Rašyk
Eilės (77029)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10780)
Vaikams (2620)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

2016-08-22 20:37
Kitkutis

Pascal Riou

Kiek mažai iš tų, kurie ėmėsi
kilnaus rašytojų ir mąstytojų amato,
ištempia lanką ir pakelia balsą,
daug dažniau jie tempia niūrų karutį
mažų nusipenėjusių mechanikų,
mojuojančių bombomis,
kai mums trūksta pasaulio,
vėliau įžeidinėja vargą
garbindami savo nutylėjimus...

Kai reikia tiesiog įvardyti,
kad ryšys sieja raketą orbitoje
ir užprogramuotą ovuliaciją,
suskaldytą atomą ir sušaldytą spermą,
teroro nelygybę ir embrionų atranką,
ir kad nelaimė kraunasi dorybės patentus,
pasauliui panašėjant į viešbutį šunims;
ir dar pasakyti, kad žodis,
atsiduodantis eilėraščiui,
nėra gyvas vien jausmu
ir niekada nepasiduoda pasitraukdamas iš viešumos,
kad gaištų laiką nebūčiai.

Tegu tad rūsčiai skamba balsas,
kad visas apmaudas būtų išlietas
ir laisvame balso skambėjime
neliktų nė pėdsako pasibjaurėjimo, tik įsiklausymas,
pastatantis mus į kelią mūsų pačių link
ir link pasaulio – pažado, kurį mylėti reikia –
kad rinktumės gyvenimą ir kad gyventume,
mes ir mūsų vaikai.

Pascal Riou
2013-04-18 11:38
Kitkutis

***

Jūts tseniai nutsipelnėte, kad ats juts plokuociau, todėl dapar ir plokuoju, pa.*
2013-04-16 11:41
Kitkutis

***

Tebūsiu prakeiktas, jei poezija neveda aukštyn: poetas Rimvydas Stankevičius atsako į poeto Gintaro Bleizgio klausimus (Metai 2013 Nr.4)

(Visas straipsnis įdomus ir vertas pasiskaitymo, pateikiu tik kelias ištraukas iš R. Stankevičiaus pasisakymų.)

– Poetas yra lygiai toks pat žmogus, kaip ir visi kiti, tik be odos – vien gyva mėsa. Iš dalies – jis toks prieš savo valią, nes jam skauda nuo BET KOKIO pasaulio prisilietimo, o tai trukdo nerūpestingai ir laimingai gyventi bei užsimiršus, besimėgaujant kurti, iš dalies jis toks – savo noru (nors ne visi tai linkę pripažinti), nes oda – apsauginiu, jautrumą mažinančiu sluoksniu, kuris jį paverstų tokiu kaip visi – apvilkti jo čiuptuvėliai nesugebėtų reaguoti į parapasaulių sąskambius, nuolat aidinčius mūsų kasdienybėje, bet ne kasdienybės dažniu. Todėl kad ir kaip juokingai tai skambėtų – pripažinimas poetui yra lygiai toks pat išbandymas, kaip ir nepripažinimas. Jam apskritai viskas yra išbandymai, kas tik turi galios sudrumsti jo ritmą, nuvesti paskui žaltvyksles, atitraukti nuo rašymo, išvesti iš „poezijos girdėjimo“ ar „poezijos artumo nuojautos“ lauko. Todėl išbandymas poetui – ir santuoka, ir žemiškoji profesija bei darbo rutina, ir pinigų stygius, ir pinigų perviršis, ir visuotinis pripažinimas, ir visuotinė panieka, ir premijos...
*
Negana to – tuomet įmanoma įvardyti ir tą iki šiol neįvardijamą žmonijos ilgesį, tą jos amžino nerimastingumo ir disharmonijos priežastį – mes ilgimės ir nekantraudami laukiame baigties, o mirties baimė tėra tolygi abituriento baimei pažvelgti į iškabintus egzaminų rezultatus, ypač nujaučiant, kad susimovė. Juk jau daugiau nei du tūkstančius metų žmonija kartoja maldą „Tėve mūsų“ – nejaugi nė vienas nesusimąsto, ko prašo besimelsdamas: „Teateinie Tavo karalystė“? Pasaulio pabaigos. Sustojusio laiko. Bet sustojusio ne ties prakeiksmo, bet ties meilės ekstazės akimirka.
*
Tikiu, kad manosios knygos (ir tos, apie kurias kalbam, ir tos, kurias dar parašysiu) bus jei ne tokio susigaudymo vadovėliai, tai bent jau – pratybų sąsiuviniai. Tai nuo pirmųjų eilėraščių buvo mano pagrindinis siekis. O perskaitęs Česlovą Milošą, iš jo skolinuosi tik terminą: visada niekinau poeziją, skirtą Ulro žemei; visada domėjausi tik ta poezija, kuri rodo kelią iš jos.
*
Dabar – apie kauliukus ir šešetus mano poezijoje bei ant knygų viršelių (jei jau išsidavei, kad tave tai baugina – mėginsiu ne juokais įgąsdinti). Ir tu, ir daugelis vilniečių dar atsimena šiurpiam gaisre žuvusį Remį – mano draugą aklą fleitininką Remigijų Audiejaitį. Tai štai – į jo kapo duobę subėriau penkis lošimo kauliukus (jo mėgtam ir drauge daugybę kartų žaistam kauliukų pokeriui atminti) ir nustėrau pamatęs, kad visi jie sukrito šešetais į viršų – aukščiausia įmanoma žaidimo figūra.
*
Tačiau dėl demoniškumo tavuosius lūkesčius turėsiu nuvilti. Ir tebus čia pasitelktas pats Šerlokas Holmsas. Kai daktaras Vatsonas po nuoseklių stebėjimų „kambarioką“ „demaskavo“ kaip nusikaltėlių vadeivą, genialusis seklys ištarė: „Jūsų pastebėjimai teisingi, bičiuli, tik ten, kur reikėjo užrašyti pliusą, jūs užrašėte minusą“. Panašiai yra ir manuoju atveju – mėginimas perskaityti žvėries skaičių reiškia ne tarnystę žvėriui, bet mėginimą su juo kovoti.
    Žinoma, tavo tiesa – juodybė ir gundo, ir nori pagriebti šviesą, bet argi ne tuo pačiu poligonu su tais pačiais tykančiais „siurprizais“ kiekvienas mirtingasis turi praeiti? Svarbiausia, kad esu tvirtai pasirinkęs – su kuo aš, kieno esu. Nors, atvirai tariant, jau nustojau vilties perkalbėti norinčius mane matyti juoduoju burtininku. Ką gi darysi, anot vienos Bibliją apaugusių legendų – ir pats šv. Jonas, net apaštalas būdamas, buvo teisiamas už raganavimą.
2013-04-15 12:57
Kitkutis

Apie šūdus ir užpakalius (Atsiprašau)

Vienitelė tiesa ir problemos sprendimas yra tas - patys rašot tokią poeziją, kokios norit iš tų moteriškių,  ir neinat su jomis į jokius kvailus bazarus.
Komentuojat taip, kaip priklauso komentuoti. Rašot tokią kritiką, kokios patys sau norėtumėt gauti.
Ar čia daug?  - rašyti gerą kūrybą, gerą kritiką ir sugebėti išlaikyti užčiauptą srėbtuvę dėl pašalinių, su kūryba visiškai nesusijusių dalykų? O tokie nesusiję dalyku yra šimtatūkstantiniai jūsų komentarai po tų moteriškių kūriniais, begaliniai aiškinimai ir aiškinimasi, ko pasekoje - visiškai toks pat lygis, kokį kritikuojate.
Jei komentaras geras, tai yra - normali, normine lietuvių kalba išreikšta kūrinio kritika, o ne nuėjimas į kažkokius tai šūdinus asmeniškumus, pagal dar šūdinesnius jūsų pačių pagalvojimus bei išvedžiojimus apie autorių ir jo asmeninį gyvenimą, tai tam komentarui nereikalingas joks daugiatūkstantinis paaiškinimas, pasiaiškinimas,  ir visiškas nuplaukimas iki tokio lygio, kai nebelieka jokios kritikos nė padujų, o tik begalinis landžiojimas po tų bobų sijonais ir savo kelnių atsisegiojimai, bei užpakalio ir to, ką tik ten dar turite, rodymas.
Esat vienodi, vienodi visame kame ir į jus jau šlykštu žiūrėti.
O kiek tik tereikia...nulinių pastangų, pagrinde - tik užčiauptos srėbtuvės ir noro...kūrybos, bei kūrybinio noro, o ne noro (kartais net pačių nesuvokiamo) tik patenkinti savo ego, iškelti jo pranašumą, pažeminti kitą, panaudoti visą,...atsiprašau, bet tik šūdiną arsenalą, nes kiek suprantu, kitokio jūs ir neturit ane?
Nes jei turėtumėt, tai argi taip lengvai ristumėtės iki tokio lygio? Argi sunku ištylėti, kai boba atlėkusi jums užpakalį rodo? O gal jūs kaip tik to ir laukiate? Nes kaip gi užpakalis dar gali būti susijęs su kūryba? Mano akimis matosi, kad niekuo jis nėra susijęs, bet jums matyt reikia ne tos kūrybos, ne tos kritikos, o būtent to užpakalio, nes kaip priekvaišiai, kaip paskutinės bobos vejatės tą užpakalį į kitus namus, į kito dienoraštį, dešimt kartų po to pačiu kūriniu ir...ir ten jau pradedat rodyti savąjį.
Tai po velnių,  - jums reikia kūrybos, kūrybinės svetainės, ar nuogų užpakalių?
Baikit tas razborkes. Čia nereikia jokių naujų sėklų ar senų medžių išpjovimų. Sėklos pačios atskris, kai pamatys, kad čia dar yra žmonių, kurie rašo gerą kūrybą ir geba duoti gerą patarimą, kritiką, kurią galima imti ir tiesiog naudoti, o pirma nereikia jos „nuskalbti“, kad rankų neišsišūdintum.
Tos vaitonės nieko nevertos. Jei tik neturi tam pagrindo. Todėl neduokit jo ir jos baigsis „viena boba kitai sakė“ lygmeny, pas jus niekas nebelėks, atpras, jei tik sugebėsit patys pagaliau nusikratyti to  visiško „subobėjimo“. - Nieko iš jūsų naudos - nei kūrybos, nei kritikos, o tik vaitonės anos pusės atžvilgiu. Ar manot, kad čia dar nepakankamai vaitonių? Manot, kad tuo dar galit prisidėti? Ar, po velnių, tik tuo ir tegalit prisidėti???
Baikit razborkes ir pradėkit dirbt, o tai jau užnešat į visapusiškus neįgalistus - nei srėbtuvė neužsičiaupia, nei kūryba nepasirašo, nei komentaras be bobos sijono neišsistena.
Viskas - paskaita baigta.
P. S.: O tikėtis, kad kažkas pasikeis, kai viena karta išmirs - naivu ir beviltiška, nes tada jūs jau būsit ta karta, tokie pat marazmatikai, kokie jau ir dabar esat ir lygiai taip pat graušit naujai atėjusius, jaunimą, nes jau dabar iš jūsų jokios naudos apart to bambaliojimo. Tik tiek, kad tos bobelkos, šiukštu, kaip velnias kryžiaus vengia tų keiksmažodžių ir nori tik gražiakalbio lia lia lia, o jūs kas antrame žodyje norit po b...p...ir t.t., o daugiau jokio skirtumo praktiškai - ta pati pliurpalynė, tik su skirtingais prieskoniais.
2013-04-14 17:37
Kitkutis

???

Netsuprantu, ko tats Frenkits tsuka ir tsuka ratuts apie tą Guntą kaip kokts tetervinats, juk turi tsavo gerąjį Kitkelį...WHA HA HA HA!!
2013-04-14 16:27
Kitkutis

***

Na va, patsikalpėjau trupuciuką tsu Frenkiu, kad lapai neliūdėtų pe manęts, o dapar pim pim, vitsiemts pa!
2013-04-13 23:13
Kitkutis

***

Na va, Frenkits vėl įtsiritso katspinėliuts...Jie tikitsi itsmokyti tats populytes nepenetsioti pantų, nets pantai jau atgyvena ir nepemadinga, pet patyts laktsto tsu katspinėliaits...mano, kad jei tslpuoji pat tsu kaire koja, tai gali kitą itsmokyti nepetslupuoti tsu detsine ir atvirtsciai...kvaitsiukai. Jokiots kantrypėts, its karto pritsinervina kaip vitstots ir pradeda kalpėti tvartų lektskonu...paitsu...O ats dar patikėjau, kad jie its tikro nori gelpėti tvetainę...vitstots neraliuotots, tsitaip apgauti Kitkelį! Penkiolikots metų perniukai ir tiek, kitaip jau tsitaip netsitątsytų taip kvailai tsu tomits popomits, nets kats gi taip gelpėja...tia tik tskandinimats, jokiots logikots pats juots...Pet kats man, pim pim! Kitkiui nereikia tokių kiautsinukų! HO HO HO!
2013-04-13 13:42
Kitkutis

Uztsiratsiau, kad nepamirtsciau, kada patsoviau kugelį, nets tam ir yra dienoratstukai, taip.

Pirmą valandą patsoviau kugelį! O its likucios teslytėts patsikepiau plynuts! Dapar valgau, pataka. Ir jūts ta dar man aitskinat, kad Velykots paigėtsi ir paleitsciau kiautinuką, taip?! Tuojauts ats jumts kaip paleitsiu!!
Per mazai nepatsirodyts. Tsteinats itstekėjo. Jits vitsada tsitaip - tik nutsitsuku, its karto teka ir teka, kaip kokts pienitskats viralats! Paitsu, taip?
Petvarkė. Pe to, patinka Tspygliui, todėl nepaleitsiu, nepent į kaktą HO..kiautsinukats mano!!
Vitkats, daugiau ta tema jokių ditskutcijų. Teriukei pa. Ir pitskutį kugeliuko. Tsu pauktstiena. Nets as valgau vitką vitką. Pet pauktstieną lapiautsiai, o triutsių lapai ne, ir karvių ne. Dar zuvytę, o Frenkį dapar Ema lai tseria, ats ne. Ne ne ne niekada patakiau! Gaidyts, neitslaukiantits nė penkių minucių. Vitstininko direktoriuts, lapai petsirūpinantits jų itsilavinmu, dar perektsliuts nedatsutęts ir pretendentats į vitstyno kritikaluts, nets pendravime mėtsta tik am am am, HO HO HO! Kitaip nemoka, nets nuo tolo matotsi, nets niekam dar netsakė pa, net kai Ana jį tsokdino, HO HO HO!! Tsmagu puvo paziūrėti, kaip tylėjo ir nepritsipazino, kad jits toli grazu ne tatskats G, o tik Ts, ir pe tsuknelėts, WHA HA,HA HA! Net katspinėliuts papūtęts tsoko! O tik patskui pritsipazino, kai jau vitskats puvo atskleitsta ir nepeturėjo kur dėtits, pet lapai negarpingai. Patskui dar pandė pa Guntai, pet priets tai puv vien am am am, todėl aitsku, kad Gunta itsvertė akits ir itspyrė jam į tsikną! HO HO HO, tsmagypėts!
Nedovanotsiu jam uz tą tekėjimą net iki pavardėts pakeitimo, iki pataulio papaigots, norts  Jits aitsku iki tiek neitsgyvents, kaip ir vitsi, tik ats vienats, taip.
Gandai aipie mano klonizmą yra neteitsingi, nets va pavyzdziui ir dapar, ats galiu vitsuts juots itstrinti, net ir tsave, vadinatsi ats etsu vitsuotinits originalats, taip? Ir tada ats negaliu pūti kazkieno klonu, nets logitska Vitsada mątstykit logitskai ir jūts galėtsit vieną dieną nepepūti klonaits, o ats nuo prigimimo.
Dar galvoju itstrinti vieną tsavo kloną, nets vitstomts ir tų kelių, tskaityk tik Kitkio atsarų yra per daug, pet laukiu jūtsu tsprendimo, nes yra ir protingų, patsitaiko lapai gyvypingų patarimų, nets ir Pegemotats juk gali ateiti, pet rutitkų ciatstutskų pratsau man nedėti, nets Frenikts Emimemats nemėgtsta. Gal kats zinot ant kokiots temeratūrots reikia kepti kugelį, nets jau du timtai yra, o ats kazkaip tai tsį kartą neapsitsprendziu???
Vitsiemts lapai pa.
Vitsada jūtsų, pet tik tsavo, Kitkelits Napagėlits
P. Ts.: Teriuke, ar tu matei Aną Tsupynėtse ir Prūtskę, ir perduotsi vieną pa Tsnekoriui?
2013-04-13 13:42
Kitkutis

Uztsiratsiau, kad nepamirtsciau, kada patsoviau kugelį, nets tam ir yra dienoratstukai, taip.

Pirmą valandą patsoviau kugelį! O its likucios teslytėts patsikepiau plynuts! Dapar valgau, pataka. Ir jūts ta dar man aitskinat, kad Velykots paigėtsi ir paleitsciau kiautinuką, taip?! Tuojauts ats jumts kaip paleitsiu!!
Per mazai nepatsirodyts. Tsteinats itstekėjo. Jits vitsada tsitaip - tik nutsitsuku, its karto teka ir teka, kaip kokts pienitskats viralats! Paitsu, taip?
Petvarkė. Pe to, patinka Tspygliui, todėl nepaleitsiu, nepent į kaktą HO..kiautsinukats mano!!
Vitkats, daugiau ta tema jokių ditskutcijų. Teriukei pa. Ir pitskutį kugeliuko. Tsu pauktstiena. Nets as valgau vitką vitką. Pet pauktstieną lapiautsiai, o triutsių lapai ne, ir karvių ne. Dar zuvytę, o Frenkį dapar Ema lai tseria, ats ne. Ne ne ne niekada patakiau! Gaidyts, neitslaukiantits nė penkių minucių. Vitstininko direktoriuts, lapai petsirūpinantits jų itsilavinmu, dar perektsliuts nedatsutęts ir pretendentats į vitstyno kritikaluts, nets pendravime mėtsta tik am am am, HO HO HO! Kitaip nemoka, nets nuo tolo matotsi, nets niekam dar netsakė pa, net kai Ana jį tsokdino, HO HO HO!! Tsmagu puvo paziūrėti, kaip tylėjo ir nepritsipazino, kad jits toli grazu ne tatskats G, o tik Ts, ir pe tsuknelėts, WHA HA,HA HA! Net katspinėliuts papūtęts tsoko! O tik patskui pritsipazino, kai jau vitskats puvo atskleitsta ir nepeturėjo kur dėtits, pet lapai negarpingai. Patskui dar pandė pa Guntai, pet priets tai puv vien am am am, todėl aitsku, kad Gunta itsvertė akits ir itspyrė jam į tsikną! HO HO HO, tsmagypėts!
Nedovanotsiu jam uz tą tekėjimą net iki pavardėts pakeitimo, iki pataulio papaigots, norts  Jits aitsku iki tiek neitsgyvents, kaip ir vitsi, tik ats vienats, taip.
Gandai aipie mano klonizmą yra neteitsingi, nets va pavyzdziui ir dapar, ats galiu vitsuts juots itstrinti, net ir tsave, vadinatsi ats etsu vitsuotinits originalats, taip? Ir tada ats negaliu pūti kazkieno klonu, nets logitska Vitsada mątstykit logitskai ir jūts galėtsit vieną dieną nepepūti klonaits, o ats nuo prigimimo.
Dar galvoju itstrinti vieną tsavo kloną, nets vitstomts ir tų kelių, tskaityk tik Kitkio atsarų yra per daug, pet laukiu jūtsu tsprendimo, nes yra ir protingų, patsitaiko lapai gyvypingų patarimų, nets ir Pegemotats juk gali ateiti, pet rutitkų ciatstutskų pratsau man nedėti, nets Frenikts Emimemats nemėgtsta. Gal kats zinot ant kokiots temeratūrots reikia kepti kugelį, nets jau du timtai yra, o ats kazkaip tai tsį kartą neapsitsprendziu???
Vitsiemts lapai pa.
Vitsada jūtsų, pet tik tsavo, Kitkelits Napagėlits
P. Ts.: Teriuke, ar tu matei Aną Tsupynėtse ir Prūtskę, ir perduotsi vieną pa Tsnekoriui?


1 2 3 4 --- 8 --- 12 --- 16 --- 20 --- 24 --- 28 --- 32
[iš viso: 311]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą