Pirmoji tremtinių naktis, po laikina pastoge, praėjo ramiai. Prašvitus, po ilgos ir varginančios kelionės, kietai miegančių, ramybės netrikdė. Net gyvenvietės centrinėje aikštėje, prie gaisrinės, aštuntą valandą ryto, nuo karo laikų pakabintas garsiakalbis nesutrikdė miegančiųjų ramybės.
Garsiakalbis buvo privalomas atributas kiekviename mieste ir gyvenvietėje. Pagal jo komandą, gyventojai keldavosi ir eidavo miegoti. Jos tarnavo sirenomis pranešti apie kylančius įvairius pavojus; nuo pranešimų apie kylančias gamtos stichijas iki pranešimus apie kylančius karus. Apie nuostolius nepranešinėdavo, bet apie pergales buvo raportuojama nuolat. Jis buvo labai patogus vien tam, kad galėtų gyventojai pasitikrinti laikrodžius.
Kiekvieną dieną, iš Maskvos, pirmiausiai skambėdavo Sovietų sąjungos himnas; „Sojuz nerušimyj, respublik svobodnych, navėki splotyla velykaja Rusy/ Sąjunga nesugriaunama, laisvų respublikų šeimoje, subūrė galinga Rusija/. Atlikus himną, Diktorius Levitanas skaitydavo “Poslednije izviestija“/Paskutines žinias/ apie laimėjimus Komunizmo statybose, apie darbo didvyrius ir laimėjimus, vykdant penkmečio planą. -Tiksliai būdavo apskaičiuotą kiek milijardų pūdų prikūlė grūdų, prikasė bulvių šlovingi žemdirbiai, kolchozuose. /kolūkiuose/, kiek tonų anglies-antracito prikasė „Stachanoviečiai“, kiek plieno ir ketaus-špižiaus išlydė šlovingi metalurgai aukštakrosnėse.
Labai svarbūs pranešimai būdavo apie sėkmingai vykdoma kolektyvizaciją Baltijos šalyse;Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, sėkmingai kuriasi „kolchozai“ nes labai gerai vyksta kova su „Buržuaziniais nacionalistais „miestuose, kaimuose ir giriose. Baigiama susidoroti su „kulakami“- božėmis ir piktavaliais „sabotažininkas“. Surengti paskutiniai rinkimai į Aukščiausiąją taryba ir vietos savivaldos rinkimus- liaudis vieningai pritaria teisingai Stalino konstitucijai ir nubrėžtam, Didžiųjų vadų, Lenino-Stalino Komunizmo statybos teisingam pasirinktam keliui. Visos tautos pritaria šūkiui: Visų šalių proletarai vienikitės“ „Visa valdžia taryboms“... Pritaria; „Taika visame pasaulyje, vadovaujant Didžiajam tautų vadui Josifui Stalinui, su raudona proletariato vėliava Pirmyn į Komunizmo Pergalę“, -visi viskam pritaria..
Po tokių pompastiškų pranešimų, dažnai skambėdavo tamsiaodžio, amerikiečių dainininko Polio Ropsono sodrus bosas.: „Široka strana moja rodnaja... / Ir platus gi kraštas mus gimtasis. / Nuolat buvo primenama apie Rusijos ir Kinijos broliška, amžiną ir nesugriaunamą draugystė. /Ruskij s kitajcem bratja na vėk/, -rėkavo garsiakalbiai.
Po žinių, kiekvieną ryta, 9 valanda po visą gyvenvietę, nuaidėdavo futbolininkų maršas „ Jėsli chočėš byt zdorov-zakaliaisia“/jeigu nori būti sveikas-grudinkis“: - Na utrenėju fizoriatku-stonovis, /Rytinei mankštai pasiruošt... / -Šagom marš... -Raz -dva, raz- dva... -Raz -dva-tri, raz-dva-tri. /Viens du trys/-Bystreje;-Raz-dva-tri, -Raz-dva-trI... /Greičiau.. viens-du-trys... viens-du trys... Zakončit / baigiam/ -Vdoch-vydoch... Vdoch -vydoch,.. -Pristupajem k vodnim proceduram... /Įkvėpt-iškvėpt... įkvėpt-iškvėpt... prašom priimti vandens procedūras/.
Šitaip prasidėdavo darbo diena visoje Sovietų sąjungoje.