sakau tave stebi iš eketės kyšanti galva tave stebi atsisuka kad ir kur besislėptum šypsosi išprotėjusiu veidu
plekštelta per skruostą pataria kaip kates glostyti negalima kaip šukuoti šunis negalima kaip plaukti
taip karšta. tu esi kyšančios iš eketės galvos dantyse nykstanti cigaretė išsisklaidantys dūmai dar vienas atkimštas butelys dar viena klišė įkvėpianti mano eilėraščius
tu esi mano smilkinius jungiantis lynas ir ant jo šokinėjantis akrobatas esi akimirka tarp mirties ir pabudimo
tu esi iškiliausioji abėcėlė mirštanti disleksiko lūpose
tu esi bambuko lapus garažo stogus taisykles laužantis Sniegas.
Prašau pateikti balų sistemą, kada teisingai yra suvertinamas šis eilėraštis. Jau žinome: 2 - teisingai, 5 - neteisingai. Belieka išsiaiškinti dėl 1, 3, ir 4.
Kitas klausimas - teisingai kam, pagal kokius kriterijus, pagal kokią tiesą? Ir atsakymas - nėra sistemos, nėra tiesos; arba yra eilėraščio kokybė, vertintojo autoritetas, pasikaustymas, nuotaika ir santykis su autoriumi it t.t., kas susiveda į Subjektyvu.
Pvz. man kaip minimum darbas vertas 4. Skaitant kyla įdomūs vaizdinai, palyginimai, nėra nuobodu, atrandu kažką naujo. Kad ir "dar viena klišė įkvėpianti mano eilėraščius" - liux, yra dvi prasmės: 1) menamas "tu" yra klišė, kuri įkvepia pasakotoją rašyti eilėraščius (neaišku, jie klišiniai ar ne, bet tai nesvarbu); 2) menamas "tu" yra klišė, kuri įkvepia pasakotojo eilėraščius ar tai per burną ar per nosį ar dar per kažką ten, ką klišės turi - ir toks siurealizmas yra fainas.
Kas liečia mūšio temą, tai ji irgi paliesta. Gal ne visai išrutuliota ir aiški... gal dėl to ir nėra 5 pirmam įspūdžiui.
Tai čia truputis mano subjektyvumo. Bet jo yra daugiau. Kiek žinau autorių, jis yra prirašęs nemažai šūdo, mano galva, todėl prie esamo 4 jam + už patobulėjimą ir neišsidirbinėjimą mūšio paraštėse.
Ir pabaigai: negalima naudoti žodžio sniegas. Čia pabūsiu openminded. Aišku, žodis įterptas specialiai, gale, dar ir iš didžiosios raidės (vienintelis). Galėjo lasvai parašyti koks ledas, ar šerkšnas ar dar kas. Bet ne. Tarsi protestas, o greičiau avantiūra. Ir kodėl gi ne? Dar yra tokia taisyklė, kad kiekviena taisyklė turi išimtį. Kas ir parašyta apie taisykles laužantį sniega. Išmanu. Už tai dar vienas subjektyvus +.
Todėl man negaila kiek pritempto 5, kurį bent pabandžiau kažkaip argumentuoti.