Rašyk
Eilės (76097)
Fantastika (2223)
Esė (1523)
Proza (10697)
Vaikams (2581)
Slam (50)
English (1168)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

2016-02-27 17:01
Akademix

Nacionalinis diktantas

Kas rašėte nacionalinį diktantą - komentare "+", kas nerašėt "-".
2015-12-09 11:36
Akademix

Apie baimę, taiklumą, tikimybę

Kai eini pro medžius, kuriuose didelis būrys garsiai kalbančių paukščių...
2015-07-23 16:16
Akademix

Liepa

Ar jau maudėtės lauke? O gal laukiate žiemos, kada jus išpraus sniege?
2015-06-12 13:07
Akademix

Birželis

Parepuokit komentaruose!
2015-04-12 20:51
Akademix

Balandžio poezija

https://www.youtube.com/watch?v=Q6RHZ8YwIqs
2014-12-08 11:03
Akademix

Gruodis

Skambant A. Vilčinsko dainai "Grįžtu namo", saulei pasislėpus už tolumoje stūksančio spygliuočių miško, snūduriavau prišilusiame autobuse. Be kompaso nutuokiau, kad judėjimas vyko Šiaurės vakarų kryptimi...Už lango penktadienis. (palei "JBC" tai "Ry-toj Houuu!!! La-ba-nak-tis") Į Mažeikius parvykau jau sutemus, iš visų pusių ausų būgnelius virpino sprogimai, pagalvojau, kad jau prasidėjo karas, t.y. rusai bombarduoja strateginius objektus ar šiaip sukilo baudžiauninkai prieš valdžią. Bet, pasirodo, ne! Tiesiog padūkę vaikigaliai, prisipirkę jau pardavinėjamų šventinių pirotechnikos gaminių (tipo zrifčiatkų) skelbia karą prieš Advento tylą, ramybę ir susikaupimą. Lygiai taip pat būdavo ir prieš dvidešimt metų, nu ta pati dvyrka, nieks naujos neišranda. Savaitgalį turėjome puikią progą įsitikinti "masažistės" Jolantos Leonavičiūtės sugebėjimais ant šokių parketo. Nežinau kas yra nepadoru, bet ledų valgymas žiemą lauke tikrai turėtų būti priskirtas prie tokių, tai kažkokia nauja mada ar šiaip ištvirkimas. Gyvename "autobuse gimusių", durų trankytojų, pavidolių amžiuje. Tik nesakykit, būna ir prošvaisčių ir juokas ima, ir šiaip sapnuojame super tikroviškus sapnus iš kurių geriau nebūtume pabudę...
2014-08-10 17:01
Akademix

Šeštadieninis...

Vakar, rugpjūčio saulei leidžiantis, teko apsilankyti Šiaulių miesto savivaldybės stadione, kur buvo žaidžiamos tarptautinės moterų futbolo varžybos. (keista net, kad leidžia futbolo užribių šalims tokius mini turnyrus organizuoti) Lietuvos garbę gynė daugkartinės Lietuvos čempionės Šiaulių "Gintros-Universiteto" merginos. Priešininkės buvo komanda iš šiltojo Kipro "Apollon Ladies". Atmosfera buvo labai panaši į tą, kuri būna per Šiaulių vyrų komandos rungtynes: keli šimtai žiūrovų, keli klykaujantys ir "viską išmanantys" diedulės, duslios apgirtusių ir negausių "ultrų" skanduotės, vienas kuklus pabandymas padaryti dūminę uždangą, pora sirgalių, pasipuošusių komandos atributika ir skystas dirbtinis apšvietimas. Toks tipiškai santūrus lietuviškas spirdalas. Vaizdas aikštėje, kaip ir buvo galima tikėtis, lyg sulėtintame filme (čia tiesiog tokia moterų sporto ypatybė) Na iš dalykų kurie buvo įdomūs, tai tikrai stamboka Kipro komandos žaidėja, šiauliečių garbę gynusi afrikietė, per rungtynių pertrauką surengtas sirgaliams skirtas 11m. baudinių konkursas. Patiko lietuvių komandos vartininkės laiku daromi išėjimai iš vartų, dešiniame krašte žaidusios 16 numerio greitis be kamuolio (nes su kamuoliu tai nesamonė gaunas) ir 17 numerio, po varžovių vartininko aikštelėje kilusios sumaišties, netyčia pelnytas įvartis. Tik mūsiškėms ko tai kojytes rungtynių pabaigoje pradėjo traukti, nepratusios prie tokio tempo...Galutinis rezultatas 3:1 viešnių iš Kipro salos naudai. O po varžybų buvo galima grožėtis dideliu mėnuliu ir iš visų pusių skambančia savaitgaline muzika...Šiauliečiai švenčia paskutinius šiltus pasibuvimus gryname ore.
2014-07-12 15:16
Akademix

***

Ola, como estas? Ir čia kalba visai ne apie oloje tūnantį, kominį estą, o portugališkas pasisveikinimas. Lietuviškas vertimas būtų "Labas, kaip sekasi?". Kažko nebetelpu į lietuvių kalbos rėmus, tai atsargiai žvalgausi po plačiojo pasaulio kalbų margumynus. Prisipažinsiu, kabina. Žinoma, gražiausiai šneka žemaičiai, ypač apie Plungę. Visada sukelia juoką suvalkiečių iš Marijeeempolės krašto šneka. Šiaurės panevėžiškiai grubiai kapoja žodžių galūnes, kaip malkų kalades. Iš užusienietiškų šiuo metu labiausiai žavi ispanų kalba...Ji tokia temperamentinga, jausminga, gyva, karšta...Išmokau suskaičiuoti iki šešių, šiai dienai pakaks. Jei važiuosiu Ispanijon skinti apelsinų, pažadu, kad būsiu uolesnis mokinys, for sure! Besimėgaudamas dar neapmokestinta vėsa, stebiu Prezidentės inauguracios ceremoniją. Tautos išrinktieji "subliovė" Lietuvos himną. Staiga supratau, kad Brazilų himnas gražesnis, na bent jau melodija tai tikrai. O sekmadienį palaikysiu Argentiną grynai tik dėl finansinės naudos. Nu gde etat avarijnii liuk, užė para smatavatsa at siuda. Paldies! Visapkārt labs!
2014-05-29 12:43
Akademix

Angliški pabandymai

Pasileidau Ludacris "Act a fool" instrumentinę muziką ir pabandžiau pakonstruoti anglišką tekstą.

Cheese! Only f**king few days left
Get down on my knees and holidays met
Hands up and squeeze, and I don't care
I'm all in and ready for my countryside affairs
Beer rivers, fishing, laying on the seaside
Hope, football matches from Brazil will be level high!
Split wood and other agriculture works rulez!
I'm going to the west to see local beauties
My brains are washed and everything sucks
Just need more adrenalin and noncommittal sex.
2014-02-22 12:24
Akademix

Šeštadienis...

Labas rytas, savaitgaliautojai. Nacionalinis diktantas parašytas! Kas dar rašėte? Ar sunku buvo? O gal per lengva?  Seniai teko tiek daug ir įtemptai rašyti, dar dabar ranka dreba nuo įtampos. Diktavo kokybiškai ir aiškiai, tik gal kiek per greitai, ypač tiems, kas jau nebe mokiniai ar studentai, ir retai paima rašymo priemonę į rankas. Pripažystu, kad rinkti tekstą kompiuterio klaviatūra sekasi greičiau...O dabar gavosi kaip su vištos koja...Savaitgalį patrumpinau šukuoseną, sakiau kirpėjai kad šonuose ne daugiau pusės centimetro, įtariu, kad vis tiek paliko ilgesnius, rupužė...Tikiuosi, plaukų ilgis diktanto rezultatams tiesioginės įtakos neturės. Cha!


1 --- 5 --- 10 --- 15 --- 20 --- 25 --- 30 31 32 33 34 35 --- 40 --- 42
[iš viso: 411]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą