Nuo pat mažų dienų, kai pasielgdavome netinkamai, girdėdavome: „Dabar eik ir atsiprašyk“. Žmonėms, nenorintiems pripažinti savo padarytų klaidų, atsiprašyti yra sunkiausia. Pamenu kartą... Būdami maži, be paliovos pykomės ir, kai turėjome su broliu vienas kito atsiprašyti, bliovėm, kaip veršiai. Mama sukabino mūsų rankas, o mes stovime apsiašaroję, išvirtusiomis akimis, kuris čia pirmas atsiprašys. Kad atsiprašytum turi pripažinti, kad padarei ne taip, kol nepripažįsti, tol nedrįsti atsiprašyt. Tu vaikas ar ne, sunku atsiprašyti, nes galvoji, kad jei atsiprašysi, prarasi savo išdidumą. Bet taip nėra...
Tu, taip tu! Tu Neprivalai atsiprašyti, jei nejauti kaltės. O jei ir jauti, kad sau palengvintum naštą, turi tai padaryti. Bet ar tu sugebėtum ATSIPRAŠYTI, jei tai net ne tavo kaltė? O ar ir savęs bandei atsiprašyt??? Ką visa tai reiškia?.. Daugelis atsiprašinėja tik todėl, kad užgydytų greičiau kaltės jausmą. Bet nepamiršt reikia, kad šio atleidimo dalis yra žaizdos gijimo laikas...
Dar niekados nesijaučiau tokia kalta, kokia jaučiuosi prieš save visa tai supratusi.. Ir dar niekad taip stipriai nenorėjau atsiprašyti, kaip savęs pačios už visus šimtuosius kartus, už visus netikėjimus, kad nesugebėsiu ar nepadarysiu, ir nepadariau, už savęs nuvertinimą, kiekvieną nusivylimą savimi ir bausmę, kurią taikiau jau nuo mažų dienų. Atsiprašau, kad negerbiau savęs ir apleidau, nesirūpinau savo ne tik išore bet ir vidumi. Galu gale... Pradėk sau patikti ir mokėk atsiprašyti yra privaloma.
Sutinku, kad turime rašyti ir viešinti, nes kaip kitaip žinosime ar mums sekasi? Iš kur trauksime klaidas ir panašiai? Juk pats sau gali atrodyti puikiausias "rašytojas", bet čia žmonės su patirtimi, žiniomis ir visa kita, gali tiek nuleisti ant žemės, tiek padėti tobulėti. Rašykit! ;)
Kūrinio pokalbis rūpima tema panašus į esė, tik neišvystytas iki tiek, todėl ir prisiminiau savo pačios mokyklinius rašinėlius. Jeigu tai tokio tipo darbas, tada jam aš gerokai atlaidesnė.
Jeigu yra noro mokytis rašyti. Galima šitą patį tekstą imti ir vis iš naujo šlifuoti, kol pavirs brangakmeniu. Tai puiki medžiaga pradžiai.
Sakykime, kad darbas vertas ne daugiau 2. Ką reiktų padaryti, kad jį norėtume vertinti 5-iais ar net rekomenduoti?
Džaivild, jei, kada suprasite mano istorija su rašymu, ir jei, kada teks pasidomėti manimi, manau tik tada suprasite, kas su manim ne taip. Bet nė jums aiškint ,kur man rašyt, tegunieee tai mokyklinis rašinys, arba bent keli žodžiai bet neturiu nuleist rankų vien mokydamasi, kad ir kaip nepavyksta.
Ne visi tobuli :)
Mon Bon, Jums jokios prasmės nėra rašyti nei čia, nei kur nors kitur. Jums reikia mokytis gramatikos, leksikos... ir dar labai daug ko. Esu tikra, kad turite talentų, bet tarp jų nėra talento rašyti. Pasiieškokite kito užsiėmimo ir tegul vėl Google Jums skuba į pagalbą:)
Džaivild, kokia prasmė išvis tada čia rašyt? Kiekvienas turi savo stilių ir rašymą. Man ne pro šal savo rašymą leisti viešai, ir daugeliui tai patinka, man net ne pro šal,kad skaito ti kvienas žmogus, man svarbi jūsų nuomonė, bet aiškint man ir kitiems,kad rašymas turėtų likti po lovą. Argi draudžiama bandyt? jei googles sistemoje išmetė,kad savo kūryba ir rašymą gali leisti čia? MAn rašymas ir kitų nuomonė suteikia mokymasi taisytis iš savų klaidų. Juk kiekvienas mūsų mokomes naujų dalykų.
Tikrai nėra prasmės kelintas bandymas ar žodelių parinkimo tikslumas. Svarbu kūrinio prasmingumas ir to prasmingumo perteikimas skaitytojui. Beprasmiai paistalai turi likti pas patį "rašytoją"; sutinku su Jūsų, Onyx, pastebėjimu - šiuo atveju dienoraštyje.
Kai jau po vakarykščio traktato apie vidinius parazitus nurimau ir pamaniau, kad gerai bent tai, kad nieko blogiau parašyti negalima, tik šast - dar blogesnis. Ši pretenzija į filosofiją yra tuščias tauškalas.
Žmonės, prieš rašydami apgalvokite alegorijas ir kitas menines priemones, kuriomis kuriate stilių. Labai prašau.