Rašyk
Eilės (75827)
Fantastika (2218)
Esė (1521)
Proza (10680)
Vaikams (2570)
Slam (50)
English (1166)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Regimantas Tamošaitis

Regimantas Tamošaitis – literatūrologas, rašytojas, mokyklinių lietuvių literatūros vadovėlių autorius, kritikas, eseistas, dėstytojas ir viena spalvingiausių bei aktyviausių asmenybių Lietuvos kultūros erdvėje. Jį surasi ne tik Vilniaus universiteto literatūros katedroje, palinkusį prie kompiuterio, ne tik Lietuvos kaimų ir miestelių mokyklose, skaitantį paskaitas apie Lietuvių literatūros ypatumus, ne tik kasmet vykstančioje "Knygų mugėje", bet ir literatūros, rašytojų kūrybos pristatymo vakaruose bei Rašytojų klubo organizuojamuose renginiuose.

R. Tamošaitis gimė 1956 metais, kovo 3 dieną, 26 km į šiaurės rytus nuo Tauragės, nedideliame Skaudvilės miestelyje. Rašytojas dažnai prisimena savo gimtąjį kraštą, dažnai jį mini savo tekstuose: "Pats esu gimęs provincijos miestelyje ir kuo ilgiau gyvenu, tuo labiau jie mane traukia, norisi pasipasakoti žmonėms apie tai, ką toli begyvendamas sužinojai, kas tau pasaulyje nutinka...".

Mokslus pradėjo Šilalės mokykloje, sulaukęs šešiolikos įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumą. 1975-1977 m. tarnavo Tarybinėje armijoje, gavo meteorologo specialybę, tarnybą praleido tolimosios aviacijos aerouoste Ukrainoje. Pasibaigus tarnavimo metams, grįžo į Lietuvą ir įsidarbino elektromonteriu Šilalės elektros tinkluose. 1978 m. įstojo į Kauno taikomosios dailės (S. Žuko) technikumą. 1980 m. persikėlė gyventi į Rusiją. Ten dirbo Kazanės sobore, Ateizmo muziejuje šiluminių centrų prižiūrėtoju. 1982 m. sugrįžęs į Lietuvą, patraukė į Vilnių. Įsidarbino Lietuvos TSR Mokslų Akademijos Centrinėje bibliotekoje bibliotekininku, ekspeditoriumi ten R. Tamošaičiui tekdavo tvarkyti paštą, išvežioti knygas... Vėliau buvo pervestas dirbti į Lietuvos TSR MA Mokslininkų rūmus vyr. metodininku.

1986 m. įstojo į Vilniaus universitetą, Filologijos fakultetą, lietuvių kalbos ir literatūros specialybės neakivaizdinį skyrių.Doktorantūros studijas baigė 1993 m. 1993-1994 m. stažavosi Ilinojaus universitete Čikagoje. Nuo 1994 m. – Vilniaus universiteto asistentas, nuo 1996 m. – vyr. asistentas, o nuo 1999 m. – Lietuvių literatūros katedros docentas.
1996 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją tema Indiškojo idealizmo percepcija XX a. pradžios lietuvių literatūroje.

2002 m. įsidarbino literatūros žurnale „Metai“, dabar ten užima Kritikos skyriaus redaktoriaus poziciją.

Jo paties rašytus tekstus galima rasti įvairiuose leidiniuose: „Kultūros barai“, „Literatūra ir menas“, „Naujoji romuva“, „Šiaurės Atėnai“ ir kt., taip pat nemažai tekstų patalpinta internete.

Intelektualumu ir fantazija persmelkta jo kūryba žavi ir rašytojus profesionalus, ir mėgėjus, ir paprastus skaitytojus.

Nuorodos į svetaines, kuriose galima rasti R. Tamošaičio kūrybos:

Autoriaus bibliografija:

Kelionė į laiko pradžią: indų idealizmas, Vydūnas, Krėvė : monografija. – Vilnius : Pradai, 1998.
Vitaminų pardavėjas
: esė. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2007.
Vien tik zuikiai naktyje : esė – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016.

Vadovėlių „Literatūra“ ir „Literatūros erdvės“ bendraautorius.Gimė: 1956-03-03
 


ĮvykiaiKnygos

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą