Pilkų namų fone,
aštrių stogų brūzgynuose,
toks netikėtas gelsvas blyksnis
medžių šakose suvirpa
tik dar ne saulė - zylės nerimauja,
skardžiais balseliais drasko tylą
ir dažnis tinkamas
suskaldo drumzlinų varveklių
šonkaulius retus
koks palengvėjimas,
kai raizgalynėj gatvių purvinų
apsnūdusi tyla suplyšta,
tarsi sudėvėtas rūbas, nemadingas
šiurkštus ir nusibodęs laikas
gyvais upeliais pasileidžia bėgti
į akis liūdnų žmonių
pavasaris sugrįžta neįspėjęs.
(Šį kūrinį galima skaityti ir nuo pabaigos į viršų.)
2009-04-22 15:13
labai patiko tas dvipusiškumas. 8
2009-04-18 19:54
Konkursinis įvertinimas: 6
2009-04-17 22:13
Išties pasižymi išradingumu ***6
2009-04-17 09:35
galima...4
2009-03-24 22:34
Sklandus, skoningas, bravo.
2009-03-23 19:36
Eilėraštis buvo skaitomas, nereikėjo su juo kovoti. Gal būt, per daug stengtasi padaryti dviejų krypčių gatvę (skaityti pirmyn ir atgal), todėl judėjimas kiekviena juosta gavosi kiek užsikimšęs. Eilėraščio pradžia gražesnė, nes mažiau panaši į rebusą, kurį reikėtų išspręsti. Tokios atkarpos kaip šita:
"tarsi sudėvėtas rūbas, nemadingas
šiurkštus ir nusibodęs laikas
gyvais upeliais pasileidžia bėgti"
turbūt slepia mintį, bet gali pasirodyti ir kaip atsitiktinių žodžių sudėliojimas.
Na, vistiek noriu pasakyti, kad bendras įspūdis neblogas.
(Esu nepatyręs poezijoje, nehumanitaras ir mano nuomonę galima ignoruoti)
2009-03-22 22:00
Gražumas neišpasakytas
2009-03-22 16:14
gražus sąskabis;)
2009-03-22 14:52
pam param pam param- nuvalkioti motyvai, metaforos ir tas pats temos pagrindinės nebuvimas, negi sunku rašant eiles tai turėti omeny?:)
2009-03-22 14:32
Gražiai atskleista mintis, man patiko :)
2009-03-22 13:27
o man patiko. matau tą vaizdą.
2009-03-22 13:19
Yra klišių, yra ir perliukų. Visumoj 3.