Rašyk
Eilės (75592)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10655)
Vaikams (2555)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Leidyklų abejingumas
2015-06-26 19:48
Sveiki,

Jei čia yra žmonių kažkada rašiusių ar rašančių savo pirmą knygą turbūt kiekvienas susidūrėme su ta pačia euforija. Kiekvienas žodis atrodo genialus, tikras, be melo, jauti tikrą, nesumeluotą skonį. Skaitai savo kūrybą, žaviesi ja, galiausiai padedi paskutinįjį tašką ir sėdi prie koregavimo. Sukoreguoji knygą ir tada belieka išsiųsti aprašymą ir vieną kitą ištrauką leidykloms. Išsiuntęs nekantrauji atsakymo, gauni pirmąjį tarytum Dievo avinėlio kūno skeltį, karčiai nuriji, ekrane išvydęs "Sėkmės kūryboje, bet mūsų leidykla orientuojasi ties kitokiu žanru.", lauki sekančių. Galiausiai supranti, kad jau kone visos atrašę, kitos tiesiog apskritai ignoruoja lieki sėdėti nesusipratęs kame slypi visa problema.

Jei įžvelgei kažką pažįstamo, žinok, kad ir man taip buvo. Parašiau savo pirmąją knygą per nepilną pusmetį, tema gan kebli, kalbama apie homoseksualumą, suprantu, kad Lietuva nėra pakankamai tolerantiška šalis, tad leidykloms išleisti mano knygą taptų kiek rizikinga. Savo lėšomis išleisti knygos negalėjau, kadangi kainos kone kosminės, girdėti teko ir 4000 (europietiškų) ir panašiai.. Nu žodžiu, keblus reikalas...

Pradėjau rašyti savo antrąją knygą, kiek kitokia mane įkvepiančia tema, nemanau, kad tai ypatingai svarbu, tiesiog atsakymai buvo maždaug tokie patys... Ne mūsų žanras...... Šaunu, pabandykite kitoje leidykloje... Neatitiko mūsų leidyklos standartų....

Kažkaip kyla klausimas: Kiek iš tų leidyklų tikrai buvo suinteresuoti su manimi bendrauti kaip su normaliu klientu... Žodžiu, kažkaip susireikšminau, pasijaučiau vienišas ir net kažkoks nenormalus, lyg į mane būtų žiūrima kaip į nepilnavertį, antrarūšį.

Kur dabar dingsta tie visi: "Reikia skatinti jaunimą!", "Jaunimas mūsų ateitis!" ???
Net neįsivaizduoju ką tada jiems rašyti, kur dėtis jei neturi pajamų? Tokia situacija su dar nežinomais rašytojais Lietuvoje. Koktu ir net pikta, kai nusiuntęs gan stambią ištrauką gauni atsakymą po keletos minučių. Atrodo, kad ten sėdėdamos redaktorės dirba vien dėl pinigų ir tarsi robotai atlikinėja tą pačią užsikirtusią programą: "Ne", "Ne", "Ne."

Kas pikčiausia, kad gale dar visada priduriama "Sėkmės kūryboje!"
Kaip gali sektis, kai rašant lieki ne tik, kad neįvertinamas, bet ir pasijaučiantis beverčiu...

Rašau sau ir nežadu pasiduoti, rašysiu, nes tai man reikia malonumą, paguodą gyvenime, tiesiog kartais ir aš naiviai pasvajoju, kad galėčiau būti įvertintas, pripažintas. Turiu ir tą svajonę, kurią jau rodos kartais galiu palytėti, skaityti savo knygos ištrauką mažai, nors ir keletos žmonių auditorijai.

Nežinau kaip kitaip išleisti knygą jei ne per leidyklas.. Iš kur ištraukti pinigų, kur ieškotis rėmėjų, kai gyvenu tokioj abejingos respublikoj...
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-15 15:11
Renaldas Mikalauskas
Šiaip aš esu visai žalias tame reikale. Rašau romaną savo malonumui. Pirmiausiai man atrodo, jeigu tave pati rašimas nedžiugina - tai kam rašai? Vardan bapkiu ir populiarumo?  Tuščia jų. Ypatingai - antru. Jeigu rašai dėl to kad uždirbti - tada mano požiūriu tu ne rašytojas o verslininkas darantis savaip pinigus. O jeigu esi verslininkas, tai atsižvelk kokia yra pasiūlą ir paklausa. Esu oficialiai publikavęs jau aštuonis skyrius savo romano ir ramiai su pasimėgavimu rašau devinta. Turiu savo skaitytojus. Aišku jų kol kas tik virš trejetas šimtu, bet man užtenka. Jeigu esu laimingas rašydamas savo romaną, tai ko man daugiau reikia? Populiarumo? Populiarumo siekimas tai siekimas papildomo galvos skausmo ir saves susireikšminimo. O nafig jis man reikalingas. Yra kaip yra. Ir jums to linkiu. Būti laimingais tai ką darote. Tegul jūsų laimė pasiekia tuos, kuriems to reikia. O piršti tiems kuriems to nereikia - kvailių užsiėmimas. :) 
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-09-27 23:18
twentyoNe
O taip, kai rašai, o nerašyti nebegali, atrodo, kad kiekvienas žodis idealus...
redagavau pati savo pirmąją, daug  dienų- naktų sėdėjau prie tų žodžių, po to savo lėšom... ir dabar kelios krūvos neišparduotų, neišdovanotų liko. ... bet kai imu po kažkiek laiko paskaitinėti  /rodos susigėsiu/, ką čia pripaisčiau, tai esu gerokai nustebinta -o, negi čia aš parašiau - nors dar sėdėčiau tiek pat redaguočiau tuos tekstukus, bet kažkas tame yra... esu patenkinta, tik kitos savo lėšom išleisti susilaikau, geriau į stalčių, laikas parodys.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-09-23 07:18
Mužik Super Star
Knyga per savaitę? No jo, būna gi genijų... Aš kai ne genijus, tai savo "Žarnas ant parduotuvės sienų" rašau jau metus, ir dar iki pabaigos labai toli. Gal parašęs ir išleisiu, bet tai kas gi tokį šūdą skaitys, su tokiu šlykščiu humoru apie fekalijas, ir šiaip muštynės visokios :D
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-09-20 23:03
_l_
_l_
nusipirkit rašytojos G.Kildišienės "Atvirai" kol tebebėra
lentynose
Pogrėbnojų gi kaspėjo  išgraibstė per kelintmetį greitai
nepasisekė man tik
Kaspisijos Duotveltaitės ankstyvosios lyrikos jau
nebegaunu niekur
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 18:15
Alicija_
Aurimai, tikrai sutinku, čia aš tik taip iš tos pačios inercijos:)))
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 18:07
laikas yra laikas
  Niekada nesiunčiau niekam, niekada niekam nesilankčiau, nes ,,Haris Poteris'' dar nesu neparašiusi.

  Nebūkite perdaug geros nuomonės apie tą savo kūrybą, patarsiu. O jei tokios esate, kas man yra nieko keisto, visi vaizduojamės vos ne genijais, imkite ir išsileiskite savomis lėšomis, žinosite kiek kainuoja ir ko vertos tos knygos, kai skaitytojas renkasi tarp duonos ir jos.

  Niekada nesureikšminu tų savo minčikių. Kam jos įdomios? Jūs galvojate, kad esate puikesni už mane, mielieji? Nyfyga!

  Knygas aš išsileidžiu savo vaikams tik ir nedideliu tiražu. 
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 16:58
Aurimaz
Temą iškėlė Eloizė, Brūškė tik iš inercijos pavarė, kaip visada...

Kas dėl savileidybos - tai yra dviašmenis peilis. Pervertinsi savo sugebėjimus ir gali sau tokią antireklamą pasidaryt, jog mažai nepasirodys. Geriausia tokiais atvejais kelissyk pamatuoti.

Parašyti knygą per kelias dienas irgi įmanoma. Vaikams.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 15:50
Alicija_
Ačiū brūkšniui, kad jis vėl tą temą iškėlė ir Ačiū Klimb už mintis:) Galiu tik vieną dalyką pasakyti: nustokit liūdėt ir lankstytis leidykloms, atėjo laikas, kai autorius pats gali tapti leidykla ir savo knygas ne ką prasčiau išleisti (ir dar 1000 geriau), o tam reikalingas: 1. darbas+idėjos 2.  maketas+geras sumanymas 3. spaustuvė+reklama. Visa tai gali padaryti pats autorius ir niekam nereiks lankstytis:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 14:48
___ _
to book
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 14:47
___ _
galima paraštyti per tiek kiek trunka parašymas o galima išleisti ir neparašius kitaip sakant knygos nei rašomos nei leidžiamos o knyg- na nesugalvoju to veiksmo
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-08-22 12:58
Eloiz
paskaičiau keletą komentarų apie tai,per kiek laiko galima parašyti knygą. Visai neseniai girdėjau,kaip per tv viena mergina(lietuvė) gyrėsi parašiusi knygą per savaitę. Ir ši jos knyga yra išleista. Tik gaila,kad neatsimenu autorės pavardės, nei knygos pavadinimo. Labai nustebau,kad galima taip greit parašyti...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-06 16:29
carpet deus
'Kiekvienas žodis atrodo genialus'. O tie žalčiai dar nespausdina!
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-08-05 10:24
Flax
Jeigu perku knygą, tai todėl, kad žinau ką rašo autorius ir ko galima iš jo tikėtis abra jį rekomendavo mano gerbiamas patarėjas. Knygų per daug išleidžiama, kad rizikuoti pirkti bileką vien todėl, kad yra knygynų lentynose ar neomkamai dalijama internetu.

Leidykla turi "stumti" knygą, kad aš apie ją išgirsčiau ar užkliūtų akis einant pro šalį ir 5 sekundėm paimčiau į rankas ir pažiūrėčiau ką rašo ant nugarėlės. Šis mano veiksmas reiškia, kad tam nežinomam aautoriui be galo pasisekė. Bet tai dar negarantuoja, kad skirsiu kitas 5 sekundes atsiversti pirmą puslapį ar random iš vidurio ir teiksiuos perskaityti pirmus kelis sakinius.

Knygų išleidžiama per daug.
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-30 20:25
klimbingupthewalls
nemeluokit! gerų knygų neleidžia ir autorius leidyklos gniuždo, nes jeigu skaitytojas perskaitys GERĄ knygą, tai taps labai reiklus ir kas pirks visą tą šlamštą, kurio tokiais kiekiais prigeneruojama?
leidykla išleidusi vieną gerą knygą turėtų sudeginti visus sandėlius ten besikaupiančių prastų. nei vienas knygynas nesutiks priimti tokios knygos.
įsivaizduojat knygynus kuriuos milijoniniu tiražu tik ta viena GERA knyga?
o kas TOLIAU? aaaAAAaaa
Įvertinkite komentarą:
Geras (6) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-30 19:21
Sary Ozek
2009 metais "rašiau knygą". Ten turėjo būti (kaip man tada atrodė) labai super knyga, tiesiog revoliucinga - daug intrigų, daug veiksmo, kažkiek ir mano pacaniškos gyvenimo patirties... Visas pasaulis turėjo skaityti mano tą knygą. Kai įkėliau į Rašyką - nesupratau, ko liaudis nerėkia "WOW!!!" ir neduoda penkių žvaigždučių. Nu jomajo, taigi iš širdies pavariau! Ir intrigų buvo, tokių kaip filmuose.

Dar turiu tuos gabaliukus kompakte. Paskaitinėjau ne taip senai... Šakės, tokios "knygos" net pats dabar neskaityčiau :D
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-28 18:55
N2_end
Noras suprantamas pamatyti, kaip atrodys spausdintam pavidale. 1990-1993 ne kažin kokios buvo galimybės "samizdatui" namų sąlygomis. Bet būdamas programuotojas atsičirškindavau  ant adatinio printeriuko tais laikais. Iki šiol tebeturiu. Į grabą įsidėsiu (verkiu).
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-27 10:44
Galaxy
Mane galima ir po mirties, svarbu kad filmuose ekranizuotų!;)))
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-24 21:33
Laukinė Obelis
Ir dar. Reikėtų sau užduoti klausimą, kas svarbiau - kad išleistų Jūsų knygą, ar kad Jūsų kūrinį skaitytų? O iš to bus ir išvados.
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-24 21:29
Laukinė Obelis
Dar yra tokia galimybė - pasiguosti, kad rašote per daug gerai ir niekas Jūsų nesupranta, todėl ir neišleidžia. Bet kam vargintis, geriau dėkite rankraščius į stalčių, kaip tai darė F.Kafka, ir Jus išleis po mirties. Juk svarbiausia, kad išleistų, argi ne?
Įvertinkite komentarą:
Geras (5) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-24 20:48
drsv
Ir aš susidūriau su tokiu abejingumu.
Parašiau labai įdomų romaną apie tai, kaip mergina pasimyli pirmą kartą su vaikinu, o vėliau tas vaikinas tą merginą palieka. Gal net ne apie tai, o apie žmonių tarpusavio santykius, apie psichologinius išgyvenimus, gyvenimo esmę, apie tėvų ryšį su vaikais, apie gyvenimą ir mirtį...

Ir jokia leidykla nenorėjo leisti mano romano. Kažkokia nesąmonė. Tai kam tada rašyti? 
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (2)
1 2 3
[iš viso: 52]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą