Rašyk
Eilės (71994)
Fantastika (2154)
Esė (1686)
Proza (10302)
Vaikams (2493)
Slam (47)
English (1087)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 347 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter//

TEISINGI PASIRINKIMAI


nedaugžodžiaudamas su savo kolegomis, o tiksliau - visai nežodžiaudamas ir į visus sakomus:
-laba diena, straubliau
ir net į visus:
-labas vakaras, straubliau
o į:
-labas rytas, straubliau
beveik net neatsakydamas
atsakydavo smuiko rakto giminystės ryšių turinčiu veiksmu savo straubliu.

nedaugžodžiaudamas su savo kolegomis straublius kairys turėjo visą laiką mąstyti. ant stalo laiko buvo patiekta taip gausiai, kad buvo kviečiama savo porciją kartoti, o paskutiniams svečiams buvo leista neštis namo. straubliaus kairio begalinės palto kišenės buvo pilnos laiko.

populiariausios mąstymo temos:
        ištiesinti esybę ir duslus gyvenimo ramstis
        neužminti ant batus siekiančių kišenių
        ir
        kaip nemalonumus darbe paversti malonumais.


jam buvo nemalonu
kad niekas jam rankos nespaudžia
kad raktas vis kviečia prisiliesti prie savo slaptų vietelių
ir
kad šitaip daug sveriantis laikas išdarkė jo mėgstamą švarką.

nedaugžodžiaudamas su savo kolegomis straublius kairys mąstė, kaip nemalonumus darbe paversti malonumais.
nežodžiaudamas straublius kairys tik švelniai šypsojo dešiniu lūpų kampučiu. ir tik jis vienas buvo matęs tą mažytį juodos spalvos šlipsą (nes sakant žodį KAKLARAIŠTIS galima apsivemti), kurį jis visus tuos nepasisveikinimo momentus turėjo.
nežinia kaip atsiradęs straublys dešinėje straubliaus kairio kūno pusėje baisiai nederėjo su likusiu jo kūnu. straublio apatinė lūpa buvo kažkur pusiaukelėje į Alkūnę, o baigėsi šis žemynas nakties gilumo vandens telkiniu Menčiu.
nežodžiaudamas straublius kairys lūpos kampučio šypsniu visus palytėdavo. kaskart sutikus kolegas užplūsdavo džiaugsmas, nes jis galėjo neužmiršdamas net menkiausios smulkmenos įsivaizduoti kiekvieno jų veido mimikas, kūno reakcijas ir visas įmanomas oro sąlygas tomis akimirkomis, kai kiekvienas jų pamatys jo mažytį juodos spalvos šlipsą, kurį jis kiekvieną dieną turėjo pasidėjęs po odos raukšlėmis, susidariusiomis prie dešinės menties.

eksponentiškai didėjančio rūkyklos sienų dažų sluoksnių patirties mąstyme rezultatas: aš turiu tapti sargu.

straublius kairys žinojo, kad turi tapti sargu, nes šios pareigos yra daug aukštesnės, nei jis užima dabar, ir gavęs paaukštinimą straublius kairys žinojo, kad įgys teisę pakeisti savo uniformą.
remiantis taisyklėmis, gavus paaukštinimą galima užsisakyti naujas ne savo dydžio kelnes arba užsisakyti pamatuotą atlenkimą (bet šitas labai nepopuliarus, daugelio teatre kelnės striukos) arba galima užsisakyti nepamatuotą nukirpimą, kai kirpėjui (tam, kuris kerpa) suteikiama visiška laisvė interpretacijoms.

straublius kairys žinojo, kad turi tapti sargu, nes sargui nereikia paskutiniam išeinant užrakinti durų, visi paskutiniai išeinantys jam paduoda raktus lyg užrakintų durų garantą, o tokį intymų rankų suartėjimą tikrai galima vadinti rankos paspaudimu. straublius kairys suprato, kad tapus sargu jo kišenės bus pilnos ne to sunkaus laiko, o visų teatro spynų raktų, bet labiausiai jis norėjo tapti sargu dėl priežasties, kurios niekas kitas nežino.


NEŽINOMI DALYKAI


niekas kitas nežino daug dalykų

kokios dabar yra straubliaus kairio užimamos pareigos
kodėl straublius kairys vietoje dešinės rankos turi straublį
kodėl prieš tėkšdamas šlapią straublį ant šviesos jungiklio straublius kairys sumuša kulnais

yra dar vienas dalykas, kurio net niekas nežino nežinąs, nes apie tai niekada prieš tai nėra pagalvojęs

iš kur teatre atsirado straublius kairys

niekas kitas nežino, iš kur atsirado straublius kairys, o jo paties sukurtas savęs atsiradimo mėgstamiausias mitas yra šis:

straublius kairys, nešvaistydamas laiko pokalbiams su kolegomis, visą laiką mąstė. buvo nustatęs visus savo privalumus ir trūkumus, labai struktūruotai viską sudėliojęs ir visiems tiems dažų sluoksniams džiūstant buvo išraižęs vieną vienintelį, labai aiškų kelią, kuriuo eidamas susirenki visus pakelėje rastus tau labai naudingus argumentus, kodėl straublius kairys turėtų būti paaukštinas į sargo pareigas.

kiekvieną rytą pakartojęs šią schemą lyg mantrą straublius kairys turėdavo pilnas kišenes laiko mąstymui. jo švarko kišenės buvo tokios išsitempusios, kad straublius kairys buvo pamąstęs apie visas įmanomas situacijas. ir net oro sąlygas tomis akimirkomis.


MĄSTYMAI


straublius kairys tiek daug laiko praleido teatre ir tiek daug kartų nepasisveikino, kad dėl apmąstytų situacijų gausos jam pačiam pasidarė painu. kol tai buvo įmanoma, straublius kairys savo apmąstytas situacijas skirstė į kategorijas, bet skaičiui pasiekus paskutinį įvardijamą skaičių, teko išsirinkti kelias mėgstamiausias, o visa kita nešti į palėpę prieš tai tvarkingai sudėjus į dėžes nuo naujo televizoriaus ir kavinuko.
kišenės šitaip buvo prigrūstos apmąstytų situacijų ir sukurtų savo paties atsiradimo mitų, kad buvo nebeįmanoma naudotis kategorijomis ar tik mėgstamiausias įsidėmėti.

savo paties atsiradimo mitas, kurį straublius kairys atsimena nuo pradžios iki galo, yra šis:


vieni sako, kad straublius kairys anksčiau buvęs anglijoje. vieni sako, kad dirbo jis anksčiau car wash‘e. vieni sako, kad anksčiau straublius kairys anglijoje siurbė automobilių salonus.
kiti nieko nesako.
vieni sako, kad buvo atėjus tokia diena, kai jau gana. vieni sako, kad iš ryto į darbą straublio nenutempęs straublius kairys jį apsivyniojo lyg kokį mėlyną šalikėlį ir pakėlė sparnus. vieni sako, kad jis jau tada buvo pakeltais sparnais. vieni sako, kad iš vakaro viskas buvo suplanuota. vieni sako, kad viskas vyko vakare.
kiti nieko nesako.
vieni sako, kad jokių sparnų nebuvo. vieni sako, kad matė plasnojant straubliu. vieni sako, kad ant bilieto parašytas pakilimo laikas. vieni sako, kad tiesiog ėmė ir išėjo.
kiti nieko nesako.
vieni sako, kad ėjo ten, kur degė žalia šviesa. vieni sako, kad suko tik į dešinę. vieni sako, kad dėl to, kad straublys jo dešinėj pusėj. vieni sako: kokia baisi katastrofa.
kiti nieko nesako.
vieni sako, kad straublius kairys nustojojo anglijoje siurbti automobilių salonus ir įsidarbino teatre. vieni sako, kad parskrido. vieni sako, kad pakilęs vien į dešinę suko ratus. vieni sako, kad po penkiasdešimto rato nusileido žemyn niekur nepajudėjęs. vieni sako, kad per penkiasdešimt straubliaus kairio ratų pasisukusi žemė parodė jam kažką naujo. vieni sako, kad pakilęs į dangų jis tiesiog nusileido teatre.
kiti nieko nesako.
vieni sako, kad pataikė į balkoną. vieni sako, kad sumaišė duris ir laiptines. vieni sako, kad nėra jokų kitų laiptų į balkoną. vieni sako, kad negalėjo įskristi.
kiti nieko nesako.
vieni sako, kad įėjo pro duris. vieni sako, kad galėjo būti užrakinta. vieni sako, kad jam prieš tai kažkas įdavė raktus. vieni sako, kad nebūtinai reikia raktų, nes vieni sako, kad galėjo būti diena ir dieną balkonas neužrakintas. vieni sako, kad turėjo būti naktis, nes niekas kitas nežino, kaip straublius kairys atsidūrė teatre. vieni sako, kad ten ir numirė. vieni sako, nes neturėjo rakto. vieni sako, nes sunkumai su raktais kaip tik tada prasidėjo. vieni sako, kad nenumirė.
kiti nieko nesako.

vieni sako, kad galėjo ir blogiau atsitikti. vieni sako, kad teatras nėra pati prasčiausia vieta pasislėpti nuo lietaus. vieni sako, kad straublius kairys galėjo ir kažkur kitur visai nežodžiauti ir nesisveikinti.

kiti sako:

visi rytais virtuvėje perskaitomi eilėraščiai yra užfiksuoti. pastebėta, kad dažniausiai virtuvėje perskaito po vieną ar du eilėraščius. ir retas kuris nors pavadinimą analizuoja. tokiais darbais užsiima eilėraščių skaitymo (ir analizės) biuras.
visada galima norimo eilėraščio struktūruotą analizę gauti paprasčiausia SMS žinute, prieš tai nusiuntus reikiamo eilėraščio identifikavimo kodą. pačių populiariausių eilėraščių kodus kiemo vaikai moka mintinai ir naudoja vietoj skaičiuočių:

b v 32/ oh 792bh
b v 32/ oh gaudai – TU!

viskas taip paprasta.

tos sugeneruotos analizės buvo privalomų kiekvienam darbuotojui seminarų ir mokymų, vykusių eilėraščių skaitytojų vienuolyne (centriniuose rūmuose), pagrindinė vinis. mokymų ir seminarų medžiaga buvo dar didesnio mechanizmo vaisius.

didžiausią derlių ir daugiausia sėklos duoda pilkais kostiumėliais ir dar pilkesniais kaklaraiščiais pasidabinę skaitovai. jie kiekvieną dieną eina į darbą ir ten skaito eilėraščius. darbo stalai yra sujungti po du, visi yra suskirstyti į poras ir kiekvieną darbo dieną, nuo devintos ryto iki trečios valandos dienos visi pasikeisdami skaito eilėraščius.
nepriklausomai nuo eilėraščio ilgio, po kiekvieno iš jų yra dvidešimties minučių eilėraščio supratimo laikas.

vienas eilėraštis

dvidešimt minučių eilėraščio supratimui

vienas eilėraštis

dvidešimties minučių supratimas

vienas eilėraštis

minučių

vienas eilėraštis

.

.

.

eilėraštis

.

.

pietų pertrauka


per dvidešimt minučių galima parašyti didžiules analizes. o darbo dienai baigiantis jas reikia neužmiršti išsiųsti.
vyksta milžiniška dienos analizių analizė ir struktūravimas kita spalva kostiumuotų vyrukų pagalba.

visi biuro darbuotojai skaito tuos pačius eilėraščių rinkinius, tik skirtingu metu (per fizikos paskaitą buvo užduotas toks klausimas:

dvi katės žiūri pro vamzdį viena į kitą, bet nemato

gal ir tamsu, bet katės tamsoje mato
ne, vamzdis visiškai tiesus
ir anga atitinkamo dydžio
neaklos

turit dar pasiūlymų?

jos žiūri skirtingu laiku).

taip jau atsitinka, kad visos recenzijos apie vieną eilėraštį turi labai daug bendra: raktinių žodžių, paminėtų reikšmingų personų pavardžių skaičių, apimtį. itin retais atvejais pasitaiko recenzija, neatitikusi daugumos recenzijų sukurtų standartų. tokiais ekstremaliais atvejais yra kviečiama recenzijų, neatitikusių daugumos recenzijų sukurtų standartų, svarstymo komisija.


PROCESAS


recenzijos užfiksavimas

recenzija neatitinka standartų

neatitikimo užfiksavimas

pasimaišymas po stalčius

komisijos rankos

komisijai pateikiamos recenzijos užfiksavimas

ir

komisija kviečia dar kitokia spalva kostiumuotus vyrukus


didelė erdvi salė apgaubta kupolu ir asmeninė vieta kiekvienam kostiumui
ergonomiškas stalas
puikiai pritaikytas eilėraščių skaitymui ir dvidešimties
minučių eilėraščio supratimo laikui
ergonomiška kėdė
deranti prie bet kurio viduriniosios klasės darbuotojų
įperkamų kostiumų spalvų
ir
yra su penkiais ratukais

kiekvienoje darbo vietoje visada yra paruoštas pieštukas.
visi susirenka tuo laiku, kuris nurodytas recenzijos, neatitikusios daugumos recenzijų sukurtų standartų svarstymo komisijos protokole.
gavus paskyrimą į recenzijos, neatitikusios daugumos recenzijų sukurtų standartų analizavimą, reikėjo užrašyti savo vardą, pavardę ir klausymo vietos numerį prie nurodyto skaičiaus eilėraščių, kuriuos sutinki perskaityti. neraginamam reikėjo tiksliai pradėti skaityti savo eilėraštį.
visi susirenka paskirtą valandą, susėda į savo vietas ir pagrindinis narys (ar koks viršininkas) įneša eilėraščių rinkinį.

-pradėsime.


valdemaras KUKULAS

valdemaras kukulas/ judas taipogi danguj

_
_
_

*
be teisės sugrįžti atgal. visos kelionės
į dangų ar pragarą baigias vienodai –
be teisės sugrįžti atgal. ir pusiaukelės
dar nieks nepriėjo... nėra
pasiaukelės. teologija rados
įrodyt, kad judas taipogi danguj.

              (5)

pirmoji recenzijos analizės diena būdavo ir lengviausia, ir sunkiausia.

kaip pajausti
kokia nuotaika
kokie motyvai
kur tos vietos
čia žemaitiškai
kodėl toks trumpas

bet

viskas nuo pradžių
iš eilės
su prisistatymu (dažnas dažnam tik vieną kartą prisistato. daugiau nieko nerodo. vieną kartą. tokius po to mes pažįstam iš veido
plaukų
ūgio
nosies kreivumo
ginčo dėl automobilio statymo vietos
girdėtų pasakojimų
bet
nieko pasakyti negalime. kartais net vardo).ir vienas eilėraštis

visuotinas dvidešimties minučių eilėraščio supratimo laikas

kitas eilėraštis

dvidešimt supratimų

eilėraščių

dvidešimt

užteks


savaitės pabaiga dažnai itin sunki.

galimai įtempta atmosfera
nemeilė
skausmas (vidinis)
išsiblaškę eilėraščiai
ir
sudraikyti teminių eilėraščių vakarėliai.


-pradėsime.
kur vakar baigėme?
vkjtd05/5-116/->55pv_vnlj?
(štai koduotė valdemaraskukulasjudastaipogidanguj2005/ numeracijos
pradžia ir pabaiga / mums reikiamo eilėraščio puslapio numeris ir
pavadinimas, sudarytas tik iš priebalsių)
negalime pradėti skaityti nuo ketvirto „bažnyčių bibliotekos“ eilėraščio...
skaitysime „bažnyčių bibliotekos“ nuo pirmo eilėraščio, bet siūlau praleisti pirmų trijų eilėraščių dvidešimties minučių eilėraščio supratimo laikus.


kiti sako, kad ir šitaip galėjo straubliui kairiui atsitikti.
kiti sako, kad jo kostiumas būtų dar kitos spalvos.

kiti sako:
-laba diena, straubliau
kiti sako:
-labas vakaras, straubliau
-labas rytas, straubliau
kiti nieko nesako.

ir niekas kitas nežino, kada tiksliai straublius kairys buvo paaukštintas į sargo pareigas.
2018-12-10 21:33
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-18 14:39
Damastas
Gera pastaba Feikai. Tiesiog žmogiškai nesusilaikiau ir tiek - matyt seniai brendo. Atsiprašau autorės, kad trumpas jungimas atsitiko būtent po jos kūriniu.

O apie šį ir anksčiau skaitytus tekstus pastebėjimai būtų sekantys: jūs mokate ir galite rašyti, jaučiasi, jog įgūdžiai nuolat lavinami, yra išsigrynintas rašymo stilius - dar ne autorinis, bet toks rašymas, kai nebelieka vaikiškų šiukšlių, ir tuo pagrindu jau galima formuoti nuosavą pasakojimo kalbą ir būdą.

Kalbant apie pačias istorijas, tikiu, kad filologinei publikai gali būti įdomūs tam tikri naratyviniai vingiai, paveikslo keistumas, aliuzijos į visuomenės kritiką ir kitos numanomos sąšaukos. Antra vertus, neapleidžia iliuzija, na kaip čia geriau ištransliavus... Panašus pojūtis atsiranda klausant, tarkim, Vaido Baumilos ar kito panašaus atlikėjo. Atrodytų ir mokykla yra, ir balsas, ir kiti duomenys tvarkoje. Ir vat tuos visus talentus sudėjus krūvon, atkakliai bandoma ištraukti chujova „poezija“. Pas jus irgi viskas yra. Net ir poezija neblogai pastatyta, kažkuria prasme. O skaityti nekabina. Va toks mažmožis. Pagalvokite apie tai.
Beje, nežinau ar absurdo tekstui galima taikyti parametrus „jovalas“ ir „tvarka“, ar galima kaltinti pamesta mintimi arba primetinėti pasakojimo perpektyvos nuoseklumo svarbą. Tiesa, labai norint, galėtum įtarti ne iki galo išgryninta mintimi, performatyvia forma, paprasto, plebėjiško intrigavimo deficitu. Bet ir čia negali būti tikras. Ties tuo ir pabaigsiu, mat imu kalbėti užsimerkęs, jau ieškodamas, kur aukščiau pasilipus, idant iškilmingas tonas bei mostai gražiai žiūrėtųsi masėms  :)

P.s. pagalvokite apie mases, apie platesnę sklaidą, adresatą, tskant.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-16 14:21
Fake_writer
Perfrazuojant seną gerą: atėjo Damastas, sušaudė Bumblauskaitės komentatorius :)

Perskaičiau abi dalis. Na, paliko įspūdį. Tikrai labiau teigiamą, nei neigiamą. Tekstai įdomūs, įžūlūs, nestandartiški, keisti, užknisantys, keliantys susidomėjimą, bet niekaip, nė gramo ne BRANDŪS.
Kai kurios vietos primena tiesiog atrajojimą žodžiais. Tai vargina skaitytoją ir nesuteikia jokio žavesio.
Pirmoj dalyje išmesčiau min 1/3 teksto, antroje dalyje- ne mažiau nei pusę. Antra dalis išvis primena jovalą. Kai po stipriausios vietos "vieni sako" prasideda totalus šlakas, kurį paskaičius kyla noras atsispausdint tekstą ir nunešus į tuliką pakabint ant vinies. Kokio velnio?
Žodžiu, labai daug broko, visiškai nepagalvotų vietų (kaip pvz. atsirandantis autorės žodis, kuris tokiam atmosferiniam tekstui tinka, kaip kaspinas skinhedui), elementaraus, rezonuojančio su kūriniu, šlamšto ("kaip nemalonumus darbe paversti malonumais"), nė gramo saviredaktūros (autorė pameta savo pačios mintį) ir dar visokių blogybių...
Nepaisant visko, rašyk toliau, nes tai yra žymiai geriau, nei čia vyraujantys tekstai.

4 su labai dideliu minusu

 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą