Knygos
Romanai (1924)
Poezija (621)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (905)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Strekaza

Strekaza Dar vienos Lietuvos radijo eterio darbuotojos romanas (visai neseniai buvo išleista gana nebloga U.Barauskaitės knyga "Ir rytoj vėl reikės gyventi").

Ką apie knygą, save ir visus kitus mano autorė, sudėta ant knygos antrojo viršelio, kurį, tiesą sakant, reikėtų cituoti visą kaip šedevrą: "Niekada nemylėjau l. kalbos dėl jos agrariškumo. (...) Ši knyga skirta ne moterims. (...) Nenorėčiau, kad mano knygą skaitytų žmonės, pasiryžę dėl kitų gerovės paaukoti savo asmeninius interesus ir turintys didingų tikslų". Šekit, gerieji lietuvių agrariniai prozininkai ir vertybių puoselėtojai.

Knyga niūroka, ciniška, ironiška ir visiškai bekompromisinė tiek kalbos, tiek gyvenimo atžvilgiu. Nors kartais persūdoma ir skamba kaip autoparodija ar savęs gailėjimasis.

Aš, po teisybei, nesupratau, kodėl knyga prasidėjo būtent taip ir kodėl būtent taip baigėsi. Jokios motyvacijos. O parašyta, kaip pasakytų K.Vonnegutas, šizofreniniu telegrafiniu stiliumi, nusispjaunant į daugumą prozos kūrinio rašymo, skyrybos ir kitas taisykles. Savotiškas vadovėlis mizantropijos apimtiesiems - savianalizė, refleksijos, poetinės prozos gabaliukai susipina su realybės aprašymais.

Paskaityti vertėtų vien iš smalsumo, kaip agrarine kalba gali būti rašomi neagrariniai romanai.
Burius Marokas
2003-05-10
 
Kita informacija
Tema: Romanai
Leidykla: Tyto alba
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2003
Puslapių: 87
Kodas: ISBN 9986-16-291-2
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-22 17:49
Le Tournesol
eikit jus, neispruseliai. jei nesuprantat, tai ir recenziju rasyt nereikia. gili knyga. daug pasakaanti. o kodel nemini, tai kas svarbiausiai parasyta daugiau 2 virselio pusej. "si knyga neskirta darbininku klasei. as jai nerasau"
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-09-26 08:58
Maumaz
O, gana tikslus apibūdinimas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2003-05-13 20:01
kadugėlis
Nebent iš smalsumo..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą