Rašyk
Eilės (80655)
Fantastika (2489)
Esė (1645)
Proza (11223)
Vaikams (2769)
Slam (92)
English (1223)
Po polsku (384)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 94 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Pranas Pranas

77 (sukiai savo mažylį į Šventaragį ridu)

Šis kūrinys buvo tarp savaitės geriausių


XLI

Ritinu akmenį, skruzdės didumo,
o suvokiu kaip Anykščių  Puntuką,
kaip didėlesnį Skuodo Barstyčių...

Sūnūs- dukterys Žemės ir aukšto Dangaus,
tašysiu paminklą,
ant delno statysiu
šalia ąžuolėlio
su kanklių muzika iš po šaknų.

Jau prasidėjo valstybė
Kernavė ją  glaudžia ir Trakai,
bet neatrodo, kad būtų pradžia.
Išbarstyta kažkur
kaip ir jos kunigaikščiai.

O karaliai?

Vytautas, pasilikęs be kapo,
neužkėlęs karūnos ant savo galvos
Mindaugas ir... kaip dvasia
ir sugrįžti į kūną kelio neranda.
Lietuva – dvasioje,
Lietuva be karalių kapų.
Bet dvasia
apie paskirtį savo pamąsto

Atmintis man netinka,
jei ji atsiminti.
Ji man reikalinga
kaip diena, kurioje gyvenu,
kad kartu akmenis ritintum
iš jų ištašytum save.

Ritinu akmenį, skruzdės didumo
į paminklą, į prasmę BUVIMO,
į pelenus Šventaragio,.
į slėnį, kad kalnu augtų.

... numirė Šventaragis
pelenais išsibarstė,
o po  arkikatedrą Vilniuj
kūrenas pagonių ugnis.
Amžina. Ąžuolinė.
Bet ar kas atsimins, pamatys,
jeigu šiandien Velykos
ir bažnyčiomis Kristus grįžo
iš Prisikėlimo.

Gal dar rasim kažkur didesnių akmenų
už Puntuką, už didėlesnį Garstyčių...
Sunkiai savo mažylį į Šventaragį ridu
per bažnyčias, Velykas,
per Jėzų Kristų.
2015-04-06 10:18
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 21:57
dinzile
Tik į mėgstamiausius.Dvigubai pritariu Juozui Stapučiui.
Be kerpių ir pelėsių,nebūtų dabarties švytėsių...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 17:07
tictac_it
mmm, neblogai, nors ir dvelkia kerpėmis beigi pelėsiais :) 4-
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 12:46
Juozas Staputis
Istoriška, kilnu.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 12:05
Nie cas
Jei būtų lengva, tai ir to menkučio, žirnio dydžio niekas nepastebėtų ir neridentų, o tik nuspirtų. kalnai - vienas didelis didelis akmuo, kaip planeta, susidedantis iš daug, daug mažų ir dar mažesnių akmenėlių, luitų. Ne duok, Die, jei tas Mažas nusirita, tokią griūtį sukelia, kad net reljefą pakeičią, todėl kalnuose reikia vaikščioti tyliai, nečiaudėti, garsiai nesikeikti ir nešūkauti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 11:51
TomKomPotas
patirčių akmuo. daug jų mūsų žemelėje. gerai jog bent kalnų nepridygę
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 11:49
Čia ne Aš
Va tep, 5, kad lengviau ridenti būtų tą mažylį (didelį savo prasme) :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-04-06 10:42
Pranas
SuNNNkiai savo mažylį....
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą