Pelekiskiu Sirse yra ne Pelekiskiu Sirse. Sie kuriniai yra pavogti is Aldonos R., gyvenancios Merkineje, kurybos, paskelbtos vietineje spaudoje. Beje, uz siuos kurinius (bet neisdarkytus, kokie jie yra paskelbti rasyk.lt) Aldona R. gavo III-io laipsnio diploma Rytu Lietuvos literatu konkurse (berods 2008 metais). rasyk.lt puslapyje paskelbtu dzukisku kurineliu "Redagavimo" stilius bei bendravimo maniera su kitais rasanciaisiais, parodo jos buvusio pazistamo, kuris pas Aldona R. atvaziuodavo is Vilniaus, maniera - tipiska savimyla ir "poetu poeto" vizitine kortele. Tad si "pelekiskiu sirse" yra tas pat Juozupukas, kuris pats sau panegirikas rasineja. Iliuzija geros dzukiskos "kurybos" jis pateikia ne savo kuryboje, bet per plagiata...
Tai zinoti Jums geriau dabar, o ne po "meiles" priepuolio "sirsei"...
<Čia ne aš> labai didinga asmeybe dedasi?.. \
Čia atsakas jai:
Siūlyčiau ne chuliganavoti,.. Aš jai pats įteikiau jos paveikslą su parodiją A. Jonyno muziejuje. Tai ką gerb. Pasaulio tvarkytoja, ar tvarkytojau, gal apsieisime be tavo pastabų. Suraski kitokį toną arba eiki kloti betono. O gal ir to nesugebi?
Prie Obelties rugščios, - rūgščios, ir dar nesuprantu, kas ta obeltė, pražysta. Nepagaunu minties, kur čia yra gryna scholastika, kur bandoma logiškai pagrįsti tikėjimo tiesas, ir kaip scholastai racionaliai stengiasi suprasti pasaulį. Šiaip, gražūs vaizdiniai.
Čia išknebinėta kūryba ir kabutėse žodžiai reiškiantys kūrinėlių pavadinimus, o "Už sodo beržų", tai knygelės pavadinimas ir mane jis šokiruoja. Pradėjau mąstyti, tai ką reiškia "sodas"? Ar jis skirtas ne vaismedžiams auginti? Jeigu auginami beržai tai, tikriausiai, galima vadinti "beržynu". Tokia vyraujanti, netgi, "poetinė ekvilibristika" gimdo nepilnavertiškumo kompleksą ir ne tik man. Gal todėl, to įtakojamas, ir pagimdau ekvilibristiškas parodijas.
Šitoje parodijoje teigiama, kad jeigu sode auga beržai(?), bet ne rožės anei tulpės, tai labai tinka ir bulvės. Scholastai-viduramžių filosofai protavę scholastiškai-atitrūkusiai nuo gyvenimo, formalistiškai, dogmatiškai. Taip rašoma žodyne. Be abejo, tokios formos atsiranda ir mūsų kūryboje, taigi jas atrasti ir analizuoti verta ypač ieškant SOCIALUMO. Juk ne visada žinome, kur einame, ir ko norime. O kai pražįsta bulvės, iš tikrųjų - gražu. Kai jos atsirado Europoje, moterys (aukštuomenės) jų žiedais puošėsi. Tai buvo madinga.