Rašyk
Eilės (73110)
Fantastika (2189)
Esė (1490)
Proza (10331)
Vaikams (2498)
Slam (49)
English (1103)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 39 (6)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterGyvenu bute, kuriame grindys taip girgžda, kad vaikštant skirtinguose kambariuose sunku susikalbėti, net ir smarkiai pakėlus balsą. Iš tualeto į vonią ir virtuvę yra iškirsti langeliai. Svarsčiau gal čia senovinės ventiliacijos sumetimais. Langai žinoma senoki, vėjas kai kuriais vakarais kedena kambarinių gėlių lapus. Dar yra keistas kambariukas prieš įeinant į koridorių, kuriame tvyro seno žmogaus kvapas, o ant aukštų lubų koridoriuje ir virtuvėje įrengtas spintelių tinklas. Nenustebčiau, jei ten būtų kas nors slepiama. Reiktų tiek drąsos, kiek vienam žmogui neužtektų, kad lįstum į tuos labirintus.
Nepaisant visų šių buto ypatumų, esu jį įsimylėjus, nes čia taip pat yra rozetės ant lubų (tie raštai aplink lempą), durys kaip dvare - atsiveria ties viduriu į abi puses. O svarbiausia, kur kitur, jei ne čia kaimynas griežtų smuikeliu.
Kurį laiką girdėjau griežimą, tikrai netobulą (matyt mokėsi), bet negalėjau suprasti, ar garsas sklinda iš viršaus, ar iš kažkurios pusės.
Kartą sutikau kaimyną senuką laiptinėje, o jis nešėsi muzikos instrumento dėklą, kuris, mano suvokimu, buvo smuiko dėklas. Nors didžioji paslaptis buvo išaiškinta ir dabar jau nebereikėjo spėlioti, kas yra mokinys, tas griežimas nepasidarė nei kiek mažiau įdomus. Dabar tik žinau prie kurios rozetės (normalios, sienoje) glausti ausį, kad geriau girdėčiau. Jau pramoko. Gražiai groja. Kartais metu darbus ir klausau tamsoje ir tyoje.
Taip ir šįvkar klausiau ir bandžiau įsivaizduoti, kaip tai turėtų atrodyti jo bute. Žinau, kad senelis turi senelę. Gal ji sėdi su taure vyno ant seno fotelio ir klauso, kaip jos vyras griežia jai smuiku. Nostalgiškai žiūri į jį ir galvoja apie visus tuos metus, kuriuos nugyveno galvodama, kad viskas buvo geriau anksčiau, ne dabar. Ir tik po kelių metų supras, ką išgyvena šiuo metu, kokį neapsakomą džiaugsmą jaučia.
Norėjau, kad taip ir būtų, norėjau būti liudininke ir pradėjau galvoti apie tuos šnipinėjimo paveikslus, kuriuos matydavau senuose filmuose. Norėjau būti akis portrete. Net apsvarsčiau, ar turėčiau galimybę išsigręžti skylę sienoje. Pavydėjau savo vienatvės oazėje dykumos viduryje.
Tada smuikelis nutilo - koncertas baigėsi, o aš pagalvojau, kad gal išgręžčiau skylę į kokios sekcijos su taurėm nugarinę dalį ir net ir tiek padarius negalėčiau nieko matyti. O blogiausia, jei senelis griežia vienas virtuvėje, prie neplautų indų krūvos, kur tvyro senų žmonių kvapas, kuris ateina į keistą kambariuką mano namuose, o jo moteris pyksta, kad taip vėlai koncertuojama ir negali užmigti kitame kambaryje. Ji nori ne ploti, o tyliai sako: \'pagaliau\'. Gerai, viską sugadinau, einu užsiimti savo reikalais.
2020-04-06 21:12
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2020-04-27 22:46
ONYX
Lik ir vyskas sklandžei atlykta biat kotai lik ir pritruko uškabinti..
Nu ir nia joks tian vinas siantei a vot arbatielė labeu prityktų - fantazokitia biat turėkitia sajkas )

4.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-04-06 23:03
Nuar
Yra mažiausiai dar dvi versijos dėl tu langų buvimo: sprogus dujinio šildymo įrenginiui sprogimo bangos galingumui sumažinti ir šviesiu paros metu trumpam užėjus į šias patalpas nedengti šviesos.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2020-04-06 21:35
Svoloč
Nereikėjo paslėpti, keiksmažodžių nėra. Šiaip įdomus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą