Knygos
Romanai (1925)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 5 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Triumfo arka

Triumfo arka “Triumfo arkoje” (1946) vaizduojamas Paryžius Antrojo Pasaulinio karo išvakarėse. Romano centre - politiškai persekiojamo, iš Vokietijos pabėgusio chirurgo Raviko ir artistės Žoanos meilė. Šiame romane, kaip ir visoje Remarque kūryboje, meilė, ko gero, vienintelė neabejotina, nors labai trapi, vertybė, padedanti gyvenimo audrų blaškomiems herojams nepulti į neviltį, išlikti optimistais ir net į beprotybės apimtą pasaulį žiūrėti su humoru ir ironija.

Žmogus be vietos, be pavardės, be dokumentų, be galimybės turėti asmeninį gyvenimą, besislapstantis nuo policijos – vienas iš “refugies” – pagrindinis knygos veikėjas Ravikas. Jis klinikoje nelegaliai operuoja ligonius, be dokumentų gyvena  pigiame viešbutyje ir daug geria. Prisimena ne taip jau seniai pasibaigusį karą, kuriame teko pačiam dalyvauti, o štai ir kito išvakarės. Prarastoji karta. Tokiomis aplinkybėmis Ravikas sutinka artistę Žoaną Madu ir jie vienas kitą pamilsta, tačiau šie santykiai - tik truputis šviesos ciniko gyvenime. Ir čia Ravikas negali būti laimingas. Vėliau pasirodo Pirmojo Pasaulinio karo šešėlis Hakė, tardytojas, padaręs Ravikui daug skriaudos. Jis vėl sujaukia protą.

Negaliu teigti, jog “Triumfo arka” prilygsta “Juodajam obeliskui” bei “Trims draugams”, tačiau ir ši knyga sugeba įtraukti į remarkišką herojaus gyvenimą, aplinką ir laikmetį. Čia akys užkliūva už pernelyg didelio, kaip E. M. Remarque, sentimentalumo (ypač Raviko ir Žoanos santykiuose bei epizoduose iš jų asmeninio gyvenimo) ir ironijos stokos, jei lygintume “Triumfo arką” su minėtais jo kūriniais. Vis dėlto knyga nepalieka skaitytojo abejingo. Neretai esu girdėjusi sakant: “Žinok, verkiau”. Nesistebiu jų žodžiais.

Net jei kam nors “Triumfo arka” nepatiks, turbūt retas, beskaitydamas ją, nesumanys paragauti mėgstamiausio Raviko gėrimo – kalvadoso...
2004-09-29
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Arc De Triomphe
Tema: Romanai
Leidykla: Vaga
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1992
Vertėjas (-a): Laima Bareišienė
Puslapių: 414
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-01-11 23:46
skraidant
Geriausia Remarko knyga man. Sužavėjo, pravirkdė, privertė susimąstyti ir įsivaizduoti, ką galėjo jausti to laikotarpio vėjų blaškomas žmogus.
Gera recenzija.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2007-05-23 15:33
Piggy
jus man galite isversti ka remarko knygose reiskia zodziai: fata morgana? dekoju ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-12-26 16:19
Avokadas
Paragavau per šią knygą aš kalvadoso... ;] visai skanu... įžvalgi, gera recanzija apie nuostabiausią knygą literatūros istorijoje.. [ kartu su "Trimis draugais"... ]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2006-12-09 18:16
Alchemikas iš už Neries
<...>meilė, ko gero, vienintelė neabejotina, nors labai trapi, vertybė - taiklus pastebėjimas, bet taip, ko gero, parašyta knygos anotacijoje.
O geriausias, mano galva, Remarko kūrinys iš emigrantų gyvenimo - „Mylėk savo artimą".
Ir dar - vaikučiai, negerkit kalvadoso. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-12-20 23:41
Adam is taking bombs
na, tikrai nera ka lygint su trim draugais ir/ar keliu atgal.Perskaiciau, nes reikejo remarko.Pats rasymo stilius ir maniera, veikejai...Viskas Remarkiįka ir pazistama.ir to kartais truksta ilgelaiu neskaitant jo knygu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-02-01 21:41
Jūsų Reklama
Hm. Nu man rašytojas taip patinka, kad tokią recenziją pirmiausia norisi užsipulti... Bet ką padarysi :D. Mano nuomonė: Antrą [t.y. pirmą nepaverstu raštu] paragrafą laikau labai vykusiu. Pirmas, pristatantis, visiškai nepatiko. Pabaiga- nieko, gera. Lyginimas Trims draugams ir Juodajam Obeliskui- šiek tiek ne vietoje, galbūt jam reikėjo šiek tiek parengti. Visumoje- džiaugiuosi, kad reęcenzentas pasirinko būtent šią knygą. Žemai lenkiuosi.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-01-24 20:46
Katinukas
man atrodo labai lux recenzija, tikrai. Siaip as si rasytoja labai gerbiu ir retkarciais:) paskaitau, bet sios knygos deja neskaiciau. Dar jo "Naktis Lisabonoj" labai jaudinanti (graudinanti), gal net geresne uz "Juodaji obeliska" yra, cia siaip ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-09-29 18:09
Mastytojas
Seni geri dalykai nemirsta...graziai parasyta...tikrai
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą