Rašyk
Eilės (76996)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10756)
Vaikams (2619)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 298 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterJi atsilošia, ištiesia sunertais pirštais rankas, pasirąžo. Greta sėdintys bendrakeleiviai nugirsta mankštinamų sąnarių trakštelėjimą. Įėjusi į saloną stiuardesė nusišypso ir melodingos kasdienybės kalba išdainuoja neįsimintinus žodžius. Trumpas nebylaus filmo instruktažas, saugos diržo sagties tarkštelėjimas ir... lėktuvas atsiplėšia nuo žemės. Akvilia atsikvėpia. Pasuka galvą ir įbeda žydrų akių žvilgsnį į langą.
        – Debesys, debesynai, sniegynai, kalnynai, ..., – rikiuojasi mintys žaismingai. Deja, matyti tik kraštelis pilko dangaus ir panašios spalvos, išpjautas iliuminatoriaus sidabriško sparno lopas. Nuobodokas vaizdas užliūliuoja. Apima keistai slopinantis tingulys.
Uuch!
        – Jau? – sužnabžda blausiu žvilgsniu nulydėdama vyrišką siluetą. Minutėlę pasėdėjusi kilsteli ir nuo lentynos nusiima rankinę. Bagažo netenka ilgai laukti, už dešimties minučių ji stovi lauke prie centrinio oro uosto įėjimo.
        – No, – atsako paslaugiajam taksistui, tiesiančiam ranką link lagamino.
        – Man nereikia taksi, – parodo gestu. Į viešbutį, kuriame užsakytas dvivietis kambarys, ji nuvyks metro.
        Suskamba varpelis ir samanų spalvos paltu vilkinti juodaplaukė Akvilia įžengia į foje. Administratorius padeda telefono aparato ragelį ir, įdėmiai nužvelgia viešnią.
        – Reservé*. Merci**, – teištaria padovanodama patraukliam vyriškiui kerinčią šypseną ir, smagiai apsisukusi ant pusaukščio kulniuko, nukaukši prie laiptų.
        Darsyk padėkojusi, užveria duris ir pasuka raktą spynoje. Petimi atsiremia į sieną, nusispiria įkyrėjusius batelius. Minkštai lyg katė prisėlina prie lango ir sustingsta. Išgirsta, ne – pajunta žingsnius už nugaros. Nuo sulenktų alkūnių link pečių švelniai braukdami kyla klaidžiojantys pirštai. Išslydusi garbanėlė sukutena kaklą. Ji laukia Jo tuoj priartėsiančio kvapo, pasisuka...
        – Evaldai, - išlemena. Šalto prakaito lašelis kapteli nuo kaktos ant nosies galiuko. Akvilios dešinė ranka slysteli palto kišenėn nosinaitės.
        – Ak, tiesa, - prisimena, užčiuopusi, – aš ... juo vilkėjau...
Laikydama rankoje dailios rašysenos eilutėmis nugulusį popieriaus lapą, ji prigula. Nebeskaito. Akimirkoje mintimis sutalpina kelionės į judviejų miestą detales. Laikanti laišką ranka pakyla ir uždengia akis, tačiau neapsaugo nuo kruvinų sienų ir gulinčio ginklo vaizdo. Nieko daugiau nebepamena.
        – Temsta, – apsižvalgo lankstydama  baltą, juodai margintą pranašą. – Eisiu pasivaikščioti pakrante, ten ir pavakarieniauti užsuksiu, – nusprendžia.
        Viešbučio savininkas išlydi plačia plazmine šypsena. Ji kilsteli galvą ir grakščiai moteriška eisena išplaukia gatvelėn. Pavasarine gaivuma veidan pūsteli šiek tiek žvarbokas kovas.
        – O, - kilsteli Akvilios lūpų kampučiai, – jie bučiuojasi! Trumpu žvilgsniu perbėga dar vieną apsikabinusiųjų porą.
Grįždama užsuka į atsitiktinę pakeliui kavinukę ir užsisako kavos. Galvos linktelėjimu padėkoja jaunam padavėjui ir hipnotizuojančiai įsispokso į juodą becukrį gėrimą vis pamaišydama šaukšteliu. Netikėtai į lengvai triukšmingą aplinką įsilieja saksofono garsai. Nuo Acker Bilk atliekamo Petite Fleur Akvilios kūnu nuvilnija šilumos banga.
        – Let you invite***?* Rezervuota (pranc.)
** Dėkoju (pranc.)
*** Ar galiu pakviesti (angl.)
2011-05-23 11:09
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 7 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-06-03 15:20
Akvilia
Auga Viskasman kiek keistokas pasirodė nutolintas ar savotiškai filtruotas detalių pateikimo būdas: herojės apranga (paltas) kažkodėl paminimas beveik įpusėjus tekstą, tarsi tuo paltu ji apsivilko prieš pat įžengdama į fojė, o iki tol skaitytojui neturi rūpėti, kaip ji atrodė, panašiai ir su plaukais (kyla nepatogus klausimas, kodėl plaukų spalvą reikia minėti būtent dabar?), toliau man pasirodė sunkiai įtikinama, kad prakaito lašelis gali atsiplėšt nuo kaktos ir pataikyt ant nosies; o minties šuolis nuo slystelėjimo į kišenę į popieriaus lapo sceną - per staigus, norėtųsi kažkokio tarsi dalies atskyrimo ženklo; daugiau nelabai kas kliuvo; beje, pabaiga labai priminė sovietinę šnipų klasiką - Štirlicą 17-oje pavasario akimirkų :)

Na, niekaip nesuprantu, prie ko čia tas Štirlicas... Maža dar tuomet buvau, kada rodė šį filmą. Gal nepamenu ko nors...? :D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-06-03 13:51
augaviskas
man kiek keistokas pasirodė nutolintas ar savotiškai filtruotas detalių pateikimo būdas: herojės apranga (paltas) kažkodėl paminimas beveik įpusėjus tekstą, tarsi tuo paltu ji apsivilko prieš pat įžengdama į fojė, o iki tol skaitytojui neturi rūpėti, kaip ji atrodė, panašiai ir su plaukais (kyla nepatogus klausimas, kodėl plaukų spalvą reikia minėti būtent dabar?), toliau man pasirodė sunkiai įtikinama, kad prakaito lašelis gali atsiplėšt nuo kaktos ir pataikyt ant nosies; o minties šuolis nuo slystelėjimo į kišenę į popieriaus lapo sceną - per staigus, norėtųsi kažkokio tarsi dalies atskyrimo ženklo; daugiau nelabai kas kliuvo; beje, pabaiga labai priminė sovietinę šnipų klasiką - Štirlicą 17-oje pavasario akimirkų :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2011-06-01 15:01
Šššerchaninė Šššecherezada
bei..:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-06-01 15:01
Šššerchaninė Šššecherezada
Dapar ats tia komentuoju nuo Omniots..taip..tats pats kaip ir jits kad komentuotų..jo tsiliumi...taigi..:
Uuch..aš aukštielnikas, debesys,sniegynai ir kalnynai! labai mėgstu!..Klaidžiojantys pirštai ir garbanėlė..a...amniamniam. AAAAAAAA..Kas čia dabar??! Iš kur tas ginklas??! O mano stenokardija!...Nuostabiai parašei, nuostabei, man šiltos bangos per drebulius!..Let you invite??
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-05-24 15:12
Lengvai
gerai, man patiko, bet su viena sąlyga - tai tik pradžia kažko, nes kaip savarankiškam kūriniui: per daug jausmo ir per mažai istorijos ir jokios atomazgos. Priešistorė ir kontekstas - daugmaž aiškūs, visa kita labai miglota. Bet parašyta gerai, skaitosi lengvai, sakiniai gražūs.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-05-23 21:38
BAIBA
buvo gera poga prisiminti "malenkij cvetok":)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą