Rašyk
Eilės (69994)
Fantastika (2131)
Esė (1682)
Proza (10142)
Vaikams (2420)
Slam (55)
English (1059)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Siaubo pasakų konkursas „Pašiurpos“

2018-05-24
Siaubo pasakų konkursas „Pašiurpos“

Dėmesio! Visus, kurių dar neįveikė pastarųjų dienų kaitra, uodai bei būsimų atostogų karštinė, kviečiame sudalyvauti literatūriniame siaubo pasakų konkurse „Pašiurpos“.

Konkurso tikslas – gerai pasilinksminti ir patikrinti, ar Lietuvoje dar liko sugebančių išgąsdinti skaitytojus savo idėjomis, vaizduote bei rašymo gabumais...

Nors... antra vertus, rašymo gabumais verčiau nudžiuginkite. Pasistenkite kaip reikiant, nes leidykla „Naujas Vardas“ pažadėjo stebėti šį konkursą ir jo geriausius darbus surinkti į nemokamą elektroninę siaubo pasakų knygą. O tie žmonės į savo darbą žiūri LABAI rimtai.

Taigi, prie reikalo.

• Konkurso tema: siaubo pasakos.

• Kas gali dalyvauti: visi pageidaujantys, išskyrus konkurso vertinimo komisijos narius.

• Laikas: iki 2018 m. liepos 15 dienos (21:00 val.) Startuojame nuo šio skelbimo pasirodymo datos – taigi, jau DABAR.

 Apimtys: nuo 5000 iki 50 000 ženklų su tarpais. Kiekvienas dalyvaujantis autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų kūrinių.

• Amžiaus cenzas: skaitytojams nuo 16 metų

• Žanras: pasaka.

• Apie ką rašyti: ogi ką tik norite. Kūrinys privalo įbauginti skaitytojus bei vertinimo komisijos narius tiek, kad tie suteiktų jūsų kūriniui kuo aukštesnius balus. Kūrinys neprivalo įtikinti savo realumu (todėl ir buvo pasirinktas pasakos žanras). Darbas privalo būti atliktas prozos pavidalu, lietuvių kalba ir su kuo mažiau rašybos klaidų. Trumpi poezijos intarpai galimi.

 Apie ką NErašyti: labai norėtume, kad konkurso darbai savo turiniu nepažeistų Lietuvos Respublikos įstatymų ir nesukeltų karo.

• Papildomi reikalavimai: nepamirškite nurodyti autoriaus vardo/pavardės arba slapyvardžio. Taip pat ir kūrinio pavadinimo.

Kaip pateikti: *doc, *txt arba *odt formato tekstines bylas siųskite adresu aurimazgi@gmail.com, temoje nurodydami „pasakų konkursui – kūrinio pavadinimas“.

 Teisinės pastabos: nusprendęs dalyvauti šiame konkurse, autorius sutinka, kad jo ar jos pateiktas prozos kūrinys nėra plagiatas ir gali būti panaudotas leidyklos „Naujas Vardas“ nekomerciniame elektroniniame leidinyje. Prireikus, elektroninio leidinio gamintojai gali keisti iki 1% kūrinio turinio (taisydami pastebėtas gramatikos bei kalbos klaidas).

• Vertinimo komisiją sudaro interneto svetainės Rašyk.lt nariai: Ieva3003, Lengvai, klimbingupthewalls, Andrėnas ir Aurimaz. Visi kūriniai bus vertinami balais, dešimties balų skalėje.

• Prizinės vietos: pirmųjų trijų vietų nugalėtojai gaus „Pegaso“ knygyno dovanų kuponus knygoms įsigyti, jų kūriniai pateks į leidyklos „Naujas Vardas“ leidžiamą elektroninę knygą.
Aukščiausias 10 vietų užėmę kūriniai gaus rekomendacijas ir šansus patekti į jau minėtą elektroninę knygą, bet nesitikėkite, kad bus taip lengva. Leidykla pasilieka teisę keisti įtraukiamų kūrinių skaičių ar ignoruoti rekomendacijas, išskyrus prizinių vietų nugalėtojus.

• Kita informacija: Konkurso eigą bei su juo susijusią informaciją sekite Facebook grupėje „Lietuvos fantastai ir fantastikos mėgėjai“ bei Rašyk.lt diskusijose >>


O mes, organizatoriai, jau laukiame pirmųjų darbų. Smagaus ir pirmyn!

Kviečiame pasidalinti šia nuoroda >>

 


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-15 08:22
Nuar
Deja, bet man niekaip neišeina siaubo istorijų "regzti". Dievas tokio gebėjimo nedavė. Kai paskutinį kartą dvikovos metu gavau tokią užduotį, išėjo tekstas apie viešnamį.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-13 01:51
St Sebastianas
Reikės sudalyvauti, jau seniai svajoju sukonstruoti kokį siaubo kūrinuką.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-13 00:04
N4
N4
Nešinas žvakigaliu aš užlipau į savo kambarį ir pastačiau jį ant stalo. Atsisėdau ant kėdės prie lango ir bandžiau galvoti ką nors linksmesnio, bet nesisekė. Pasijutau toks vienišas, jog pamaniau, kam čia dar gyventi, geriau būtų mirti. Danguje ryškiai spindėjo žvaigždės, miške liūdnai šlamėjo lapai, toli toli ūbavo pelėda, apraudodama neseniai mirusį žmogų. Paskui, kažkam pranašaudamas artėjančią mirtį, sukaukė šuo ir suriko lelys. Vėjas irgi šnibždėjo į ausį kažką liūdno, bet aš negalėjau suprasti jo kalbos, tik šaltas šiurpas nukratė mane visą. Paskui pasivaideno, tarsi girdėčiau dejuojant vaiduoklį, kuris neįstengdamas išreikšti, kas jį slegia, negali ramiai ilsėtis kapuose ir dėl to turi kasnakt liūdnai klajoti. Širdis apmirė iš baimės, nyku buvo vienam tokioje kraupioje tyloje.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-12 23:16
N4
N4
Я поднялся к себе наверх с огарком свечки и поставил его на стол, сел перед окном и попробовал думать о чем-нибудь веселом, — только ничего не вышло: такая напала тоска, хоть помирай. Светили звезды, и листья в лесу шелестели так печально; где-то далеко ухал филин — значит, кто-то помер; слышно было, как кричит козодой и воет собака, — значит, кто-то скоро помрет. А ветер все нашептывал что-то, и я никак не мог понять, о чем он шепчет, и от этого по спине у меня бегали мурашки. Потом в лесу кто-то застонал, вроде того, как стонет привидение, когда оно хочет рассказать, что у него на душе, и не может добиться, чтобы его поняли, и ему не лежится спокойно в могиле: вот оно скитается по ночам и тоскует. Мне стало так страшно и тоскливо, так захотелось, чтобы кто-нибудь был со мной... А тут еще паук спустился ко мне на плечо. Я его сбил щелчком прямо на свечку и не успел опомниться, как он весь съежился.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-11 14:55
klimbingupthewalls
taškų turi kalną, pasiversk rėmėju už juos ir atsiras įrankių juosta virš komentarų čia, galėsi dėliot nuorodas tvarkingai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-11 14:46
Aurimaz
Neprisimenu, kaip :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-11 12:43
klimbingupthewalls
na rimtai, Aurimai, negi sunku Tau aktyvias nuorodas daryt?

Katalogas su kūriniais, kurie vis pildomi

Diskusijos ir Aurimo patarimai Facebooke, perkopijuoju:Per pastarasias porą dienų teko pastebėti, jog ketinantys dalyvauti konkurse "Pašiurpos" ne visi aiškiai suvokia, ką reiškia "siaubo pasaka", ar kaip reikėtų tokį derinį suprasti. Ta proga nusprendžiau nepaisyti savo paties taisyklės ir pateikti keletą konkrečių pavyzdžių.

