Rašyk
Eilės (71894)
Fantastika (2158)
Esė (1687)
Proza (10307)
Vaikams (2454)
Slam (47)
English (1088)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Nuodėmingumo anatomija
2012-05-23 21:01
Kas žmonėms neleidžia tiesiog ramiai gyventi be blogio? Juk gyventi be jo būtų žymiai lengviau mums visiems. Bet ne - kažkodėl nuodėmės traukia žmones kaip lipnus musgaudis musę. Juk absoliuti dauguma mūsų problemų kyla kaip mūsų nuodėmių (asmeninių arba masiškai visuomenėje paplitusių) tiesioginė pasėkmė. Šituo keliu žengė dar bibliniai Adomas ir Ieva, juo žmonija eina po šiai dienai. KODĖL? Juk tai netgi nelogiška ir kenkia mums patiems.
Blogas komentaras Rodyti?
2013-09-03 08:48
durnas personažas
Žiūrint, ką jūs skaitote blogiu. Jums gali būti blogis, man - gėris.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (3)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-09-02 23:13
47965
absoliutus trūkumas dievo
visuotinis perviršis visatiškumo
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-09-02 22:59
led Vacanse
tik trūkumas gėrio...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-09-02 18:06
47965
nes blogio nėra
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-08 20:25
_ ho ho ho ir olimpiada _
o tu kitkio Gene...aš tai nekreipiu dėmesio į rašyseną. o tą su popiežiaus išvaizda, tai gal jūs labiau suprantat, bet ne aš. sekat, skaitot ir t.t.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-08 19:45
Plogutits 518
Aš būsiu nustebintas? NUSTEBINTAS???! Tai jūs būsit nustebinti, bekiaušiai, taip uoliai po mano sijonais kiaušių beieškantys, kai jų ten nesurasit!!! Amenzo , dabar - mano dangun ėmimas.:DDDDDDDDDDDDD O vis dėlto, Egzorcas išmoko gražiau nei Pointita kalbėti...net ne tai, kad gražiau, bet...širdimi, širdimi vansi...Tai jau Dievas bus palietęs jo širdį ne kitaip, kai tik jis Jam bent šiek tiek leido:P
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-08 18:43
_ ho ho ho ir olimpiada _
( man gaila, kad minėti offtopicai laimi prieš temą. )
nebent apie Gmitės užsimintą individą.
vartočiau tikėjimo, ne religijos sąvoką, nors tiksliai galiu pasakyti, kad antroji kur kas labiau paplitus, be to yra bendresnė. krikščionys sakydami religingas visiškai neturi omenyje sąvokos tikintis, nors tai tikriausiai yra sinonimai plačiajam vartojimui.
na ne apie tai tema, aišku.
filosofuoti galima kiek panorėsime, tai įdomu, be abejo. bet jei atsisukti į pamatines tikėjimo ( krikščionių ) tiesas, tai pamatryime, kad nuodėmė yra prigimtinis dalykas, o pats teiginys, jei galima pavadinti tai teiginiu, yra kone pamatinis, Rašte jis nėra primygtinai brukamas, bet sakyčiau nuosekliai išvystytas. Pradžios knygoje yra pačios pirmosios nuodėmės aprašymas, konkrečiai tiesa lyg ir nėra įvardyta kokios ( tikrai ne seksas, kaip kai kurie mano), o NT jau visas tik tuo ir grindžiamas, jog atėjo Tas, kuris gali atpirkti visa kas yra padaryta negero, būtų galima sakyti, kad atėjo pagelbėti tiems, kurie toje nuodėmėje skęsta, o skęsta visi.
tikriausiai tikras dalykas ST-e buvo tvanas, kurį galima laikyti ir metafora, skendimo metafora. tai ryškiausias pavyzdys, neskaitant Sodomos, jog nuodėmė nėra nei išnaikinama, nei jos pastebimai mažėja bandant jos atsikratyti kitais būdais. galbūt todėl ir yra vartojama tokia sąvoka kaip prigimtinė nuodėmė. visur lydinti, apsireiškianti bet kokiose gyvenimo padėtyse.
dėl to net atskiras individas nėra pajėgus jos išvengti, jeigu jis yra izoliavęsis ar izoliuotas, jei gyvena kaip vienuolis ar atsiskyrėlis. nuodėmė yra visuose lygmenyse, jei ji nesireiškia pastebimai, per darbus, tai vyrauja mintyse.
kas dėl pačios anatomijos, struktūriškai galima skirstyti į daromas mintyse ir atliekamas, įvykdomas ar vykstančias )
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-08 18:22
Tėvas III
Genn, kažkodėl galvoju, kad tu esi vienas iš kitkio šešėlių. Tas pats mastymo braižas.
Ir neimk visko labai giliai į širdį. Aš pateikiau moralines dilemas, tiktais kaip mankštą smegenims, pamastymui.
Jei kartais tau tai sukeltų liūdesį, tai atleisk.

Gyvenimas atneša didelį skausmą, ir taip pat atneša didelį malonumą. Skausmas ir malonumas yra dvi tos pačios monetos pusės.
Jei jūs pašalinate viena, jūs turite pašalinti ir kitą, taip pat. Tai buvo vienas iš labiausiai fundamentaliu nesupratimų per amžius, kad jūs galite atsikratyti nuo skausmo ir pasilikti tik malonumą, kad jūs galite išvengti pragaro ir turėti dangų, kad jūs galite išvengti neigiamo atsakymo ir galite turėti tiktas teigiamą.
Tai yra neteisingas supratimas. Tai yra neįmanoma pačioje gyvenimo natūroje. Teigiama ir neigiama yra kartu, neišvengiamai kartu. Tai yra du tos pačios energijos aspektai. Mes turime priimti abi puses.

Genn, ar negali matyti jokio grožio liūdesyje ? Pamąstyk apie tai. Kita karta, kai tau bus liūdna, nekovok su tuo. Negaišk laiko  kovai - priimk tai, pasveikink, lyg tai būtų laukiamas svečias.

Ir tu būsi nustebintas  - liūdesys turi keletą grožybių, kuriu laimė negalės niekada turėti. Liūdesys turi gylį, o laimė yra sekli. Liūdesys turi ašaras, ir ašaros pasiekia giliau, negu bet koks juokas galės kada nors pasiekti. Liūdesys turi savo nuosavą tylą, savą melodiją, kurios laimė negalės niekada turėti. Laimė turi savo savą dainą, bet triukšmingesnę, daug triukšmingesnę.

Mėgaukis tuo taip pat. Kai esi laiminga, mėgaukis laime. Plaukiok ant paviršiaus, o kartais panerk giliai į upę. Tai yra ta pati upė! ant jos paviršiaus yra raibuliavimų ir bangų, ir saulės spindulių ir vėjo žaidimo - tai turi savo savą grožį.
Nardymas giliai į vandenį turi savo savą kokybę, savo savą nuotyki, kelione, savo savus pavojus. Ir nepriprask prie kažko. Yra žmonių, kurie pripranta prie liūdesio. Jie susikuria situacijas, kuriose jie gali likti nelaimingi amžinai.

Gyvenimas turi būti gyvenamas visuose jo matmenyse, tiktai tada gyvenimas tampa turtingas .
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 22:49
Plogutits 518
O tada, kai suprantame, kad pasielgėme neteisingai, kad galbūt nepaklausėme To balso ir...žodžiu, tada taip pat reikia pasikliauti Dievu ir neįsijausti į Jo vaidmenį nes...nes iš esmės, tai kai negalime su tuo susitaikyti, su tuo, ką pridarėm, komios to pasekmės, koks jų poveikis kitiems ir ko galbūt netekom, tail pat reikia prisiminti, kad esam tik žmonės, nes iš esmės, net ir labai kentėdami, mes vis dar jaučiamės kažkuo...kažkuo tokiu, lam negalima atleist, kam neįstengiame aeisti, susigyventi su tuo..o tai netiesioginė, užslėpta ir gal net paties žmogaus nesuvokiama didybė...o kas gi aš esu toks, kad negaliu sau atleisti??? Ar tai mano preogarityva? Ar tai mano rūpestis ir reikalas, ir galios galų gale? Juk užtenka to, kad aš tikrai gaiuosi, kad man tikrai gaila, kad kankinuosi ir kenčiu, o pačiam save bausti ir dar tokiomis drąstiškomis priemonėmis kaip mirtis...tai vėl iš naujo nusidėti, tai atimti iš Dievo Jo teises ir pareigas, visiškai Juo nepasiiauti ir pačiam elgtis taip, lyg būtum Jis...o būti juo, tai jum nemokame...Geriausiai yra išlaukti, kol atlėgs tas beveik fizinis kančios jausmas, kol apmalš, nes taip vieną kartą tikrai atsitiks, nes mes paprasčiausiai pavargsim, o ir laikas iš ties yra puikiausias gydytojas, tereikia tik jį pralaukti, nors tai ir sunkiausia, bet....galų gale galim tai priimti kaip atgailą, atkentėjimą, atidirbimą, užmokėjimą, jei jau iš ties jaučiamės kalti. O tada, kai jau galime bent kiek pradėti žvelgti neužgniaužtomis begalinio skausmo akimis, tada ir galime pradėti pamatyti šiek tiek plačiau, apimti platesnį akiratį...tuo pačiu visą kitą tiesiog palikę tam, kam tai ir priklauso -Dievui. Ne mums iš esmės teisti kitus ir save - iš esmės. Mes galim tik šiaip ,- papliurpti, pamokyti, pakalbėti, bet esminai, giluminiškai..- ne.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 22:30
Plogutits 518
Ir dar...aš pasilkliaunu Dievu, nes žinau, kad tik Jis gali tokiose situacijose padėti pasirinkti teisingą sprendimą...tiesiog tada tereikia pasistengti į viską pažvelgti jo akimis. Ir dar - jei taip nesiseka, tiesiog paprašyti Jo...patarimo, ženklo, galų gale pagalbos...kad ir kaip ten bebūtų, tada, kai į Jį kreipiamės, Jis parenka tai, kas mums yra geriausia...nors ne visada mes tai, būtent tuo,  lemiamu metu, matome kaip geriausia...kartais tai mums gali pasirodyti netgi pačiu blogiausiu variantu ir tikra katastrofa,  bet...kai į viską pažvelgiame jau po kurio laiko, kai jau galime plačiau pamatyti ir daugiau žinome, daugiau įvairių veiksmų ir aplinkybių, tai labai aiškiai pamatome, kad tikrai ta galimybė, tas sprendimas buvo pats geriausias...tik ne visada iki to išlaukiame, nes...neturime pasikliovimo Dievu, o tik savimi ir manome, kad viską aprėpiame savo
mąstymu ir savo protu, akimis...tiesiog nesulaukiame to momento, kol pamatysime tiek daugiau, kiek nematėme tada ir suprasime, kad pasielgėm teisingai, o tada ateis ir nusiraminimas. Gali būti, kad ir ta moteris pasielgė teisingai...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 22:13
Plogutits 518
Mažuti, aš suprantu tavo norą žaisti ir tikiuosi, kad kas pažais su tavimi, čia daug žmonių ir tikrai, jei kada taip kitu metu, tai aš tikrai, nepažiūrėčiau, kad tu tas velnio egzorcistas ir visa kita, mielai pasiausčiau, bet dabar...na man truputuką sunku ant širdies ir ši vieta...ji man kažkaip dabar yra tapusi...tuščia ir nebereikalinga visai nes...ji nepalengvina nueko, o tik gali pasunkinti ir tiek...bedvasė ji man kažkokia pasidarė...nesakau, kad iš ties ji tokia pasidarė, bet sakau, kad tik man, toddėl, o ne dėl tavęs ar ko nors kito visai nebenoriu čia vaikščioti, taip kad nesupyk:)
O iš tiesų, tai aš manau, kad mes ne vienas nežinom, kaip pasielgtume įvairiose situacijose, ypač jei jos ekstremalios ir veikti reikia greitai, ant smūgio. Nes mes galime tik pasakyti kaip manome, kad pasielgtume, o kaip tada būtų, tai dar iš viso neaišku ir niekada tiksliai nesužinosime, jei to realiai nepatirsi
me. Ir dar kiekvienas iš mūsų tikriausiai elgtūsi ne vienodai...kažkurios grupės aišku panašiai, bet ką gali žinoti...kiekvienas individas, bent jau niuansiškai, pajautimiškai tikrai skirtingai..Bet ko gero tau tie pajautimai kiekvieno indivodo nelabai ir,terūpi, tau rūpi tik konkretūs veiksmai. Aš manau, kad konkrečiai aš gal būt elgčiausi instinktyviai...tiesiog nevalingai, o instinktyviai. O tai reiškia, kad ir su tomis mergaitėmis vandeny, kad instinktyviai pirmiausia pulčiau gelbėti tos, kuri labiau skęsta, kuri jau nyra po vandeniu, nes ta, kuri dar laikosi ant vandens, tai ji ir sudaro tokį vaizdą, kad dar ji laikosi ir jai ko gero galima tik šūktelėtų, kad stengtūsi dar tik išsilaikyti ant vandens, o kitą bandyti kuo greičiau...Nors šiaip, tai aš nemoku plaukti, taio kad iš viso nežinau...bet jei būčiau su tokiais vaikais, kurie plauko, tai ko gero mokėčiau:)
O bobą keisti diedu...nu šaukštai jau po piet, nes...na tik vyrai taip kaitalioja bobas ir jiems visai nesvarbu net ar jos nėščios ar ne:D O vyras nedaug ką ir pakeistų...na jis aišku galėtų tada eiti priekyje ir būti vedliu nebūdamas nėščias:D, bet...jeigu jis jau vedlys, tai nėra kau toks kvailas ir tikrai atskirtų mažą skylutę nuo didelės ir nepultų pro ją stačia galva, suvoktu savo galimybes ir, kaip jau sakiau, arba iš karto paplatintų tą landą, arba leistu ką pirma, kad paskui jį ištemptų tipo iš abiejų galų, arba...na tiesiog jis juk diedas ir dar ne nėščias, o 19žmonių ir dar mirtinam pavojui yra tokia jėga, kuri taip smogtų jam į šikną, kad jis išskristų mygo. ir kaip kulka, nes jo net prisaugot nereikia, jis juk ne nėščias..Nu išeitų jie kaip arkliai ir tiek.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 21:10
Tėvas III
Genna, pakeisk nėščią moterį į storą vyrą :0
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 21:08
Tėvas III
7.

Apsakyme, "Sophie's Choice"(Sofijos pasirinkimas), autorius William Styron,(Senoviškos Knygos, 1976 -- 1982 kino filmas( Meryl Streep & Kevin Kline atliko pagrindinį vaidmenį), Lenkijos moteris, Sophie Zawistowska, yra suimama nacistų ir pasiunčiama į Auschwitz koncentracijos stovyklą.
Atvykimo metu, ji yra "pagerbiama" tuo, kad ji nėra žydė, ir jai leidžiama pasirinkti: Vienas iš jos vaikų bus išgelbėtas nuo dujų kameros, jei ji išsirinks kuris.
Neryžtingumo merdėjime, kai abu vaikai yra paimami, ji netikėtai išsirenka. Ji  pasilieka savo dukterį, kuri yra jaunesnė ir mažesnė. Sofija tikisi, kad jos vyresnis ir stipresnis sūnus turės daugiau šansu išlikti, bet ji praranda riši su juo ir niekada daugiau neišgirsta apie jo likimą. Ar ji pasielgė teisingai?

Keliais metais vėliau, dažnai persekiota kaltės jausmo dėl pasirinkimo tarp savo vaikų, Sofija nusižudo. Ar ji turėjo jaustis kalta?

8.

Jūs sėdite bokštelyje traukinių stotyje. Esate traukinių eismo reguliuotojas - perjunginėjate bėgius, nukreipiate traukinius kur jiems reikia. Staiga pamatote didžiuliu greičiu į stotį įlekiantį traukinį be jokių stabdžių. Taip pat pastebite, kad ant bėgių stovi penki darbininkai su ausinėmis - matyt dirba triukšmingą darbą, todėl traukinio negirdi. Matote, kad traukinys tuoj tuoj įsirėš į juos. Tačiau dar galite šį tą padaryti - nukreipti traukinį kitais bėgiais, ant kurių stovi vienas vienintelis darbininkas, kuris taip pat traukinio nemato.

Taigi: ką darytumėte? Paliktumėte viską ,kaip yra, ir leistumėte traukiniui sutraiškyti penkis darbininkus, ar verčiau juos išgelbėtumėte, užmušdami vieną darbininką? Jų likimas Jusų rankose.

Perjungus, vienas asmuo miršta vietoj penkių. Tas asmuo yra taip pat nekaltas, tokiu būdu,  jūs(teisėjas) nusprendžiate užmušti nekaltą asmenį.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 18:34
Tėvas III
6.

Vieną rytą jūs važiuojate į darbą, ir kaip paprastai,  truputį vėluojate. Tokiu būdu, vairuojate automobilį greičiau, negu, yra leistina greičio riba.
Jūs siekiate žemyn link grotuvo, kad pakeistumėte kompaktinį diską, kai staiga jusų automobilis smogia į kažkokį kietą kūną.
Kelis kartus apsisukęs, automobilis sustoja, bet ne anksčiau, kol keli automobiliai norėdami išvengti susidūrimo, bedasi vienas į kitą.

Po to, kai jūs išlipate iš savo automobilio,  pamatote, kad jūs pertrenkėte žmogų, ir esate įsitikinęs, kad tas asmuo yra jau miręs.
Drebėdamas dairotės aplink, apžiūrėdamas žalą, kuri buvo padaryta. Keli automobiliai baisiai sudaužyti, bet svarbiausia yra tai, kad jūs užmušėte žmogų, su savo neatsargiu vairavimu.
Tuo metu, kai stovite ištiktas šoko, prieina moteris, kurios veidu rieda ašaros, taip pat ištikta šoko.

Kaip natūrali reakcija, jūs paklausiate jos, kas atsityko. Ji keistai pažiūri į jus, o paskui paaiškina, kad ji pervažiavo žmogų. Jūs klausiate jos, kur yra tas asmuo, ir ji parodo į tą asmenį, kurį jūs pervažiavote!
Jūs nesuprantate, kodėl, bet dėl kažkokios priežasties ši moteris mano, kad ji sukėlė šį nelaimingą įvykį ir užmušė žmogų, kai iš tikrųjų jūs gerai žinote, kad jūs esate viso to priežastis.
Tas, kuris yra kaltas, greičiausiai praleis labai ilgą laiką kalėjime. Jūs neseniai gavot naują darbą, apie kuri svajojot, tai pat, tik praeitą savaitę, jums gimė duktė, neskaitant to, kad jūsų šeimai reikia gražinti paskolą bankui, už įkeistą namą. Jei, jūs leidžiate  pagyvenusiai moteriai prisiimti kaltę, yra labai didelė galimybė, kad jums pavyks išsisukti nuo to.
Kaip pasielgtumėt ?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 17:36
Plogutits 518
Patikslinu biški apie tą Dievo malonę ir konclagerių. turėjau momeny, kad galbūt ta mirtis yra išprašyta..gal mano sūnus, ar kad ir tas kitas žmogus paprasčiausiai išmeldė mirties iš Dievo, nes...na ne taip jau ir saldu tam konclagery, o mirtis..mirtis juk tik trumpas stabtelėjimas..ankščiau ar vėliau ji juk vistiek aplankys...o čia juk ne rūmus palieki ane???:DDDDDDDDDDDD Ba la ga nas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 17:26
Plogutits 518
Nu tai kas čia dabar trolina a??? Man negalima net nuorodos apie Hitlerio paveikslus įmesti, idan gerbiamasai susipažintu ir dar plius vienos nuomonės nedidukės pridėti, idan nebūčiau apkaltinta vienašališkumu ir iš viso vienuže, o jis čia kaip visada ima trydą iš interneto platybių ir kopina bet kokiomis temomis (jei dar prisimenat ankstesnius atvejus) ir tu ką jam...tipo vyras jam galkima, nes jis be skarutės, o aš va tipo jei galiu su skarute, tai aišku, kad ant jos rąstai voliojasi...nūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūū:DDDDDDDDDDDDDDD durnynas ir klynas:P Va, matot,  ir aš moku tą pošliatinų šaltieną:DDD
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 17:22
Tėvas III
4. Duktė ar dukterėčia ?

Jūs ir jūsų šeima planuojate praleisti savaitgalį prie jūros. Jūsų dukteriai yra 7 metai, jūsų dukterėčiai tai pat 7. Jūsų šeimos yra labai artimos, ir jūsų duktė klausia jūsų, ar jūsų dukterėčia gali vykti kartu su jumis prie jūros. Jūs buvote  kartu anksčiau ir nematote jokios problemos, tokiu būdu jūs sutinkate.
Jūs išvykstate iš namų, ir štai jau gulite ant nugaros paplūdimyje. Mergaitės paklausia, ar galėtų jos nueiti paplaukioti. Jūs atsakote joms, kad jos turi palaukti, kol jūs išpakuosite viską iš savo automobilio, bet jos gali pažaisti ant smėlio, tiesiogiai prieš paplūdimį. Mergaitės nubėga  smėliu, o jūs pradedate išpakuoti daiktus. Po apytiksliai 5 minučių, jūs išgirstate rėkimą sklindanti iš paplūdimio, ir tai yra panašu į mergaičių.

Jūs, nueinate pažiūrėti kas nutiko ir atrandate, kad mergaitės nepaklausė jūsų ir nuėjo paplaukioti. Nėra nieko daugiau ant paplūdimio, o mergaitės  jau tolsta nuo kranto pagautos bangų. Mergaitės kapstosi iš paskutinių, ypač jūsų dukterėčia, kuri nėra stipri plaukikė, kaip jūsų duktė. Jūs plaukiate prie jų, bet kai jūs pasiekiate jas, jūs suprantate, kad nėra jokio būdo, kuriuo jus galėtumėt ištraukt abi mergaites atgal į krantą vienui pats.
Jūs suprantate, kad sunkus sprendimas turi būti priimtas. Jūs turite apsispręsti, kurią iš mergaičių jūs gelbėsite.
Jūs turite pakankamai jėgos ir energijos išgelbėti jas abi, bet jūs galite  padaryti tai, tiktais po vieną. Jūs žiūrite į abi mergaites, ir jūsų dukterėčia iš tikrųjų kovoja tam, kad išlaikyti savo galvą virš vandens, ir jūs žinote, jei jūs ištrauksite savo dukterį pirmą, neliks beveik jokios galimybės, kad  jūsų dukterėčia išgyvens.

Jūsų duktė taip pat sunkiai kovoja, bet yra daug stipresnė vandenyje, ir jus žinote, kad, jei jūs iš pradžių išrauksite savo dukterėčią į krantą, tėra galbūt, tik 50 % galimybė, kad jūsų duktė sugebės išlikti ant vandens gana ilgai, kol jus sugrįšite, bet jūs tiksliai nežinote, kaip ilgai ji išsilaikys.


5. Pamišęs Bombarduotojas

Beprotį, kuris pagrasino susprogdinti kelias bombas perpildytuose rajonuose, sulaikė. Deja, jis jau padėjo bombas, ir numatoma, kad jos greitai sprogs. Galimybė, kad šimtai žmonių gali mirti. Valdžios organai,tradiciniais metodais, negali priversti jo, atskleisti vietą ,kurioje padėtos bombos.

Jis atsisako pasakyti ir prašo suteikti jam advokatą, kuris apsaugotų jo, žmogaus teises. Susierzinęs, kažkoks aukšto lygio pareigūnas, siūlo kankinimą. Žinoma, tai būtų neteisėta, bet pareigūnas mano, kad tai vis dėlto yra teisingas sprendimas, šioje beviltiškoje situacijoje.

Ar jus sutinkate ? Jei jūs sutinkate, tai ar taip pat moraliai būtų  pateisinama, kankinti pamišusio bombarduotojo nekaltą žmoną, jei tai yra vienintelis būdas jį prakalbinti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 17:18
Plogutits 518
3) o kas gi esu aš, leiskite paklausti jūsų, kad taip tiksliai žinau, kas ir kada mirs???:DDDD na taip, aš matau, kad mano vyras (jums leidus aš čia sukeisiu rolikus:D) sunkiai sužeistas, o jo meilužė irgi sunkiai, trykštanti fontanais iš kaklo kaip jūs sakote, bet kaip aš, biedna bobelė, galiu taip jau tiksliai nustatyti kuris pirma mirs ir kiek kam dar liko?:DDD  Dar pirma reikėtų paklausti manęs, ar aš  pati nepadarysiu bildinkšt nuo to fontano, ir tuo visa gelbėjimo operacija ir baigsis, kas yra labai tikėtina:DDD  Na o jei mano vyras spėjo man pašnabždėti, kas yra ta moteriškė, tai logiška, kad jis sėdi prie krašto, tai yra nuo mano pusės. Tai kažin ar aš labai galėčiau prieiti iki tos moteriškės, kol nepašalinčiau iš kelio savo vyro?:DDDDDDDD todėl logiškai išeitų, kad norėdama prieiti prie jos ir neugulti leisgyvio jo, pirmiausiai turėčiau ištraukti jį. O daugiau, tai nelabai ką aš jam galėčiau ir padėti, nes logiškiausiai iš viso yra tai, kad dar iš tolo, tik pamačiusi avariją, jau būčiau pakvietusi  medikus, nes puikiai žinau, kad tada dar gal ką išgelbės, o aš kai pribėgsiu, tai vargiai galėsiu ką ant greičio išoperuoti ar dar kaip padėti...na nebent automobilis dega, tada jau galiu ir nebepaskambinti, nes tada tikrai gyvybėms pavojus ir  trauksi abu, net nematydama kokios ten pas juos žaizdos. Na o jei jau taip...na tipo nesąmoningai ir nelogiškai, kad pirma atidarau durelas, pasikalbu su savo vyru, o paskui visai lengvai, neuguldama jo galiu prieiti ir prie jos, tai aišku, kad matydama vieną, kuriam iš kalo varo fontanas ir kitą, kuris dar sugeba kažką šnabždalioti, tai aišku, kad aš manyčiau, kad tam iš kurio fontanas yra daug didesnė grėsmė ir bandyčiau tą fontaną sustabdyti, nes niekaip neustayčiau, kad nelauktai mano vyras mirs pirmiau nei ji.  O ir iš viso – durna ir nelogiška (nors čia tų durnumų yra ir labai daug:D), bet šitas itin, kad atlėkus prie dviejų sužeistųjų iš kurių vienam fontanais kraujas eina, dar prie kažkurio lenktis ir klausytis ką jis šnabžda. Aš net nepastebėčiau, nei girdėčiau, kad jis kažką šnabžda, iš karto pulčiau to kraujaus užkišt, kurį atseit moku užkišt:DDD na o jei jis dar taip garsiai šauktų, kad aš išgirsčiau...nu tai tikrai jis tada nemirtų taip tuoj, kaip čia pripaistyta..logikos nėra..Kad ir tame, kad jis meilužis, ji meilužė ir t.t. Nes tokiais atvejais, tokie dalykai visiškai neturi jokios reikšmės ir į tai net nesureaguosi..bent jau moteris, tai tikrai..musiau vakar per daug lnk filmuko prisižiūrėjai?:DDDDDDDDDD
2) Na o čia kur logika? Nėščia moteris veda grupę..:DDDD  Jeigu jau  20ies žmonių grupėje neatsirado vyro, ir nėščia moteris turėjo vesti grupę:DDDD Tai vyrų ten tipo nebuvo iš vis, vien bobos? Nu tai, brangusis, bobos tai jau tikrai nėščiai nebūtų leidę to darytio,  vien tai, kad urvu pirma verčiama eiti nėščia moteris...nu čia tik koks zaraznas vyras gali taip sugalvoti.. –tipo eik, brangioji, pirma, nes tu moteris, o iš tikrųjų – jeigu ką, tai tau pirmai ir teks:DDDDDDDD Čia gi ne traturas, čia urvas, logiškiau nieko negalėjai sugalvoti? Tai ir matosi, kad Dievas nuo tavęs per penkis kilometrus nuvaikytas ir dar kuoka aptalžytas:DDDD ir šiaip ūmaryl – tipo kitų tas dinamitas neužmuš jų, nieko daugiau, o tik ją..juos apgaubs Dievo skydas, kai jie sprogdins tą bobikę?:DDDDDDDD  nu ir niekas taip jau neužstringa, o jei jau toks siaurutis urvelis, tai jie juo ir paėję nebūtų, tuo labiau dinamito nešęsis kartu, būtų tą pavojingą daiktą tikrai palikę darpradžioje to urvo jei jis jau toks siauras. Čia tipo tik prieš galą taip, tik ta landa taip susiaurėjo ane? Nu tai tada, bent jau prie tos skylės priėjus, jiems tikrai būtų užtekę proto nekišti pirma tos moteriškės prieš angos didesnės neprarausiant...nes ir iš viso – jei ten būna potvyniai, tai žemė tokia, kad ir lengvai prarausi ir jokiu būdu neužstrigsi  joje, o jei jau yra taip, kaip tu rašai, kad jie iš viso tokie debilai ir erodai priedo, kad šitaip visą laiką elgės su ta moteriške, tai yra dielė tikimybė, kad jie iš viso užmiršę apie tą dinamitą tiesiog per galvą tai moteriškei išeis iš to urvo, ne tik kad atkimšdami angą (nes nu nelogiška, kad 19 žmonių nesugebėtų išstumti bobikės per patižusį urvą), bet ir ją mirtinai sutrypdami. O aš tai manau, kad nei jie jai leis eiti pirma (o vidury), nei paskui stums ją pirma, o ji, būdama vidury, tikrai bus ištraukta iš to urvo, vienų pastumiant, kitų patraukiant, o galų gale ir prarausiant, nes logiškai ten tiek ir tereikia-kelių krebžt. Durnynas tiesiog ne situacijos.
1)Kodėl aš ir mano sūnus turėtume būti koncentracijos stovykloje??? Mes tipo esam žydai, taip? Na tada aš tikrai nebūčiau  laukusi ir tikėjusi, kad viskas yra tik gandai ir atėję vokiečiai mūsų nepalies, būčiau emigravusisisisis dar iki tol. O šiap, tai būnat konclagery ir matant, kaip viskas lekia vėjyje dūmais ir ką jie išdarinėja būtų naivu tikėtis, kad kas nors išgyvens. Todėl nėra ko žudyti vieną, tuo labiau sūnų,  nes ir tas antrasis taip pat mirs, gal tik keliomis valandomis vėliau. Be to žudyti yra budelių darbas.  Juk aiškiai matosi, ir puikiai galima suvokti,  bent jau pasėdėjus lagery, kad jie visus vis tiek nužudys, o tai tik manipuliacija, siekiant ne tik gyvybes atimti, bet ir pasityčioti, pažeminti, pakankinti...žodžiu suteikti kaliniui paildomų kančių, o sau papildomo malonumo, tai kam jiems jį teikti, kam???  Be to...na tai vienas ir svarbiausias be to ir bet, kuris čia visur praleistas ir praleidžiamas...dar yra pasikliovimas Dievu..nu aišku tu apie tai negirdėjęs, bet...aš tiesiog atiduočiau visų gyvybes į  Dievo rankas...nes...na ne taip ir saldu toliau visiems trintis tam konclagery...kiti gal seniai prašė Dievo malonės...Gal net mano sūnus..arba tas kitas žmogus...viskas yra Dievo valioje, o kas yra ta mirtis? – šūdas ir niekas, du dalykai:DDDDDDDD
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 16:50
St Sebastianas
Jeigu jums nepriimtinas juodasis humoras, nuo cinizmo šiaušiasi plaukai visose vietose, geriau neskaitykite pirmosios dalies. Už brūkšnio yra informacija priimtina ir silpnų nervų žmonėms.
1. Koncentracijos stovykla. 

Jūs esate kalinis koncentracijos stovykloje. Sadistiška sargyba pasiruošusi pakart jūsų sūnų, kuris bandė pabėgti ir nori, kad jūs patrauktumėt kėdę, esančią jo apačioje. Jie sako, kad, jei jūs nepadarysite tai, jie, ne tiktais pakars jūsų sūnų, bet ir  kažkokį kitą nekaltą kalinį prie to. Jūs neabejojate, kad jie  tai padarys, ką jie sako. Kaip jūs pasielgtumėte?
Žinoma, kad nuspiriu kėdę - dar sugalvos apsauga mane kartu su sūnumi nukilinti. O jei pavyks išgyventi, bus galima nauja sūnų susikonstruoti. Juk žinote posakį, kad vaikų nemėgstu, bet gamybos procesą - labai.:]
2. Nėščia Moteris. 

Nėščia moteris, vedanti grupę žmonių(20) iš urvo pakrantėje, užstringa to urvo angoje(beišlendant). Greitai, potvynio metu, pakils vandens lygis, ir jei ji neatlaisvins išėjimo angos, jie visi paskęs, išskyrus moterį, kurios galva yra ne urve. Laimei, (ar deja,) kažkas turi su savim dinamito pagalį.Nėra jokio kito būdo atlaisvinti, ir patraukti nėščią moterį nuo išėjimo angos, nepanaudojant dinamito, kuris neišvengiamai užmuš ją; bet jei jie nepanaudos to, kiekvienas iš jų nuskęs. Kaip pasielgtumėte jūs?
Logiškai mąstant, kylantis potvynio vanduo urve sudarytų oro slėgį, kuriam pasiekus tam tikrą ribą nėščią moteriškę paprasčiausiai iššautų, o iš paskos ir visus žmones buvusius urve. Privalumai: nesunaudojamas raudonas į dinamitą panašus daikčiukas, visi gauna nemokamą pramoginį skrydį, išlieka dvidešimt žmonių, kuriuos atėjus badui moteriškė galės valgyti, kad susilauktų sveiko ir stipraus palikuonio.
3. Nelaimingas atsitikimas. 

Jūs esate greitosios pagalbos darbuotojas, kurį iškvietė į nelaimingo atsitikimo sceną. Kai jūs atvykstate, jūs matote, kad automobilis priklauso jūsų žmonai. Jus skubate ir matote, kad ji yra įstrigusi sulankstytame jos pačios automobilyje su kitu vyru.  
Ji mato jus ir dar būdama sąmoninga, sugeba ištarti žodžius, "atleisk man”, … Jūs nesuprantate, bet jos žvilgsnis atsako į Jusų klausimą. Vyras, šalia jos, yra jos meilužis, su kuriuo ji turėjo reikalą. Jūs esate šoke, nuo to, ką jos akys  pasakė jums. 
Kai jūs atsitraukiate, avarija prieš jus sugrįžta į Jusų mastymo centrą. Jūs matote, kad jūsų žmona yra rimtai sužalota, ir jai reikia dėmesio, tuojau pat. Net jei ji gaus pirmąją pagalbą, yra labai aukštos galimybės, kad ji mirs. 

Jūs žiūrite į vidų ir matote šalia jos, jos meilužį. Jis sunkiai kraujuoja iš žaizdos esančios ant jo kaklo, ir jūs turite sustabdyti kraujo srautą nedelsiant. Tai užtruktų apytiksliai 5 minutes, kad sustotų, bet tai reikštų, kad jūsų žmona neabejotinai mirtų. 
Jei jūs suteiksite pirmenybę savo žmonai,tai reikštų, kad vyras nukraujuotų mirtinai, nepaisant fakto, kad jo mirties būtų galima išvengti.
O čia jau įvairiai gali nutikti. Jei vyriškis labai žavus, tai kam ta žmona reikalinga? ___________________________________________________________
Pateikti pavyzdžiai yra netinkami dėl paprastos priežasties - spręsti reikia greitai. Kai spaudžia laikas kiekvienas sprendimas yra teisingas, nes jis tokiu atrodo tuo metu. Tai nereiškia, kad sprendimui reikia pritarti, tačiau teisti už jį irgi negalima. Tokius sprendimus galime tik analizuoti. Štai įvykis, kai po lėktuvo avarijos teko valgyti savo draugų lavonėlius šiuo atveju yra ženkliai įdomesnis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-06-07 16:07
Tėvas III
Laimei, dauguma iš mūsų nepatenka į baisias situacijas, kurios iškeltų moralinę dilemą, bet tai yra visada labai įdomus pratimas. Pagalvokit ir atsakykit. Kaip jūs pasielgtumėte šiuose situacijose?

1. Koncentracijos stovykla.

Jūs esate kalinis koncentracijos stovykloje. Sadistiška sargyba pasiruošusi pakart jūsų sūnų, kuris bandė pabėgti ir nori, kad jūs patrauktumėt kėdę, esančią jo apačioje. Jie sako, kad, jei jūs nepadarysite tai, jie, ne tiktais pakars jūsų sūnų, bet ir  kažkokį kitą nekaltą kalinį prie to. Jūs neabejojate, kad jie  tai padarys, ką jie sako. Kaip jūs pasielgtumėte?

2. Nėščia Moteris.

Nėščia moteris, vedanti grupę žmonių(20) iš urvo pakrantėje, užstringa to urvo angoje(beišlendant). Greitai, potvynio metu, pakils vandens lygis, ir jei ji neatlaisvins išėjimo angos, jie visi paskęs, išskyrus moterį, kurios galva yra ne urve. Laimei, (ar deja,) kažkas turi su savim dinamito pagalį.Nėra jokio kito būdo atlaisvinti, ir patraukti nėščią moterį nuo išėjimo angos, nepanaudojant dinamito, kuris neišvengiamai užmuš ją; bet jei jie nepanaudos to, kiekvienas iš jų nuskęs. Kaip pasielgtumėte jūs? 

3. Nelaimingas atsitikimas.

Jūs esate greitosios pagalbos darbuotojas, kurį iškvietė į nelaimingo atsitikimo sceną. Kai jūs atvykstate, jūs matote, kad automobilis priklauso jūsų žmonai. Jus skubate ir matote, kad ji yra įstrigusi sulankstytame jos pačios automobilyje su kitu vyru. 
Ji mato jus ir dar būdama sąmoninga, sugeba ištarti žodžius, "atleisk man”, … Jūs nesuprantate, bet jos žvilgsnis atsako į Jusų klausimą. Vyras, šalia jos, yra jos meilužis, su kuriuo ji turėjo reikalą. Jūs esate šoke, nuo to, ką jos akys  pasakė jums.
Kai jūs atsitraukiate, avarija prieš jus sugrįžta į Jusų mastymo centrą. Jūs matote, kad jūsų žmona yra rimtai sužalota, ir jai reikia dėmesio, tuojau pat. Net jei ji gaus pirmąją pagalbą, yra labai aukštos galimybės, kad ji mirs.

Jūs žiūrite į vidų ir matote šalia jos, jos meilužį. Jis sunkiai kraujuoja iš žaizdos esančios ant jo kaklo, ir jūs turite sustabdyti kraujo srautą nedelsiant. Tai užtruktų apytiksliai 5 minutes, kad sustotų, bet tai reikštų, kad jūsų žmona neabejotinai mirtų.
Jei jūs suteiksite pirmenybę savo žmonai,tai reikštų, kad vyras nukraujuotų mirtinai, nepaisant fakto, kad jo mirties būtų galima išvengti.

Kaip jūs pasielgtumėte?


Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 2 3 4 5
[iš viso: 91]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą