
DBC Pierre‘as – viena iš skandalingiausių šiuolaikinės literatūros asmenybių. Gimęs Australijoje, Didžiosios Britanijos piliečių šeimoje, užaugęs Meksikoje ir Teksase, anksti likęs našlaičiu, paveldėjęs pasakiškus turtus ir juos triukšmingai praūžęs su varguolių meksikiečių kompanija, iš kurios, bet paties DBC Pierre‘o, tik vienas sulaukė dvidešimties, 2003 metais jis visą pasaulį nustebino gavęs Man Booker Prize – prestižiškiausią britų literatūros apdovanojimą už pirmąjį romaną „Vernonas Dievas Litlis“.
Vernonui už kelių savaičių sueis šešiolika. Jis gyvena mažame Teksaso miestelyje su mama, jos draugėmis, bendramoksliais ir kitais paprastais miestelėnais. Bet vieną antradienį įvyksta kai kas skaudaus ir nepaprasto, ir Vernonui tenka gerokai pasukti galvą, mėginant išnešti sveiką kailį.
Kas kaltas? Kas šaudė? Kas meluoja? Kas sako tiesą? Kas kuo tiki? Po nelaimės miestelyje sekančią įvykių grandinę laikraštis
The Guardian taikliai palygino su „Pietų parko“ siužetais. Painiava pasidaro tokia didžiulė, juokinga ir pavojinga, kad Vernonui tenka pačiam imtis Dievo vaidmens.
2008-11-11 16:04
Heh, tai bernardinams pasirodė, kad vienas žodelis vis tik kiek netinkamas jų "recenzijai". Jei jau nurašinėjama nuo knygos viršelių, tai gal nereikėtų bijoti žodžių.
Ir pavadinimas "mėginant išnešti sveiką kailį" visai neatitinka to, kas vyksta knygoj. Kartais atrodo, kad Vernonas daro viską, kad tik sau pakenktų. Kad ir nesąmoningai.
2008-06-04 20:12
Labai įdomi ir įtraukianti knyga.Siūlai perskaityti:)
2006-07-18 15:31
Netikėtai šiandiena užsukau į vieną iš Vln knygynų ir pamačiau, kad ši knyga dabar parduodama Tik už 6.80 lt - NUSIPIRKAU ;D
Laukiu nesulaukiu kada pradėsių ją skaityti...