Taigi, turime sukombinuotus du žanrus - siaubo žanrą ir pasakos žanrą. Siaubo žanras lyg ir savaime aiškus, niekur čia daug neišsiplėsi. Kūrinys turi šiurpinti, gąsdinti, sukelti insultą/infarktą, norą lįsti po lovą ar netgi atvirkščiai - nekišti kojų arčiau palovio, kad kas nors nutvėręs (vaizduotėje) neįtrauktų.
Ar kol kas viskas aišku?

Jei taip - varom toliau.

Pasakos žanras (arba kitaip - pasakojimo stilius). Buvau pateikęs vikipedijos pavyzdį, kuriame sakoma:

"epinio žanro, trumpas, fantastinis, pamokantis, nesudėtingo turinio kūrinys su beveik visada gera pabaiga"

Turint galvoje šalia egzistuojantį siaubo žanrą, "geros pabaigos" šiuo atveju nereikėtų ypač paisyti, nes daugeliui tai gali sutrukdyti patį kūrybinį procesą. Kas tada lieka?
Kūrinys vis dar turi išlaikyti epinį, fantastinį, nesudėtingą ir pamokantį turinį. Šioje vietoje gali iškilti natūralus klausimas - kas per *** yra tas "epinis"?
Kalbant apie turinį, "epinis" dažniausiai reiškia gan plačius potėpius, aprėpiančius daugelį veiksmų bei aplinkybių, į kuriuos neketinama pernelyg gilintis.

Pavyzdžiui, tradicinė pradžia "Gyveno kartą karalius ir karalienė" yra epinė, nes rašytojas neketina nurodyti, kuriais metais tie abu personažai gyveno, kiek jiems buvo metų, kur tiksliai jiedu gyveno, kiek vaikų turėjo ir ar buvo ta santuoka iš viso sėkminga.

Dabar paimkime ir padidinkime tų detalių skaičių:
"Vienoje labai nuošalioje karalystėje gyveno kartą kvailas, šlubas batsiuvys su savo stora žmona."

Kas šiuo atveju nutinka? Turinys vis dar lieka pakankamai epinis, nes detalių nėra per daug. Ir mes per milimetrą persikėlėme iš pasakos žanro į fantastinę novelę.

Kitaip tariant - kuo labiau smulkinamės ir pasakojame aplinkybes bei tai, ką personažai jaučia/mąsto, tuo labiau nukrypstame nuo pasakos į novelę, o galop - ir į rimtąją fantastinę prozą, kurioje detalių apstu, o veiksmas šliaužia sraigės greičiu.
Pasakoje viskas atvirkščiai - detalės lieka tik pačios reikalingiausios, o veiksmas vystosi greitai.

Kalbant apie siaubo ir pasakos miksą, vienas ryškesnių mano sutiktų pavyzdžių buvo V. Haufo "Stinfolio griova". Kūrinio stilius svyruoja tarp pasakos ir novelės (arčiau pasakos) ir šiurpokų detalių ten pakanka, kad dauguma vaikų nebenorėtų atverti knygos antrą kartą.
Iš dalies netgi H.P. Lovecrafto kūrybą galima būtų prilyginti pasakoms - autorius išlaiko pakankamai primityvų pasakojimo stilių, tačiau pasakojimas iš pirmo asmens dažnokai sukelia gerokai rimtesnio ir solidesnio kūrinio įspūdį.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-10 19:42
Nuar
O jeigu dar tuos nuorodos veiktų arba per jas būtų įmanoma ką nors surasti, būtų visai gerai.:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-10 19:22
Aurimaz
... ir daug nedelsiant - ketvirtas "Pašiurpų" darbas - "Pasaka po pasakos".

https://drive.google.com/open?id=1eMHG1ZQQz9xeCaGDKmQ6iXyJe3FS4nWr
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-09 20:30
Aurimaz
Jūsų dėmesiui - trečias konkurso "Pašiurpos" darbas "Pilnaties dukra".

https://drive.google.com/open?id=1xlCUyZUD2hp8RIbYxIZ2yH0ttu1calz4

Skaitykite, vertinkite ir strateguokite, kaip galėtumėte parašyti geriau!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-05 14:36
Aurimaz
Diskusija apie konkursą - tiems, kas turite abejonių ar ne itin suprantate konkurso temą:

https://www.facebook.com/groups/261665013190/permalink/10155832691118191/
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-03 23:21
Aurimaz
Sąlygose nebuvo nurodyta, kad tai naujų kūrinių konkursas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-03 21:45
Nuar
Aurimai, jei tai naujų kūrinių konkursas, tai vienas iš kūrinių gali neatitikti konkurso sąlygų: Gintaras Vaišnoras - "Nėra ramybės nusidėjėliams". Pirmą kartą šis kūrinys dalyvavo konkurse 2010 metų balandžio mėn. 12 d. Konkurso pavadinimas "Apie karą", skirtas XXI Lituaniconui. Beje, jis tada pralaimėjo. Autoriaus slapyvardis tada buvo IDDQD arba Lord Sauron. Pilnas tekstas fantastika.lt.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-06-03 21:26
Aurimaz
Sveiki visi,
štai ir turime PIRMUOSIUS konkurso "Pašiurpos" darbus! Ne, jums nesivaidena. Ir pats žinau, kad iki konkurso pabaigos liko pusantro mėnesio ir skubėti praktiškai nėra kur, na betgi yra veiklių žmonių, kuriems nesimiega, kurie niekaip nenustygsta vietoje ir vis siunčia, siunčia, siunčia...

Tai ta proga, kad nebūtų taip tylu - du pirmieji darbai:

Gintaras Vaišnoras - "Varinis lankelis"
https://drive.google.com/open?id=1j_d44QD8XjsjyJk9iVBTCcVRb_p8XwqZ

Gintaras Vaišnoras - "Nėra ramybės nusidėjėliams"
https://drive.google.com/open?id=1m0IdsvU_Peb3Ilu3Wa8Wmx9F90lRXXWK

* * *

P.S. Visus būsimus konkurso darbus galėsite atskirai pažiūrėti kataloge:
https://drive.google.com/open?id=1OrEF-s16-YUODmKLBw6Ruyfphh6kS7s1
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-28 10:01
Aurimaz
Kad vėliau nekiltų nesusipratimų, perspėju iš anksto - visi konkurso dalyvių darbai bus skelbiami viešai, chronologine tvarka. Ir kadangi jau pasitaikė smarkuolių, kurie sugebėjo atsiųsti savo pirmuosius, dar tebegaruojančius darbus, noriu pabaksnoti į tą patį skelbimą su raudonkepuraite - siųskite TIK kūrinį, jo pavadinimą ir savo paties... "pavadinimą". Tikro vardo ar slapyvardžio pavidalu. Visa kita informacija, tokia kaip namų adresas, telefono numeris ar ypač simpatiška asmeninė foto - nereikalingi.
Dar tokia smulkmena (bet čia jau mano asmeninis pageidavimas) - paaukokite savo konkursiniam darbui šiek tiek daugiau nei dvidešimt minučių. Rimtai. Jeigu yra tokių, kurie galvoja "ai, parašysiu ką nors šį vakarą, prieš fūlės rungtynes - gal kaip nors praeis", tai žinokite, jog panašios mintys atsispindi ir pačiame kūrinyje.

Geros kūrybos ir sėkmės :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-26 02:05
klimbingupthewalls
siaubūnės
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-05-24 16:34
klimbingupthewalls
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą