A. Lindgren leidyklos "Raben & Sjogren" atstovas spaudai sakė, kad iš naujo atrastą apsakymą 1949 metais išspausdino vienas vaikų žurnalas. Leidykla šiuo atradimu nepaprastai džiaugiasi ir ketina apsakymą išleisti prieš kitas Kalėdas.

Su A. Lindgren pasakomis, kurios sudėtos į 88 knygas, išaugo ne viena švedų karta. Kovo mėnesį Stokholme į paskutinę kelionę visame pasaulyje garsią rašytoją lydėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Švedijos valstybinė kultūros taryba neseniai įsteigė 12 narių komisiją, kuri kasmet už geriausią vaikams ir jaunimui skirtą literatūros kūrinį skirs tarptautinę Astrid Lindgren premiją - įspūdingus 5 mln. Švedijos kronų (apie 3 mln. litų). 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2002-12-08 19:50
klimbingupthewalls
hmm, itariu, kad mano turimoje knygelėje yra skiltis apie tai "kaip pepė ilgakoijnė švenčia kalėdas". Leidėjų nevykęs pokštas pasipelnyti po rašytojos mirties? 88 knygos  - labai gražus skaičius.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą