Rašyk
Eilės (78138)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10915)
Vaikams (2716)
Slam (75)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Praktiniai patarimai
2014-07-02 22:18
Tema, kurioje galima lipti ant bačkos (klišė nr.1) ir dalintis savo išminties perlais (klišė nr.2), kad vieni iš kitų pasimokytume perimdami gerąją praktiką (klišė nr. 3).

Pradėkime nuo St Sebastianio kadaise dienoraštyje paskelbtų įrašų:

Šiek tiek apie klišes 
Šiek tiek apie rašymo praktiką. Aplinkos ir daiktų aprašymas
Šiek tiek apie rašymo praktiką. Dialogai
Šiek tiek apie rašymo praktiką. Personažai
Trumpa ir lengva parodija

ir traukime į dienos šviesą (klišė nr. 4) visus Rašyk.lt lobius (klišė nr. 5), laikas nupūsti dulkes (klišė nr. 6).

Tai, kad pradedu nuo St Sebastiano yra atsitiktinis sutapimas. Tiesiog diskusijoje su LO_ prisiminiau, kad atradinėju ir išvedžioju tai, kas jau buvo užrašyta kur kas įtaigiau.
Blogas komentaras Rodyti?
2018-04-25 00:28
klimbingupthewalls
up
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2017-04-26 08:25
Galaxy
Leidau sau išsaugoti čia Aurimo išmintį :)
"Daug kartų rašyta ir kartota, bet pakartosiu dar kartą: 

1. Kai rašai literatūros kūrinį, pasirink temą ir įsitikink, kad ji bus įdomi. Kad būtų lengviau įvertinti tą "įdomumą", galima atlikti paprastą pratimą. Tiesiog užrašyk trumpą savo kūrinio anotaciją, kokias paprastai matome knygų nugarėlėse, skirtas skaitytojų dėmesiui patraukti. Jei anotacijos užrašyti niekaip nepavyksta - reiškia, kūrinio idėja arba nėra išbaigta, arba joje nėra nieko įdomaus. Tokiu atveju vertėtų grįžti į pačią pradžią ir galvoti naują idėją. Jeigu anotaciją užrašyti pavyksta, tačiau ji atrodo neįdomi - problema su idėja. Grįžk į pradžią. 

2. Kai turi įdomią idėją, sukurk personažus - pagrindinį, pagalbinį, šalutinius, priešiškus, t.t. Apgalvok juos gerai - nuo A iki Z. Kuo jie turėtų būti įdomūs skaitytojui? Pagrindinis personažas ypač svarbus, tačiau ne ką menkesnis yra antagonistas - t.y. - kūrinio "blogietis", jei toks apskritai yra. Jį irgi reikia LABAI gerai apgalvoti. Galbūt net labiau už pagrindinį personažą. 

3. Kai yra personažai ir idėja, susidėliojame siužetą. Kaip viskas prasidės? Kuo užsibaigs? Kuo bus užpildytas tarpas tarp pradžios ir pabaigos? Žinoti pabaigą ypač svarbu, nes taip lengviau suvaldyti patį siužetą, o ypač "pagilinti" jį prireikus. Taip pat pabaigos žinojimas apsaugo nuo "rašymo be pabaigos" - t.y. - tęsiama tol, kol nusibosta, bet pabaiga taip ir nelieka aiški. Autorius nebežino ką daryti. 

4. Kai įvykdyti pirmi 3 etapai, nusprendžiame rašymo stilių. Koks jis bus? Labai rimtas? Lengvas? Iš pirmo asmens, iš trečio? Rašomas būtuoju laiku, esamuoju? Kas tai iš viso bus - siaubo kūrinys, komedija, psichologinis, dar kas nors? 

Kai visi 4 punktai savo vietose, jau galima pradėti rašyti. 
Dabar pasakyk man, kiek iš 4 punktų buvo NORS KIEK apgalvota? 
Jei nė vienas - apie knygas gali iš viso pamiršti. Du iš keturių jau reikštų, kad į rašymą žiūri rimčiau nei eilinis pradedantysis. Suvaldyti visus 4 nėra būtina, kad pereitum prie  komercinių knygų, tačiau bent 3 iš 4 tai tikrai. 
Svarbiausia, aišku, teisingai nusistatyti pirmą punktą, nes nuo jo priklauso visa likusi darbo eiga. Jei sumausi idėją, vėliau bus LABAI sunku tęsti iki pabaigos."
Amen
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-07-08 11:41
omnia
taip irgi...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-07-08 10:52
klimbingupthewalls
na ir poetams, kad nerašytų va šitaip  
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2014-07-02 22:23
klimbingupthewalls
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą